|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.6.2010 9:27:15   
biljana16

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Bravo utoto pocna so edna prekrasna vest. Od sesrce ti posakuvam sto pobrzo da se resi tvojot slucaj i da se guskas so tvoite angelcinja.

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.6.2010 9:35:36   
Bitolcanka
Се' ќе се среди мила, биди оптимистка user posted image
Наскоро user posted image ќе ве огрее со вашите две очекувани user posted image user posted image Колку повеќе се чека, толку user posted image е поголема user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.6.2010 9:36:36   
Bitolcanka
Се' ќе се среди мила, биди оптимистка user posted image
Наскоро user posted image ќе ве огрее со вашите две очекувани user posted image user posted image Колку повеќе се чека, толку user posted image е поголема user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.6.2010 13:46:27   
betpet
mnogu mi e milo,sto dvete devojcinja ke gi dobijat posakuvanite mama i tato
bravo za Vas
Agnes mnogu dreka i sto poskoro baknezi i guski so malite soncinja.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.6.2010 16:08:10   
penelopa
Честитки мила, ти посакувам што побрзо да стигнат дома
user posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот betpet)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.6.2010 18:27:52   
riba79
Cestitki do idnite mama i tatouser posted image ,se nadevam deka naskoro ke si gi vidite vasite dve soncinjauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
1.6.2010 18:29:30   
niki
Агнес прекрасно уредена соба, уште една потврда дека дечињата чија мајка ќе бидеш ќе бидат најсреќните на овој свет баш поради фактот што тебе те имаат за мајка.user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
2.6.2010 19:51:27   
agnes77
puno fala na site, puno mi znači vaša podrška (thanks for your supportuser posted image )
user posted image

sad sam u nekoj zabrinuti fazi i teško mi je, nadam se, da če sve uskoro završiti, zaista je teško tako puno čekati...ali pošto jas sum realistički optimist (ha, ha, ha) znam da uskoro če biti OKuser posted image


(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
3.6.2010 11:52:36   
niki
Ух, најтешко е да бидеш во исчекување на нешто кое од тебе лично не зависи и ти ништо не можеш да направиш за да оди побрзо.
Но, ќе биде сигурна сум, ова се само слатки маки пред една голема заслужена радост.
Издржи Агнес, ние сме тука навиваме за тебеuser posted image user posted image user posted image user posted image


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
3.6.2010 15:17:30   
Curica
Cestitki Agnes. Sekoja cest, ova e za pofalba, navistina. Milo mi e, sto naskoro ke ti se ispolni zelbata i sto ke stanes mama.user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
4.6.2010 11:58:20   
agnes77
ušte ništa novo, nitko ne znae kad če biti komisija i dali če naš predmet da bude na komisija, baš bezvezeuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Curica)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
4.6.2010 12:05:51   
Rossana
user posted image user posted image user posted image ah milaaa, se nadevam deka se ke bide vo red user posted image Se molam onie dve mali devojcinja da bidaat so tebe sto pobrgu... user posted image
user posted image





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
4.6.2010 12:06:17   
Rossana
user posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.6.2010 22:44:57   
agnes77
kod nas još uvjek ništa novo, sve stojiuser posted image
ali nikad se ne zna, možda treba mi samo jedan
user posted image
 
ali možda on je zaboravio na nas ... dragi anđele ako imaš malku vremena ja trebam tvoju pomočuser posted image

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.6.2010 22:51:44   
nadica
несмееш ниту да помислиш дека те заборавил само има многу работа
биди сигурна дека ќе ти помогне ВЕРУВАЈ user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
10.6.2010 22:54:06   
Snowhite RR
Имај трпение Агнес, сигурна сум дека вашиот ангел не ве заборавил и дека набрзо ќе направи вашиот сон да се оствари, да стане реалност и ќе ви ги донесе близнаците кај вас да се гушкатеuser posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.6.2010 10:52:10   
niki
Ангелу јави се, една прекрасна личност треба да стане мама што е можно поскоро!
user posted image Трпение Агнес ќе биде, верувај.


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.6.2010 14:36:26   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: niki

Ангелу јави се, една прекрасна личност треба да стане мама што е можно поскоро!



user posted image user posted image user posted image  

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.6.2010 14:49:00   
amelbebe
user posted image user posted image Agnes mila ne smees da gubis nadez


na krajot od tunelot sekogas ima svetlina,bog znae kolku i da e dolg sepak ima kraj na temnicata

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.6.2010 15:20:42   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

user posted image user posted image Agnes mila ne smees da gubis nadez


na krajot od tunelot sekogas ima svetlina,bog znae kolku i da e dolg sepak ima kraj na temnicata


Jas se nadam da si u pravu i  možda ja dočekam da procedura završi i da dobijem djevojčice,
pošto ja zaista ne verujem, da baš svi koju čekaju da posvoje, čekaju baš naše romske djevojčice koje nisu više bebe.
Jas mislim, ako bi sve radilo kako što treba i posvojili bi deca ljudi koji to žele, ne bi bilo ni jedne bebe ne u domu u Bitoli ne u dom 11. Oktober. Ali kako da kažem ... jas sum toliku mnogu naučila u zadnje vreme ... sad vidim, kako naivna sam bila, kako vrlo, vrlo, vrlo naivna ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.6.2010 15:35:28   
Maca25
Агнес не си наивна, туку само си верувала дека се ќе се одвива малце побрзо. Не се секирај мила, се ќе биде во ред. А и ники ете му се јави на ангелот и мислам дека тој ќе среди се user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
11.6.2010 16:20:06   
niki
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77

ИЗВОРНА ПОРАКА: amelbebe

user posted image user posted image Agnes mila ne smees da gubis nadez


na krajot od tunelot sekogas ima svetlina,bog znae kolku i da e dolg sepak ima kraj na temnicata


Jas se nadam da si u pravu i  možda ja dočekam da procedura završi i da dobijem djevojčice,
pošto ja zaista ne verujem, da baš svi koju čekaju da posvoje, čekaju baš naše romske djevojčice koje nisu više bebe.
Jas mislim, ako bi sve radilo kako što treba i posvojili bi deca ljudi koji to žele, ne bi bilo ni jedne bebe ne u domu u Bitoli ne u dom 11. Oktober. Ali kako da kažem ... jas sum toliku mnogu naučila u zadnje vreme ... sad vidim, kako naivna sam bila, kako vrlo, vrlo, vrlo naivna ...


Неможам да претпоставам каде запнала работата, сигурно имаш голема причина да бидеш разочарана и да се чувствуваш изневерено, но не се предавај драга. Почекај додека не ви јават конечно, чувај уште малку надеж, можеби само ве тестираат и на крај сепак се да заврши во ваша корист. И не се обвинувај себе си, не си ти воопшто наивна, едноставно се надеваш и исчекуваш и немаш трепение. Бирократијата е таква ко полжав, нив не им гори под нозе, па се влечкаат, па извољеваат их сешто ќе измислат да си го пополнат денот, но мора на крај да ја сработат работата.
user posted image Гушки за тебе


_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.6.2010 21:15:31   
agnes77
код нас још увјек ништа ново ... али никад се не знае, још увјек чекам и надам се ...

user posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.6.2010 21:20:31   
Bitolcanka
И ние се молиме за вас мила user posted image user posted image user posted image Што побрзо да ја слушнете таа радосна вест и да се радуваме заедно user posted image user posted image user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
17.6.2010 12:30:50   
agnes77
Kod nas još uvjek ništa novouser posted image user posted image user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 23.6.2010 13:53:34 >

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?