|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
11.12.2010 0:38:54   
skorpija 27
zdravo dari moi.jas sum vo 16 ta nedela od bremenosta i se osekjam preubavo.slediot pregled mi e na 23 tii odvaj cekam da mi go kazat polot premnogu su vozbudena okolu toa

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
11.12.2010 13:33:29   
heba
i jas gi imam procheshano forumive se iznachitav sekakvi raboti mnogu od niv mn me isplashija...ama ova so zabaive kako mi go naponirasporedot koj i onaka krca sega pred nova godina ushte da visam na zabari a kolku boeshe ich ne kazuvam , srekja pokrupna e od mene doktorkana inaku kje izbegaav na sred, kaj nas familijarno bashka site imaat skapani zabi a i kaj mazov niso ne e poarno taka da jas od start znaev kaj kje go krkam najvekje.

(Одговор на членот skorpija 27)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
12.12.2010 20:26:52   
eli07
Zdravo,
Jas sum prilicno nova na forumov, inace sum 6 nedeli bremena i za pocetok mojot ginekolog me izvadi od pamet bev na pregled i nemase seuste srceva akcija na bebusot.user posted image Dali e pravilo vo 6 nedela da ima srceva reakcija ili ne mora da znaci t.e moze da bide i pokasno.Pozdrav do site trudnici...super steuser posted image

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
12.12.2010 21:15:21   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: eli07

Zdravo,
Jas sum prilicno nova na forumov, inace sum 6 nedeli bremena i za pocetok mojot ginekolog me izvadi od pamet bev na pregled i nemase seuste srceva akcija na bebusot.user posted image Dali e pravilo vo 6 nedela da ima srceva reakcija ili ne mora da znaci t.e moze da bide i pokasno.Pozdrav do site trudnici...super steuser posted image



Ic ne se sekiraj i kaj mene nemase tolku rano, ama zatoa vo 8-9 nedela srcenceto na user posted image  cukase kako ludo, ne se opteretuvaj so losi misli, se ke si bide vo red

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот eli07)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
12.12.2010 23:14:31   
mamicki
Бремена сум 6 недела, кога би требало да направам ехо за да му го слушнам срценцето на зрнцево што расне во мене? Многу ми се гади, но не повраќам, плачам како дождлива година, и се убив од спиење! Мислам дека од страв сум ослабната 2-3 кг... Има ли некој искуство со бременост на 37 години?

(Одговор на членот skorpija 27)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 11:36:26   
arh_diz
mamicki mozes i sega da odis da go slusnes srceto na bebenceto. Toa sto ti se losi i ti si spie e normalno. Imame clenki koi se na tvoi godini bremeni edna od niv e NONE , se nadevam deka nekoja od niv ke ti odgovori.

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 12:13:44   
ping
Sakam da ve prasham dali imate sekret. jas vcera zaprimetiv deka imam iscedok dali e toa normalno od brementosta ili stanuva zbor za nekoja infekcija

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 12:56:49   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: mamicki

Бремена сум 6 недела, кога би требало да направам ехо за да му го слушнам срценцето на зрнцево што расне во мене? Многу ми се гади, но не повраќам, плачам како дождлива година, и се убив од спиење! Мислам дека од страв сум ослабната 2-3 кг... Има ли некој искуство со бременост на 37 години?


Мислам дека сепак треба да почекаш до 8 недела тогаш сигурно ќе се слушне срцевата реакција,сега може да се слушне а може и не.Исто и мене мми се гадеша а не повратив ниту еднаш.Мамички имај лесна user posted image .


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 12:58:44   
Natuska85

ИЗВОРНА ПОРАКА: ping

Sakam da ve prasham dali imate sekret. jas vcera zaprimetiv deka imam iscedok dali e toa normalno od brementosta ili stanuva zbor za nekoja infekcija


И јас до кај 12 недела имав исцедок и докторот ми кажа дека е нормално тоа.Сепак може треба да ти земе брисеви да видиш да не имаш некоја инфекција,пошто јас имав кандида.Која недела беше пинг ти?


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 13:21:05   
ping
Jas sum 8 nedela poslke 12 neli se zimaat brisevi?
ИЗВОРНА ПОРАКА: Natuska85


ИЗВОРНА ПОРАКА: ping

Sakam da ve prasham dali imate sekret. jas vcera zaprimetiv deka imam iscedok dali e toa normalno od brementosta ili stanuva zbor za nekoja infekcija


И јас до кај 12 недела имав исцедок и докторот ми кажа дека е нормално тоа.Сепак може треба да ти земе брисеви да видиш да не имаш некоја инфекција,пошто јас имав кандида.Која недела беше пинг ти?



(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 13:26:36   
Beatris
Мислам дека околу 12та недела треба да се направам микробиолошките брисеви

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот ping)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 14:19:02   
heba
pa vcera i na vesti kazaa deka se obavezni brisevite ama ne kazaa shto da pravime shto po mesec dena se ceka so zakazuvanje... zakazi si ushe sea kje te fati 14 nedela dodeka gi napravish ili ni ostanuva opcija na privatno da se optegneme 4, 5 iljadarki eeeeee zdravsto zdravstvooo nasheeee.......zoshto plakjam osiguranje koga ne go koristam, se izlitivme po privatnive.
jas sum skoro 12 nedela i ushte mi se gadi nasabjjle i navecer ama pomalku za razlika vo 8 i 9 nedela ne povrakjav osven kiselini shto mi se vrakjaa i se davev vo obid samo ama ne ideshe. mijte gi zabite vo periodot na gadenje najmnogu mojot ishod od nepochituvanje na ova e 6 teshki kariesi i usta cela so afti....:(
edvaj cekam na 22ri 4d sakam da mi kazat devojce deka e :))) pozz do site

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 15:53:19   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: heba

edvaj cekam na 22ri 4d sakam da mi kazat devojce deka e :))) pozz do site



Хеба и јас едвај чекам да ми кажат дека носам принцезита user posted image user posted image user posted image .Два дена пред тебе сум,на 20ти.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 16:00:57   
Beatris
Ајде издржи уште една недела :)) Ако ти биде мешето како моето, а сега за сега ти е како мене што ми беше во таа недела, може да се израдуваш. За машко порано ќе ти искочеше нанапред во шпиц user posted image

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 16:04:09   
Natuska85
хахах,синоќа му го кажувам ова на мм таква цела пресреќна  и вика да бе таа другарка ти Беатрис многу знаеuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Он инаку машко сака ви кажав нелиuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 16:05:42   
Beatris
Нормално, и мм исто, сега на второво ехо знам дека потајно се надеваше дека детево сменило пол во меѓувреме user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 16:06:03   
Tanjicka
jas sum 11 nedeli, ova mi e vtoro detence, prvoto mi e masko i ima 15 meseci, e sega kolku sakam vtorovo da mi e zensko , edvaj cekam 4d, a bidejki vo prvata bremenost mi kaza dokotorot vo 4 mesec za polot deka er masko i mi rece nemam potreba od 4d, a sega i mojot doktoro go nabavil toa 4d, pa me interesira vo koj nedela se pravi 4d za polot?a toa za sekrecijata e normalno, barem mene mi rece taka doktorot, a brisevite mi se ok
sakaaaaammmmm zenskooooooo

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 16:14:29   
Beatris
Не мораш да одиш на 4д за полот, се гледа и на обично ехо тоа негде после 15 недела, зависи од user posted image и ако се намести, ако не покасно. 4д мислам дека е добро да се користи за screening за аномалии во 13 и 20 недела

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Tanjicka)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 17:19:45   
heba
pa jas na 22 kje bidam tocno prv den od 13 nedela, drugarkami go videpolot vo 13 na 4d taka da i jas ochekuvam neznam zoshto ama rechisi sum sigurna deka e zensko . a inaku stomak bash imam :))) prethodno nemav ich a sega bash se poznava em od sho ne idam vo wc ahahahha pa potechen e i toa mn me raduva. edvaj cekam da go gmecham neka dojde leto ajdeee da ragjame :)))

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
13.12.2010 23:04:25   
Lidina
Heba,
i jas imam na 22 zakazano i sum togas 13 nedela i gi delime istite "filmovi" za stomaceto user posted image Inace kupuvav pantaloni pred 2- 3 nedeli i prodavackata mi veli koj mesec si? Cetvrti - petti? Da i velam:)) Mi bese sram da i kazam deka sum 2 meseci trudna a veke so stomak:)) odenjeto vo WC mi e kosmar!
Pozz i lesna bremenost ke cekame do leto:)

(Одговор на членот heba)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
14.12.2010 14:50:16   
lady_bug
Epa vaka bi sakala da mi pomognete vo mojata dilema od koga se racuna bremenosta od pocetokot na poslednata mentr.ili...?i aj nekoj neka mi kaze
PLEASE

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
14.12.2010 15:03:20   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: lady_bug

Epa vaka bi sakala da mi pomognete vo mojata dilema od koga se racuna bremenosta od pocetokot na poslednata mentr.ili...?i aj nekoj neka mi kaze
PLEASE


Се смета од денот на последната менструација

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
14.12.2010 15:04:46   
lady_bug
pa znaci mene do 16.12 ke mi bide 1 mesec???toa se 4 nedeli???

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
14.12.2010 15:20:07   
Beatris
Ako poslednata menstruacija ti bila na 16.11 togas denes polnis tocno 4 nedeli

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот lady_bug)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Трудници во првото тромесечје - до 12 недела
14.12.2010 16:59:51   
heba
eeee pa lidina super i jas koga bev da gledam mi beshe sram da kazam deka ushe sea gledam ama shto da pravam vishe me stegaat starive a da kupam novi za eden mesec pa posle trudnicki nema shansi sea edni i do prolet u tie hihihihi tuku kazi kaj kupi pa osven vo bunjakovec trgovskiot nema nikade a bashka skapi be po 2000 i povekje samo za nekoj mesec nosenje...mfff....tuku i gakji treba da najdam pogollemi iovie vishe mali gazov porasna ana vaga 3 kila pomalku od so povrakjav. 

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?