|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.1.2013 13:02:26   
Anonimen
Ne mm ne deka ja slusa nea sto ke dogovorime nie toa si pravime sto ke naumi mm si pravime nie samo mene me maci zosto odma taa treba da se smesa so kef ke se spremame i ke ne iznervira dvata i toa e toa....neznam kako ke se zivee a zamislete samo godina sum tuka ... user posted image . Jas velam ni dusmanot vakvo nesto da ne dozivee

(Одговор на членот miana)
  Непосредна врска до пораките: 376
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.1.2013 13:05:18   
Anonimen
Toa e tocno deka se osekam kako sluga dodusa mnogu pati mm i veli deka sepak imam 22 god i da ne mi se mesa vo rabotata mu veli ostaj ja kako znaj se neka praj ne i se mesaj taa aha dobro i toa trae do vecerta utre isto

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 377
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.1.2013 14:32:58   
miana
Па не и се замарај тогаш..Прави си ти како си знаеш а нејзе ако не и чини она нека се нервира...мораш да се навикнеш да живееш инаку ти ке си трпиш..А мт нека си го реши ова со неа..-Да и каже да си го контролира паметувањетоп и да си го зачува..Незнам дали имаш дете ама ако немаш мисли ку ја..Кога ке имаш тек ке видиш што е мешање и сл.

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
16.2.2013 18:51:50   
mosa
Mene mi treba pomos,sovet mislam deka se ova so mi se slucuva(strav,napnatost,nervoza)se e od ova odnos snaa i svekrva ...znaci od koga aum dojdena vo ovaa kuka (samo edna godina sum tuka) se zboruva samo za cistenje metenje peglanje brisenje neznam neato drugo da se zboralo...Jas na primer imam 22 god ne sum mala fala bogu ama ne sum pak ni stara...ziveev pretjodno kaj baba mi koja bese stara i non. Stop i pomagav se pravev jas i perenje i mienje i cistenje ama bukvalno se a sega ovde nemozam nisto da storam na primer jas od prvo kako i sekpoja zena nemozam odma da dojdam vo kukata na mm i odma da pocnam da cistam ....koga gledav deka e potrebno ciatev metev gotvev ama na gospogata se ne i cinese...ova ne vaka vaka treba prasinata ne se brisi vaka vala se brisi ova ne e meteno ovde uste ima gubre au ova prekutrupa meeteno kako samo taa da znae da cisti i na mm i na moite roditeli mu veli nisto neraboti nikogas ne prasala dali nesto treba sa sraboti.....samo sme lezele so mm po cel den iskreno da vi kazam ako me vervate strav mi e da se kacam vo spalna da legnam 5 min da se odmoram strav mi e pajncite da gi mijam da ne ne i se bendisat...nekni odvaj cajot go preturiv da ne isturam kapka ke se namurti.Ako nekogas posakam da izlezime so mm taa odma kaj ke odite sega sedete doma studi ili ja raskapavte kolata i sl ili ako posakam da odam kaj moite e aman sekoj den tamu ste arno ve pusti ja da si dojdite mislam stvarno neznam so da pram i mm ke skreni od nea mnogu sakam edna kuka da si kupime ama. Momentalno ne sme vo moznos....ke puknam nesnam so da pravam ve molam sovet





Jas neznam zosto ne ve ostavi vie mladi da si ziveete,pa karjot na kraistata kako ke si napravite taka ke si jadete,a i se se oci so tekot na vremeto,pa neli i ona koga se omazila ne bila "seznajka".I nejze nekoj ja naucil.A uste pa koga na nekoj ke mu se treses uste pogolemi belji ke naopravis.a ti da zremes malku takticki,da i reces deka sakas da napravis,ona da si sedi i da si odmara,ili ako ne gotvis i za nv da reces deka mt ti rekol ti da gotvis i ti sega moras da go posluysas.sekako ne deka e taka,no stom e takvca ke moras malku lice da i pravis.Jas na mojata sveki taka i vikav i mislma deka uspeav,mada ovaa mojava ne mi se mesa,duri naprotiv stalno vika:i jas koga bev mlada,sakav se sama da si pravam i drug da ne mi smeta.Probaj e vidis moze ke ti uspee.Sega sepak neznam kakva vi e situacijata doma.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
3.9.2013 17:53:09   
Anonimen
Обично не пишувам за свеки, ама морав барем анонимно да си се олеснам. Веќе стварно е наметлива, ама она што ме нервира е дека му се наметнува на детето. Цело време се тие две имаат исто, јадат исто, сакаат исти работи, гледаат исти филмови, па не го остави детето само нешто да каже дали сака исто со мама, со тато па и со баба, ама само нека си каже детото. Се - имала таа исти тренерки како неа, иста блуза, и таа сакала да јаде мали патлиџани кога била дете, и таа ги гледала истите цртани филмови кога била дете, имале исти чорапи, и таа многу сакал киндер јајце да јаде кога била дете...user posted image Па не знам ни дали имало киндер јајце во нејзино време. Еееееее веќе ми пукна филмот.

(Одговор на членот mosa)
  Непосредна врска до пораките: 380
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
5.9.2013 0:15:13   
Anonimen
Mojava ic ne se nametnuva. N ima 13ipol meseci taa 6 pati vo zivotot go videla. Samo mm go vika kaj nea, nitu doaga nitu ne vika nas. A se razbira...koga ke pojde toj kaj nea mu ja polni glavata. Ne znam sto e poloso.

(Одговор на членот Anonimen)
  Непосредна врска до пораките: 381
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
24.9.2013 12:46:44   
mommy_angels RR
Е редно беше да се регулира со закон
user posted image

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
24.9.2013 15:43:23   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Е редно беше да се регулира со закон
user posted image


Mommy_angels,kakov zakon izglasileuser posted image

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
24.9.2013 15:47:23   
kapina
Potpis
ИЗВОРНА ПОРАКА: Goddess*


ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Е редно беше да се регулира со закон
user posted image


Mommy_angels,kakov zakon izglasileuser posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
24.9.2013 23:10:58   
Bilence2
Хехе добра смешка:) се прашувам што ли пишува во членот за снаатаuser posted image

_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.9.2013 7:50:38   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: mommy_angels RR

Е редно беше да се регулира со закон
user posted image



УАААА за законот!!! кој закон ќе ја штити снаата?? Владата треба веднаш да донесе закон за заштота на снаите,оти готови сме user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот mommy_angels RR)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
25.9.2013 8:03:34   
Cooper
lool sreka sto sum vo druga drzava oti vo mk se seknale politicariteuser posted image user posted image

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.9.2013 14:56:31   
elenak
Вицот за сверквата и снаата и постовите после него ги префрлив во соодветна тема, Вицови за ден со насмевка!.

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.11.2013 19:27:06   
kapina
Koj ke ja trpe svekrvata sega jatrvata se porodideneska so vtoro dete ima masko za prvoto sto ne mi iznakazaa oti jas nemam deca najbolno bese sto I mm bese na nejzina strana I deverot sega pak kako ke bide neznam oti pak I spontan imav bozee pomogni mi

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.11.2013 19:46:58   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Koj ke ja trpe svekrvata sega jatrvata se porodideneska so vtoro dete ima masko za prvoto sto ne mi iznakazaa oti jas nemam deca najbolno bese sto I mm bese na nejzina strana I deverot sega pak kako ke bide neznam oti pak I spontan imav bozee pomogni mi

ic da ne se zamaras sto ke ti kaze...samo prosti i nepisnemi luge zboruvaat takvi gluposti ,sto e gospod nikoj ne e i tebe eden den ke ti se nasmee liceto,veruj

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.11.2013 20:23:54   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Koj ke ja trpe svekrvata sega jatrvata se porodideneska so vtoro dete ima masko za prvoto sto ne mi iznakazaa oti jas nemam deca najbolno bese sto I mm bese na nejzina strana I deverot sega pak kako ke bide neznam oti pak I spontan imav bozee pomogni mi


Капина навистина, ама рецка да не и удираш што ти вели Михаела.Господ е голем и тебе ќе ти подари детенце. А и медицинава е толку напредната што се ретки парови кои останале без деца. Главата горе! Едно бебе мисли на тебе user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.11.2013 21:34:40   
kapina
Ednas uspeav pak ke uspeam jas toa go znam oti pak ke go imam toj blagodet da ostanam bremena. no mojata dusicka e tesna dusicka se si stavam na srce kolku I da sakam nemozam. a da ne si stavam na srce. mojata sveki mi zboruvase za mekici zana jatrvata deteto na denot koga jas go zagubiv moeto vo oci I kazav kako ne I e sram zatoa

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
30.11.2013 21:46:51   
zzaa
Капина, не и се замрај она нека си збори ти си свиркај,и самата си знаеш што еднаш остана бремена ке останеш пак.

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
1.12.2013 11:11:26   
Goddess*
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Koj ke ja trpe svekrvata sega jatrvata se porodideneska so vtoro dete ima masko za prvoto sto ne mi iznakazaa oti jas nemam deca najbolno bese sto I mm bese na nejzina strana I deverot sega pak kako ke bide neznam oti pak I spontan imav bozee pomogni mi


Navistina sramota e koga nekoj redovno e prisilen da slusha i trpi gluposti od nekoj si x-osobi ,a ushte pogolema sramota e koga chovek odbral so nekogo da go deli zaednichkiot zivot i postela da te napagja i udira so tolku niski udari.



< Поракaта ја уредил Goddess* -- 1.12.2013 11:21:54 >

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.12.2013 13:53:37   
amelbebe
tolku sum nametliva shto duri i kazhuvam na snaata kakvi gakichki da nosi i koja bojauser posted image

(Одговор на членот Goddess*)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.12.2013 14:10:46   
Felly RR
ДОбредојде назад амелбебе, одамна те немаше. И немој одма да се фалиш на темава, за најсвекрва ќе те прогласиме. user posted image И онака немавме човек за таа категорија, најснаа ја избравме Дефне, а најсвекрва уште немаме избрано.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.12.2013 14:48:39   
amelbebe
hahhaha,fala Felly spored mene ne gledam nekoja od gore pishanite deka e ponametliva svekrva od mene user posted image user posted image user posted image site snai se bunat shto im pravela svekrvata ajas duri do tamu odam i za gakichkite hhahhha

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.12.2013 19:45:18   
Палешка РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

tolku sum nametliva shto duri i kazhuvam na snaata kakvi gakichki da nosi i koja bojauser posted image



Oooooooo kogo gledam jaaas..generacijata mi se vratila i odma si se javi na temata, hehe.
Amelbebe tebe ti e dozvoleno da se nametnuvash, imas sertifikat od Ringeraja za NAJSVEKRVA. Ako snaska ne slusa kazi i koja si user posted image user posted image user posted image

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.12.2013 21:48:10   
Martins mom
Штом снашка и дозволува во гаките да и се меша - супер е. Амелбебе ич да не ти се секираме значиuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
11.1.2014 23:30:27   
kapina
Koj ke gi trpe utre svekrvata I jatrvata na krstevkata na vnukot I sinot im. Luge veruvajte ic ne mi se ode na taa krstevka da ima kako ic ne odam nemozam da gi podnesuvam ovie dvete

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Што да дознаете.
пеперутка16

Кога би носеле тројки, што би направиле?