|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
23.9.2010 13:30:29   
Luci
Riba79 bese li na pregled, kako pomina, kako e user posted image ? Ajde cekam impresii, pozzz

ИЗВОРНА ПОРАКА: riba79

Luci,jas zakazav 4d sega vo cetvrtok kaj Adamova,a ti sto napravi,,koga ke odis?pozdrav i edvaj cekam da vidam sto ke mi kaze d-rkata dali e se vo red samo toa mi e vaznouser posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
23.9.2010 16:46:34   
riba79
Luci,denes bev kaj d-r Adamova i mozam da ti kazam samo pofalni zborovi za d-rkata,strucna ,profesionalna.Me gledase na 4d i na eho dopler( skrining so eho dopler) pa dobri 25 min.se detalni site organi mozok mal,golem srce komori pretkomori,bubrezi race noze zeludnik glava,nedaj boze nema anomalii koi se gledaat na toa eho i mi kaza deka euser posted image .Jas sum zadovolna od nea poveke od stamboliev i treba da odam vo 30 nedela na kontrola.inaku so plavo kartonce cini 150 denari.smesno neliuser posted image .pozdrav inaku ako sakas kaj nea se zakazuva edna nedela unapred i pregleduva sekoj cetvrtok vo ambulanta.telefonot go nemam ,go ima na vrata kaj sto pravat ctg a toa e odma koga ke vlezes posle rampata na vodnjanska posle zelenata zgrada prvata vrata levo.

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
23.9.2010 19:08:51   
none
riba79 jas treba da odam na skreening sega  denovive mislam ,a adamova e vo drzavna bolnica ako zboris za novata zelena zgrada i odma do nea malo hodnice i desno odma ima,li tamu 4d aparat i stvarno li e 150 den so kartonce??

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
23.9.2010 23:02:12   
riba79
da,150 den soba 103 kaj d-r adamova jas denes bev i super si pominav..odi taa e samo vo cetvrtok ama prvo zakazi.pozdrav

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.9.2010 11:20:24   
Luci
Ne mi se veruva za cenata, duri smesna e vo sporedba so taa vo privatnive kaj sto e 3000 denari. Bas mi e e milo sto user posted image e super, jas zakazav vo sistina na 5-ti oktomvri ama nisto cudno da otkazav i da odam kaj adamova. Da ne prebaruvam po postovite kaiz mi samo dali ti trebase i upat za kaj nea ili smao so plavo kartonce i 150 denari zavrsi rabota? Pozdrav

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.9.2010 11:41:24   
bebence1
za tvrda stolica da ti kažam isprobano i efikasno jas sum ušte nekoj den 13 nedela a ušte od sam početok go imav problemot probuvav i so glicerinski svećićki ama teško odeše i so suvo ovošje pak ništo dodeka da go najdam lekot.Nasabajle stanuvaš i vednaš pieš edna čaša voda pa posle jadeš praska i ke vidiš ke ima rezultat.Jas započnav so voda i praska nekade 3 nedeli beše taka pa prodolživ samo so voda taka da sega plus pred ruček jadam i po edna jabolka.Probaj nema da šteti

(Одговор на членот nova_mama31)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.9.2010 13:11:14   
Luci
Probuvam na telefon da zakazam ama tesko mi odi, sestrata sto se javi na telefon mi vika deka doktorkata licno gi zakazuvala terminite, ne telefonski pa najverojatno ako ne najdam nekoj da mi zakaze ke moram sama licno da oda, pa da vidime stp ke bide :-), ali daj boze da si zakazam kaj nea da ne moram da frlam 3000 denari za vo sistina za potpolno istiot pregled

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.9.2010 13:25:24   
riba79
luci,odi direktno tamu da zakazes prvata vrata levo kaj ctg ima ne vratatata tel.ama ti vlezi kaj sestrata na salter koja e mn.fina i gledaj da zakazes...ti treba upat so sino kartonce ama ti pred da zemes upat odi prvo probaj da zakases pa posle donesi im upat...cenata e 150 den za skrining so eho dopler na koj gleda kako ide cirkulacija niz postelkata i drugi raboti povrzani so placentata..pozdrav

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.9.2010 14:19:25   
Luci
Ke odam vo ponedelnik da probam dali ke zakazam ako ne uspeam ke odam vo cetvrtok na sreka, pa ako me pregleda ok ako ne zdravjeuser posted image . Mnogu sum  izrevoltirana od cenite po privatnive, ogromna razlika e od 3000 denari do 150 denariuser posted image , na kolega moj soprugata e isto bremena 1-2 nedeli sme razlika, bila na 4d kaj d-r Petrova vo Remedika pred nekolku dena i im kazala deka imalo user posted image nekoj problem so glavceto ( ne znaese da mi objasni tocno) i po preporaka na d-r Hadji Lega ja prepratile vo drzavna  kaj zena mu i taa i rekla deka e se ok. I aj sea.....ufff napnata sum mnogu

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.9.2010 18:34:47   
none
riba 79 kako soba 103 toa e vo ginekologija ili drugi zgradi i vlezovi tamu,zboruvame za vo drzavna neli?pozdrav

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
26.9.2010 18:49:34   
riba79
da,se vleguva kaj sto e vlezot za ctg a toa e prvata vrata vo zgradata posle zelenata koga vleguvas od vodnjanska...se najavuvas na salter kaj sestrata koja e na salter i taa te vnesuva preku druga vrata od kaj nea..se pominuva prvo od kaj sobite kaj sto lezat zeni na patoloska i pravo se odi pisuva na glavnata vrata in vitro i tuka e soba 103.pozdrav

(Одговор на членот none)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
27.9.2010 12:47:11   
Luci
Riba79 blagodarenie na tvojot post za pregledot kaj Adamova na klinika so plavo kartonce zakazav i jas denes, za vo cetvrtok. Procitav na vreme inace ke otide vo Sisitina i ke dadev 3000 denari za potpolno istoto nesto sto vamu bi me cinelo 150 denari, fala ti mila mnoooguuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
27.9.2010 14:08:31   
riba79
da ,razlikata e ogromna vo cena e sega da ti kazam d-rkata ne mi dade slika so bebeto tuku mi dade slika so site merki taka da ne ocekuvaj slika vo bojauser posted image .samiot pregled se vika skrining so eho dopler i e stvarno 150 den.se nadevam deka ke bides zadovolna pa vo cetvrtok cekam tvoi vpecatoci.pozdrav

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
27.9.2010 15:35:12   
Luci
Neka me pregleda kako sto treba samo a za sliki eheee ke imame poubavi sliki koga ke se rodat nasiteuser posted image , samo da bide se vo red. Ne go otkazav pregledot kaj d-r Dimcev vo Sistina od pricina sto vikam pu pu skraja da e da ne mi rece nesto Adamova sto ne treba pa za vtoro mislenje da otidam kaj nego (moram na sve da mislam), ma da si vikam ajde se ke bide superuser posted image   Fala ti uste ednasuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.9.2010 9:53:10   
analija
riba 79 bas mi e milo sto e se vo red so bebeceto super , i jas bev na 4d na klinika kaj Hadzi Lega i bebceto e super si plifka se mu e vo red samo imam visok plodova voda:( napraviv challinge test i vo red e znaci nemam skrien seker po 2 nedeli sum na kontrola pa ke vidime aj nekoj neka spodeli iskustvo so visak plodova voda pls

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.9.2010 10:36:29   
riba79
analija,a sto ti kaza d-r za visokot plodova voda?cim nemas seker nemas mesto za panika..pozdrav..

(Одговор на членот analija)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.9.2010 13:17:58   
analija
pa nisto ne kaza ona me prati na challenge test po 2 nedeli sum kaj nea na kontrola pa ke vidime so ke rece ti koja nedela si, i kako bremenosta?

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.9.2010 13:31:25   
riba79
ne ja znam taa d-rka jas bev kaj Adamova i super si pominav se e vo red so user posted image inaku e user posted image a sto se odnesuva do user posted image dobro mi odi sega sum 20 nedela,mnogu odam vo wc pogotovo i navecer ,malku poveke se zamoruvam i mi se spie poveke.pozdrav

(Одговор на членот analija)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.9.2010 21:07:28   
angelovska
jas vo 22 nedela bev kaj dr.Dimcev tamu me upati maticniot..i toj mi kaza za 8 nedeli pak da odam...Dali moze da se zakaze istiot kaj Dr.Adamova zasto citam deka bila odlicna ili kade si pravel prvpat treba i povtorno..a za razlikata vo cena da ne zborime...ama samo za ubavo neka e...

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
28.9.2010 23:01:50   
riba79
jas skriningot go pravev kaj Adamova vo 20 nedela i mi zakaza povtorno pregled na 30 nedeli..e sega verovatno mozes i ti da zakazes kaj nea ama edna nedela odnapred..ordinira vo cetvrtok vo soba 103 na ginekologija.pozdrav

(Одговор на членот angelovska)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
30.9.2010 12:20:09   
Luci
Denes bev na skrining vo drzavna kaj Adamova. Od doktorkata sum prezadovolna. detalno gi gledavme site organi na user posted image , mozokot, srceto, r''betot, dijafragmata, zeludnikot, racete , nozete, prstinjata, petite sve sve :-)Se e vo najdobar red i bremenosta se odviva odlicno, kako sto treba. Mi dade i slika od user posted image i mi kaza so 100% sigurnost deka e user posted image user posted image bese so prekrsteni nodjinaja i racete mu bea na liceto staveni, se rasplakav tamo na sred pregled od srekauser posted image
user posted image

< Поракaта ја уредил luci -- 30.9.2010 12:22:42 >

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
30.9.2010 19:10:34   
riba79
bas mi e dragouser posted image .e tebe ti dala slika a mene neuser posted image .ama vazno deka se e vo red souser posted image pozdrav

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
1.10.2010 9:17:53   
Popce
Поздрав до сите трудници (бивши, сегашни и идни). Да се пријавам и јас, 16 недела сум, второ дете немам поим што е.
На 6.10. одам на амнио кај Димчев...

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
1.10.2010 14:04:20   
nova_mama31
ajde popce so ubavo i lesno da si pomines.. jas treba da zakazam 4d nekade sredinata na oktomvri kaj Dimeski i Jovkovski Sistina ..obicno site odat kaj Dimcev ali mene doktorkata mi rece kaj niv ima nekoj iskustvo so niv?

pozdrav

(Одговор на членот Popce)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
1.10.2010 14:11:13   
Popce
И за првотоuser posted image правев и амнио и 4Д кај Димчев (тогаш беше во Систина) и некако имам доверба во него а и добар глас го бие.
За овие доктори не сум чула user posted image  

(Одговор на членот nova_mama31)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?