|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  99 100 101 102 [103]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
11.3.2013 22:23:40   
Nate76
Iviv bas te mislev te snemuser posted image a dali ste dobro trojcata abe covek da ne e raat bas mi e milo deka ste dobro , kazi mi ti kazaa li sto se bebuskite, ne znam dali ti kazav kaj mene se masko i devojce user posted image user posted image
Edvaj cekam da dojde cetvrtok togas sum na skrining vo Sistina i samo se molam se da bide vo red user posted image user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2551
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.3.2013 11:37:44   
princessa
fala bogu pomina, najverojatno bebeto pritisnalo nekoj nerv. Ajde otidov jas zavesi da peglamuser posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: princessa

jas sum cel den isplasena...cuvstvuvam trpnenje vo intimniot del, nemam nikakov iscedok ili bolka i fala bogu bebeto go osekam. Samo sto vlegov vo 23ta nedela i poima nemam sto mi e. Moze li nekoj da kaze nesto zasto ke umram od panikauser posted image



< Поракaта ја уредил princessa -- 12.3.2013 11:38:15 >

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2552
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.3.2013 12:16:41   
babybee
Девојки, јас да ви се пофалам бев на скринингот во 20та недела user posted image е супер развиено и се е ко што треба. Го откривме полот, ќе имаме синче user posted image мене малце како благ шок ми дојде пошто на претходниот преглед ни рекоа дека најверојатно е девојче, и јас веќе почнав розеви работи да си гледам user posted image мм се извади од памет од среќаuser posted image сеа сме како од ново да ни кажале дека сум user posted image

Сакав да ве прашам само дали пиете магнезиум и калциум, пошто јас пијам Pregnancare Plus Omega3 е сега пишува на паковањето дека 150мг магнезиум има, па незнам дали е тоа доволно или ќе треба да го земам и дополнително. Бацки до сите мамички *****


(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2553
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.3.2013 20:06:47   
slavicav
Shto i da e zivo zdravo da e babybee user posted image jas denes konechno gi kupiv Pregnancare Plus Omega 3 morav da gi smenam mamavitot,a voedno pijam magnezium na vitamax i vitamin c.Bi trebo da e vo red,magneziumot se pie poradi grchevite.

(Одговор на членот babybee)
Непосредна врска до пораките: 2554
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.3.2013 20:14:22   
Melanija RR
Труднички тема за витамини има ТУКА user posted image

Јас вчера се изнашетав 4 саати оди оди седни низ цел град,ценатр,парк, па малку сила за назад( хамбургер во 7ца) и полека назад дома.Кога дојдов срце ми спиеше од умор,ама убаво ми дојде.Едвај чекам да се стопли па да шетам на раат user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 2555
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.3.2013 20:33:34   
iviv
ufff jas ne go mozam toa sega ama ako se za moite milicki ama ete ima koj da seta i za mene user posted image .
Nate mila dobri sme mila gledam deka i ti si dobra ne se sekiraj skriningot ke si bide ok .Ova ti go kazuvam a i jas si go mislam na 6 april ahahhaha ama toa e neka e gopod so nas i neka ne cuva pa sto doaga samo neka pominuva user posted image .
Inace mene mnogu bavno mi pominuva vremevo dali deka sum celo vreme domce ......
Mamicki sakav da ve prasam koga onaka ubavo gi pocustvuvavte bebinjata (Nate kazi mi kaj tebe bidejki si ti so bliznaci) jas 17 i 3 dena custvuvam po malku kako da me gali nesto vo mesko ama uste ne onaka da go osetam apla da mi mrdne tropne ahhhaha user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2556
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
13.3.2013 13:53:52   
moe_bebe
eve da se pofalam i jas deneska go pominav i jas skriningot vo 21 nedela i se e dobro se e vo najdobar red bebusot nepreduva dosol do 400 grama drugoto se e kako so treba znaci nema mesto za panika i dozav deka ke bide i devojce mi se ispolni mojata zelba user posted image mu posakuvam na site mamicki da bide se vo najdobar red i na site neka ni e so lesno

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2557
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
13.3.2013 14:29:29   
princessa
lele ova tromesecje nekako mnogu dolgo mi se videuser posted image . Moe_bebeuser posted image za tebe. Nekako trudnicite se slabo aktivni ovde i edvaj cekam za 3 nedeli da se prefrlam vo 3to tromesecjeuser posted image user posted image user posted image user posted image , tamu sekogas e interesno i mnogu aktivno. Se salam, ama navistina ovie denovite ne minuvaat, doma puknav sedejki od ovoj snegot nemozam nikade da odam, ladno brrr. Edvaj cekam da dojde 28mi pa da odime na patuvanje za veligden. Mnogu rano katolicki veligden ovaa godina se paga, za nasiot ke si pocekameuser posted image

(Одговор на членот moe_bebe)
Непосредна врска до пораките: 2558
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
13.3.2013 18:25:16   
moe_bebe
lelelle priceza nisto i kajmene ne e podobro i tuka sneg ladno -8 od doma da ne ispadnis veke stanot da ti kazam 1000 pati mi e prosetan ama se nadevam deka sega za veligden ke pocne slaveje tuka pa ke bide podobro malku ke prosetame a za nasiot veligden ke pocekam uste malku
user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2559
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
13.3.2013 18:43:54   
temjanuska2
A jas pa bas sakav da pisam kolku brzo mi pominaa 25 ned odkoga sumuser posted image uste malku odam vo treto trom. i nekako utesitelno mi doaga pomislata deka se blizi krajotuser posted image Inaku denes bev na redoven pregled i aman veke na site ispituvanje me prati mojata dr i se zaradi toa sto se plasi,imeno bebce e mnogu pogolemko za svojata ned i me praka da pravam ogtt(test za skrien seker) i bas i rekov deka cel zivot sum so nizok seker(mi paga duri do 1,8) i deka vo bremenosta pak mi e na dolna granica i ona pak" ama koga ke vidat pogolemo bebe pa ke mi recat zaso ne sum te pratila itn itn" i taka za 2 ned treba da go pravam toj test.Inaku bebusot e 871g a jas sum 25n+5d i nikako da izlezam epten srekna od kaj neauser posted image Drugo se e vo red i za prv pat i mm bese so mene i go videuser posted image toj si bese epten sreken sto mu go vide licenceto a jas pak ovenata zaradi site tie stresovi.Ama ajde ke pomine i toa ke go pravam testot za da bidam mirna

(Одговор на членот moe_bebe)
Непосредна врска до пораките: 2560
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
13.3.2013 18:50:42   
temjanuska2
Princeza i moe_bebe bas mi e zal sto nemozete da setate kaj nas e prava prolet i do 18 stepeni i se iznasetav ovie denovi ,a ako bese i kaj nas sneg neznam dali ke izdrzev ke me fatese depresijauser posted image zatoa ve pokanuvam da si dojdete kaj nas na gosti vo nasata mila makedonijauser posted image i da setkate na ubavoto vreme

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 2561
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
13.3.2013 19:09:27   
Мими
eve jas denes zavrsiv so ova tromesecie i toa edvaj.Pocnuvam 27 nedela se prefrlam vo treto tromesecie.Se nadevam polesno ke mi bide od ova

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 2562
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
13.3.2013 19:38:53   
Melanija RR
И кај нас каде и да е ќе залади па и овие 25Ц пред некој ден не се нормални.Утре на контрола едвај чекам 16н+6дuser posted image
Со лесно да тие што одат во последно тромесечје.
Ова второво е супер user posted image user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Мими)
Непосредна врска до пораките: 2563
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
14.3.2013 10:24:13   
princessa
temjanuske ne se sekiraj, toj test ne e nisto strasno. Gestaciski dijabetes dobivaat nekoi trudnici i da toa se preporacuva koga plodot e pogolem od voobicaeno, sega neznam jas ne sum ipak strucno lice da ti kazam za koja nedela kakva treba da e tezinata. I na internet da vidis sepak se raboti za sredni vrednosti. Ama jas mislam deka se ke bide vo red so bebceto i deka za djabe panika. Inaku testot e ednostaven, pies blaga voda i ti zemaat krv.
ИЗВОРНА ПОРАКА: temjanuska2

A jas pa bas sakav da pisam kolku brzo mi pominaa 25 ned odkoga sumuser posted image uste malku odam vo treto trom. i nekako utesitelno mi doaga pomislata deka se blizi krajotuser posted image Inaku denes bev na redoven pregled i aman veke na site ispituvanje me prati mojata dr i se zaradi toa sto se plasi,imeno bebce e mnogu pogolemko za svojata ned i me praka da pravam ogtt(test za skrien seker) i bas i rekov deka cel zivot sum so nizok seker(mi paga duri do 1,8) i deka vo bremenosta pak mi e na dolna granica i ona pak" ama koga ke vidat pogolemo bebe pa ke mi recat zaso ne sum te pratila itn itn" i taka za 2 ned treba da go pravam toj test.Inaku bebusot e 871g a jas sum 25n+5d i nikako da izlezam epten srekna od kaj neauser posted image Drugo se e vo red i za prv pat i mm bese so mene i go videuser posted image toj si bese epten sreken sto mu go vide licenceto a jas pak ovenata zaradi site tie stresovi.Ama ajde ke pomine i toa ke go pravam testot za da bidam mirna


(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 2564
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
14.3.2013 11:02:21   
temjanuska2
Princeza znam deka ne e stasno jas se nerviram sto sekade me prati mojata maticnauser posted image a inaku bebusot treba da e okolu 800g a mojot e 871 g lele stasna rabota 100-tina grama ama ajde.Plus mnogu otsustvuvam od rabota uste nisto ne mi rekle ama jas zatoa sto sum principielna se nerviram a ne treba user posted image

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 2565
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
14.3.2013 11:11:51   
princessa
temjanuske takvi se maticnite samo preprakaat nekade koga ne se sigurni pa posle odgovornosta da si ja prefrlaat edni na drugiuser posted image . Jas za toa ne im se zamaram mnogu a toa so tezinata znaes kako e, oni brojat gestaciski nedeli ma da sega koj koga zabremenil e edno, zatoa nekoi bebinja se nazad so razvoj a drugi napred bas poradi univerzalnoto smetanje na nedelite. Mozebi toa zlatno pravilo vazi za onie sto imaat ciklus od 28dena no sto e so drugite. Ajde opusti se na ubavoto soncevo vreme vo mkd a jas ke si fantaziram deka sum tamuuser posted image . A bas sakav da ja zemam malata i da dojdeme do mkd na eden mesec ama maz mi kako me pogledna i mi rece: a be koj ke te pusti na aerodrom tebeuser posted image

(Одговор на членот temjanuska2)
Непосредна врска до пораките: 2566
Страница:   <<   < Претходна страница  99 100 101 102 [103]
Страница: <<   < Претходна страница  99 100 101 102 [103]
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?