|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
24.7.2010 23:58:37   
Палешка РР
Ги најдов, откако убаво ги истрив очите, на пола копје сум user posted image

Се гледа дека прекрасно сте си поминале, многу ми е драго!
Дечките весели, растрчани, мајките расположени, супер средба, супер дружба.
Нека се множат user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 0:00:04   
Палешка РР
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77


ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

user posted image


Мојата омилена сликичка....



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Навистина прекрасна слика! Се гледа дека Јуле е печена за мамичка user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 0:11:23   
Bogdancanka
пред се user posted image user posted image user posted image за дружбата и прекрасните слики,прекрасни сте сите!

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 0:13:13   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Еве сум и јас. Уредно да ве известам дека сега се вративме, на Бобо му ја снимавме главата. Треба да го пазиме 2 дена и тоа.

Инаку откако ме изремети максимално user posted image user posted image , јаде сладолед!user posted image

Да ви се извинам што не бев добро друштво уште еднаш user posted image


виктори навистина отидовте на снимање... јас пак мислев дека му помина, толку лошо падна... user posted image user posted image user posted image за Бобо



да, ама кога си дојдовме се жалеше дека кога оди го боли главата и тоа горе на темето, а не кај џумката што му порасна, па почна чудно да збори, од плачење најверојатно.. и се ми се собра. И го однесовме со мм.

Треба да почекаме до понеделник. Ама сега откако се вративме како да се подопушти па мислам дека и него повеќе страв му било....

Ај бидна... не знам веќе што да кажам...

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 10:24:12   
AnnaMolly RR
Мнооооооооогу ми е криво што не успеавме да дојдеме! Немојте да ми замерите, ама со бебе од 42 дена ништо не се знае. Цел ден си беше мирен, и таму накај 18 го фатија грчевите... Знаете како е. Ќе си пукнам од мака! Се гледа дека сте си поминале најубаво! На следната дружба обавезно доаѓам, таман и малку ќе потпораснеме до тогаш. 

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 10:30:00   
kromitce
мноооооооооогу ми е жал што не успеав да дојдам.user posted image ги видов сликите и сигурно ви било многу убаво. ај во следна прилика.

виктори како е бобо?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 10:39:36   
tereza
многу убава дружба,сликите се супер,убави дечиња со убави мајки на едно местоuser posted image наредно е дружба со рр-ки од цела Македонија на едно местоuser posted image ќе биде и тоа сигурноuser posted image гушки за Бобоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот kromitce)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 12:03:11   
Џесика
Најубаво.... Маца, Борјан е мирен??? Да само ако има нешто да пие или јаде... па цело време трчав по него,  среќа имавме смоки, па седнавме 10 мин... не застана, двапати го пресоблеков... Сите срцушки се изнаиграа, се распретавме и ние... Виктори цела вечер и цело сабајле ве мислам со Бобо...  Нина е права дама ееејјјј... Аника и Леона многу друштвени... Јана и Бобо се многу мили... а Алексеј...мммммм немам зборови, цело време си збореше нешто на негов бебешки јазик... принц мал...

Луѓе јас одам кај мајка ми на гости, се враќам дури утре попладне... Ќе ми фалите сите, детали ќе оптегаме во понеделник

KISS, ве мислам...


_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот tereza)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 12:10:20   
Bitolcanka
Одлични фотки, убави, ведри лица, прекрасни дечиња, супер дружба - се гледа user posted image user posted image user posted image user posted image Не кажавте ништо - не' спомнавте останатите - кои не можевме да дојдиме? Разговаравте за некоја тема од РР - имаше некоја дебата? Сакаме повеќе детали user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 12:13:17   
Bitolcanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Палешка

ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77


ИЗВОРНА ПОРАКА: Julie

user posted image


Мојата омилена сликичка....



user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Навистина прекрасна слика! Се гледа дека Јуле е печена за мамичка user posted image



Јасно се забележува user posted image Баш сте слатки со Нина user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 12:45:33   
Viktori
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bitolcanka
Разговаравте за некоја тема од РР - имаше некоја дебата? Сакаме повеќе детали user posted image


Бреј јас ништо не памтам.... се мрднав вчера и толку. И тие пола саат раат што ги седев ми ги нема во меморија.
Нареден пат- јас доаѓам сама! user posted image user posted image
Да се изназборам ко човек.


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 14:21:15   
cevlice
http://album.ringeraja.mk/index.php?page=album&ID=1089
ТАЗЕ СЛИКИ

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 14:44:12   
Julie1
user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

And this is my beautiful life ...

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
25.7.2010 22:56:07   
blue_blue
Јас одамна си немам поминато така релаксирано. Мислам дека децата се изнаиграа и многу беа среќни. Моиве се качија едвај по скали до 7 спрат (среќа што ме сретна на пола пат еден комшија, па он грабна едно дете во раце, јас другото па брзо ситингавме), ги ставив под туш, млекото и во кревет мислам дека запсаа во 1 секунда. Се надевам дека следниот пат ќе не има во поголем број. Виктори, ајде се добро се заврши, деца ко деца, нив се брзо им поминува, само нас што ни се скратува животот по малку секој пат кога ќе паднат, ќе качат температура. Порано што сте отишле да се снима, бар да сигурно не е ништо, ама да си бидете мирни. Поздравче до сите, па се надевам скоро се гледаме.

(Одговор на членот Julie1)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
26.7.2010 19:07:28   
jovanka
user posted image


_____________________________

Zivotot e podarok a podarocite se za da se raduvame.

(Одговор на членот blue_blue)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Кој е за приквечерно Рингерајско моабетењ...
27.7.2010 8:14:14   
lila_mk
user posted image user posted image user posted image prekrasni sliki, prekrasni decinja ,,,,nie ne mozevme da dojdeme kasno vidov deka sredbata bila vo sabota, veke bevme izlezeni so edno drugarce na malava moja.user posted image   krivo mi e sto ne ve druzevme ali ke bidam paktivna nareden pat pocesto ke proveruvam koga e sredbata pa doagame obavezno.guski

vitori kako e maliot, bas mi e zal sto se povredil,ajde se ke bide vo red ama majki i jas taka reagiram odma na snimanje odma na lekar sto e sigurno , sigurno e.


< Поракaта ја уредил lila_mk -- 27.7.2010 8:17:01 >

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 166
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 5 6 [7]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?