|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Желба за зачнување
19.2.2011 1:25:20   
Mary
Obicno ovulacija e na 14 den posle dobivanje a predhodno tie 4 dena si plodna ako ti doaga menstruacija na 28 dena,jas taka znam.Ama i nemora da znaci sekoj organizam e razlicen taka da ne se oslonuvaj samo na toa.Pozdarvce

_____________________________

Don''t Worry Be Happy!!!





(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 76
   RE: Желба за зачнување
19.2.2011 18:18:41   
rozalinda
eve denes samo sto dobiv nekoj kafeav iscedok , a rano mi e za dobivanje treba na 24.02.napraviv test i negativen mi bese,,,,,vaka mi bese i minatiti mesec ,iscedokot mi trae nekolku dena se dodeka ne dijde praviot den koga treba da dobijam...ne znam sto se slucuva ,ova do sega ne mi bilo vaka,gradite prestanaa da me bolat a prethodno ne mozev da gi dopram i vcera imav mnogu glavobolki i eve denes ova mi se sluci.....ve molam za odgovor ako imal nekoj vakov problem kako mojov,,pozdrav do site r.ruser posted image

(Одговор на членот Mary)
Непосредна врска до пораките: 77
   RE: Желба за зачнување
19.2.2011 19:15:07   
delfinka
Samo sto procitav interesen podatok deneska deka ako zena ima redoven ciklus od 28dena za dobivanje,ako deneska se zacne bebce verojatnosta da se rodi na 11.11.2011 e mnogu golema...taka da treba da se obideme:)

_____________________________

sekoj e blagosloven ako veruva vo boga

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 78
   RE: Желба за зачнување
20.2.2011 1:45:08   
veckasr
rozalinda bese li na ginekolog zatoa moze od mnogu pricini da e

(Одговор на членот delfinka)
Непосредна врска до пораките: 79
   RE: Желба за зачнување
20.2.2011 9:31:40   
rozalinda
ne ne sum bila sega ,minatiot mesec bev i sve bese vo red,jas do sega sum nemala nikakvi ginikoloski problemi, mislam deka ova vaka mi se slucuva od koga pocnavme da imame slobodni odnosi,,eve denes nemam takov iscedok,toa mi bese samo vcera,pa ke vidam kako ke bide do 24 koga treba da dobijam ,pozz

(Одговор на членот veckasr)
Непосредна врска до пораките: 80
   RE: Желба за зачнување
21.2.2011 14:22:10   
ninana
vaka dobiv na 10ti ovoj mesec, mi zavrsi na 14ti i na 15ti imav nezastiten odnos potoa na 17ti pak, pa na 19ti pak:)))) redovna mensturacija imam na 29 dena od prilika dali imam sansi da sum ostanata bremena i koga da proveram najrano so test? ovulacija od prilika treba da mi e od 22ri taka mi kazaa znaci ne sum vo vovulacija mozeno e da sum bremena i imam cuvstvo kako tapa bolka vo gradite i vo dolniot del kaj jajnicite kako pred dobivanje??? ve molam za odgovor :***ve sakam moi ringerajki

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 81
   RE: Желба за зачнување
9.3.2011 14:09:10   
Mary
Mozno e se ninana pocekaj use malce i pravi test da si sigurna.so srekaauser posted image

_____________________________

Don''t Worry Be Happy!!!





(Одговор на членот ninana)
Непосредна врска до пораките: 82
   RE: Желба за зачнување
10.3.2011 0:00:55   
ananikol
 
Prvata bremenost mi bese planirana,potoa sledese planirana dooolga pauza pa vtorata planirana bremenost.Od sekogas sum smetala deka najdobro e i za decata i za roditelite golema razlika i eve od iskustvo go potvrduvam toa,arno ama ...... sega pak (user posted image  ima 9 meseci) jas imam ogroomna zelba za treto dete.
Na mm mu velam; avgust bejbe... taman bebuskite da se razlika 2 godini....user posted image

P.S. ova Paleska nikako ne smee da go procita user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


(Одговор на членот Mary)
Непосредна врска до пораките: 83
   RE: Желба за зачнување
11.3.2011 12:21:15   
te sakam
Zdravo moi najmili!!
jas sum nova i sakam da vi se pridruzam bideji imame goleme zelba za bebe i pred nekoj den i nie pocnavme da rabotime na slucajot:)
Moze li nekoj da mi kaze kako se brojat plodnite denovi kaj onie so imat policisticni jajnici i neredoven ciklus...pozdrav do site ve sakam

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 84
   RE: Желба за зачнување
11.3.2011 12:27:19   
rozalinda
Dali znae nekoj da mi kaze zosto simptomite na PMS se isti so simptomite na bremenost,odnosno posle ovulacijata pa se dodeka da dobieme ni se slucuvaat istite simptomi na site ( glavobolki,ankcioznost,bolni i nateceni gradi,losenje itn)  i taka se dodeka da dobieme ili vo slucaj da sme bremeni pa da ni docni.
Edinstveno razlicno e toa sto ili ke dobies ili ne...ama teba cekanje se razbira do datumot za dobivanje.
RR koj smeta deka moze da mi odgovori bi mu bila blagodarna

pozz do site

(Одговор на членот Mary)
Непосредна врска до пораките: 85
   RE: Желба за зачнување
11.3.2011 14:40:16   
*mika*
Rozalinda, jas od sto sum pravela muabet so ginekologot, i sve sto sum procitala po sajtovi, ke probam da ti objasnam (kako sto na mene mi bilo objasneto):
site tie PMS simptomi se predizvikani od nisto drugo tuku od hormonite. Dokolku dojde do zacnuvanje, togas vo periodot koga treba da dobies, e nekade 1 nedela posle vgnezduvanjeto na embrionot, (koga vsusnost pocnuva da se laci hcg hormonot) znaci za 1 nedela negovite vrednosti nemozat da se iskacat tolku mnogu za da pocnat simptomite na rana bremenost (a toj e glaven "vinovnik" za niv). Dodeka site ostanati hormoni se nekade odprilika isto kako koga i ne bi doslo do zacnuvanje, osven da receme progesteronot koj bi se simnal, a vo slucaj na bremenost ostanuva gore. Taka da site promeni sto bi nastanale vo nivoata na hormonite, vo bremenost, stotuku zapocnale, da se spustaat ili krevaat, i toa nie ne mozeme da go osetime, bidejki se na pocetokot. Duri posle 1..2 nedeli, (koga i ke ni zadocni), pocnuvame da gi osekjame simptomite na bremenost.
Jas do sega 2 pati sum zabremenila (za zal neuspesno), no edinstveno nesto po sto znaev deka sum trudna, bese peckanje, bolka vo dolniot del na stomakot (stranicno), i nekoe cuvstvo kako meurce da imam bas na toa mesto :) kako nekoj postojano da me dopira tamu :) ama toa bilo kaj mene, ne znaci deka vazi i za drugite devojki :))
se nadevam nesto ti pomognav so odgovorot :)
pozdravce, i iskreno se nadevam narednite muabeti ke ni bidat okolu utrinskite macnini :))

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 86
   RE: Желба за зачнување
11.3.2011 14:50:13   
Bogdancanka
dobredojde Te sakam ti posakuvam prijatna druzba na rr eve tuka mozes da ni se predstavis , tuka mozes da procitas nesto poveke za iskusvata so policisticni jajnici...poz mila ti posakuvam mnogu sreka,se nadevam deka naskoro ke si gi vidis tvoite user posted image crtki

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот te sakam)
Непосредна врска до пораките: 87
   RE: Желба за зачнување
11.3.2011 21:46:48   
rozalinda
ti blagodaram Mika sega mi gi pojasni rabotite malku od malku....inaku tie cuvstva i deka nekoj te dopira ili ti se poduva na toa mesto osobeno eve kaj mene vo leviot del od stomakot dole i kaj mene se slucuva...ama seuste e rano na 10 dena pred dobivanje sum,a inaku ovoj pat imavme odnosi tocno na 14 den od dobivanjeto pa da vidime..ti blagodaram mnogu, eve veke pocnaa i gradite da me naboluvaat i da mi se stvrdnuvaat,no pak ke kazam tie mi se i voobicaeni simptomi pred dobivanje...pozzz

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 88
   RE: Желба за зачнување
11.3.2011 21:52:16   
rozalinda
Mika sto stanalo kaj tebe sto si imala neuspesni bremenosti,se raboti za spontani ili nesto drugo e?
pozzz

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 89
   RE: Желба за зачнување
23.3.2011 22:46:19   
te sakam
Lugeeeeeeeee kaj ste nema nikoj da kazi nekoe iskustvo ajde da si se tesime :))))
pozdrav daj kazete po nekoe iskustvo

(Одговор на членот rozalinda)
Непосредна врска до пораките: 90
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 3 [4]
Оди на:






Анкета

ромско дете
agnes77

дали би посвоиле ромско дете?

да (29%)

не (50%)

не знам (21%)


Број на сите гласови: 80

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!