|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.3.2010 15:07:30   
Medo
8 месеци

(Одговор на членот little girl)
Непосредна врска до пораките: 126
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.3.2010 15:27:37   
vezilka RR
Еве месецов март точно една година..а тоа во превод значи 6 циклуси на стимулирана фертилизација и 2 инсеменации..ех, а ми се чини дека цел живот сум во оваа приказна..

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 127
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
9.3.2010 15:28:44   
arh_diz
Nema ocajuvanje vezilka samo napred pozitivno .

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 128
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.3.2010 22:47:09   
baby mama
6 месеци ама првите 2-3 месеци не внимавав на плодни денови.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 129
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.3.2010 8:40:16   
none
vezilke jas i ti sme isto i jas edna godina so 3 meseci klomifen bez doktorot da vidi deka mm ima slaba podviznost da spermatozoidite djabe se truev so klomifen e sega uste proodnost na kanali ke napravam megju vremeno i se naevam bebe.pozdrav

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 130
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
16.3.2010 8:44:02   
vezilka RR
Ајде none, јас навивам за тебе и се надевам дека многу бргу ќе бидеш со бебчето во раце...

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 131
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.3.2010 0:01:39   
druze
Еј луѓе јас сум во брак скоро 7години од кои да речам 4години(активно) се обидуваме.Еднаш останав и беше вон матерично пред 4години и од тогаш ништо пробавме секако со лекарства со се, сите испитуванја ги направивме се е во ред.последен совет ни беше да се спремаме за инвитро.И на последните подготови мислам испитувања испадна дека имаме бактеријаECSHERIHIA која одвај ја излечивме и двајцата(си ја пренесувавме еден на друг)E дури сега јово на ново што се велиuser posted image стартуваме.
Здравје како велат надешта последна умира.......user posted image
Па се надевам за брзо време ке ви пишам дека чекам user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 132
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.3.2010 0:05:48   
Maca25
Druze стискаме палци за бебенце!!! Ќе биде, само ќе треба време.

Јас останав трудна после 2 месеци, и тоа додека мојот гинеколог ме убедуваше дека ќе биде тешко да забременам со толку висок пролактин и со хипотиреоза. ама јас може една недела после прегледот останав трудна.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 133
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.3.2010 0:11:46   
druze
Дај Боже да биде така први ке разберите виеuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 134
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.3.2010 0:44:18   
bebe*
user posted image

(Одговор на членот druze)
Непосредна врска до пораките: 135
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.3.2010 0:58:15   
bebe*
Bez panika luge!Nikoj bez nadez da ne ostanuvam bidejki vo sekojdnevniot zivot se srekavame so sekakvi slucaevi kade lugeto se borat na sekakov nacin da go dobijat najgoemoto bogatstvo na svetot_Dete.Blagodarejki na napredokot vo medicinata golem broj zavrsuvaat so sreken kraj no za zal ima i takvi koj ne mozat da dobijat!Imam mnogu primeri kade bracen par podolgo od deset godini se obiduvaat da dobijat dete pa se obiduvaat so posvojuvanje.Po 3godini podocna zenata ostanuva trudna!Imam primer kade moja rodnina podolgo se obiduva no ne moze da go zadrzi plodot.Po poveke od 5godini ostanuva trudna!Pa fala mu na boga sega ima dve zlatni decinja!Ne se gube nadez!

(Одговор на членот bebe*)
Непосредна врска до пораките: 136
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.3.2010 1:01:25   
bebe*
Kolku poveke se cuvas tolku potesko se ostanuva Trudna!Od iskustvo

(Одговор на членот bebe*)
Непосредна врска до пораките: 137
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
17.3.2010 12:21:03   
arh_diz
druze ti posakuvam sto pobrzo da zabremenis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот bebe*)
Непосредна врска до пораките: 138
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.3.2010 22:39:39   
prvenka
Jas sum nova na forumov i mozam da kazam deka sum presrekna sto ve najdov...ve citam veke podolgo vreme i na sekoe novo bebence solzi mi idat da zaplacam.So soprugot se obiduvame veke 9 meseci i nisto od bebence,mnogu sum tazna nemozam da go gledam negovoto razocaruvanje koga ke mu kazam deka sum dobila.Imam pominato mnogu,laparoskopija na miom i endometriozna cistauser posted image no seto toa se zavrsi veke pred dve godini.Pred nova Godinan povtorno mi vidoa na eho takva cista,no ovoj pat slusnav za Slobodan Tesic i negovata terapija,i veke tret mesec ja pijam...i da vi kazam pred edna nedela bev na ginekolog i zamislete nemav nisto od cistata,...bev aktivna i sega sum vo iscekuvanje pa ke vidime DAJBOZE,mora da se bide uporen Slobodan Tesic mi pomogna so caevite uste samo da mi pomogne zauser posted image .Malce lutam po forumov ali brzo ke se snajdam,site ste srcinja

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 139
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.3.2010 22:44:15   
nadica
dobro ni dojde prvenka
во блиска иднина очекуваме добри вести user posted image
биди со нас user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил nadica -- 18.3.2010 22:45:24 >


_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 140
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.3.2010 22:46:25   
baby mama
ИЗВОРНА ПОРАКА: prvenka

Jas sum nova na forumov i mozam da kazam deka sum presrekna sto ve najdov...ve citam veke podolgo vreme i na sekoe novo bebence solzi mi idat da zaplacam.So soprugot se obiduvame veke 9 meseci i nisto od bebence,mnogu sum tazna nemozam da go gledam negovoto razocaruvanje koga ke mu kazam deka sum dobila.Imam pominato mnogu,laparoskopija na miom i endometriozna cistauser posted image no seto toa se zavrsi veke pred dve godini.Pred nova Godinan povtorno mi vidoa na eho takva cista,no ovoj pat slusnav za Slobodan Tesic i negovata terapija,i veke tret mesec ja pijam...i da vi kazam pred edna nedela bev na ginekolog i zamislete nemav nisto od cistata,...bev aktivna i sega sum vo iscekuvanje pa ke vidime DAJBOZE,mora da se bide uporen Slobodan Tesic mi pomogna so caevite uste samo da mi pomogne zauser posted image .Malce lutam po forumov ali brzo ke se snajdam,site ste srcinja




Пуштам среќа за user posted image user posted image

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 141
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.3.2010 22:49:12   
prvenka
user posted image Srekna sum sto ve imam vas,ovoj mesec ne ocekuvam premnogu ali potajno se nadevam,mi ostana uste nepoln eden mesec od terapijata no toa ne znaci deka potajno ne se nadevam,imam custvo deka ke mi pomogne da go vidam rezultatotuser posted image

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 142
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
18.3.2010 23:05:30   
Еца
Првенка, добре ни дојде.Имаш убав ник и некако верувам дека сите ние тука ќе славиме за твоето првенче, та твојата прва бременост. 9 месеци не се долг период затоа те молам опушти се, дружи се со нас и многу брзо ќе ни јавиш да те впишеме во списокот на труднициuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 143
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.3.2010 9:09:49   
vezilka RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: prvenka

Jas sum nova na forumov i mozam da kazam deka sum presrekna sto ve najdov...ve citam veke podolgo vreme i na sekoe novo bebence solzi mi idat da zaplacam.So soprugot se obiduvame veke 9 meseci i nisto od bebence,mnogu sum tazna nemozam da go gledam negovoto razocaruvanje koga ke mu kazam deka sum dobila.Imam pominato mnogu,laparoskopija na miom i endometriozna cistauser posted image no seto toa se zavrsi veke pred dve godini.Pred nova Godinan povtorno mi vidoa na eho takva cista,no ovoj pat slusnav za Slobodan Tesic i negovata terapija,i veke tret mesec ja pijam...i da vi kazam pred edna nedela bev na ginekolog i zamislete nemav nisto od cistata,...bev aktivna i sega sum vo iscekuvanje pa ke vidime DAJBOZE,mora da se bide uporen Slobodan Tesic mi pomogna so caevite uste samo da mi pomogne zauser posted image .Malce lutam po forumov ali brzo ke se snajdam,site ste srcinja


prvenka, добредојде на форумов и се надеваме на убава дружба. Ти стискаме палци за твоето првенче што побрзо да дојде па заедно да се радуваме....

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 144
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.3.2010 10:06:40   
prvenka
Mnogu ste pozitivniuser posted image
Ke imame ubavo druzenje,falaVi mnogu...,mnogu znaci koga imas na nekogo da mu napises nesto sto te maci.Vezilka ne se otkazuvaj ke ne izraduvas nekoj den sigurno

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 145
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.3.2010 10:16:15   
sreknica
Dobre dojde i od mene prvenka pozzzz

(Одговор на членот prvenka)
Непосредна врска до пораките: 146
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.3.2010 10:29:50   
Maca25
Добре дојде првенка и се надевам дека многу брзо ќе не израдуваш сите со едно мало сонце!! 

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sreknica)
Непосредна врска до пораките: 147
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.3.2010 10:31:01   
arh_diz
prvenka dobredojde .Ti posakuvam sto pobrzo da si zabremenis

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 148
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
19.3.2010 14:26:06   
prvenka
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

prvenka dobredojde .Ti posakuvam sto pobrzo da si zabremenis


Uste 10 den pred dobivanje,dali treba da osekam nekoj simptomi,temperaturata mi e36.9 ali toa e normalno temperaturata da e pokacena se do dobivanje.ovie ke mi bidat teski 10 dena,denovi vo iscekuvanje

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 149
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
27.3.2010 12:30:25   
iviv
Maca25 sakam da te prasam kolku ti bese pokacen prolaktinot????? (mene mi 31)pa sega eve veke 3 nedeli pijam bromergon
Inace nie se obiduvame veke 8 ,9 meseci no nisto i kaj nas so ogled na toa sto i jas imam pominato dosta operacija pred tocno edna godina mi go izvadija jajnikot ,no si imam uste eden user posted image user posted image user posted image sto znaci jas sum nostop po doktori ispituvanja za da si go zacuvam ovoj eden zdrav i prav kako sto treba.Ama vo nieden moment ne padanv psihicki i sekoj mesec koga ke dobijam partnerot nemozam ni da osetam deka nesto go sekira ,a toa e golemo olesnuvanje a i baska nekako ne deluva razocaran voopsto.Pravevme i spremogram minatata nedela i se e ok duri poploden i od toa sto treba taka ni kazaa user posted image user posted image user posted image .Nekako ubavo se custvuvam znam deka se ke bide OK.Taka da veruvajte za moi 24 , 25 godini mnogu mnogu pominav ali mora da bideme jaki i da razmisluvame pozitivno.Jas na pocetokot nekako kako da imam strav ali sega voopsto go nemam toa custvo.Smirena sum i si cekam user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 150
Страница:   <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  4 5 [6] 7 8   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?