|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Козметика за новороденче
25.10.2011 8:43:19   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: taisa

mamicki ako moze da me upatite na vistinskiot forum sakam da mi kazete koja pavlovicceva ja koristite i voopsto vaseto mislenje koja e najdobr a na pazarot gi ima mnogu a originalot e dosta skapa jas sum ja koristela za mene na fitofarm no sekako za nasite najmili sakame najdobro sto mozeme da si dozvolime sekakouser posted image


Originalot e najdobar.i mnoooogu pomalce se trosi od drugite pa koga ke vidis i ne ti e neso razlika.jas do godina koristev Original i bev prezadovolna.od bolnica mi dadoa malecko bekutance vitaminska mast i ne bev zadovolna.posle kupiv na galafarm i ok bese ama poveke stavav ne e kako originalot taka sto sea pak ke si kupam original.kvalitetot e nesporedliv barem za mene.ne znam so e crveno gaze so originalot.

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 326
   RE: Козметика за новороденче
25.10.2011 8:47:34   
dostickage
koristel li nekoj Becolino sredstvo za banjanje?
nie sme na Hipp ama mi e pri kraj a sin mi mnogu ja saka reklamata za Becolino pa se mislev da mu kupam.gi mirisnav i ne mirisaa jako so mi e ok.vie sto mislite?

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 327
   RE: Козметика за новороденче
25.10.2011 9:12:40   
AnnaMolly RR
Тетка ми ја купува цела колекција Беколино за братучетка ми, ама таа има 7 години. Многу нежно мириса.
Само сум слушнала дека солзат очите од неа.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 328
   RE: Козметика за новороденче
25.10.2011 9:26:39   
anedespo
I jas ja koristev originalnata pavloviceva. Pa otkako ke potporasnat se svrtuvav kon poevtinite kremi. 

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 329
   RE: Козметика за новороденче
27.10.2011 23:56:49   
taisa
uste utre ke si zemam originalna pavloviceva
user posted image

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 330
   RE: Козметика за новороденче
28.10.2011 0:02:10   
nadica
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

koristel li nekoj Becolino sredstvo za banjanje?
nie sme na Hipp ama mi e pri kraj a sin mi mnogu ja saka reklamata za Becolino pa se mislev da mu kupam.gi mirisnav i ne mirisaa jako so mi e ok.vie sto mislite?


и надица ја обожава рекламата и договорени сме штом потрошиме бекутан ќе ја купиме целата колекција АМА ако солзат очите user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 331
   RE: Козметика за новороденче
28.10.2011 17:16:47   
taisa
spored postovite na forumot i vasi iskustva se resiv za kolekcijata na nivea baby edinstveno pavloviceva si zedov original pa ke vidime kako ke reagira user posted image uste malku ni ostana

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 332
   RE: Козметика за новороденче
24.11.2011 11:37:31   
sladjana ms
Mamicki edno prasanje do vas?Moeto bebe ima 46 dena i dosega koristev becutan sapunce za banjanje i jekoderm za teloto i pavloviceva za gazeto.Bi sakala da znam koja krema da ja koristam za nezna koza i da mirisa mnogu ubavo.Pozzuser posted image

(Одговор на членот taisa)
Непосредна врска до пораките: 333
   RE: Козметика за новороденче
24.11.2011 11:50:41   
Emanuelapp
Koga Jovan bese tolku malecok go masirav so HIPP BIO maslo kozickata ja pravi mnogu meka i mnogu ubavo mirisa nema da pogresis.user posted image

< Поракaта ја уредил Emanuelapp -- 24.11.2011 11:52:04 >

(Одговор на членот sladjana ms)
Непосредна врска до пораките: 334
   RE: Козметика за новороденче
24.11.2011 20:05:22   
bocence
mamicki jas koristam becutan vitaminska mast so ovie novive pakuvanja i super e malata celata mi bese isfrlena dolu i za 2-3 dena i pomina

(Одговор на членот Emanuelapp)
Непосредна врска до пораките: 335
   RE: Козметика за новороденче
25.11.2011 0:18:19   
Ana26
Ние денес купивме купка на HIPP..леле колку само убаво мириса, нежно, бебешко а и кожичката на Ана е многу нежна и мека. Се мислам дали да сменам све на таа марка...има ли проблем ако користиме повеќе работи ама од различни фирми?? гледам и др.има задоволни од hipp, а сакам и таа зимската крема да и ја земам. и јас сум во дилема за тоа павловичевите креми....више не знам која следна да ја земам.. оригиналната ај шо е поскапа него се троши ептен брзо,а само мало паковање има, галафарм ми е катастрофа ич не ја сакам, бекутан добра е.... таа павлодерм убава ли е за бебе,?јас со таа се мачкав додека бев трудна супер ми се погоди. user posted image

(Одговор на членот bocence)
Непосредна врска до пораките: 336
   RE: Козметика за новороденче
25.11.2011 8:31:54   
Emanuelapp
Ana26 celata kolekcija na HIPP e mnogu ubava go imame i kremceto na HIPP nie HIPP koristime uste od raganje. Ne bi trebalo da imate problem od koristenjeto na proizvodi od razlicni firmi, eve nie ponekogas koristime mast za lice i sprej za telo PANTEXOL l preprezadovolna sum kozickata ja pravi mnogu meka i odma isceznuva crveniloto na kozata na liceto predizvikano od promena na temperaturite. A pavloderm e mnogu ubava pavloviceva i zadovolna sum.user posted image

(Одговор на членот Ana26)
Непосредна врска до пораките: 337
   RE: Козметика за новороденче
25.11.2011 8:39:39   
AnnaMolly RR
Павлодерм не е лоша, а јас користам Бекутан крема со невен за газето, Хип за бањање и Хип за лице крема.
Така да, мислам дека нема врска дали ќе користиш се од еден производител или, пак, од различни.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ana26)
Непосредна врска до пораките: 338
   RE: Козметика за новороденче
25.11.2011 8:48:55   
Marija_L
Ние ја користиме Мустелата презадовлна сум од неа ја користиме од раѓање и купката,сапунцето,кремчето за лице.... цела колекција, и се уште ги користиме, а за газето користев витаминска крема од галафарм и он неа сум супер задоволнаuser posted image Ама која колекција ке се користи зависи пред се од кожата на детето.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 339
   RE: Козметика за новороденче
28.11.2011 15:10:26   
jana81
marija-L i jas sakam da kupam kupka od mustela pa me interesira dali solzat ocite od nea i dali ima maslo od mustela za telo i dali e dobro, jas pred nekoj den smeniv zemav od bekutan kupka i ulje ama nekako kozata mu e mn suva, okolu polovinata i na meseto pocna i da mu se peruta pa sakam da smenam
a od bekutanot kupkata i nekako ne mi pravi mnogu penja

(Одговор на членот Marija_L)
Непосредна врска до пораките: 340
   RE: Козметика за новороденче
28.11.2011 15:31:38   
arh_diz
Jana81 najdobro ti e da se konsultiras so pedijatar, nemoj da eksperimertiras so kozmetika moze da ima posledici bebeskata koza e nezna.
Jas pak ke pisam sum protiv kozmetika samponce ni e dovolno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 341
   RE: Козметика за новороденче
28.11.2011 15:38:36   
kikicka
ИЗВОРНА ПОРАКА: jana81

marija-L i jas sakam da kupam kupka od mustela pa me interesira dali solzat ocite od nea i dali ima maslo od mustela za telo i dali e dobro, jas pred nekoj den smeniv zemav od bekutan kupka i ulje ama nekako kozata mu e mn suva, okolu polovinata i na meset_o pocna i da mu se peruta pa sakam da smenam
a od bekutanot kupkata i nekako ne mi pravi mnogu penja


Вака јана81 користи само една фирма ,јас користам Мустела гел за туширање и крем за тело од мала а и крем за лице од 5 месеци кога беше. пробав да сменам со нивеа и се нафрла и от тогаш само мустела сега има 14 месеци и уште сме со мустела и не планирам да ја мењам.најубава ми е И НЕ СОЛЗАТ ОЧИТЕ Леона како што се шлапа ништо не и е

< Поракaта ја уредил kikicka -- 28.11.2011 15:40:08 >


_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 342
   RE: Козметика за новороденче
28.11.2011 16:00:32   
Yummy Mammy
Jana81, mozes da probas so masloto za telo na HiPP. Ima i kupka i losion za telo i kremce za lice... (Ne solzat ocite) HiPP e kozmetika na prirodna baza, nema nikakvi hemikalii vo nea i se preporacuva za taka osetliva koza. Jas so dvete kerki koristam HiPP uste od prviot den i sum prezadovolna. I golemata kerka imase mnogu suva koza sto se peruta koga bese pomala i jas i stavav nekogas od masloto nekogas od mlekoto za telo. Pa imase period koga se nafrlase od zestina i od pot, togas i stavav samo od mlekoto. Probaj, sigurno ke ti se dopadne.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 343
   RE: Козметика за новороденче
28.11.2011 16:08:30   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Jana81, mozes da probas so masloto za telo na HiPP. Ima i kupka i losion za telo i kremce za lice... (Ne solzat ocite) HiPP e kozmetika na prirodna baza, nema nikakvi hemikalii vo nea i se preporacuva za taka osetliva koza. Jas so dvete kerki koristam HiPP uste od prviot den i sum prezadovolna. I golemata kerka imase mnogu suva koza sto se peruta koga bese pomala i jas i stavav nekogas od masloto nekogas od mlekoto za telo. Pa imase period koga se nafrlase od zestina i od pot, togas i stavav samo od mlekoto. Probaj, sigurno ke ti se dopadne.


Jas Hipp-ot vo sekoe vreme go preporacuvam.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 344
   RE: Козметика за новороденче
28.11.2011 16:18:14   
Annet
nie prv pat stavivme denes krema na licenceto oti veke e ladno i duvase vetre,se plasev da ne mi se nafrla,ama eve dosega nema nisto,na baby nova krema.pa koga ke go potrosam na chicco sapunot po nekolku meseci sto go koristam od prviot den(ne e potrosen ni pola)od koj sum prezadovolna,mislam da prodolzam so baby nova(kolekcijata ja dobivme od RR)ke bide i pogolema.

a pavlikeva nikogas nema da stavam na deteto , mi se nafrla dvata pati koga i staviv;-)
sekoe dete ne podnesuva isto,zatoa imame mnogu izbor fala bogu vo 21 vek...
da ne gi banjale porano decata kako nie sega?? od svinski sapun drugo neznaele.i od biljana prasok za perenje...samo nie mnogu stanavme nezni izgleda...malku se zadlabociv ....izvinete...pozdrav

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 345
   RE: Козметика за новороденче
7.12.2011 9:18:48   
jana81
nie bevme na ribino maslo i merima sapunce nemase nikakov problem osven sto user posted image mirisase na riba posle mu zemav becutan kupka i ulje ama nekako kozata pocna da mu se peruta okolu polovinata i na meseto pa sega mu zemav mustela sapunce posto se sviknav so sapunce i od vcera pocnav da go mackam so sebamed hidratantno mleko i da vi kazam mn mi se dopadna i ubavo mi mirisa a bi trebalo da bide i kvalitetno so ogled na cenata....

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 346
   RE: Козметика за новороденче
7.12.2011 11:19:06   
TeaM
Nie pocnavme so kozmetikata na Mustela, seuste ja koristime kupkata i kremata za lice, a mlekoto za telo go smenivme so Hipp i super ni e. Citajki ja temava, vidov deka ima i krema za lice na Hipp, pa kje probam dali ni odgovara.
Za pelenskata regija koristime pavloviceva.
Ne smetam deka preci koristenje na kozmetika od razlicni proizvoditeli.

(Одговор на членот jana81)
Непосредна врска до пораките: 347
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 12:21:52   
MarilynMonroe
Ние имаме 12 дена и почнавме со Мерима сапунче, Бекутан витаминска крема за интимниот дел и Јекодерм кремче за телото. Влажни марамчиња користиме од Бекутан исто. Сега за сега сме супер.user posted image

(Одговор на членот TeaM)
Непосредна врска до пораките: 348
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 12:57:00   
lilicka
Јас пред 1 недела и земав крема за лице од Мустела-Хидра бебе,и еве од кога почнав да ја мачкам некако и е чудно лиценцето како да и е рапава кожичката????
Се прашувам дали и е од кремата а не ја платив ефтино баш а и ми ја фалеа во Зегин демек била најдобра или пак од нешто друго???
Предходно ја мачкав само со Јекодерм,има некој искуство со оваа кремаа???
Да ја сменам ли??Ја платив 550ден не е баш малку!

(Одговор на членот MarilynMonroe)
Непосредна врска до пораките: 349
   RE: Козметика за новороденче
11.12.2011 15:32:53   
Annet
ja pred da se rodi Iva sekakvi sapuncinja kupiv ama ja banjam so chocco najubavo e,pred nekoj den snemav sapun doma za mene i vikam aj so merima,i luge staviv na liceto i na ocite da vidam dali luti lelee eden saat derman ne mi dojde,pece stipe na ocite,nemoj pogresno da ne svetite ve molam tie sto koristite merima,ama nikogas nema da stavam na dete,prvo na vas probajte pa na deteto....mislam ke poludev kolku stipese....izvinete nekam nikoj da navredam sekoj znae sto e najdobro za svoete dete;-))

< Поракaта ја уредил Annet -- 11.12.2011 15:33:45 >

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 350
Страница:   <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  12 13 [14] 15 16   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?