|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Совети за забременување/идни мајки
13.8.2014 14:40:58   
kapina
Inace za ishranata oti mi e preku glava veke I od toa ke kazam samo edno sestra mi puse cigari zetot e strasten pusac bez cigari nemoze pi jat I jadat se znaci za poimot zdrava hrana kazi reci da neznaat nisto sto ja zgolemuva plodnosta pa eve imaat zdravo pravo dete I cekaat I vtoro I toa bez nikakov problem za zabremenuvanje nemaa odma ostana bremena I za Pr vo I za vtoro dete I na mm ednas mu dojde preku glava I mi vika prasaj ja sestra ti dali znae uopste sto e toa maticen mlec a inaku nie so mm sme nepusaci I dvajcata

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Совети за забременување/идни мајки
19.3.2016 23:27:12   
marchi
So prvoto dete ostanav bremena neplanirano nepodgotveno i bez nikakvi zdravstveni ispituvanja,e sega osven pap test i poseta na stomatolog sto drugo bi trebalo da ispitam?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Совети за забременување/идни мајки
23.5.2016 17:05:07   
bici05
Девојки здраво, нова сум на форумов ама редовно ве читам.. Ме интересира дали знаете каде има и колку чини ПРЕМАМА или ПРЕГНАКЕР и дали можат да се купат без рецепт бидејќи се обидувам да забременам а тука прочитав дека треба да се пијат и кога се планира бременост. Фала ви однапред
user posted image

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Совети за забременување/идни мајки
23.5.2016 17:06:05   
bici05
Девојки здраво, нова сум на форумов ама редовно ве читам.. Ме интересира дали знаете каде има и колку чини ПРЕМАМА или ПРЕГНАКЕР и дали можат да се купат без рецепт бидејќи се обидувам да забременам а тука прочитав дека треба да се пијат и кога се планира бременост. Фала ви однапред
user posted image

(Одговор на членот Idna mamica)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Совети за забременување/идни мајки
24.5.2016 17:47:38   
Felly RR
Па би требало да ги има во сите аптеки, и бидејќи се витамини се купуваат без рецепт.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот bici05)
Непосредна врска до пораките: 30
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2]
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?