|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 19:12:49   
kikicka

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Јас пред 1 недела и земав крема за лице од Мустела-Хидра бебе,и еве од кога почнав да ја мачкам некако и е чудно лиценцето како да и е рапава кожичката????
Се прашувам дали и е од кремата а не ја платив ефтино баш а и ми ја фалеа во Зегин демек била најдобра или пак од нешто друго???
Предходно ја мачкав само со Јекодерм,има некој искуство со оваа кремаа???
Да ја сменам ли??Ја платив 550ден не е баш малку!



Лиличка ние користеме мустела добра ни беше сега незнам може леонтина не ја поднесува ,која друга колекција за тело ја користете?? Јас ја потрошив мустелата и бидејќи немаа за да земам пак земав на хип оваа што ја кажаа ана моли и натушка и добра и е.....убаво мириса ја мачкам цело време и по дома :D ako не пробарај од иста фирма што користите и за тело крем ако имаат ако не незнам може е потребно време да се навикне кожата

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 351
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 20:29:09   
Jana05
Janicka od prviot den doma ja banjame so Mustela, no krema za telo uste ne sme stavile, eve utre pravime edna nedela:) samo Pavloviceva originalot na gazeto, na vratot i pod miski (ova svekrvata mi rece:) Neznam dali mora da koristam i krema za telo, sega kozata i e super vaka, a vo Remedika ja mackaa so Hipp.Pozdrav do site mamicki:)user posted image

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 352
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 21:03:11   
Felly RR
Поздрав и до тебе Јана05, добредојде на Рингераја!user posted image На почеток обично за тело се препорачува јекодерм, или пак ако и одговарал ХИп-от со кој ја мачкале во Ремедика, може и со тој да продолжиш.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Jana05)
Непосредна врска до пораките: 353
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 21:04:09   
miana
Jass i za novoto bebe ke si kupam becutan- nekako provereno si e provereno...

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 354
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 21:22:55   
mila28
Isto i jas kupiv bekutan komplet  kozmetika i pavloviceva originalot...ahh da i jekoderm na bekutan.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 355
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 21:28:23   
miana
ima jekoderm na becuten??Ne sum znaele i jas takov ke si kupam..

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 356
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 21:32:19   
mila28
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

ima jekoderm na becuten??Ne sum znaele i jas takov ke si kupam..

Da ima, neznaev ni jas vcera od zegin otidov po jekoderm uste toa mi nedostigase za bebusko i mi kazaa deka ima i na bekutan i deka bil mn dobra, pa ke vidime.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 357
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 21:33:54   
kikicka
Во систина ги бањаа со мустела гел за туширање за новороденчиња а телото им го мачкаа со рибино уље така и јас направив одма откако испаднавме си ги купив и така продолживме до кај 4 месеци после и земав крем за тело на мустела ...пред да се породам го купв комплетот на нивеа со ранче што одеше и еднаш пробав да сменам се нафрла,и од тогаш не сум сменила павловочева оригинал користевме и се нафрла после 2 месец цела и од тогаш не и ставам павловичева ако има црвенило или ставам бепатхен или а дерма и поминува.

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 358
   RE: Козметика за новороденче
12.12.2011 9:37:19   
lilicka
Добив на подарок Мустела колекција и затоа и земав и Мустела крема за лице ама ете не и одговара и го прави лицето затегнато и рапавко што ми е чудно,пред тоа користевме Џонсон лаванда и супер беше незнам што се зазнав што сменив а инаку 4 месеци на лицето ја мачкав со јекодерм ма да ми се здосади од него веќеuser posted image се враќам пак на јекодерм па за понатаму ако не ќе земам Хип!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 359
   RE: Козметика за новороденче
12.12.2011 9:48:41   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: Jana05

Janicka od prviot den doma ja banjame so Mustela, no krema za telo uste ne sme stavile, eve utre pravime edna nedela:) samo Pavloviceva originalot na gazeto, na vratot i pod miski (ova svekrvata mi rece:) Neznam dali mora da koristam i krema za telo, sega kozata i e super vaka, a vo Remedika ja mackaa so Hipp.Pozdrav do site mamicki:)user posted image

Dokolku kozata i e super nemoras nisto da koristis ,jas nisto ne koristam
Od Mustela i jas ne sum zadovolna, ja kupiv na svoja raka go namackav ednas na lice isto kako sto opisuva lindicka.Razgovarav so pedijatarot i taa mi povtori kako i prethodno dokolku kozata e super nema potreba od nikakvo mackanje nikade ,vaka so kremite samo problem moze da se napravi.Taka da jas ne mu stavam na sin mi ni na lice nisto

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Jana05)
Непосредна врска до пораките: 360
   RE: Козметика за новороденче
12.12.2011 10:38:21   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Јас пред 1 недела и земав крема за лице од Мустела-Хидра бебе,и еве од кога почнав да ја мачкам некако и е чудно лиценцето како да и е рапава кожичката????
Се прашувам дали и е од кремата а не ја платив ефтино баш а и ми ја фалеа во Зегин демек била најдобра или пак од нешто друго???
Предходно ја мачкав само со Јекодерм,има некој искуство со оваа кремаа???
Да ја сменам ли??Ја платив 550ден не е баш малку!



Лиличка ние користеме мустела добра ни беше сега незнам може леонтина не ја поднесува ,која друга колекција за тело ја користете?? Јас ја потрошив мустелата и бидејќи немаа за да земам пак земав на хип оваа што ја кажаа ана моли и натушка и добра и е.....убаво мириса ја мачкам цело време и по дома :D ako не пробарај од иста фирма што користите и за тело крем ако имаат ако не незнам може е потребно време да се навикне кожата


јас му ставам на user posted image ваква крема од Мустела
MUSTELA COLD CREAM NUTRI-PROTECT 40ML user posted image и тоа сега почнав кога излегуваме надвор предходно го мачкав со Бепантен на син ми таа најмногу му одговара и за газето и за лицето. Лани кога имаше дерматитис му ставав А- дерма за тело веднаш штом му се подобри престанав така да мислам секое дете различно но што помалку тоа подобро.

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 361
   RE: Козметика за новороденче
12.12.2011 16:33:20   
fetusce
Jas uste se dvoumam  jas planiram da zemam bubsen. Kupka za banjanje i mleko za telo. Vo golemi pakuvanja se da mi koristat poveke vreme. Pa neznam kakvo iskustvo imate za bubsen

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 362
   RE: Козметика за новороденче
12.12.2011 16:36:43   
JovanaJ
Ne se losi. Sum gi koristela koga bese bebe a i sega gi koristam seuste kupka za telo i kosa, mleko za telo, ubavo mirisaat i mnooogu ja pravat meka kozata... A bez zadovolna i od Becutanot istotaka. user posted image

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 363
   RE: Козметика за новороденче
12.12.2011 16:47:23   
kikicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa

ИЗВОРНА ПОРАКА: kikicka


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Јас пред 1 недела и земав крема за лице од Мустела-Хидра бебе,и еве од кога почнав да ја мачкам некако и е чудно лиценцето како да и е рапава кожичката????
Се прашувам дали и е од кремата а не ја платив ефтино баш а и ми ја фалеа во Зегин демек била најдобра или пак од нешто друго???
Предходно ја мачкав само со Јекодерм,има некој искуство со оваа кремаа???
Да ја сменам ли??Ја платив 550ден не е баш малку!



Лиличка ние користеме мустела добра ни беше сега незнам може леонтина не ја поднесува ,која друга колекција за тело ја користете?? Јас ја потрошив мустелата и бидејќи немаа за да земам пак земав на хип оваа што ја кажаа ана моли и натушка и добра и е.....убаво мириса ја мачкам цело време и по дома :D ako не пробарај од иста фирма што користите и за тело крем ако имаат ако не незнам може е потребно време да се навикне кожата


јас му ставам на user posted image ваква крема од Мустела
MUSTELA COLD CREAM NUTRI-PROTECT 40ML user posted image и тоа сега почнав кога излегуваме надвор предходно го мачкав со Бепантен на син ми таа најмногу му одговара и за газето и за лицето. Лани кога имаше дерматитис му ставав А- дерма за тело веднаш штом му се подобри престанав така да мислам секое дете различно но што помалку тоа подобро.




пенелопа јас и ти тука некаде сме со козметиката за бебушите исто и јас користам а дерма и бепатхен ако нешто ми се нафрла дали од храна или на дупето од мнг кака и се вцрвува па одма ја мачкам со една од овие,за лице ние ја користевме оваа крема за лице а сега пошто не најдов во аптеката и земав на хип па добра и е
user posted image



< Поракaта ја уредил kikicka -- 12.12.2011 16:49:14 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 364
   RE: Козметика за новороденче
14.12.2011 13:17:10   
Andriance
Lugje, dajte mi ideja za dobra i kvalitetna kozmetika...znam nekolku EUCERIN MUSTELA LINOLA....ne znam da se odlucam koja, a ne znam ni shto iskreno.. gel, pa dermatoloshki gel, pa maslo za banjanje, pa kremce za telo, pa stelatopia, pa ulje demek za zima, za za lice posebna......do 40 dena mu stavav eucerin - crvena linija..i super si bese..posle mi rekoa mozam ako sakam da stavam becutan ( demek da ne mi bilo skapo mmg eucerin) i ako nema rekacija da si prodolzam...ne znam koj gjaol me natera da smenam..nemaa vrska parite ama ic...ja za mene kupuvam poskapa ne pa za bebe...ama ajde so znam...i nemase reakcija nikakva ama nekako kozickata na liceto mi e suva...i mislam deka becutan ja dava osnovnata nega..ama za tolku mali ( bebe ima 3 meseci ) im treba neshto malku pojako..medicinka kozmetika...ajde dajte i predlog...inaku bebe nema nikakva alergija ili osip ili da se nafrla..samo mislam deka kozickata mu e suva malku

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 365
   RE: Козметика за новороденче
14.12.2011 13:21:42   
fetusce
Jas kupiv pavlovikeva mast, kupka za banjanje, samponce i mleko za bebeskoto telo od bubsen. Bidejki uste malku ke se porodime. Kazete uste sto da zemam neznam ili dovolno e toa za kozmetika.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 366
   RE: Козметика за новороденче
14.12.2011 14:34:56   
lilicka
Јас од мустела не сум ни најмалку задоволна,и ја упропастив кожата на ќерка миuser posted image

(Одговор на членот fetusce)
Непосредна врска до пораките: 367
   RE: Козметика за новороденче
14.12.2011 17:09:19   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Јас од мустела не сум ни најмалку задоволна,и ја упропастив кожата на ќерка миuser posted image


ete na toa i mislev...znam deka e individualno ama i taa vo apteka mi kaza deka od MUSTELA moze da se javi rekacija - alergija...sega za sega go macka do PANTEXOL losion sprej...i becutance za gazeto..ama mi treba gelot za banjanje...mlekce za telo i za lice..ne znam

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 368
   RE: Козметика за новороденче
14.12.2011 19:09:54   
taisa
nie samo sto se vrativme od kozen lekar i ni preporacaa mustela dermatoloski gel za mienje na novorodencinja a ima infekcija na gazeto od pelenite.

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 369
   RE: Козметика за новороденче
22.12.2011 13:33:14   
MarilynMonroe
Која цена е рибиниот маст на Бекутан? Гледам активна состојка е иста со Јекодерм, 250mg рибино масло на 1g маст.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 370
   RE: Козметика за новороденче
22.12.2011 13:45:32   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Andriance


ИЗВОРНА ПОРАКА: lilicka

Јас од мустела не сум ни најмалку задоволна,и ја упропастив кожата на ќерка миuser posted image


ete na toa i mislev...znam deka e individualno ama i taa vo apteka mi kaza deka od MUSTELA moze da se javi rekacija - alergija...sega za sega go macka do PANTEXOL losion sprej...i becutance za gazeto..ama mi treba gelot za banjanje...mlekce za telo i za lice..ne znam


Мене ми е Хип дефинитивно најубав. И шампонче ( не прави многу пена а убаво мириса), лосион и крема.
Мада јас на моето бебе се уште ништо не му ставам на лицето, убаво му е и така и сметам дека нема потреба сега, а тело му го мачкам само понекогаш не после секое бањање. И онака е убав и нежен и мирише и без тие додатни работи. А и кога го мачкам , мачкам го само поради кефот, и да го измасирам user posted image
За газето користиме розова павловиќева витаминска, ама не многу и досега сме супер. Не сакам да претерувам со тие кога нема потреба. Бебиња најубаво мирисат сами од себе. user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 371
   RE: Козметика за новороденче
22.12.2011 14:38:17   
elenak
Женски кажете ми што ми треба во почетокот од козметика? Само шампон за бањање или се става и нешто после бањање?  

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 372
   RE: Козметика за новороденче
22.12.2011 14:54:50   
MarilynMonroe
За почетокот би ти препорачала само користење на нежен бебешки сапун (одличен е тој на Мерима) а за после тоа само Јекодерм за телцето и павловиќева за интимните делови. Што помалку хемија, толку подобро за бебушот.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 373
   RE: Козметика за новороденче
22.12.2011 15:38:09   
Andriance

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Женски кажете ми што ми треба во почетокот од козметика? Само шампон за бањање или се става и нешто после бањање?  


spored mene najubavo pocekaj dodeka se porodis...togash najubavo kje znaes i kje ti kazat..moze kje treba nekoja medicinka kozmetika,kej ti kazat sto za papce..ne e sekade isto..mene toa me nervira...

_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 374
   RE: Козметика за новороденче
22.12.2011 18:26:35   
Calypso

ИЗВОРНА ПОРАКА: elenak

Женски кажете ми што ми треба во почетокот од козметика? Само шампон за бањање или се става и нешто после бањање?  



Za pocetok samponce i kupka za telo ili sapunce, zavisi sto preferiras poveke. Ubavo e ako najdes od onie 2 vo 1 sto se, i sampon i kupka, takvi ima na Nivea i na Corinne De Farme, za drugi ne znam. Jas pocnav so Corinne de Farme, go koristevme prvite tri meseci, posle prodolziv so Nivea. Sega momentalno koristam Bekutan kolekcija, i fala mu na Boga, ne sme imale problemi. Za gazeto ke ti treba vitaminska mast, toa na tebe ostanuva da odberes kakva sakas, jas ja koristam vitaminskata mast so neven na Bekutan. Za posle banjanje, na pocetokot mozes da go mackas so Jekoderm, a potoa mozes da zemes i nekoe kremce za telo ili maslo za telo.

Andriance, i na sin mi liceto mu e suvo, potocno, obravcinjata kako da mu se posuvi, pa go mackam so jekoderm, ponekogas i so obicniot detski krem na bekutan. Probaj nesto so toa. Inaku, jas sum najzadovolna od Jekodermot, i za lice i za telo, ednostavno super ja pravi kozata, ja cisti i ja lekuva. Samo sto sin mi bas ne go saka mirisotuser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 375
Страница:   <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  13 14 [15] 16 17   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?