|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.10.2010 13:40:10   
denicka
ova temava treba da se preimenuva. Ili da se otvori nova: Koj ima dobra svekrva? user posted image user posted image user posted image user posted image

isto nemozam da se pozalam, sekogas vika "kako ke kazes ti taka". ama sega me faka strav od nejzinite koleski na rabota, non stop ke ja sovetuvaat, a taa normalno mora da mi prenese. i toa malku ke me zamara ama koga ke pocne, uste od sega si praam strategija kako da gi otfrlam komentarite i sovetite, normalno ako ne mi odgovaat. poz do  site svekrvi user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Bless and you will be blessed!

(Одговор на членот newmamy)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.10.2010 12:08:48   
Џесика
Пред некој ден ми ги расипа рибите што ги пржев за ручек, вика подобро било да се сецнат како колбавчиња, и зема ножот фрц-прц, се испорастурија, јас се испонервирав па она после ми се испоизвини што ми се умешала user posted image user posted image user posted image баш е срцка user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.10.2010 13:06:55   
strelec 8
a be ne oti mi se mesa ali se sto ke pravam se me gleda skrisno i koj znae sto si vika.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
28.10.2010 22:10:53   
sandravlae
mojava ne e tolku strasna za mene posto jas od sam pocetok ja isekov vo koren deka ne treba mnogu da ni soli pamet ama imam sreka i mm e takov koga ke ni kaze nesto na dvajcata od stilot marko da ne e gol da ne nastine ili sl. dvajcata ke ja pogledneme i aj zeno kafeto glej si i uzivaj i ke se iznervira (nisto vas covek ne moze da vi kaze.... i ke si otide )hehehe inace nie sme vo ist dvor ama posebno se,na pocetok sakase da doaga da prikaze nesto ama jas ke zaklucev vrata demek odmaram i vide nevide sega ke dojde 5 min i cao heheeheh i niv e kako ke si gi naucis

(Одговор на членот strelec 8)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
1.12.2010 15:44:45   
nadica
user posted image user posted image user posted image  некој ден ќе ме извади од такт па ќе и п-окажам каде и е местото user posted image user posted image user posted image  

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот sandravlae)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
1.12.2010 18:35:14   
Pepelaska *
Ne mi se mesa vo nisto, ziveeeme zaedno sega zasega. Rucek pravi taa, posto jas sum sama so user posted image taa pravi od sabajle ili od vecer. Jas retko gotvam zatoa zto najmnogu mrazam nekoj da mi stoi na glava koga pravam nesto ili posl eda go preprava toa, zatoa ke si sedam mirna user posted image

Ne sme se skarale ni prerekle, i jas sum na nekoja distanca mnogu bliskost ne sakam zasto od toa imam loso iskustvo.
Kolku i da si kutime dvete sekogas ke ima povod za karanje ili za taa znae podobro  ti si mlada nemas iskustvo. ke istrpam uste malku pa se selime.


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
1.12.2010 18:41:11   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

user posted image user posted image user posted image  некој ден ќе ме извади од такт па ќе и п-окажам каде и е местото user posted image user posted image user posted image  


user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image јас те подржувам - тој ден дури си во елемент дојди среди ја и мојаваuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
1.12.2010 18:54:04   
zelba
jas svekrva nemam   odamna e umrena uste pred da se zememe   ne znam mene kako ke mi bese  ali zatoa imam zolva koja e  cudoviste   ona vo se  se mesa iako sme tolku daleko  user posted image

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
4.12.2010 14:46:15   
Anonimen
imam i svekor i svekrva i zolva koi se glumci i zasluzni se za oskar.dobri politicari se!sekoja cest!

(Одговор на членот zelba)
  Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
11.12.2010 16:48:31   
zelba
haha anonimna dobra si samo ne mi e jasno zasto da ni glumat koga mozeme taednicki zbor da se potrudime da najdeme i da se pocituvame

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
12.12.2010 19:01:13   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

imam i svekor i svekrva i zolva koi se glumci i zasluzni se za oskar.dobri politicari se!sekoja cest!


хехехе да го пратам и свекор ми во екипата глумциuser posted image user posted image user posted image ќе му годи човекот е  глумец, политичар и што ли уште неuser posted image user posted image user posted image


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.12.2010 18:50:06   
sanja22
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bogdancanka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Anonimen

imam i svekor i svekrva i zolva koi se glumci i zasluzni se za oskar.dobri politicari se!sekoja cest!


хехехе да го пратам и свекор ми во екипата глумциuser posted image user posted image user posted image ќе му годи човекот е  глумец, политичар и што ли уште неuser posted image user posted image user posted image


ја примате и мојата свекрва или да барам спас на друго местоuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.12.2010 22:01:22   
Палешка РР
Најдобро е Sanja да ја испратиш каде што е мојата: во отпишаните! user posted image  user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот sanja22)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
13.12.2010 22:09:07   
veckasr
dada najdobro e taka so takov covek so se prave se da znae taka mu treba  tamu mu e mestoto vo otpisanite   i mojta e takva nametliva ziva dosada se nesto i nedostiga nee napraveno kako so treba a znae da bide i dobra glumica zatoa treba da bide nominirana za oskar pred drugite e svetica ama doma e ziv gavol 

(Одговор на членот denicka)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
14.12.2010 23:58:59   
sanja22
aj ke se potrudam user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 90
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.12.2010 15:03:35   
veckasr
go imate li gledano filmot svekrviste e mojata e takva   

(Одговор на членот sanja22)
Непосредна врска до пораките: 91
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.12.2010 15:18:35   
*miki mami*
veckasr user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image me iznasmeauser posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 92
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.12.2010 22:34:08   
veckasr
da da taka e

(Одговор на членот *miki mami*)
Непосредна врска до пораките: 93
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
18.12.2010 14:57:04   
veckasr
ziva dosada e  

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 94
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.1.2011 1:00:40   
veckasr
pregeska se skaravme so mm za nevazni raboti   i dojde i sveki da se mesa vo kavgata am ajas i rekov si znaes kade  ti e mestoto ajde trgni se od tuka i mm i kaza tie se nasi problemi nie ke sigi resavame   nema so da ni se mesas 

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 95
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.1.2011 1:42:06   
humana
Gi procitav site postovi i od nervoza izedov dva tanjira spageti,mojata ne e tolku dosadna samo zatoa sto ne i dozvoluva mm,ama imase kluc od gore posto sme dvoeni i na mas mi mu bese nezgodno da i go pobara,a koga ke izlezevme nekade dvete bea piknati so zolva mi gore,i zemav gi frliv klucot i mu vikam na mm lele ni go ukral nekoj od vrata,i zemavme ja smenivme bravata demek da ne ne provali nekojuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 96
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.1.2011 9:04:05   
mama26
bravo za tm vecka sr user posted image

a humana ti si opasna hehehe ...ako pak ti pobara kluc svekrvata daj i go po greska od kolata ili od drugo mesto...user posted image


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 97
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.1.2011 18:13:39   
humana
hahahha dobra ti e ideava znaes deka,ama neveruvam deka ke pobzara toj i bese kluc uste koga nebevme zemeni so mm,ama ako se sluci takvo neto da ti kazam deka i ke napravam taka hahahha.me iznasmea

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 98
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.1.2011 18:25:53   
mama26
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 99
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
4.2.2011 21:22:15   
Anonimen
user posted image user posted image user posted image
живееме во заедница го чита форумов и неможам да си го кажам името
ама ме вади од такт сега пред малку ми кажа дека мм бил крив што за ништо не ја послушал мн одамна и што воопшто бил во врска со мене а незнае како си дозволил да се ожени и да има дете со мене знаејќи го нејзиното мислење
дека јас сум бадасал дека сум недомаќинка дека мајка ми незнае ништо дека сум растурикуќа бидејќи не ми се сите соби средени под конец таа тоа неможела да го дозволиuser posted image user posted image user posted image  дека јас сум никој и ништо и несмеам да имам свое мислење туку треба да ведамглава и да слушам бидејќи не работамuser posted image  таа ќе го свртела листот и кога ќе забележела дека јас и мм се караме ќе додала масло на огинот
...ќе полудам од слични изјави user posted image user posted image user posted image  ќе ме извади од контакт па јас ќе го свртам листот

помагајте user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mama26)
  Непосредна врска до пораките: 100
Страница:   <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  2 3 [4] 5 6   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?