|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.11.2010 12:33:08   
Luci
Bubba jas go pravev vo 25 nedela

ИЗВОРНА ПОРАКА: Bubba

А која недела се прави тој тестот за скриен шеќер? 

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
12.11.2010 13:27:24   
riba79
e edinstveno dobro e sto sega ne rabotam pa mozam da spijam user posted image .inaku i mene mnogu mi se spie preku den spijam po 2casa i navecer vo 10 sum koma..a da i mnogu mi se moca kako i toa deka koga nesto rabotam niz doma brzo se zamoruvam sto pretrhodno ne bilo slucaj...za odenje po skali da ne zboruvam...ne sum te prasala kade planiras da se poroduvas?jas pak ke odam na klinika kaj Tofovski zasto so kerkickata super si pominav kaj nego...edinstveno sto sega razmisluvam e dali da si zemam apartman ili ne...ama ima vreme..pozdrav

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
14.11.2010 22:21:03   
Luci
I jas zdravje na klinika, koj doktor ke se pogodi na smena toj, ne planiram da baram nekoj posebno zasto znam deka imaat site tarifa a ne planiram da podavam ekstra pari. Za apartman ke resam koga ke dojde denot, ako mi se zgadat uslovite kaj sto ke me smestat sigurno ke se prefrlamuser posted image Inaku kazi mi dali kaj stamboliv si podolgo vreme, dali ti ja vodese on i prvata bremenost? Me interesira dali ima CTG , ne mi teknalo da go prasam, ama iskreno imajki vo predvid so kakvo staro eho raboti tesko i deka ima CTG

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
14.11.2010 22:45:35   
Natuska85
Женски сакам да ве прашам дали го правевте тоа испитувањето за даунов синдром што е??Мене докторот ми спомна дека може да го направам ако сакам,на мене остава во Авицена го правеле,па се мисламuser posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
15.11.2010 8:26:53   
Bubba
Јас требаше да правам трипл тест, ама се откажав, не само заради парите, туку и за не-100%ната точност на резултатите. Т.е. не сакав да ми остане шубе до крајот на бременоста. А и 15. или 16. недела немаше ни да абортирам, така да...како е Господ не е никој. user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
15.11.2010 16:09:41   
riba79
luci ,jas kaj stamboliev odam od april lani taka da prvata bremenost mi ja vodese d-r Talevska od Dijagnosticki od koja ne bev zadovolna pa bremenosta mi ja vodese d-r Tofovski od klinika od koga bev prezadovolna i toj me porodi...kaj Stamboliev ne znam dali ima ctg ,mislam deka nema ama koga ke odam ke prasam...inaku sega idnata nedela ke odam na kontrola kaj Tofovski pa taka da kaj Stamboliev ke odam vo dekemvri koga ke mu ognesam izvestajot od kaj Adamova a kaj nea treba nekade na 2 .12 da odam na 30 nedela.pozdrav

(Одговор на членот Bubba)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
16.11.2010 10:06:37   
Natuska85
Сабајлево бев ми земаа крв во Авицена,па денес после 5 по резултати...Пуштајте среќааааааааааа

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
16.11.2010 11:15:06   
RENE
JAS SUM NOVA NA FORUMOT SLUCAJNO PROCITAV ZA DR.ADAMOVA PA AKO GO IMA NEJZINIOT BROJ NEKOJA OD VAS NEKA MI GO NAPISE.POZDRAV

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
16.11.2010 18:23:33   
Blue Glow
Natuska sto napravi so rezultatite...Ne se zamaraj so nisto, relaksiraj se jas go pravev i mi e krivo so go napraviv, spored mene dzabe frleni pari, ke mu kupev na bebusot nesho...  BTW mi rekoa deka i hromozomski test na klinika e isto sto i Triple test u Avicena, duri dava potocni informacii ...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
16.11.2010 18:27:23   
Blue Glow
.

< Поракaта ја уредил Blue Glow -- 16.11.2010 18:37:59 >

(Одговор на членот RENE)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
16.11.2010 18:29:32   
Blue Glow

JAS SUM NOVA NA FORUMOT SLUCAJNO PROCITAV ZA DR.ADAMOVA PA AKO GO IMA NEJZINIOT BROJ NEKOJA OD VAS NEKA MI GO NAPISE.POZDRAV

[/quote]

]Kaj Adamova se zakazuva licno, ne po tel., jas minatata nedela zakazav sea za vo cetvrtok u 9.30, ako ti treba more info da prasam nesho u cetvrtok pisi :)

(Одговор на членот RENE)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
16.11.2010 23:05:56   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Blue Glow

Natuska sto napravi so rezultatite...Ne se zamaraj so nisto, relaksiraj se jas go pravev i mi e krivo so go napraviv, spored mene dzabe frleni pari, ke mu kupev na bebusot nesho...  BTW mi rekoa deka i hromozomski test na klinika e isto sto i Triple test u Avicena, duri dava potocni informacii ...



Супер се се заврши.Одлични се резултатите(како процентот на ризик е помал од 1 на 10.000) и не ми е жал што ги дадов парите барем нема да му ја мислам сега,а така знам дека цело време само некои црни мисли ќе ми доаѓааuser posted image .Парите кај не отишле,здравје само.

(Одговор на членот Blue Glow)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
19.11.2010 15:50:10   
Anestis
Dragi moi trudnici,Eve i jas poleka vleguvam vo vtoroto tromesecie od bremenosta, odnosno 13 nedela sum. Napraviv pred nekoj den testovi, odnosno brisevi za  ureteralen (vaginalen) test, chlamydia test i mikoplazma ( i ureoplazma i cervix) test. Site bez vo red odnosno negativni.
Dali i Vas ve pratija na vakvi testovi i dali e praksa i kaj drugite lekari. Mene d-rot mi kaza deka ova go pravi cel svet i e nesto normlano...Bi sakala da razmenam mislenje so Vas.
A inaku si go vidov user posted image , uste tolkavicko e  a veke e srcence user posted image .
Pozdrav

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
19.11.2010 19:40:32   
Natuska85
Анестис јас и ти сме тука некаде,јас сум во 14 недела.Да ти кажам и мене минатата недела ми зимаа брисеви ама немам појма стручно како се викаат испитувањата што ми ги правеа.Битно се беше ок,само што сум имала кандида па ми даде маст и вагиналки да си ставам.И ние си го гледавме user posted image и двајцата такви пресреќни со мм бевме после прегледот.Ни кажа докторот дека на нареден преглед ќе може да се види и дали е машко или девојче.Едвај чекамuser posted image Имај лесна  user posted image Анестис  user posted image

(Одговор на членот Anestis)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
20.11.2010 11:30:35   
nova_mama31
devojki zdravo podolgo vreme ne sum pisala ali redovno citam sto se desava na forumot :) imam edno prasanje dali nekoj od vas pocustvuval kako da mu se grci matkata i na odredeno mesto stvrdnuvanje na somakot i posle se gubi inaku sum 25 vo 26 nedela i ok e sve so bebenceto no nekako sum isplasena neznam dali e normalno toa? pijam magnezium ...a i imam i drug problem tesko odam vo wc i cesto imamam kaps pa i od toa me boli stomak cesto imam grcevi za vo wc pls pomagajte user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
20.11.2010 12:21:53   
arh_diz
nova_mama31 mozebi zatoa sto tesko odis vo wc ti se stvrdnuva stomakot. No otidi si na ginekolog napravi si eho pregled da vidis zosto ti se slucuva toa.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот nova_mama31)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
22.11.2010 0:31:30   
stefi@
nova_mama31 gledaj pobrzo da si go resis problemot so tvrda stolica, neznam so sto si probala, moj sovet svari si kompot od jabolki i suvi slivi i nautro na gladno po edna casa malku topol pa posle 1h da doruckuvas i poveke dvizenje, a za grcevite dokolku ne se vo redovni intervali mislam ne e strasno, toa matkata se podgotvuva za poroduvanje, sepak potreben ti e pregled da si na sigurno, i jas sum vo 25 nedela i neznam sto pregledi da napravam, osven 4d kaj maticnata i brisevi nisto drugo ne mi kaza. mi rece bebeto e ok i tolku. ima li nekoj od iskustvo da mi kaze sto drugo da napravam? pozz

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
23.11.2010 12:44:50   
nova_mama31
stefi jas do sega sum pravela 4d i toa kardio za bebeto i brisevi sum zemala... e sega naredno mene doktorot mi rece vo 28-29 nedela se pravi uste ednas kardio za komorite na bebenceto i posle vo 30 nedela pak brisevi se zemaat e sega ne znam drugo ...

najverojatno ginekologot sam kje ti kaze

pozdrav user posted image

(Одговор на членот stefi@)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
23.11.2010 14:05:01   
gaga
zdravo idni mamickiuser posted image ...sakav nesto da ve prasam za onie ispituvanja t.e za zimanje na brisevi od 12-14ned (mikrobioloski)neznam kako se vikaat potocno.Jas seuste go nemam napraveno toa ispituvanje ,ne po moja neoodgovornost tuku mi zakazaa duri na 17.12 a jas togas ke bidam zdravje boze 18ned.Pa sakav da prasam za mislenje,mnogu sum zgrizenauser posted image .

(Одговор на членот nova_mama31)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
23.11.2010 22:05:06   
rina13
jas bi ti preporacala sto pobrzo da si gi napravis testovite.imav dosta neprijatno iskustvo so pogresna dijagnoza i radi toa 2 pati morav da zemam terapija  a sto e najtragicno vo edna od najdobrite privatni kliniki gi pravev testovite,za 3ot pat po moja intuicija da napravam povtorno testovi i sreka se spasiv od treta terapija i na sopstvena raka ne gi zemav apcinjata i ispadna deka sepak sum bila vo pravo testovite mi gi pomesale so nekoi drugi

(Одговор на членот gaga)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2010 12:07:07   
Anestis
Здраво gaga. Ова се во оригинал напишано како што ги добив резултатите од микробиологија (ги пишувам од пресметката со доплонување од секој резултат посебно)
URETRALEN (VAGINALEN BRIS) од кој се бара евентуално присуство на патогени бактерии и кандида
CHLAMYDIA TEST
MYKOPLAZMA ( и уреоплазма).
Трите бриса- тестовите на микробиологија ме чинеа 300 денари со сино картонче.
Natushka85 иако сите резултати ми беа во ред, односно негативни, сепак д-рот ми препорача вагиналетки канестен 3 поради бело п.
И едно прашање до сите вас- дали пиете МАМАВИТ и како ги консумирате (колку пати кога)?
Поздрав мои драги user posted image со убави стомачиња user posted image .

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2010 12:33:36   
Beatris
Jas pijam Mamavit po edna tabletka posle jadenje, ii prvata reakcija na doktorkata na ultrazvuk samo sto mi go dopre do stomak bese ' masalaa ama sme golemki' user posted image  Znaci ima verojatno nekoja korist i od niv. E sega razbrav deka duele ama i taka vise sme podueni pa nema vrska user posted image

(Одговор на членот Anestis)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2010 12:42:35   
rina13
jas pred 2 meseci pocnav d apijam mamavit ama se odkazav zasto stom stavam bilo kakvo apce vo usta dobivam nagon za povrakjanje a bea premnogu tvrdi i ne se drobeaza da gi pijam isitneti.Prodolzi mm da gi pie i mn dobro mu dojdoauser posted image

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2010 13:44:41   
Beatris
user posted image user posted image user posted image  Hihi TATOVIT user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Трудници во второто тромесечје - од 13 до...
24.11.2010 13:47:50   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: rina13

Prodolzi mm da gi pie i mn dobro mu dojdoauser posted image


Како бе Рина мм продолжи да ги пие???user posted image user posted image user posted image

Јас си ги пијам редовно секој ден по една таблета после појадок.Знам дека се огромни јас ги викам коњскиuser posted image ,ама ќе се издржи,се за моето user posted image .

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?