|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козметика за новороденче
17.10.2011 10:45:40   
sani 13
zenski abe moevo bebule ima 17 dena i na licenceto pred nekoe vreme mu se pojavi crvenilo ama i beli tockicki kako pubertetliski!! site mi vikaat deka se cisti bebto i deka ke mu pomine ke se izgubat, ama jas neli se tripam da ne mu e nsto neznam sto!! ste imale li vie vakva situacija i dali so nesto osven so jekoderm go tretiravte???

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Козметика за новороденче
17.10.2011 10:51:39   
Calypso
Normalno e toa Sani, kaj sekoe bebe go ima, kaj kogo poveke, kaj kogo pomalku, vazno gi ima. Tocno ti rekle, deka taka se cisti bebeto (inaku kaj nas gi vikaat goenicinja, znacelo deka bebeto ubavo napreduvauser posted image ), i ke pomine. Mozes da go mackas maloto so jekoderm, toj e super za kozata, i jas sin mi do pred nekoj den samo so jekoderm go mackav, a ima veke 7 meseci.

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Козметика за новороденче
17.10.2011 11:28:10   
sani 13
fala ti mnogu srce stvarno se sekiram za se i sesto :))

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Козметика за новороденче
17.10.2011 11:30:40   
AnnaMolly RR
Сани, нема зошто да се плашиш. Мене Филип така ми се роди. Тие точки се викаат „милиа“ или млечни точки. Тоа е сосема нормално. На Филип му се повлече по неколку недели од раѓање. И не треба со ништо посебно да се третираат.


< Поракaта ја уредил AnnaMolly RR -- 17.10.2011 11:31:26 >


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Козметика за новороденче
17.10.2011 12:43:14   
sani 13
i zoki se rodi so beli tocki na noseto ama ne izgledaa strasno za da se sekiram ama ovie na liceto ko gnojcinja mu se i se pojavija posle edna nedela zatoa se sekiram! e sga i on masala dobro napreduva pa se nadevam do toa e !!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Козметика за новороденче
18.10.2011 0:33:42   
Ana26
Nie uste od prv den se banjame so bubchen kupka i se mackame so bubchen losion. Bidejki sme rodeni vo leto i mene pedijatarot mi preporaca da ne koristam Jekoderm (a toa bese prvoto nesto od kozmetika sto go zemav), malku se zacudiv ama go poslusav i ne zgresiv. Inace Jekodermot ne se preporacuva koga e mn.toplo, poradi moznost od zapusuvanje na porite bidejki e pomrsen neli... se mackame so pavloviceva,a od Becutan koristime vlazni maramici i pudra. Zemavme i sapun Bubchen ama do sega ne sum go upotrebila. ..i kozickata ni e super, zadovolna sum

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Козметика за новороденче
18.10.2011 11:46:19   
slavicav
Ne znam kade da prasham ama na nozete od kolenicite pa nadolu na malava i se pojavi rapava koza na nekolku mesta i toa vaka ako zagledash epten ima mnogu mali sitni brumchinja.Bidejki bevme na odmor krajot na avgust se si mislev ajde od soncete da ne i lupi kochichkata ama sega gledam ushte na dve tri mesta ima,samo na toj del tuka namesto mazno koziche rapavo e mnogu.Neznam shto moze da bide i so shto da ja namachkam da probamuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Ana26)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Козметика за новороденче
18.10.2011 11:56:29   
AnnaMolly RR
Можеш да прашаш во аптека да ти дадат некоја вазелинска крема за деца. Тоа сигурно ќе помогне.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Козметика за новороденче
18.10.2011 12:02:15   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: slavicav

Ne znam kade da prasham ama na nozete od kolenicite pa nadolu na malava i se pojavi rapava koza na nekolku mesta i toa vaka ako zagledash epten ima mnogu mali sitni brumchinja.Bidejki bevme na odmor krajot na avgust se si mislev ajde od soncete da ne i lupi kochichkata ama sega gledam ushte na dve tri mesta ima,samo na toj del tuka namesto mazno koziche rapavo e mnogu.Neznam shto moze da bide i so shto da ja namachkam da probamuser posted image user posted image user posted image


odi na doktor,ne ti e rabotata za cekanje od avgust do oktomvri ima pominato previse vreme.si trebala dosega.
ova e nekoj dermatit i ne e za igranje.sto pibrzo na doktor.

pozdrav

(Одговор на членот slavicav)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Козметика за новороденче
19.10.2011 17:24:33   
sladjana ms
ИЗВОРНА ПОРАКА: sani 13

zenski abe moevo bebule ima 17 dena i na licenceto pred nekoe vreme mu se pojavi crvenilo ama i beli tockicki kako pubertetliski!! site mi vikaat deka se cisti bebto i deka ke mu pomine ke se izgubat, ama jas neli se tripam da ne mu e nsto neznam sto!! ste imale li vie vakva situacija i dali so nesto osven so jekoderm go tretiravte???


Sani i moevo bebe koe ima 10 dena mu se pojavija istive bubulicki kako sto gi kazuvas i jas gi tretiram so eozin se nanesuva na pamukce i sekoe brumce se potopuva so pamukceto posebno. Taka mi kaza patronaznata sestra koja bese kaj mene na poseta, no ti za sekoj slucaj konsultiraj se so dr. za da bides sigurna dali se tie. Inaku po nanesuvanjeto na eozinot tie se cistat vednas, eve mojot Luka Marko skoro veke i da ne mu se pojavuvaat. Pozdrav!

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Козметика за новороденче
23.10.2011 12:43:49   
taisa
mamicki ako moze da me upatite na vistinskiot forum sakam da mi kazete koja pavlovicceva ja koristite i voopsto vaseto mislenje koja e najdobr a na pazarot gi ima mnogu a originalot e dosta skapa jas sum ja koristela za mene na fitofarm no sekako za nasite najmili sakame najdobro sto mozeme da si dozvolime sekakouser posted image

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Козметика за новороденче
23.10.2011 13:25:04   
AnnaMolly RR
jas prvo pocnav so originalnata pavloviceva. nem vrska sto e skapa, a mozebi i e navistina najdobra, ama mene tolku odvratno mi mirisase sto ne ja ni dotrosiv, ja frliv. posle toa ja koristam kremata od neven na bekutan, taa mi e najubava.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Козметика за новороденче
23.10.2011 15:37:34   
Natuska85
Таиса и јас на почеток исто имав купено оригинал павличева,ама се погоди мајка ми да ми купи витаминска маст на Бекутан и многу ми се допадна.И еве 6 месеци таа ја користиме и супер ни е кожичката на газето.

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Козметика за новороденче
23.10.2011 21:46:39   
Andriance
Jas od sam pocetok ja koristam na Bekutan..super e

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Козметика за новороденче
23.10.2011 22:36:17   
Annet
jas neznam sto da koristam mojata kerkicka se nafrluva od pavlikeva i od sekakva krema,a eve ide zima,ladno e neznam za licenceto sto da koristam.a ako malku na namackam na gazeto vednas se nafrluva.od bilo kakva krema?????????????????????

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Козметика за новороденче
23.10.2011 22:46:37   
Natuska85
Анет јас за лицето на user posted image го користам ова кремче на хип  user posted image и сум презадоволна.Го дотрошуваме,па деновиве треба пак да земам ново.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 10:21:18   
Elce
Ние користиме Еуцерин крема со ph 5,за лицето на бебето но од самиот почеток сум скептик бидејќи не е специјална крема само за бебиња,инаку матичната ми спомна крема на Еуцерин или Мустела,па аптекарката ме убеди за Еуцеринов.Сега сакам да и ја сменам.
Натушке85 дали кремата вие што ја користите е по препорака на педијатарот или не,имаме ист педијатар изгледа,нас ни е Маџоска.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 11:08:52   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

jas neznam sto da koristam mojata kerkicka se nafrluva od pavlikeva i od sekakva krema,a eve ide zima,ladno e neznam za licenceto sto da koristam.a ako malku na namackam na gazeto vednas se nafrluva.od bilo kakva krema?????????????????????



annet so hipermangan se banjate li? ako ne banjajte se se dodeka ne isceznat i zemi si ribino maslo od apteka ama bash ulje tecno ne krema,Leona pred da se rodi kupiv na nivea baby se i koga se rodi vo bolnica gi banjaa so mustela i so ribino gi mackaa pa jas taka prodolziv ne sakav da menuvam odma i posle probav da smenam kao demek skapo e mustela i se nafrla i pak pocnav so isto pa na 4 meseci samo namesto ribino i zemav od mustela krem za telo,i eve uste koristime vo edna godina imame potrosheno 3gelovi za banjanje i 2 mleka sega treba da kupam.isto i mustela krem za lice i zemav i ja mackam so toa .vo slucaj nesto da zacveni na dupeto ja mackam ili so neven ulje ili na mustela napppy rush se vika kremata.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 11:15:52   
arh_diz
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

jas neznam sto da koristam mojata kerkicka se nafrluva od pavlikeva i od sekakva krema,a eve ide zima,ladno e neznam za licenceto sto da koristam.a ako malku na namackam na gazeto vednas se nafrluva.od bilo kakva krema?????????????????????

A zosto moras da koristis krema , dokolku kozata na liceto e normalna nemas potreba da ja mackas so nisto.Jas sin mi ne go mackam so nisto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 12:47:59   
Natuska85
ИЗВОРНА ПОРАКА: Elce

Натушке85 дали кремата вие што ја користите е по препорака на педијатарот или не,имаме ист педијатар изгледа,нас ни е Маџоска.


Да Елче, Данче што работи со Маџовска ми ја препорача оваа крема.


_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 13:02:47   
AnnaMolly RR
И јас таква од Хип користам за лицето на Филип. Мириса најнајнајубаво на свет и кожата ја прави мека.
Ама не го мачкам нон стоп. После бањање обавезно и само ако излегуваме надвор.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 14:13:06   
Natuska85
И јас исто не го мачкам многу често,ама стварно ептен нежно мириса,user posted image кога ќе види дека ја отварам кремата само си го прчи лицето за да го мачкамuser posted image .

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 17:12:31   
Annet
epa nekako kako rapavko i e licenceto,kako suvko taka..sega na namackav malku so jekoderm da vidam ,neli e toa kako ribino maslo....? ke si zemam ja nekoja zasitna krema od ovie sto mi gi kazavte,ama prvo ke se konsultiram so doktorkata da vidam sto ke kaze,a inaku nisto ne stavam na teloto......a imem i sanosan kupeno i baby nova sto mi se padna nagrada od RR...subavko mirisaaat ama neznam se mislam sto da pravam......

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 18:04:47   
kikicka
odluci se za edna ne i gi menjaj postojano zatoa i ke se frla. isto e ama ova e tecno bash masloo vo plasticno sise od 500ml go kupiv od apteka

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Козметика за новороденче
24.10.2011 19:22:13   
lilicka
Annet ставај и Јекодерм нема да згрешиш ќе видиш дека ќе има подобрување

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  11 12 [13] 14 15   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?