|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
17.8.2014 13:47:05   
butterfly19
zdravo narode. jas doznav deka sum posvoena, t.e. od mala znaev, ama sega doznav plus uste nekoja informacija. bi sakala da doznaam nesto poveke, inaku moite posvoiteli se prekrasni luge nema zbor za toa, ama kako i prethodnite clenovi sto pisele bi sakala da doznaam nesto poveke za mene. posvoena sum od domot vo bitola avgust 1995. inaku sum rodena 11.03.1995 samo toa znam za zal. majka mi veli deka od socijalnata sluzba me donele doma i samo tolku. e sega dali mozebi krie nesto ne znam toa. smega sum, kafeni oci, visoka okolu 170cm. od domot vo bitola doagam, a tocni drugi podatoci ne znam. od socijalnoto ne sakaat nisto da kazat moive isto taka. a otvoren muabet si praevme so se tice taa tema. ke ve molam za sovet ako nesto plus znaete kako bi se informirala

(Одговор на членот lina 25)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
15.5.2015 13:38:10   
Vel81
Zdravo! neznam ni jas sama kako dojdov na ovaa strana i na ovoj forum ama mi e milo so sum tuka! I jas sum vo ista sitoacija kako i vie! Jas sum posvoena na 2 ili 3 godini mislam od Bitola od domot za deca, roditelite koi me posvoija pocina i neznam za vas ali jas nemam braka ili sestri od roditelite koi me posvoija.Imav pre ubavo detstvo so niv bea pre dobri i stalno imav so sakav i lubov vo izobilstvo!Ama nauciv deka sum posvoena koga pocin majka mi (taka ja vikav i taka ke ja vikam taa me izgleda i sum toa sum fala i na nea i na tatko mi) lugeto posle zzakopot na majk i pocna da zborat so e bidi so mene sega i deka tatko mi ne mzi da me gleda sam oti jas bev 10 godini koga pocina majkami, Ama na protiv tatko mi ne se otkaza i ako socijalnoto dodjdoja da me zemat i mu rekoja deka ne mozi da me gleda sum gi izbrka i gi isfrli kako vreka gubre,Gi sakam kako da mi bea vistinski roditeli nema d agi zaboravam nikogas ama sega koga imam moi deca i gledam kako licat na mene a jas ne licam na moite roditeli vopsto sakam da gi najdam vistinskite roditeli samo za da vidam na koj licam i dali imam nasledni bolesi i slicno. Ali kako stocitam ke bidi tesko. Se nadevav deka ima agencija ili slicno ama nema nisto vo mk inaku zivejam vo Avstralija i tuka koga deteto ke napolni 16 godini ima pravo da znaj za bioloskite roditeli ama vo mk e kriminal.

(Одговор на членот butterfly19)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
9.1.2016 11:08:18   
Sandricka 11

ИЗВОРНА ПОРАКА: Skopje71

Јас пред неколку недели дојдов до идентитетот на мојата биолошка мајка како и тековни информации за неа, многу брзо и прецизно со помош на детективската агенција од Скопје. За сите кои чувствуваат потреба да ги запознаат биолошкит родители или да дојдат до информации за децата кои ги оставиле во дом, ова се информациите од агенцијата.

Администратор: Информации по приватна порака!

Korisno za site bi bilo da go Pisces kontaktot n.a. ovaa agencija. Beskrajno blagodarna

(Одговор на членот Skopje71)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
9.1.2016 12:11:52   
LoveableMe RR
сандричка, пипи и приватна порака на членката која ја наведе,да ти прати број од агенцијата, на нас како модератори ни нема испратено телефони, така што не можеме да ти помогнеме. Се надевам членката ќе прочита и ќе ти пише.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Sandricka 11)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
9.1.2016 12:14:39   
Sandricka 11
Veke Pisav se nadevam ke mi odgovori, vo SEKOJ slucaj VI blagodaram

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
1.2.2016 0:28:26   
Bjk1
Zdravo nova sum na forumot, jas isto taka sum vo potraga na moite bioloski roditeli bev vo nekolku ustanovi kade go negiraa moeto baranje pa bi ve zamolila da prezememe nekoja inicijativa da oformime javna grupa, veb strana ili sto i da e kade sto sekoj poedinecno ke dade svoj opis pa dokolku imame nekakva sreka bi se pronasle edni so drugi. Inache rodena sum na 27.05.1994 i zemena sum od bitolskiot dom. Edinstveno nesto koe mi e poznato vo vrska so bioloskite roditeli e deka bile muslimani.

(Одговор на членот Sandricka 11)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
24.6.2016 16:15:13   
saska35
Zdravo i pozz do site na forumov.Jassum Saska Stoilkovska rodena vo Kumanovo inaku posvoena od domot za deca i doencinja od Bitola posvoena na 24 Fevruari vo Bitola.Rodena sum na 17 Septemvri 1980 vo kumanovo bgarem taka i pisuva vo dokumentot koj slucajno go najdov i deka datumot ne se promenuva,samo imeto.Ne znam dali slucajno ili namerno eden del po moe mnogu vazen go nema a na koj sto pisuva; Se zapocna na 24 fevruari vo 11h svedoci -go nema toa sto BAS treba i stoi samo potpisot na roditelite koi me posvoile a za bioloskite isto go nema. Pa bi ve zamolila dali mozi nekoj da mi pomogni dali postoi sansa da pobaram kopija od toj dokument od domot od bitola,inaku sum majka na tri prekrasni kerki,amoite roditeli koi me posvoile gi pocituvav do posledno a ne se megu zivite,pa imam zelba pregolema da doznam nesto poveke za niv odnosno dali imam nekoe drugo potomstvo bidejki rekov imam 3 kerki i prekrasen soprug.POZZ do site na forumov i na site vi posakuvam se sto posakuvate da vi se ostvari,isto kako i jas sto posakuvam za sebe.pa ako ima nekoj bilo kakva i nformacija ili saka da mi pomogni mozi da me pobara na fb na saska stoilkovska pozzuser posted image

(Одговор на членот butterfly19)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
24.6.2016 16:27:26   
saska35
ako mozi pokonkretno linkot ,blagodaram odnapred

(Одговор на членот Sandricka 11)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
29.6.2016 12:15:19   
Anonimen
Родена сум 23.02.1992, посвоена сум во 1995 во Скопје. Плава коса,зелено-кафени очи
Ако некој од родителите се препознае нека пише.
Може да и контакт од агенцијата

(Одговор на членот butterfly19)
  Непосредна врска до пораките: 84
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
15.7.2016 9:41:55   
Vistina
"Јас пред неколку недели дојдов до идентитетот на мојата биолошка мајка како и тековни информации за неа, многу брзо и прецизно со помош на детективската агенција од Скопје. За сите кои чувствуваат потреба да ги запознаат биолошкит родители или да дојдат до информации за децата кои ги оставиле во дом, ова се информациите од агенцијата.

Za site koi trazat nekogo, mozat da ja poset_at slednava grupa: ЛИНК

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 15.7.2016 13:00:53 >

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
21.2.2017 3:48:58   
Marko Ivanovic
Pocituvana braco,sestre,prijateli (haha sega ovo ispadna kako politicar).Site sme na ovoj forum pod ovo ime zbog jedne stvari a toa e sakam da doznam koj su mi bioloski roditeli.jas sum inace Marko,ziveam vo Sabac vo R.Srbija kako ne znam.Znam deka sum posvojen uste od malih nogu ali nikada me to nije zanimalo,sega kako roditel na dvoje deca mi se vraka varnica da saznam u stvari ko sum jas.Jas inace sum roden vo Skopje na 30.08.1990 nadam se deka e ta godina.Slusnav mnogu prici deka me rodila edna zena,pa me dala na mojot dedo posto mnogo joj pomogao a ona nije imala mogucnosti da me odhrani,deda mi je dao ime Marko,i dao na svojata cerka koja zivi vo Sabac to su moji roditelji,mnogo sam napisao ali nista znacajno.Ne znam od kade da pocnam,nikogas ne sum prasal moi roditeli za toa ne sakam da gi zamaram ali dok sum ziv oni su za mene tato i mama.No,me zanima kako da se rasprasam,kako da proverim te informacije,kade da odam.Inace imam dvojno drzavjanstvo MK-SRB.Ve molam ako sakate i mozete dajte mi nekoj sovet.Inace idam vo MK sopruga mi e od tamu,imam takoreci familija,ujak,ujna....no sakam da doznaam dal imam brata ili sestra.Ve molam pisete ili na email marko.ivanovic1990@gmail.com

Sekoe dobro i Vi blagodaram odnapred :D :D

(Одговор на членот Vistina)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
29.5.2017 14:30:48   
britneys
Zdravo , sakam da i pomognam da edna licnost da gi najde svoite roditeli.
Roden e na 25.12.1990 god vo Skopje, ostaveno vo bolnica vo Skopje, roden od mnogu mlada majka.
Posvoeno otprilika posle 4 meseci.
Ako poznava nekoj zena koja rodila na navedenata data neka me izvesti.
Blagodaram mnogu odnapred.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
20.6.2017 19:35:19   
britneys
Има ли некој што знае нешто ?

(Одговор на членот britneys)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
20.6.2017 20:16:20   
kapina
Oisi na fb nq biofemily grupata

(Одговор на членот butterfly19)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
23.7.2018 20:00:45   
boge
Zdravo do site na forumot.Ve molime za pomos bidejki ne znaeme kade da se obratime.Vo potraga sme po kerka rodena 17 mart1980godina vo Ohrid.Nekolku casa poslr poroduvanjeto posle nekolku doenja doktorite tvrdat deka pocina i ne dozvoluvaat da se vidi bebeto.Ubedeni sme deka e ziva i molime za bilo kakva informacija.Odnapred vi blagodarime.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
26.7.2018 5:33:41   
kapina
Odite na fb grupata potraga po bioloski roditeli deca 

(Одговор на членот boge)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: ПОТРАГА - биолошки родители
26.7.2018 5:33:43   
kapina
Odite na fb grupata potraga po bioloski roditeli deca 

(Одговор на членот boge)
Непосредна врска до пораките: 92
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?