|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 31 [32] 33   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
22.11.2014 19:23:47   
Anuska14
Кај мене ваква беше приказната...
Со првото дете мислам дека успеав да забременам од првиот обид и не бев свесна колку треба да се цени тоа. Се роди здраво право детуле и си живуркавме така. Полсе 4 години решивме со сопругот да одиме на второ бебе и....
Бев сигурна дека како првиот пат дека исто ке се случа пак но воопшто не бев во право. Се нижеа месеци и месеци и никако да видам две цртки на тестовите. Премногу се разочарав јас, а мм ме тешеше и викаше ај ке биде ама знаев уште тогаш дека и тој мн се нервира.
Се договоривме да помине летото и ќе одиме да се распрашаме за ин витро кога во август конечно две цртки, бев птрепресреќна. Би им препорачала на сите рингерајки да не се откажуваат и да не престануваат да се обидуваат бидејќи добрите работи се случуваат кога не ги очекуваш.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 776
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
22.11.2014 19:41:04   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anuska14
...Се договоривме да помине летото и ќе одиме да се распрашаме за ин витро кога во август конечно две цртки, бев птрепресреќна. Би им препорачала на сите рингерајки да не се откажуваат и да не престануваат да се обидуваат бидејќи добрите работи се случуваат кога не ги очекуваш.


Фала ти, навистина ни значат вакви приказни user posted image user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 777
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
23.11.2014 10:35:08   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anuska14

Кај мене ваква беше приказната...
Со првото дете мислам дека успеав да забременам од првиот обид и не бев свесна колку треба да се цени тоа. Се роди здраво право детуле и си живуркавме така. Полсе 4 години решивме со сопругот да одиме на второ бебе и....
Бев сигурна дека како првиот пат дека исто ке се случа пак но воопшто не бев во право.

Анушка, се пронајдов и јас во овој дел од твојата приказна. Знаејќи колку лесно, дури и непланирано добивме user posted image првиот пат, и јас малку се разочарав кога не се случи истото и вториот пат. Ама само малку user posted image Сега се обидувам да ја најдам и позитивната страна на работите, па си велам - ако се испаднеше како што планиравме, па во септември ќе имав мало бебе и дете прваче на училиште. Па не ќе можев на двете да им го посветам потребното внимание. Вака кога ќе добиеме user posted image М ќе биде поголема, ќе биде посамостојна, поодговорна и ќе ми биде полесно да се снајдувам со двете. А сигурна сум дека ќе биде, знам.
Инаку, и периодот исто ни се поклопува. Почнавме да се обидуваме некаде пред 4 роденден на М, само не сите месеци активно, а еве сега ќе полни 5 години.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 778
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
29.11.2014 19:16:00   
scared RR
Не сакам да спомнувам временски период навистина тешко ми паѓа user posted image само би рекла доволно долго за да осеќам празнина во душава user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 779
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
28.4.2015 12:16:14   
Bella28
Prviot pat koga ostanav bremena ni trebase nekade okolu 2 god potoa imav spontan vo 21 nedela I zabremenuvanje 3 meseci posle spontaniot od prva denes dobiv pozitiven testuser posted image user posted image

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 780
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
28.4.2015 13:18:17   
wanna be mum
Честитки ,со лесно и здраво бебуле на зима user posted image

(Одговор на членот Bella28)
Непосредна врска до пораките: 781
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.6.2015 14:11:40   
sinnooka
Zdravo i ogromen pozdrav do site mamicki i idni mamicki.. nas so mm ni e prv mesec sto se obiduvame, no kako sto cuvctvuvam narednava nedela ke dobijam. vi posakuvam na site uspeh , i da dade Gospod sto pobrzo da zabremenime ! user posted image ve guskam site

(Одговор на членот wanna be mum)
Непосредна врска до пораките: 782
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.6.2015 15:09:52   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sinnooka

Zdravo i ogromen pozdrav do site mamicki i idni mamicki.. nas so mm ni e prv mesec sto se obiduvame, no kako sto cuvctvuvam narednava nedela ke dobijam. vi posakuvam na site uspeh, i da dade Gospod sto pobrzo da zabremenime ! user posted image ve guskam site


sinnooka, добредојде ти посакуваме пријатна дружба во нашето друштво и што поскоро да ги видиш двете црткиuser posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sinnooka)
Непосредна врска до пораките: 783
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.6.2015 15:53:15   
Bea
Во Јули - 6 години.

Кога ќе се сетам само не знам дали да плачам или да се смеам. Си викав - таман сега јули, до септември нема да ми се познава стомакот на свадба!!!
user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 784
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
15.10.2015 15:36:49   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Felly RR
............ Сега се обидувам да ја најдам и позитивната страна на работите, па си велам - ако се испаднеше како што планиравме, па во септември ќе имав мало бебе и дете прваче на училиште. Па не ќе можев на двете да им го посветам потребното внимание. Вака кога ќе добиеме user posted image М ќе биде поголема, ќе биде посамостојна, поодговорна и ќе ми биде полесно да се снајдувам со двете. А сигурна сум дека ќе биде, знам.


Сега се потсетив на постов, а ете бидна баш како што пишав иако не очекував - на 1ви септември М тргна на училиште, а на 2ри се роди бато.user posted image Изгледа навистина работите се случуват кога воопшто не очекуваш. Само неколку дена одкако сум го пишала постов сум останала user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 785
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.10.2015 19:38:48   
mina456
Zdravo nova sum na forumov..se obiduvame skoro 10 meseci da zabremenam...sakam da prasam : poslednata menstuacija mi dojde 4 dena porano nemav normalno kako sekogas mi bese poke kako na rozevo poslednit den imav samo edna tocka kako kafeavo mi traese okolu 5 dena ...samo po nekolku tocki na toaletnata hartija... deneska naprajv test za bremenot ama ispadna negativen.dali e mozno da sum bremena?

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 786
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
25.10.2015 20:06:41   
Nelle
Zdravo mami, so prvoto pocnaveme od mart da ne se pazime a vo avgust sum ostanala bremena user posted image kerka mi e 17 ipol meseci. Za vtoro pocnavme vo april i sum ostanala bremena pak vo avgust na ista data menstruacija posledna dobiv kako i so prvata bremenost. Na site mami vi posakuvam sreka i pozitivnost i sto bopbrzo da gi vidat dvete crti

(Одговор на членот mina456)
Непосредна врска до пораките: 787
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
29.10.2015 11:06:17   
LoveableMe RR
mina456, што направи со тестот? Обично тестовите се точни. Тука сме за помош, дружба, мислење.

Нелле, со среќа втората бременост.user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Nelle)
Непосредна врска до пораките: 788
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
29.10.2015 12:24:16   
Nelle
fala mnogu user posted image LoveableMe RR

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 789
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
29.10.2015 12:33:30   
Melanija RR
Nelle добре дојде на РР user posted image лесна бременостuser posted image

Се читаме низ темите со твоите искуства од бременостите и секојдневиетоuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Nelle)
Непосредна врска до пораките: 790
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
31.10.2015 18:46:45   
kate..
7 god seuste nema bremenost prvo vtoro ivf neuspesno so gospod napred se nadevam tret pat uspesno

_____________________________

2011fevruari operacija cista otstraneta i jajnik,2012 spontan abortus,2013 april vonmatericna bremenost operacija hitno tubite otstraneti,prvo IVF neuspesno vtoro neuspesno

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 791
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
3.11.2015 17:30:56   
Nelle
Blagodaram Melanija RR user posted image cel vikend bevme na gosti no daleku i ne sum bila na net. pozz

(Одговор на членот kate..)
Непосредна врска до пораките: 792
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
3.11.2015 17:33:16   
Nelle
kate ti posakuvam mnogu sreka i sto pobrzo da gi vidis dvete user posted image samo pozitivnost i molitva do majka bogorodica

(Одговор на членот Nelle)
Непосредна врска до пораките: 793
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.11.2015 15:05:51   
Sunshine88
5 месеци...едвај чекам да видам user posted image

(Одговор на членот Lola)
Непосредна врска до пораките: 794
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
6.3.2016 16:00:43   
ariel91
zdravo devojki nova sum na forumov... prekrasen forum pred se so odlicni temi ... vo brak sum godina odlucivme no ne sakavme odma deca pred eden mesec odlucivme da imame bebence napravivi ispituvanja bidejki kako sto imav citano taka bilo najdobro na isituvanjata izleze deka se e vo red i maticniot ginekolog mi rece deka pomeme da pocneme so obidi prviot bese neuspesen :/ no menstrualniot ciklus mi bese porazlicen od voobicaeno... mi docnese napraviv test bese negativen user posted image vo princip imam obilna menstuacija vo vremetraenej od celi 7 dena ovaj pat bese kratka od 4 dena i bez obilno krvarenje duri cudno ... seuste se obiduvame i sakam sto pobrzo da zabremenam nestrpliva sum user posted image sovetuvate me :)

(Одговор на членот Anuska14)
Непосредна врска до пораките: 795
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
6.3.2016 16:53:13   
mommy_angels RR
Ариел добро ни дојде на РР. После еден поминат месец откако сте решиле да правите бебенце најдобар совет што можам да ти дадам е - водете љубов со маж ти и ништо повеќе. Бебенцето ќе си дојде без притисоци и нема потреба од броење на денови и циклуси. Штом си ги направила сите потребни прегледи пред планирањето бременост ,за сега си направила многу за себе и твоето проширување на семејство. Само релаксирано и уживкај. На РР имаш многу теми за планирање семејство ,а и за дружење и совети. Се читкаме .

(Одговор на членот ariel91)
Непосредна врска до пораките: 796
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
6.3.2016 19:12:47   
Pinky30
2,5 godini obiduvanje no poradi maski sterilitet no eve sega e i do mene problemot sto nemozam da gi zadrzam.2 ivf neuspesni i 1 so zamrznati embrioncinja..Vo proces na 2 pat so zamrznati embrioncinja pa so Gospod napred.Devojki uspornosta eden den ke ni se isplati ke dojde i nasiot den koga ke se realizirame ko majki...Na site vi posakuvam uspeh i radost sto poskoro

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 797
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
21.3.2016 11:40:01   
ariel91
ti blagodarm za iskreniot i nadezen odgovor, eve ovaj mesec povtorno so tie macnini povrakanje, oteceni gradi bolki vo dolniot del od stomakot user posted image pred 1 nedela pocnav da pijam folna kiselina seto ova se slucuva veke 2 nedeli a seuste e rano da dobijam nekade za 5 dena utrovo napraviv test bese negativen znam deka e prerano no utrinskive gadenja stanuvaat se pocesti ... sto da pravam user posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 798
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
21.3.2016 14:24:24   
MademoiselleNina
Ариел91, мислам дека можеш тест преку крв да направиш, но може и да одиш кај матичниот гин, да те види, тоа што го опишуваш може да значи било што, некогаш и предменструалните симптоми се такви, некогаш е симптом на бременост, некогаш вирус...
Или ако можеш почекај да дојде денот за добивање, па ако не добиеш оди на лекар.

(Одговор на членот ariel91)
Непосредна врска до пораките: 799
   RE: Колку време се обидувате да забремените?
24.3.2016 17:21:38   
ariel91
Ti blagodaram MademoiselleNina ke pocekam uste nekolku dena ako ne dobijam odam na lekar iskreno odvaj cekma pozitivni rezultati user posted image

(Одговор на членот MademoiselleNina)
Непосредна врска до пораките: 800
Страница:   <<   < Претходна страница  29 30 31 [32] 33   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  29 30 31 [32] 33   Следна страница >   >>
Оди на:


Анкета

Вода за деца.
пеперутка16

Мамички, колку месеци варевте вода за вашите бебиња?