|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали сте ја виделе?
16.2.2011 19:09:38   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: sandrin

ovaa tema e daleku od pogodna za vakva objava, no bidejki prva mi izleze pred oci, a nemam mnogu vreme, ke go iskoristam ovoj prostor da zamolam nekoj od administratorite na pravo mesto da ja prosledi porakata...

se raboti za slednovo... isceznata e zena, Zorica Stojkovska, majka na tri deca, bez nekoi zdravstveni problemi (barem kolku sto semejstvoto posledno znae) na den 09.02.2011, ako nisto poveke, mozebi nasite majki ke obrnat vnimanie barem koga gi set_aat svoite najmili... za nejzinoto semejstvo vo ovoj moment sekoja pomos e dobredojdena!

poveke na http://www.facebook.com/home.php#!/pages/Isceznata-e-Zorica-Stojkovska/200279086656084

jas veke poglednuvam vo sekoj so ovoj opis, veruvam i mnogu od vas ke go storat istoto!

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandrin

nikoj, ama bas nikoj zainteresiran za sluckata?!?
hm...



и сандрин стрпливо малку, на работа сме некогаш. А интерес нормално дека има да се помогне. user posted image

< Поракaта ја уредил виктори -- 16.2.2011 19:10:42 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.




Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали сте ја виделе?
16.2.2011 19:11:18   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: mama26

сандрин мене жената не ми е позната да кажам сум ја видела,ако ја видам секако дека ке кажам а истото ке го сторат и другите мислам..почекај да го видат постот па сигурна сум ако некој ја видел ке каже,,и да се најде жената нормално треба да си е дома со децата..


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали сте ја виделе?
16.2.2011 23:24:35   
Maca25
Денес ставив линк на мојот фб профил од групата за поддршка. Се надевам дека ќе ја најдат. Еднаш е видена во Тафталиџе, еднаш во Центар, малце чудно. 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали сте ја виделе?
16.2.2011 23:29:39   
Isabella
Go otvoriv deneska linkot i ne mi e jasno, vikaat zdrava-prava zena, a ja snemalo i nekoi ja videle, znaci se seta po Skopje user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали сте ја виделе?
16.2.2011 23:31:27   
mila mama
I mene toa mi e cudno. i kako toa e videna a nikoj ne ja zastanal? user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Isabella)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 8:57:11   
Viktori
Извинете вака не сакам да повредам нечии чувства, ама мене ова ми изгледа ко болна шега.
Ова го ископирав од фејбук

Site sto sakaat da pomognat vo potragata po tetka Zorce UTRE VO 11 CASOT PRED FRESH VO CENTAR DA SE SOBEREME STO E MOZNO POVEKJE LUGE!!! ZA SITE STO SAKAAT DA POMOGNAT NEKA SE JAVAT NA 078/289-224 ZA PODETALNI INFORMACII!!!
VI BLAGODARIME !!!

Да се чекаме пред Фреш??? Вака ли се бара исчезнат човек?

Никаде не прочитав да се јавите во најблиската полициска станица на пример. МОжеби за 24 или 48 часа не сакаат да помогнат но после 2 дена и те како се вклучува и полицијата.
Ако е жената од незнам каде и јас ја видам у Ѓорче, кој ќе дојде и кога во Ѓорче? Или да ја фатам и да ја врзам....

< Поракaта ја уредил виктори -- 17.2.2011 8:59:02 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 8:59:47   
sandrin
da, cudno e...
no, vo denesno vreme voopsto pa ne e cudno da trgnes na pzar na pr. i ne daj boze da ti se otkaci nesto vo glava...
a, toa nejzinoto semejstvo ne moze da go znae!

kako i da e... mene nastanot navistina me potrese
ne daj boze da si im vo koza user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 9:02:38   
Viktori
да да не си им во кожа ако е вистина. И во право си денес може да појдеш во продавница и да не се вратиш, ама сепак не се работи за дете  исчезнато, туку за жена што исчезнала во 18 и 30 во населено место. И многу ми е чудно што не е вклучена полиција. Барем не е спомната user posted image  

< Поракaта ја уредил виктори -- 17.2.2011 9:03:18 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 9:02:49   
sandrin
epa, veruvaj mi viktori, so ogled na toa sto ja poznavam nejzinata kerka, so sigurnost mozam da ti kazam deka BOLNO e, ama SEGA ne e!

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 9:04:29   
Viktori
А ги познаваш лично??? Е па тоа е друг муабет. Јас мислев само од фејсбук пренесуваш информација.

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 9:09:04   
sandrin
policijata e izvestena!
i povikot do sekoj koj ke ja vidi, osven da se javi na dadeniot broj, e da prijavi vo policija
zatoa sto izvesteni se nadleznite, objaveno vo mediumi, provereni bolnicite i manastirite... zasega na toa im teknalo...
a da, se cekaa vo centar, site nivni prijateli koi sakaa da pomognat, i se podelija da lepat plakati, da delat po minuvaci i sl... toa e, vo nedostatok na angaziranost na onoj koj treba, ke se snaogas sam! pa zarem ne ne nauci taka iskustvoto na amerikancite.... sosema slucajno na parkingot vo centar vidov deka ima zalepeno uste edna slika, na isceznat maz... ova se pocesto ni se slucuva!

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 9:19:13   
Maca25
Исчезнувањево пречесто се случува. Ако семејството не објави само по медиумите, тешко дека властите нешто ќе направат. Секогаш било така. Тие секогаш имаат попаметна работа да си ја работат. А ти чекај на нив да ти го најдат изгубениот родител. Јас живеам во Центар и искрено немам видено ни слика некаде залепена, ни летка некој ми дал за изгубен човек, се што сум слушнала и видела е на ТВ и на интернет.   

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sandrin)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали сте ја виделе?
17.2.2011 9:26:38   
sandrin
za zal, vo posledno vreme, precesto ni se slucuvaat zapadno orientirani nagativni nesta
tolku se stremevme da gi stigneme, ama kako da trgnavme po los pat :(

vcera gi sretnav devojcinjata koi gi lepea plakatite vo centar, a onoj na parkingot(zatoa sto odev vo toj pravec), jas licno go zalepiv, pa barem za toa mozam da sum sigurna

da, innaku, tesko e denes vo bilo sto da poveruvas, koga sekojdnevno ti se plasiraat kup informacii, ponekogas duri spakuvani vo oblanda :)... pa normalno e da se razvie imunitet! :)

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?