|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.5.2010 19:26:45   
beba_sanja
Zdravo na site nov clen sum i ota od momentov  ubav i interesen sajt....mozebi  ce zvucam smesno no jas prv pat u zivot za moitze 30 godini pravam bebe  se omaziv i tri meseci rabotime intenzive so mazot no deneska pobaravme sovet od ginekolg tuka vo francija i toj ni kaza da pocekame do edna godina a potoa ako ne zabremenam ce vidime sto kako covekot e profesionalec u taa kategorija.....mojata eks dg e  pcos i na terapija sum na metformin znaci od neredoven ciglus sega imam redoven sto mislite vie ce bidne ili ne  za brzo vreme pozz od sanja

(Одговор на членот Sanja)
Непосредна врска до пораките: 176
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.5.2010 19:37:49   
Julie1
Bebe Sanja samo pozitivno ke bide ... Citaj gi sovetite od nasite korisnici, statiite, druzi se so nas i ke bide bez da se opteretuvas, zaedno ke slavime vo nasiot bar.... Prijatno druzenje na Ringeraja

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот beba_sanja)
Непосредна врска до пораките: 177
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
5.5.2010 21:31:03   
beba_sanja
user posted image vi blagodaram  mnogo ste mi interesni pozz

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 178
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.5.2010 20:55:08   
Anonimen
Zdravo na site, i jas sum nova vo forumot pa sakav da ve prasam za sovet. Jas 5 meseci se obiduam da user posted image no ne faka, sega piam vitamin B kompleks vitamin E i folna kiselina, dali e dobra kombinacija i sega sakam da pijam caj od zalfija. sto velite dobro e toa. Fala od napred i pozdrav super ste.

(Одговор на членот beba_sanja)
  Непосредна врска до пораките: 179
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.5.2010 21:10:33   
jovanka
moj sovet e da otides na pregled a kompinacijata od folna kiselina so b-complex e dobra bidejki i taka taa kombinacija e preporacliva pred bremenost a folnata kiselina i vo prvite tri meseci.

_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 180
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.5.2010 21:27:49   
vezilka RR
Прво да ти посакам добредојде на форумов и се надевам дека ќе се дружиме. Комбинацијата што ја споменуваш е добра, но и мој совет ти е ако не си била на гинеколог, да појдеш па ќе видиш што ќе ти рече..Поздрав и се читаме..

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 181
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.5.2010 23:48:16   
Bogdancanka
најпрво и јас да им посакам добредојде на новите членови беба_сања  и Анонимна се надевам тука ќе си ги најдете посакуваните одговори и ќе не израдувате со прекрасна вестuser posted image илиuser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 182
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.5.2010 13:56:01   
Anonimen
se obiduvam veke 5 godini ama nisto

(Одговор на членот Еца)
  Непосредна врска до пораките: 183
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.5.2010 21:11:45   
mazule
Fala na site. kiss

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 184
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.5.2010 21:18:28   
mazule
Edno prasanje za toj sto znae da mi pomogne. Koj den e vistinskiot spored merenjeto na bazalnata temperetura. Posledniot so niska tem ili prviot so visoka? I kolku trae vremeto za oploduvanje? znam deka ke go sledam i iscedokot no toj trae den dva. pozdrav4e

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 185
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.5.2010 23:16:38   
Палешка РР
Плодни се двата дена пред да се покачи температурата КЛИКНИ ТУКА за подетални информации 

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 186
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
23.5.2010 19:46:01   
mazule
Fala za informacijata. Da ve prasam denes mi e 12 den od menstruacija a tempereturata mi se pokaci na 36,8 i iscedokot e bas kako sto objasnivte {belka od jajce}i peckanje kaj jajnicite, sabajle imavme odnos koj mazotmi nemase svrseno 5 dena i pose toa jas ne stanuvav od krevet eden sat, no iscedokot go primetiv za rucek. Kolku vreme e aktivna spermata vnatre ili treba koga ke go vidam iscedokot togas da imam odnos. Ve molam za mislenje? Ke mi bide od golema pomos. Pozdrav i odnapred blagodaram.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 187
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
23.5.2010 20:14:07   
niki
Спермата во телото на жената може да биде активна 72 часа и повеќе, во идеални услови може да преживее 6 до 7 дена. Јас би ти препорачала во плодните денови и почеста сексуална активност, жената е плодна два дена пред и два дена после овулација. Трк на работа и се надевам за едно месец дена ќе добиешuser posted image илиuser posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 188
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
23.5.2010 20:16:50   
mazule
Fala src. ke vi pisam pak.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 189
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 14:57:52   
fiore
i moeto iscekuvanje za user posted image e pet godini ama nikako da dojde.mene po ispituvanjata mi gi utvrdie plodnoite denovi a toa bile od 15 do 20 den od koga ke dobijam. eve deneska mi pocnuva prviot ploden den ama ne osekam nisto.nitu bolki vo jajnicite samo po malku imam bolki vo polovinata.koga ocekuvas da vidis user posted image  vremeto poveke se dolzi.nekogas si vikam koga ke dadi gospod sto se sekiram, ama nekogas koga ke go vidam mm kako baknuva nekoe bebe i kolku gi saka decata togas se razocaruvam ,a ponekogas i mi doaga dauser posted image .ama se nadevam deka eden den i toa ke bide, i na site sto se vo ocekuvanje im posakuvam sto pobrzo da vidat user posted image  i da se raduvaat.ve pozzdravuvam na site i od se srce posakuvam da ima mnoguuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image i user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 190
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 15:02:08   
arh_diz
flore mila ne se razocaruvaj ke dojdat i tvoite pet minuti
Sega ti se plodni denovi imas seks preku eden den dokolu ste imale sinojka denes ne  utre. So seks sekoj den oslabnuva spermata
Ti posakuvam mnogu sreka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 191
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 15:05:48   
fiore
znaci ne mora vo ovie pet denovi da se ima seks sekoj den.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 192
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 15:08:09   
arh_diz
Dokolku imas sekoj den seks spermata ke oslabne ili preku eden ili preku dva dena , barem mene taka me ima sovetuvano ginekologot

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 193
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 15:08:43   
Bogdancanka
немора колку почесто се има секс спермата е се послаба,затоа најдобро е преку еден ден....поз мила

< Поракaта ја уредил Bogdancanka -- 27.5.2010 15:11:15 >


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 194
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 15:19:32   
fiore
vi blagodaram na sovetite.navistina ste prekrasni i znaete da dadete nekoj ubav sovet ili da odgovorite na sekoe prasanje na site ve pozzdravuvamuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 195
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 15:27:34   
Bogdancanka
user posted image user posted image user posted image за тебе мила и со среќа!

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот fiore)
Непосредна врска до пораките: 196
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 16:15:18   
mazule
Zdravo. sakam da prasam nesto. Na 14 den bev na genikolog i ni rece deka se e vo red nemam infekcija, cista ili slicno, no sakam da znam dali na vaginalno eho se gledaat zrelite folikuli. Taa ne prokomentira za toa, mi rece tie se sledele od 9 do 11 den itn. Ve molam za sovet. 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 197
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 16:26:41   
arh_diz
Na vaginalnoto eho se gledaat folikulite. Mislam deka drugo eho ne se pravi na nebremeni zeni.Dokolku sakas da sldis folikuli mozes da se dogovoris so tvojot ginekolog da go napravite toa

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 198
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.5.2010 16:43:33   
mazule
A mozno e deka jas na 12 i 13 den imav ovulacija, a na 14 den ne osekav nisto nitu iscedok ama nisto. zaradi toa da ne videla. neznam user posted image oti koga bev na gen pred 1 i pol godina kaj drug gen mi vide zreli folikuli i mi kaza. 

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 199
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
28.5.2010 13:44:13   
fiore
sakav da prasam za plodnite denovi,deneska mi e vtor den i me interesira dali bolkive vo polovinava se znak deka sum vo plodni denovi i po nekogas imam blagi bolki vo desniot jajnik?

(Одговор на членот mazule)
Непосредна врска до пораките: 200
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 [8] 9 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?