|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
6.7.2012 18:25:11   
Џесика
Велком ту д' клабuser posted image не си едина,и свекрва ти не е едина, тоа е нешто или од годините, или од искуството, а и од карактерот... јас веќе и не се замарам кајшто знам дека не можам да го сменам нештото, па кога сум си јас си правам по мое, кај нас па се случува јас ако сменам нешто она да се чуди и буни зошто сум сменила... ко ја нејзино дете да чувам, не она мое user posted image а со тек на време и трпение губам и си кажувам, само кај мене проблемот е што ќутам и полнам а на крај веќе неам самоконтрола па ми иде да затепам све околу мене user posted image
А во врска со климите и потењето кај нас беше иста песна, цел живот свекрва ми по дома шеташе по кратки ракави и секогаш за неа беше жешко, па се викаше по мене „многу е облечено детево“... а последнава година како и се смени организмот и не може да се стопли од студ, се коментира „абе дај облечете го детево, живо голо е“, значи ако неа и е ладно не сме облечени, ако и е топло не сме нормални колкју сме го наоблекле, се додека не и реков дека ако неа и е топло не ми е на мене или ако неа ја тресе грозница, не не тресе сите... ама сепак не моеш да им го искорениш она да коментираат, па ако сака и доктор на науки нека е, не е до образованието и културата, до карактерот еuser posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот amateuress)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.7.2012 9:57:45   
Malecka23
Ве читам и никако не можам да најдам сличен проблем со моја свеки.
На моменти знае д аиспадне срце али и те како знае уабво да те навреди и извади од такт,значи не можам да и поставам дијагнозаuser posted image
Ние живееме во исти двор но 2куќи.Е сеа уште на почетокот мојот прв дочек официјално беше мило ќе јадеш ли-мм е синче мамино а во дадената ситуација стоиме еден до друг однесување уште од почеток ко јас да не постојам или да сум најдена на улица-преќутував.Се спремавме за свадба добра раб и беше со не сакаше а и не можеше да шета со мене па јас и мајак ми целата свадба околу бовчи венцаници итн за од двете страни ги истеравме ние она само кешираше и се беше ок се до 2дена пред свадба коа почна да коментира како не знаела што имало у бовчите а јас претходно 10000000000пати и кажував и покажував ајде помина и тоа.Горе кај мене се качуваа и она и свекор ми без да тропнат туку така како фурија и мн пати сумс е пресоблекувалоа у дневна а они директ влагаат мм им кажа да зазвонат коа ке се качат ама не они сеа уопште не се качуваат зш-ја сум им бранела.Пробував на почетокот да се зближам со неа да биде се ок ама како??имам командант кој кажува што треба да се направи што не треба што одобрува што не -епа нека извини ама мене тоа не ми треба јас имам за жал животно искуство што можам да им го продавам.се повлеков не им се мешам не им коментирам си седам домче едностасвно не с емешам со нив идеме на ручек за викенд и толку е сеа не чинам!!!Ете уште малку 9ќе влезам еднаш не ми рекла да не ти треба помош за јадење за било што еднаш-нее.јас со отоци и искривени прсти на раце некогас плачејки се облекувам или мм ме бања она кука се жали како коленото-правеше операција и е малку повеќе размазена вака така онака епа нека ми извини ама јас имам 23 аона има 64 и не може да биде пред мене -јас разбирам дека е човек и се ама нејзината себичност од кожа ме вади и тоа не есамо према мене спрема сите ама јас го тегнам подебелиот стап.Битно на нејзе ие жешко она вака она онака се врака од операција-колено она дома за јадење има као да е нз од што болна еј еден портокал неми понудила ама фала богу не сум стрвна зс мн пати така ме заборавила на мм ќе го понуди мен не.Лани дома реновиравме она ан раб и ајс да правам ручек леле луѓеее на се мана ми најде ја пржам нешто ете ти ја со вилушката доаѓа ми превртува коментира ова ке загори ....поентата е што она не е навикната во заедница-ја сум израсната со баба дедо чичко во една куќа сите на едно место и убаво знам што и како ама она цел живот живее сама и доаѓа некој и и руши се ама не сваќа дека ја знам што и е проблемот и дека сакам да се дистанцирам нит ја замарам нит и барам нешто ништо ама тоа не го рабира и ја сум лоша.Не може да бара од мене јас да се прилагодам на неа коа и она не пробува во спротивното.ММ се караше викаше ама џабе ќе се расплаче или ќе почне з амене ама она вака така онака и толку крева раце.А во поглед на пари ете за малата что треба да се купи мм ќе и каже вака треба она ќе каже одете купете что сакате ќе ви ќеширам и толку.и сеа малово коа ќе се роди со мм се дог что и да биде да им забраниме и на мајка ми и на свеки пристап горе коа ние ќе ги викенме тогаш да дојдат а ваак дома да си седат.Иако ја со мајка ми ете мм со мајка ми никогас немале проблем не дека мие мајка ама у стање е да одели од мене да му даде на него аи помлада е па не пробала нит да се меша нит ништо како ке и речам така ама свеки не ја рабирам место да биде радосна что не и се мешам за ништо посебни куки сметки се и да си биде се ко что треба на нејзе тоа и смета???епа не разбирам
се извинувам за долгиот пост ама морав некаде да си кажам

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.7.2012 0:57:32   
nadica
1000000 pati sum rekla deka nema da se povtoruvam i da pisuvam na temava ama nekoi raboti se neizdrzlivi
vo pozadina ja slusam ,,ti donesov mlada nevesta'' kaj nekoj vo blizina sto slavat za nivniot brak a jas placam od mojot i ako ja znaev mojata sveki kako vakava koga se mazev ne 2 tuku 3 pati ke razmislev dali ke se soglasam da se zememe i da ziveeme vo zaednica
znaci edno bese dodeka bev devojka na sin i a taa samo majka na mojot decko za koj i dusata bi ja dala (toa nema nikogas da go promenam) a drugo e sega koga e sveki koga ako ne se soglasuvas so nea nisto ne znaes

ufffffffffffffffffff ke me pukne ovaa zena a nesvaka deka so toa go pravi nesreken samo nejziniot sin ako ne i e zal za mene treba da misli na sin i i na naseto dete
user posted image mecka da bese ke me izedese za sekunda a ovaa me jade sekoj den i nikako da me izede user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.7.2012 9:19:40   
niki
Svekrva mi ja imam pretvoreno vo nevidliv otroven gas koj cim ke go namirisam si stavam maska da ne go vdisuvam i da se trujam.
Na mm mu imam dadeno ultimatum posle 5 godini brak da odluci dali saka da zivee so majka mu i bez mene i da rasne dete koe majka si ke ja gleda 1 vo godinata ili saka da zivee so majkata na svoeto dete i bez majka mu.
I pazi go negoviot argument, majka mu ke umrela za nekoja godina i trebalo da ja istrpam. Moj odgovor na toa bese deka nemam namera na nicija smrt da se raduvam i da ja cekam za da mi se razdeni mene vo zivotot.
Ottogas za svekrva mi nemam ama nikakov interes, na telefon se javuvam samo i ako mm ne e doma a taa ne bara i osven najosnoven muabet sto pravite i kako ste voopsto ne navlagam vo nikakavi diskusii i na toj nacin i na nea i na mm im pokazuvam deka se sto taa misli, ima da rece, mene ama voopsto ne me interesira, i ne me dopira i nema da dozvolam da me pogoduva. Koga mm razgovara so nea ne ja ni pozdravuvam nitu se interesiram za sto razgovarale, kako da ne sum tuka.
Ako saka da dojde burjum kako gostinka a ako ne i se dopaga znam i vratata da i ja pokazam kade e.
I znam deka so ova gi imam nadminato i najlosite snai i soprugi na svetot, no nemam namera da izigravam dobra snaa a vo sebe da se cuvstuvam deka me jade. Tamu kade toj neznaese da postavi crta imam postaveno jas a nemu na izbor mu e da me prifati takva ili da se razvedeme, druga opcija ne postoi.
Taka da moj sovet e so onie so koi ne mozes da zivees, ednostavno da gi distanciras duri i koga vo ista kuka zivees so niv i jasno do znaenje da im dades deka toa go pravis.

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
24.7.2012 9:36:58   
kikicka
user posted image user posted image Тешка филозофија се. Еве од сабајле еден бисер од мојата. Го испракам мм на пат ,и нормално кисс и чао,а таа стои не гледа,јас поминувам за да си се качам дома и она ме имитира како сум го бакналаuser posted image . Абе не си ни да сесмееш ни да плачеш,јас на тоа само ја погледнав и не искоментирав ништо,си остана така.

Океј е ама некогаш мнг се исбацува со непотребни коментари,ама и јас веке не се замарам,неможам ,сама ке си се намести user posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
14.8.2012 2:00:05   
jagodica
Sekogas komentarite i gi ignoriram ama ovaj denes bese user posted image user posted image user posted image brat mi ke pravat svadba za nekoj den i sega komivkite da vidat kakvi fustani sum kupila i ete ja dojde i taa . A snaa mi e vo blizina kade sto sum mazena i komsivkite i vikaat ajde ke se dogovorime i ke odime da gi vidime koga ke ja zemaat nevestata i taa user posted image VIE DA NE STE BOLNI OD UMOT !!!! I jas cela ?????? A komsivkite me gledaat kako ke izreagiram .Ostanav smirena samo i vrativ ako ne sakas nemoras da idis ama posle toa mi zovre krvta i mu kazav na mazot mi da si znae kakvi gluposti se moze da kaze majka mu EEEEEEEEEEEEEEEEEJJJJJ kakov komentar nemozam ni da zamislam deka nekoj za blizok za domasen mozi da go rece toa

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
14.8.2012 2:05:57   
jagodica
Nema nisto poveke da recam site si se znajme koj sme i sto sme .Nesakam da si ja rasipam svadbata zaradi NEKOJJJJJ nema da dozvolam potoa sto ke bide ke bide samo ova bese edna golema odlika edna golema slika pred nadvoresni luge sepak nejzinoto ego sama si go pokaza pred drugite samo taka si se tesam
KOGA NEMOZIS DA JA CESAS SVOJATA KRASTA CESAJ JA NA DRUGITE


(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
16.8.2012 23:31:16   
nadica
eve go denesniot biser na mojata user posted image
zaedno izlezeni vo butik i dvete si razgleduvame i probuvame ne me bendisa vo nitu eden fustan koj bil prekratok, koj ne bil za mojata vozrast(majka), koj bil pretesen,.. i na kraj pred prodavackite koi ja ubeduvaa deka sekoj koj go probav dobro mi stoese na svoj nacin i rekov deka jas sum 1.70 visoka so 62kg i 30 godini taka i ke se oblecam kako sto mi dolikuva bez razlika dali sum majka ili ne ama pa i ne vulgarno
uffffff mislev deka bar denes deka ke legnam mirna user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.8.2012 1:53:59   
jagodica
nadica RR ne se sekiraj ne si edinstvena za taa rabota i kaj nas postojat tie fazi " i sega taka ke odis oblecena ???? sramota e " samo za da te iznerviraat
aj sega deka sme majki so dve deca na 30 godini treba robi da nosime user posted image
i vo posledno pocnav so mazot mi da se konsultiram pa taka da ne e mnogu vo igra taa nema so da reci

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
17.8.2012 10:37:16   
Hunny
Надица и сега за тоа ќе се нервираш, ќе си го губиш здравјето? А зошто со неа одиш по бутици? Купи си што сакаш и не се замарај, па ти си млада и можеш да носиш што сакаш. Јас на пример со свекрва ми немам проблеми, жената си е супер, ама дали дека имала само синови, некогаш ми е чудно како размислува. Вчера на пример ме изнасмеа. Носев кратки панталони, ама пристојна должина и зазборевме нешто и ми вика дека на неа и било срам да носи таквиuser posted image Ја гледам женава и се чудам, се мислам како да ја потсетам дека јас имам 30 години и 57 кг, а таа 60 години и баш е крупна. И на крај врти сучи и го плеснав, демек на моја пријателка некоја и рекла како можеш да носиш кратко, јас не можам и оваа и одговорила ти не можеш зошто си дебела. Се надевам свеки ја свати поентата, а јас не се изнервирав, напротив цел ден сама си се смеев.

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.8.2012 11:37:05   
Calypso
Кога ве читам си велам колку се банални овие проблеми. Ама знам дека на секоја од вас и е тешко, нормално, секоја си има свои проблеми. Никому не би му го посакала ова моево, што ни се случува деновиве. Жената в лице ми кажа дека сака да ни го растури бракот. Какви лицемери испаднаа со свекор ми - три години (колку што сум тука) ми правеле лице, ми глумеле дека ме сакаат, а всушност, секоја моја постапка и збор се мерени и премерувани и сфатени онака како што нив им одговара. поточно во негативен контекст.
Имам среќа што мажот ми е на моја страна, скоро и се скара со нив, сакаше и во хотел да си одиме, ама јас му реков дека нема да бегам од куќава како кукавица, со оглед на тоа што ништо од тоа што ми го припишуваат не сум направила. Контакт немаме, а и не сакам ни да ги гледам, ми се гади од такви дволични луѓе кои ја испоплукаа цела моја фамилија и мене, сметајќи дека тие се најдобри на светот. Го жалам мажот ми што има такви родители и за среќа тој е доволно разумен да ги согледа работите какви што навистина се. Пример само да ви кажам колку се мешаат - свадбата ни беше пред две години, веднаш заминавме на меден месец. Овие двајца си ги пребројале и запишале поклоните и пред некој ден ми мафтаа со списокот пред нос дека немало повеќе од половина од подароците, сум ги носела кај мајка ми да се поднови со нив. Како прво, немале право да го прават тоа, со оглед на тоа што свадбата не беше нивна, ама и онака нема што да кријам, па ги преброивме - и излегоа дека се сите тука, фалеле оние што зедов да ги користам и два-три што им ги дадов нив. Па уште и лути избегаа од собата, демек тие биле во право, а самите видоа дека не е така. Сум го играла мажот ми како што сум сакала, оти сум била начитана, замислете. Не дека сум јас цвеќе за мирисање, ама барем сум искрена и не им правам лице, ако нешто не ми се свиѓа си кажувам.
Јас не мислам болна да легнувам заради нејзината параноја и патолошка љубомора (си имала жената и претходно психички испади), и затоа решив целосно да ја игнорирам, жими едно „добро утро“ или „добар ден“ да и кажам, само заради љубовта кон мм иако таа тоа не го заслужила.
Деновиве ми е ужасно само заради мм - душа ме боли за него кога го гледам дека се нервира. Застана против родителите заради мене, и сигурно не му е лесно. Се надевам дека малку ќе се опраат кога нема да бидеме тука и ќе сфатат што направија.
Се извинувам на долгиот пост... ама морав некаде да си ја олеснам душава...

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.8.2012 11:47:33   
Yummy Mammy
user posted image user posted image user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
21.8.2012 12:02:01   
Gardenia
аууу види лошотилок бре,како не им е срам да си го нервираат синот ако не друго

Не се секирај срцка,и добар ден и е многу на овааuser posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.8.2012 22:09:34   
kapina
mojata sveki pred nekojden ja prasav zosto ne me pokanile na rodenden na mm na prv bratuced kerka pa mi vika ti nemas deca pa zatoa ne te kanat na rodenden inaku jatrvata ja kanile na rodenden  i zatoa mistana cudno zosto mene ne me kanile i ja prasav i i kazav i jas eden den ke imam deca i sto treba niv da ne gi kanam oni se dolzni da me pokanat kako sto gi kanile site drugi bratucedovci na mm a moe e da odlucam dali ke odam na rodenden znaete li kolku tesko mi stana na dusata me dobole jas spremam dokumenti za ivf  a nekoj da mi go kaze toa vo oci  

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.8.2012 22:24:33   
Barbicki2
kapina ne se nerviraj,ke ti dade gospod i tebe dete,ic ne se nerviraj,so ja prasuvas ako znaes deka ke te nervira,sega misli samo za bebence.

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
28.8.2012 0:15:56   
nadica
user posted image user posted image user posted image kapina mila ignoriraj gi takvite komentari i misli na uspehot vo tvojot zivot

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
26.10.2012 15:03:55   
Lara2224
zatoa jas na mojata sveki ne i pravam muabet ama ic... dosla si otisla ic ne mi e gajle. Samo mm tivko go potsetuvam da i svari kafe koga ke dojde zaso i on i sestra mu ja ignoriraat, pa moram da gi potsetam da i udostojat barem tolku. Sekako toa go pravam tivko za taa da ne zabelezi deka sepak jas sum taa koja i ugoduva... Verojatno tolku zasluzila zenata nejzinite deca da gi potsetuvam deka e tuka... Od mene ne zasluzuva ni da ja poglednam na umiranje da e, a ne pa da i pravam muabet za tie bureci sto gi izede. Eeeee na sin svoj taka dusa da mu jades, da mu ja punis glavata bez prestan protiv taa sto si ja zemal zena da mu bide za cel zivot. Eden den mi zovre krvta i se izleze na videlina... sega nesto (skoro edna godina posle toa) se trudi da pocna da mi zbori, nesto mi se milka, ama taa za mene e otpisana, ne postoi!

_____________________________

* you are my hearthbeat *

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
15.11.2012 15:12:49   
miana
Eve vi nesto interesno sto go najdov vo VEST


Најголемите злодела на свекрвите

Најчести причини за непријателството меѓу сопругите и свекрвите се „солењето на памет“ од страна на мајките на мажите, нивното мешање во бракот, воспитувањето и финансиите, како и фразите „Во мое време...“, „Јас тоа вака би го направила...“

Околу 40 проценти од жените имаат лош однос со своите свекрви, а повеќето од нив водат секојдневни борби поради „добронамерните“ совети, покажа онлајн истражувањето на Интернет страницата OnePoll. Дури една десетина од жените поради зачестените кавги не разговараат со свекрвите, а најчеста причина се несогласувањата околу начинот на воспитувањето на децата.

Свекрвите кои на своите снаи често им се обраќаат со фразите како што се „Во мое време“ или „Јас тоа вака би го направила“ се меѓу најомразените меѓу женската популација, а некои одат дотаму на снаите да им даваат модни или финансиски совети.

Околу половина од омажените жени велат дека се расправале со партнерот поради мешањето на неговата мајка во нивните животи, а 15 отсто од нив дури размислувале и целосно да го прекинат односот со свекрвата.

Најголемите злодела на свекрвите:

1. Давање совети околу подоброто воспитување на децата

2. Кога се однесуват како да знаат се, а особено подобро од снаите

3. Изјавите како што се „Во мое време правевме вака...“ или „Јас тоа вака би го направила...“

4. Критикување на снаата како мајка

5. Давање на децата на премногу слатки и нездрава храна

6. Подобро знаат што сакат внуците, отколку нивните мајки

7. Кога не ја слушаат снаата

8. Потенцирање дека подобро го познаваат својот син од неговата жена

9. Чистење веднаш што стигнат во куќата на снаата

10. Мешање во финансиските прашања на синот и снаата

11. Испитување на синот дали нешто јаде, бидејќи изгледа слабо

12. И зборува на снаата дека треба да ослабне.

(Одговор на членот Lara2224)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.11.2012 17:36:25   
kapina
i mojata sveki otide vo otpisanite vo nedelata pukna filmot se skaravme me iznavredi mnogu i denes so svekorot ni rodenden mi cestitaa ni nisto ama mene mnogu mi e gajle no na mm mu e krivo zatoa no sto e toa e

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
22.11.2012 18:44:19   
Pepelaska *
капина, не се нервирај, ајде да почастиш торта во канцеларијава, Среќен да ти е роденденот!

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
23.11.2012 8:44:25   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

mojata sveki pred nekojden ja prasav zosto ne me pokanile na rodenden na mm na prv bratuced kerka pa mi vika ti nemas deca pa zatoa ne te kanat na rodenden inaku jatrvata ja kanile na rodenden  i zatoa mistana cudno zosto mene ne me kanile i ja prasav i i kazav i jas eden den ke imam deca i sto treba niv da ne gi kanam oni se dolzni da me pokanat kako sto gi kanile site drugi bratucedovci na mm a moe e da odlucam dali ke odam na rodenden znaete li kolku tesko mi stana na dusata me dobole jas spremam dokumenti za ivf  a nekoj da mi go kaze toa vo oci  


Epa neznam sto da kazam..Neznam ovde koj e pogolem idiot, dali bratucedot na mt ili svekrvati.... Bog da cuva!!!!
Nemoj da si gi kanela koga ke si go rodis bebeto...Kakvi luge postojat,lele od koza me izvadi... !!!!!!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
1.12.2012 10:27:18   
zzaa
mojata pocna na pocetokot da mi soli pamet ali vide so koj si ima rabota user posted image i sega nema nametnuvanje cisto formalen mobet si pravime a ne sme bliski ama ic

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.1.2013 12:38:53   
SandraRo
)

< Поракaта ја уредил SandraRo -- 27.1.2013 12:54:08 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.1.2013 12:39:08   
Anonimen
Mene mi treba pomos,sovet mislam deka se ova so mi se slucuva(strav,napnatost,nervoza)se e od ova odnos snaa i svekrva ...znaci od koga aum dojdena vo ovaa kuka (samo edna godina sum tuka) se zboruva samo za cistenje metenje peglanje brisenje neznam neato drugo da se zboralo...Jas na primer imam 22 god ne sum mala fala bogu ama ne sum pak ni stara...ziveev pretjodno kaj baba mi koja bese stara i non. Stop i pomagav se pravev jas i perenje i mienje i cistenje ama bukvalno se a sega ovde nemozam nisto da storam na primer jas od prvo kako i sekpoja zena nemozam odma da dojdam vo kukata na mm i odma da pocnam da cistam ....koga gledav deka e potrebno ciatev metev gotvev ama na gospogata se ne i cinese...ova ne vaka vaka treba prasinata ne se brisi vaka vala se brisi ova ne e meteno ovde uste ima gubre au ova prekutrupa meeteno kako samo taa da znae da cisti i na mm i na moite roditeli mu veli nisto neraboti nikogas ne prasala dali nesto treba sa sraboti.....samo sme lezele so mm po cel den iskreno da vi kazam ako me vervate strav mi e da se kacam vo spalna da legnam 5 min da se odmoram strav mi e pajncite da gi mijam da ne ne i se bendisat...nekni odvaj cajot go preturiv da ne isturam kapka ke se namurti.Ako nekogas posakam da izlezime so mm taa odma kaj ke odite sega sedete doma studi ili ja raskapavte kolata i sl ili ako posakam da odam kaj moite e aman sekoj den tamu ste arno ve pusti ja da si dojdite mislam stvarno neznam so da pram i mm ke skreni od nea mnogu sakam edna kuka da si kupime ama. Momentalno ne sme vo moznos....ke puknam nesnam so da pravam ve molam sovet

(Одговор на членот dostickage)
  Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Наметлива свекрва - Секогаш знае подобро!
27.1.2013 12:53:13   
miana
Mislam deka greskata ne e kaj tebe tuku kaj tvojot maz..Kakov maz e toj da dozvoli majkamu da mu kazuva dali da izlete so zenata ili da dozvoli majkamu do tolku da vlijae na negovata zena pa da dozvoli zenata da se oseka kako sluga so edno kilo strav vo nea nesto da ne pogresi..Razgovaraj si so mt i na sekoaj nejzina reakcija neka i se sprotivstvai.....

(Одговор на членот Anonimen)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?