|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
28.11.2010 23:47:22   
mama26
ИЗВОРНА ПОРАКА: lukas

kako mi ste rr-ki moi...jas sum mnogu tazna denes,denes si go isprativ dedo mi so koj bev celo moe detstvo...no toa e toa zal mi e ,srceto mi se kine,no se neka e so red..neka ne mava na mladite..pozz od mene sakav samo da spodelam so vas...
bog da go prosti ,lukas primi socustvo user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
28.11.2010 23:50:22   
Maca25
лукас прими сочуствоuser posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 0:13:46   
Bitolcanka
Лукас прими го и моето сочувство user posted image user posted image user posted image Нека почива во мир ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 8:08:08   
agnes77
Лукас прими и моето сочуствоuser posted image

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 8:10:04   
agnes77
Кој сака кафе?

user posted image

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 9:29:31   
blue_blue
Agnes, dobro utro...Kolku ubavo izgleda kafevo. Eve me mene pak posle nekoe vreme. Haos ni bese na rabota, a bogami i doma so decava koe bolno, koe zdravo, pa ne sum sednala na kompjuter....Sega kradam vreme deka sum vo Praga, pa malku uzivam vo pauzite pomegu rabota...Gradov e kako od bajki - vrne sneg, se s ukraseno za nova godina i vcera koga stignav iako bese nedela se rabotese, site prodavnici, kafici, restorani - bukvalno se...mnogu e razdvizeno. Denes posto cekame uste da stignat nekoi luge koi se zaglaveni po areordomi imame malo odlaganje na programata, pa ke odam da se relaksiram vo bazen - jacuzzi i malku da shopinguvam koga ke otvorat prodavnicite vo 10. Pozdrav do site rr-jki

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 9:39:27   
baby mama
Fala Agnes za kafeto, sega i dorucek i trgnuvame vo nov den! user posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 9:39:58   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: blue_blue

pa ke odam da se relaksiram vo bazen - jacuzzi i malku da shopinguvam koga ke otvorat prodavnicite vo 10. Pozdrav do site rr-jki


user posted image user posted image user posted image  wow многу убавоuser posted image

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 9:43:55   
arh_diz
Nie vcera bevme na soping denes ke si sedime doma okolu -15 e strav mi e da go iznesam Marko mada gledam setaat deca nadvor

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 11:40:43   
Snowhite RR
Фала ти Анамоли за поздравот, стварно се добри, порано сите албуми ги купував од Пласибо

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 11:49:34   
Snowhite RR
Леле да ви кажам што се случи сабјалево. Додека Михаи уште спиеше(спие во креветче, ама на сабајле го преместувам до мене) станав да се искапам и потоа зедов да ја фенирам косава, во меѓувреме тој се разбуди почна да плачи, да кемка, ама ај реков ќе го оставам нека поплачи, јас да се дофенирам уште 2-3 минути, го ѕирнав, преташе таму и плачеше по малку, а пред тоа со јорганот ние што се покриваме му го ставив за да не може да се сврти и да падне на земја, а и плус покрај креветот ставаме перници од оние големите од гарнитурата што се, и така безбеден е, јас да завршам со фенирање, леле кога дојдов срцево ми застана, а истовремено и смешно ми беше, не знам како успеал, слегол од кревет и застанал на нозе се исправил, и се држи за перниците и стои така и плачи, чека да дојдам. Абее..

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 11:55:34   
penelopa
Добро утро и од мене, само да ве поздравам додека детето ми спиеuser posted image . Може и кафенце да се напиеме user posted image



_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 11:59:33   
***Lide***
lele navistina treb da se vnimava mnogu so decava
sin mi ima 7,5 meseci i pred nekoj den i mene mi se sluci skoro ista situacija prespivase i koga prespiva ne e vo krevetceto tuku na trosed i go zagraduvam so kebe se podrazbudi i pocna da pravi grimasi za kakanje i jas brgu do wc da go zemam noksirot abe nemase ni minutka koga uspea da go turne kebeto i bese na ivicata od krevetot i kako sto rece snowhite zdivot mi zastana brgu go fatif i nauciv nesto:
sega koga i da izleguvam od soba go ostavam na kebe na pod taka barenm e bezbeden od paganje

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 12:06:24   
Snowhite RR
Еве и за тебе поздрав Анамоли 

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 12:23:52   
Snowhite RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: ***Lide***

lele navistina treb da se vnimava mnogu so decava
sin mi ima 7,5 meseci i pred nekoj den i mene mi se sluci skoro ista situacija prespivase i koga prespiva ne e vo krevetceto tuku na trosed i go zagraduvam so kebe se podrazbudi i pocna da pravi grimasi za kakanje i jas brgu do wc da go zemam noksirot abe nemase ni minutka koga uspea da go turne kebeto i bese na ivicata od krevetot i kako sto rece snowhite zdivot mi zastana brgu go fatif i nauciv nesto:
sega koga i da izleguvam od soba go ostavam na kebe na pod taka barenm e bezbeden od paganje



Треба да се внимава, мислиме дека не можат ништо за неколку минути, а тие всушност за 1 минута можат премногу. Само работава кај мене беше што јас не знаев дали да се смеам или да плачам, застанат беше како голем некој, абе само да го видевте ...

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:01:32   
pinokio2010
Dragi moi rr-jki, sakam od vas eden sovet, treba vo sabota da docekam gosti i sakam da pravam posna salata so tuna i makaroncinja( od onie sto se sarenite) Ako nekoja od vas ima nekoj ubav recept neka pise, moze i na PP . Jas najdov nekolku no ne znam dali se dobri pa vie sto bi mi predlozile?
Pozz

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:08:06   
Maca25
Поздрав на сите рингерајки и рингерајци од мене и нина. Денеска сме се наспале до 10! Милина. Којзнае кога ќе легне вечер нина. Ќе имаме жирка. Кој сака може да ни се придружи. user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:10:58   
AnnaMolly RR
Пинокио, јас правам ваква салата со туна, ама не со макарони.

Сечкаш марула ситно, рендаш свеж морков, варена пченка, доматче ситно сечкано, и ставаш туна од она во конзерви што е ситно сечкана. Се става и ситно сечкан млад кромид, ама ако не јадете, не мора.
Потоа правиш прелив за салатата.

2 лажички маслиново масло
 пола лажичка сенф
 2 големи лажички сок од лимон (по желба и повеќе)
 по една и пол лажичка бело вино, вински оцет и вода
 сол и бибер по желба, ситно сечкан магдонос
 


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:12:20   
AnnaMolly RR
Многу ја сакам салатата со туна од Мекдоналдс со француски прелив, ама оваа моја домашна верзија ми е поубава.
Баш ќе си направам после, убаво ме потсети.

Пинокио, пиши дали си ја направила и дали ви се допаѓа.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:12:23   
Olivia
Pinokio edna od moite omileni salati od tuna i makaroni e ovaa , tuna, varena pcenka, przeni pecurki i przen kromid so makaroni, od koga ke izmesas se moze da poprskas mnogu  malku kopar...ima fantasticen vkus...se nadevam deka ke ti se dopadne

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:13:40   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Pinokio edna od moite omileni salati od tuna i makaroni e ovaa , tuna, varena pcenka, przeni pecurki i przen kromid so makaroni, od koga ke izmesas se moze da poprskas mnogu  malku kopar...ima fantasticen vkus...se nadevam deka ke ti se dopadne


Уф, уф, Оливиа! Лиги ми течат!


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:15:17   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Olivia

Pinokio edna od moite omileni salati od tuna i makaroni e ovaa , tuna, varena pcenka, przeni pecurki i przen kromid so makaroni, od koga ke izmesas se moze da poprskas mnogu  malku kopar...ima fantasticen vkus...se nadevam deka ke ti se dopadne


Мммм ќе пробам и јас да ја направам.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 15:22:21   
Olivia
Bidejki jas sum vegeterijanka t.e. ne jadam nikakvo meso osven riba..ovaa salata cesto se naoga na nasata trpeza...mmmmm mnogu e vkusna ..pisete ako ja napravite dali vi se dopaga pozz...

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 17:18:28   
lukas
fala na site za socuvstvoto,ete bas sega se vrativ pred okolu eden sat,pozz..

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Бла-Бла Клуб!!!
29.11.2010 20:06:40   
Џесика
Кај сте мамички? Јас деновиве сум слабо пред пц, само се логирам, ама не можам да седам повеќе од 15 мин, имам мака со кичмата, денес бев и на снимање, имам почетна фаза на дископатија, и не знам до кога вака, ама многу сум уплашена....


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?