|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лапараскопија
19.12.2010 22:47:21   
schatzi
Zdravo foxi_m. Izvini sto vaka docna ti pisuvam. Mene mi dadoa samo opsta anestezija. Te bockaat vo operaciona sala i za 2-3 sekundi zaspivas. Rasprasaj se ubavo, sigurno laparaskopija se pravi so opsta anestezija.
Pozdrav

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 20.1.2013 18:34:57 >

(Одговор на членот sesilija)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
20.12.2010 7:25:47   
veckasr
da i na mene bese taka so opsta anestezija laparo i histeroskopijata 

(Одговор на членот schatzi)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
20.12.2010 18:22:33   
anebebe
sakam da ve prasam kolku pari kosta laparaskopijata vo drzavna i na privatnite kliniki , vi blagodaramuser posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
23.12.2010 11:18:30   
anebebe
VECKASR ke sakas li da mi kazia kade pravese laparoskopija i kolku te cinese celata procedura? fala ti user posted image mnogu

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
23.12.2010 15:53:21   
kasiopea
ИЗВОРНА ПОРАКА: anebebe

sakam da ve prasam kolku pari kosta laparaskopijata vo drzavna i na privatnite kliniki , vi blagodaramuser posted image


draga anabebe,

Jas laparoskopija i histeroskopija pravev minatata godina na klinika, mi ja pravese prof. dr. Gligor Dimitrov (togas se uste rabotese tamu, za moja sreka) i plativ 3000 den. so plavo kartonce.

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
23.12.2010 21:40:26   
veckasr
vo gak i plativ so sino kartonce 2200denari 

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
23.12.2010 22:01:59   
anebebe
vi blagodaram zenski user posted image sega i jas so mojot maticen gin ke razgovaram za takvo nesto pa ke vidime sto ke mi predlozi toj

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
24.12.2010 22:30:19   
suzeto
jas za laparaskopija vo bitola plativ 9500 den. no fondot mi gi vrati parite.... a site platile do 3000,sekade e razlicno cenite se menuvaat non-stop

< Поракaта ја уредил suzeto -- 24.12.2010 22:32:00 >

(Одговор на членот anebebe)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
11.2.2011 15:02:15   
vanessa30
Jas pravev vo noemvri na privatno vo Remedika laparaskopija so histeroskopija i me cinese 1000 evra kaj d-r Dimitrov. Vo mojot slucaj mi izvadija i cista od desniot jajnik (vrodena dermatoidna cista) vo ovie pari vleguva, lekarstvata, negata , nokevaje vo apartman, histoloska analiza na cistata i drugi dopolnitelni sitnici, analiza na krv..., nekoi hormoni sto mi gi dadoa da gi pijam, a cikloproginovata jas si ja kupiv bidejki ja nemaa kaj niv i me kostaese mi se cini okolu 500 den.

(Одговор на членот schatzi)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
11.2.2011 16:10:29   
babydoll
zdr rr jas pravev laparaskopija i histeroskopija vo GAK kaj dr Jadranka  i me cinese 2200 denari .

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
23.2.2011 21:59:31   
zagrizena26
Здраво на сите,не сум баш нова на форумов ама за првпат во оваа рубрика.Сакам да прашам дали некој од вас има правено лапараскопија во систина.Ми предложи др.Слободан Лазаревски од Систина само лапароскопија.Ај ве молам писете дали некој правел таму и колку го кошташе?И дали одма после операцијата функционираш нормално?Поззззз

(Одговор на членот babydoll)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
21.3.2011 14:55:39   
25zbuneta
Zdravouser posted image ,da ve prasam dali nekoj od vas ima pieno YASMIN posle laparoskopija i dali nekoj znae  kolku se dobri tie apcinja i dali nekoj pusi so niv zasto pisuva deka ne treba da se pusi?!?

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
21.3.2011 15:17:39   
veckasr
jas gi imam pieno jasmin posle laparoskopija i kaklo site apcinja i tie a za pusenje neznam bidejki ne pusam cigari voopsto

(Одговор на членот 25zbuneta)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
22.3.2011 13:21:28   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: vanessa30

Jas pravev vo noemvri na privatno vo Remedika laparaskopija so histeroskopija i me cinese 1000 evra kaj d-r Dimitrov. Vo mojot slucaj mi izvadija i cista od desniot jajnik (vrodena dermatoidna cista) vo ovie pari vleguva, lekarstvata, negata , nokevaje vo apartman, histoloska analiza na cistata i drugi dopolnitelni sitnici, analiza na krv..., nekoi hormoni sto mi gi dadoa da gi pijam, a cikloproginovata jas si ja kupiv bidejki ja nemaa kaj niv i me kostaese mi se cini okolu 500 den.

kakvi hormoni ti dadoja,i dali si zadovolna od dr.Gligor,i dali seuste pies lekarstva

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
22.3.2011 13:22:33   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: babydoll

zdr rr jas pravev laparaskopija i histeroskopija vo GAK kaj dr Jadranka  i me cinese 2200 denari .

dali si zadovolna od jadranka.....i dali laparaskopija samo na kanali proverka ili otstranuvajne na nekoi cisti

(Одговор на членот babydoll)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
24.3.2011 15:22:24   
vanessa30
Ne se sekavam na prvite da procitam vo dokumentite sto mi gi dadoa. Veke ne pijam. Prvite sto ne im znam ime ama ke proveram kako se vikaa gi piev samo 7 dena, a cikloproginovata ja piev skoro mesec (si imaat sema na pienje, na samite apcinja ima brojki). Taka da se na se okolu eden mesec posle laparo, i vo toj period i stagniravme so rabotauser posted image .
Od prof Dimitrov sum epten zadovolna, ama i parite sto gi dadov vo Remedika ne bea mali, ama vredi strucen kadar da te operira, sestrite se ljubezni, na zcrckanje vo rok od tri sekudi ti se crtaat pred tebe.
I uste posrekna sum sto samo posle dva meseci ostanav trudna i sega sum 12 nedela.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
26.3.2011 0:56:56   
veckasr
suzeto na mene  dr jadranka koga mi pravese laparoskopija mi gi otstrani adheziite polipite isto i histoloska analiza mi bese napravena ama otpusnata lista ne mi ja dadoa odma bidejki od histoloskata analiza se ceka rezultatot plus minus okolu dve tri nedeli zatoa kako ja napravi laparoskopijata i histeroskopijata nemam sto da kazam nemam zborovi sum zadovolna se pomina vo najdobar red no potoa sto se sluci se sluci ne sakam da se povtoruvam 

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
28.3.2011 18:22:03   
sirena2
zdravo anamarija i jas treba da pravam laparoskopija vo GAK kaj dr Jadranka pa ako moze nekoj da mi dada i mene nekoja informacija user posted image

(Одговор на членот anamarijaa)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
2.4.2011 22:50:56   
zagrizenaa
dali nekoj znae kolku kosta laparoskopija i ifv vo bitola plodnost?i dali nekoj ima iskustvo...rabotat so plavi kartoncinja?

(Одговор на членот schatzi)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
2.4.2011 23:51:28   
pinokio2010
Treba da pravam histeroskopija vo remedika, ako nekoj bil pisete mi za iskustvoto i kolku pari cini?

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот zagrizenaa)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
3.4.2011 15:16:23   
sharlot
dali nekoja od vas devojki znae dali e mozno da odis na In vitro bez da pravis laparoskopija i histeroskopija.

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
3.4.2011 15:34:37   
iki82
 sto se sluci so tebe? ne sum se uklucila odamna? znam deka ti bese edniot kanal nprooden kako na mene neli? i imas pokacen prolaktin ili greska sum? jas da sum na tvoe mesto operaciive bi gi ostavila za posledno. probaj prvo so nekolku ciklusi na inseminacii, ako ne biva invitro. pa zdravje boze ako i toa ne biva bi pravela laporoskopija. 

(Одговор на членот sharlot)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
3.4.2011 20:49:48   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: zagrizenaa

dali nekoj znae kolku kosta laparoskopija i ifv vo bitola plodnost?i dali nekoj ima iskustvo...rabotat so plavi kartoncinja?

plodnost e privatna........
za ivf preku fondot ima skluceno dogovor.......a za laparaskopija ne pravi kaj nego nego moze dr,tase da te operira vo sv.lazar privatno okolu 1200evra....................e ako e ima otvoreno bolnicata sto ja gradese toa ne znam a vo starata taka e kako sto ti pisav pogore

(Одговор на членот zagrizenaa)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
3.4.2011 22:08:03   
zagrizenaa
a za ivf kolku plakas samata?nekoi velat 2300 evra bilo

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Лапароскопија, отстранување на цисти
3.4.2011 22:13:12   
sirena2
zdravo znae li nekoj kolku kosta laparaskopija i histeroskopija zaedna po privatnive kliniki ako nekoj znae neka pisi ve molam

(Одговор на членот zagrizenaa)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?