|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Барам работа
17.3.2012 21:22:16   
Pepelaska *

ИЗВОРНА ПОРАКА: ljubicicaaa

еххех изгледа не ти објаснале како може да се заработи user posted image заработуваш од разликата на производите, и плус со ширењето на мрежата и од тоа заработувашuser posted image
јас како што не одам на работа баш ми идат убо паричките од орифламе, си ги плакам производите што си ги порачувам за мене со разликата во цената, и другите ми се плус...
ако се решиш пак да пробаш тука сумuser posted image


Ај пиши ми ПП објасни ми поубаво како може да се заработи , а да не се дава по набавна цена ( пошто сите така бараат)

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот ljubicicaaa)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Барам работа
23.3.2012 0:59:54   
Octavia
Најдов некои огласи, се надевам некому ќе му се најдат

Фирма: Лајонес ДООЕЛ Скопје
Позиција: Административна секретарка
• Активна комуникација со клиентите и излегување во пресрет на истите
• Преводи од германски на македонски јазик на документи за потребите на компанијата Комуникација со клиентите на front-desk
• Архивирање на документи
• Ажурирање на регистрации на нови клиенти во дата-базата на системот
• Логистичка помош при организирање на семинари и кратки состаноци во и надвор од канцелариите.
• Квалификации:
• Завршено ВСС Работно искуство 1-2 години на исто или слично работно место
• Одлично познавање на германски и англиски јазик
• Одлични комуникациски способности и работа со клиенти
• Бизнис ориентирана
• Докажано искуство како тимски играч
• Проактивна и самоиницијативна
• Добро познавање на Microsoft Office (Word, Exel, PowerPoint, Outlook)
• Способност за прилагодување во брзо-растечка средина
• Целосна посветеност кон исполнување на работните задачи во зададените рокови Висока концентрација кон детали.
E-mail:office@lyoness.mk
Teл: 3090-067
Важност: од 20.03.2012 до 31.03.2012

Фирма: FRUKT IMPORT DOO
Позиција: Smektovoditel
Barame smetkovoditel(ka) so rabotno iskustvo, za celosno vodenje na smetkovodstvoto na nasata firma.
Е-мail:info@fruktimport.com
Tel: 075/335-713
Важност: од 20.03.2012 до 31.03.2012

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Барам работа
9.4.2012 19:46:10   
Andriance
ОГЛАС ЗА ВРАБОТУВАЊЕ

Групацијата ЕОЅ е водечка финансиска компанија во Европа за Откуп и наплата на побарувања и факторинг аранжмани присутна на 3 континенти во повеќе од 24 земји. ЕОЅ брои повеќе од 4.000 вработени и секаде нуди еднакви можности за вработување. Македонската компанија на ЕОЅ Групацијата, ЕОЅ Матрих доо има отворена позиција за:

Дипломиран правник

Асистент во Правниот оддел на компанијата, на определено време од една година (замена на отсутен работник до негово враќање на работа)

Кандидатот што го бараме:

• Има високо образование (завршен Правен факултет VIA / VII1) со положен правосуден испит,
• Има одлично познавање во делот на облигационото право, должничко – доверителски односи и работно искуство од најмалку три години на правни работи,
• Има одлично познавање и способност за работа со компјутер особено МS бизнис апликации, Word, Excel, MS Outlook (неопходен услов),
• Има познавање на англиски јазик на ниво на бизнис комуникација,
* Работно искуство во правни работи во,за или во соработка со интернационални корпорации е предност.

Нашиот асистент:
• Работи во Правниот оддел на компанијата,
• За потребите на одделот и клиентите превзема активности во процесот на судска наплата на побарувања,
• Ја застапува компанијата во судски спорови пред судовите на РМ
• Изготвува правни акти и врши работи поврзани со статусно право и норматива,
• Изготвува месечни извештаи за превземените активности,

Kандидатите кои успеаа својот интерес да го видат во наведената позиција, своите биографии треба да ги достават на mk-hr@eos-matrix.com со задолжителна назнака на кодот на позицијата за која аплицираат или на адреса: Кеј Димитар Влахов 3/1,Скопје. Сите доставени информации ќе се третираат како строго доверливи.

EOS, With head and heart in finance
КЛИК
КЛИК

vo ovaa firma rabotam jas...ako imate prashanja slobodno pp

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 28.5.2012 0:16:39 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Барам работа
11.4.2012 17:54:01   
Џесика
Објавено во: Вработување
Фирма: СИТЕЛ ТВ
Шифра: 9266
Дата: 10.04.2012
Позиција: АктерИмаме потреба од актер за синхронизација на серии.E-mail: jovan_smilevski@hotmail.com Тел: 077/602-028
Ајде некоја Чичек да се пријави, ако не ќе конкурирам јас user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Барам работа
11.4.2012 19:20:36   
Pepelaska *
и јас би сакала хахахаuser posted image ам не сме актерки бе Џесика

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Барам работа
18.5.2012 19:59:47   
nadica

ИЗВОРНА ПОРАКА: majmunce

Темава ја отворам бидејки дирекно сум засегната да најдам работа. Неможам да издржам повеке дома да седам не се чуствувам сепак ислопнето ако не работам иако ме исполнува најмногу син ми, сепак работата ја барам и од аспект на финансиските проблеми со кои се соочувам. Впрочем сакам да му помогнам на мм во домашниот буџет кој е многу мал и не соодвстува на нашите потреби. Ги замолувам сите мамички да ми помогнат да најдам работа и не само мене на сите овде на форумот. Што се однесува до следењето огласи во ред но ако некој разбере и од други страни нека каже, да ги постираме овде сите огласи да не пропуштиме нешто. Благодарам.



_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Барам работа
20.5.2012 15:07:27   
Martins mom

ИЗВОРНА ПОРАКА: jagodica

Baram rabota ,ama vo Bitola inaku sum diplomiran vospituvac i imam 3 godisno rabotno iskustvo so deca
imam raboteno i vo prodavnica
ako nekoj znae nesto neka pisi
znaci Bitola nema snasi da se vrabotis ako nemas vrskiuser posted image


Битола со гаранција најтешко е да најдеш работа. За добра работа не можеш ни да помислиш ако немаш јака врска, а за било каква треба да имаш мнооогу среќа и да налеташ во вистинскиот момент на вистинското место. Катастрофа!!


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Барам работа
27.5.2012 15:28:08   
Maria
Zdravo na site.Jas sum postar clen,redovno ve citkam,samo sega resiv da vi pisam.Pls. ako nekoj moze da mi pomogne.user posted image Pobudalev veke!
Jas sum od Gevgelija po struka sum diplomiran socijalen rabotnik i za zal 6 godini bez rabota.Bi vi bila mnogu blagodarna ako nekoj od vas znae za bilo kakva rabota vo privatna firma ili sl.vo Gevgelija(po struka veke ne se ni trudam da najdam).Da ne dolzam mnogu,fala vi odnapred.user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Барам работа
28.5.2012 13:41:55   
majmunce
maria eve najdov nekoi oglasi za gevgelija od agencijata za vrabotuvanje na rm



Занимање: Продавач
Објавен на: 25.05.2012
Валиден до: 30.05.2012
Правно лице: Друштво за производство трговија и услуги ВИОЛЕТА КОМПАНИ ДООЕЛ Гевгелија
Место: Гевгелија
Општина: Гевгелија
Адреса:
E-mail:
Телефон: 034213557

Znaci mozis da si sledis oglasi na Agencijata za vrabotuvanje ama mora da se zaclenis pa da sledis oglasi ako najdam nesto drugo ke pisam.

InAKU I JAS SE OTKAZAV OD DIPLOMATA DILPOMIRAN EKONOMIST SUM OD PRILEP I BARAM BILO KAKVA RABOTA AKO ZNAE NEKOJ NEKA PISE



_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Барам работа
28.5.2012 21:00:04   
Maria
Ти благодарам majmunce.Ај ке се обидам да се зачленам.Незнаев за ова.Фала ти.user posted image

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Барам работа
20.8.2012 10:35:57   
marinasandra
Moze Li nekoj da mi kaze za halkbanka nesto.jas tamu treba sa odam na intervu.kakva banka e taa kolku plata zemaat itn.sekoj infotmacija bi mi bila od pomos.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Барам работа
20.8.2012 10:47:04   
marinasandra
Zdravo.nekoj moze Li da mi kaze so banka e HALKBANK.kolku plata zemaat itn.

(Одговор на членот marinasandra)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Барам работа
21.8.2012 12:36:07   
Yummy Mammy
A za Tehnolosko Metalurski Fakultet, znae li nekoj nesto? Imase edne oglas za tehnicki sekretar...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот marinasandra)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Барам работа
21.8.2012 13:43:44   
riba79
i jas pak baram rabota-dipl.ing tehnolog so iskustvo vo vodenje administrativni raboti(f-ri,materijalno knigovodstvo,uvoz,)vo marketing firma i asistent tehnolog vo mesna industrija....

(Одговор на членот Curica)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Барам работа
23.8.2012 11:14:55   
majmunce
КЛИК
eden link za rabota vo kisela voda user posted image

< Поракaта ја уредил kikicka RR -- 23.8.2012 11:38:04 >


_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот riba79)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Барам работа
24.8.2012 0:01:23   
Andriance
KLIK тука за работа во контakт центар..ова е фирмата кај што работам јас...кој сака повеќе инфо нека повели у пп

< Поракaта ја уредил Andriance -- 24.8.2012 0:02:04 >


_____________________________

Зборовите и времето користете ги правилно!!! Ни едното ни другото не можете да ги вратите!!!

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Барам работа
24.8.2012 2:18:26   
jagodica
Daj kazete zenski nesto i za Bitola user posted image ako ima nekoj nekakvi informacii za rabota vo Bitola neka pisi

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Барам работа
17.9.2012 11:47:34   
mosa
KLIK тука за работа во контakт центар..ова е фирмата кај што работам јас...кој сака повеќе инфо нека повели у пп

Draga nadrijance pa vazi li uste oglasov za rabota vo tvojava forma ili zavrsi

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Барам работа
17.9.2012 12:08:58   
Barbicki2
aj ako znae nekoj i za prilep da ima rabota neka kaze

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Барам работа
17.9.2012 12:25:44   
majmunce
i jas baram rabota bilo kakva vo prilep barbicki2 pisi mi vo pp fb profil i da kontaktirame ako ima nesto

_____________________________

И кога ти е најтешко не покажувај слабост. Има лоши луѓе кои од рушевините на твојата среќа ќе изградат споменик на нивната победа!

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Барам работа
17.9.2012 12:59:01   
Barbicki2
lele ne mi se praka od tel pp zosto od tel se uklucuvam,kazi mi ako imas fb,moze tamu,mojot e ivana krstev stefanov

(Одговор на членот majmunce)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Барам работа
5.11.2012 15:10:36   
MERUSHKA
Prodavam relaksator,kupen 3990 den ...za 2000 den,kolicka portokalova ,kupena 2800.... za 1500 den, dubak 2400 den kupen ...za 1200 den, i sediste za vo kola (0-12 m) za 1000 den. Site raboti se mnogu malku koristeni-mozam da kazam i ,,ic,, :)

_____________________________

B.B.B.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Барам работа
30.11.2012 14:58:47   
lilicka
Zenskii...daj pomos si go izgubiv Cv od pc a treba da apliciram vo edna kompanija za rab.user posted image od sto sum vozbudena nemozam sama da go napravam so detevo daj pomos nekoe pobogato...nadogradenouser posted image katastrofa sumuser posted image
Nekoj primer?

(Одговор на членот MERUSHKA)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Барам работа
3.12.2012 11:01:44   
zzaa
kazi mi e-mail ja ke ti go pratam moete samo ke si gi izmenis podatocite

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Барам работа
4.12.2012 22:38:42   
Cipi Ripi
Друштвота за информатички, технички и консултански услуги ДМС КОМУНИКАЦИЈА ДОО СКОПЈЕ, Компанија која стои позади првиот градски информатор – веб порталот www.skopjeinfo.mk има потреба од ангажирање на:
• Новинари (волонтери)
Идеалниот кандидат за оваа позиција, потребно е да има високо образование (по можности студии по новинарство), познавање и искуство во областа. Кандидатот треба да поседува добри комуникациски способосности, да го познава македонскиот јазик и добро да се изразува.
Ако сметате дека ги исполнувате горенаведените критериуми и истовремено можете да се пронајдете во некоја од областите на нашата работа, вашата кратка биографија и мотивациското писмо испратете ги на contact@skopjeinfo.mk.
Доколку процениме дека Вие сте човекот кој може да биде дел од нашиот тим, по пробниот период следи редовно ангажирање/вработување во ДМС Комуникација.
Вложувањето и инвестирањето во нашите вработени е еден од главните императиви на ДМС Комуникација.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?