|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Барам работа
10.4.2010 10:54:54   
Maca25
curica, мислам дека во ремедика бараа медицинси сестри. не знам дали важи уште огласот. провери на http://www.najdirabota.com.mk/

< Поракaта ја уредил Maca25 -- 10.4.2010 10:56:14 >


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Curica)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Барам работа
16.5.2010 17:19:16   
Kr!$t!n@
Само што се зачленив, и гледам дека имате зборувано за судски преведувачи. Ме интересира како може да станам овластен преведувач по англиски, па ќе ве молам некој да ми објасни дали има (ако има што е) разлика меѓу судски и овластен преведувач. И ако може некој да ме упати што треба (дали мора да си со англиски факултет или се полагаат некои тестови) и каде да се пријавам за полагање? Како одат тие работи? Ви благодарам. 

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Барам работа
3.7.2010 2:45:24   
biljanaM
нема разлика....јас сега полагав и добив печат на кој пишува овластен судски превдеувач, значи тоа е иста работа...

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Барам работа
3.7.2010 2:46:26   
biljanaM
инаку сум дипломиран преведувач по англиски и француски плус наставник....

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Барам работа
7.7.2010 14:19:46   
vesna1
Dali ima nekoj matematicar na forumot. Jas sum profesorica po matematika i rabotam vo edna firma kade ne mi se dopaga pa sakam da napustam. Nikogas ne sum rabotela kako profesor bidejki nemam vrski vo obrazovanie da se piknam po skolive a deset godini davam casovi. I sega neznam sto da pravam da li da napustam rabota sakam da otvroram privatno skolo ama neznam dali ke vrvi i dali ke mozam sama da postignam. Od privatni casovi nema golem kar samo kape bidejki si zakazal cas ti se javuva ti vika da odlozime za 2-3 dena a ti si racunal na tie pari.
Ima li nekoj kako mene?

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Барам работа
9.7.2010 23:52:30   
biljanaM
Хуху...знаеш дека кај нас во Радовиш се бараат математичари а ги нема...околу 5/6 наставници ке одат пензија а дипломирани нема...

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Барам работа
3.8.2010 9:43:56   
lila_mk
igroteka PRIKAZNA ima potreba od devojka za rabota, iskustvo so decinja pozelno. Кој е заинтересиран нека прати приватна порака до лила_мк!



< Поракaта ја уредил Julie -- 3.8.2010 11:43:19 >

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Барам работа
3.8.2010 11:33:48   
beki RR
Јас сум професор по математика.Од кога дипломирав дури не се породив сменав дури 7 училишта.Се некаква замена.Секој август барав работа, стрес што да ти кажам. Секој август истата приказниа, биро за развој на образование, шетање по школи, па средби со директори, подрачен министер за образование ....Многу тешко.
Да се работи во училиште , може да биде прекрсано а може да биде и ужасно.Сум поминала  низ секакви училишта.сакав да работам вистински ко шо треба, но за жал во нашите училишта веќе така не се работи.Целата работа е штимање оценки, а знаењето е ставено негде на сттоти план.Во седмо одделение имаше ученици кои не знаеја таблица множење, а со такви се сретнав и во трета година средно.
Не е лесно, но сепак тоа се само деца и човек некогаш може вистински да ужива во работата со нив.Веќе не работам и за жал никогаш нема да работам како професор по математика.А толку ја сакам таа математика.Мојот живот замина во друга правец и сега ќе се занимавам со нешто друго.

Весна, јас те подржувам да побараш работа во некое училиште, средно, основно не е важно.А можеш и да пробаш со приватно школо.Во охрид одлично функционираат.Но градат имиџ на школо кое вреди да се посетува.Ако ученикот добие двојка, не го примаат веќе на приватни часови. Годишна цена мислам дека е околу 200 евра, од ученик.

(Одговор на членот lila_mk)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Барам работа
1.9.2010 11:24:25   
Viktori
Не барам веќе! user posted image
Инаку барав и нешто плус и најдов. Преку една амбасада, се надевам на две години, па ќе видиме како ќе испадне. Инаку чекав да ми се јават веќе неколку месеци и не умрев од чекање. user posted image


< Поракaта ја уредил виктори -- 1.9.2010 11:25:32 >


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Барам работа
2.10.2010 17:47:01   
amelbebe
baram bilo kakva rabota,dosadno mi e veke doma

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Барам работа
7.10.2010 21:24:02   
Тања РР

ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори

Не барам веќе! user posted image
Инаку барав и нешто плус и најдов. Преку една амбасада, се надевам на две години, па ќе видиме како ќе испадне. Инаку чекав да ми се јават веќе неколку месеци и не умрев од чекање. user posted image



Ej Виктори па дај нешто и за мене, пари никогаш не ми достигаатuser posted image

Сериозно, и јас би работела нешто екстра ама немам идеја штоuser posted image

_____________________________

There are two ways to live your life. One is as though nothing is a miracle. The other is as if everything is."......А.А

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Барам работа
4.12.2010 22:18:18   
sone
i jas baram rabota veke 10 godini.

(Одговор на членот Тања РР)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Барам работа
4.12.2010 22:18:46   
sone
i poludev doma veke kako domakinka se osekam

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Барам работа
4.12.2010 22:29:05   
Martins mom
user posted image Уф, кооооолку само ми е потребна работа...Барам, барам и никако да најдамuser posted image  

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот sone)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Барам работа
11.12.2010 23:52:51   
kasiopea
Не знам дали ја знаете агенцијата за вработување Demano, порано се викаше DEKRA. Многу странски фирми кај нас, а и нашите постабилни и поголеми фирми на кои им е важен квалитетот и едукацијата на вработените вработуваат преку нив. Еден од нивните клиенти е и Џонсон Мети. Мене постојано ми ги испракаат на маил сите огласи што одат преку нив и да ви кажам секогаш има интересни работни места.

< Поракaта ја уредил Тања -- 12.12.2010 22:04:55 >

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Барам работа
12.12.2010 0:09:26   
suzeto
lele i jas baram rabota.......dajte nekoj nesto da rabotamuser posted image ...neznam skopje e mozda polesno no struga nema nistouser posted image

(Одговор на членот kasiopea)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Барам работа
12.12.2010 0:12:27   
nadica
и неготино е исто сузето и тоа што го има не е платено user posted image  одиш на работа од утро до мрак а за плата здравје боже по 3-4 месециuser posted image  да размисли газдата или да ја затвори и ликвидира фирмата

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Барам работа
12.12.2010 11:59:41   
Martins mom
Ете Битола е поголем град, па пак мноооогу тешко се наоѓа работа, или пак јас сум многу глупава што не можам да најдамuser posted image
Само Скопје му е мајката изгледа.


_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Барам работа
12.12.2010 12:56:59   
Pepelaska *
Jas imav rabota i mnogu mi bese grdo tamu, i praznici i saboti i 1 i 2 smena, teska i psihicki i fizicki, sega sum na porodilno i mi se javija deka navodno sum potpisala otkazno resenie a nemam. Znaev deka ke bide taka oti takvi se tie ne te cekaat. A iskreno ne mi se ni odi tamu sepak sakam rabota so fakultetot dzabe li ucevme?

Bi rabotele nesto bez vrska sto ne  ve ispolnuva sto e sosem razlicno od vasata struka kolku da izlagate od doma ?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Барам работа
12.12.2010 16:47:57   
misticia
ИЗВОРНА ПОРАКА: suzeto

lele i jas baram rabota.......dajte nekoj nesto da rabotamuser posted image ...neznam skopje e mozda polesno no struga nema nistouser posted image


zlato nemat nisto ni vo skopje samo vozduhot e zagaden i komsiite mi se pod nos prenaseleno e

ke si se vratam jas kaj tebe v komsii samo da dojdam do pari

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Барам работа
12.12.2010 16:54:29   
mama26
i jas da imam pari ke ziveam vo selo na cist vozduh a ne tuka,samo problemot e gi zapustea malite mesta i lugeto nemaat kade pa site skopje i skopje stana kako drzava a ne grad.

pa dajte im rabota i na drugite gradovi,ne e samo skopje vo mk zasto lugeto da begaat?

ova e samo moe mislenje kako treba da bide a ne protiv nekogo nesto


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Барам работа
12.12.2010 21:59:15   
mila mama
A dali nekoj bi rabotel nesto vo multi level marketing, potocno kompanija sto se zanimava so zdravje?

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Барам работа
11.3.2011 22:43:44   
Maca25
Последниве 6 месеци немате појма во колку фирми пратив CV. Одговор од никаде. user posted image уствари само од едно место, каде што ми рекоа дека поради тоа што немам 3 годишно работно искуство, како што пишувало во огласот, не можам да влезам во потесниот круг и да одам на интервју. Како би го стекнала ова 2,3,5 годишно искуство кога никој не ми дава можност?!?!


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Барам работа
11.3.2011 22:51:41   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: mila mama

A dali nekoj bi rabotel nesto vo multi level marketing, potocno kompanija sto se zanimava so zdravje?



Каква е работата мила мама? Директна продажба или во маркетингот, јас да би работела во маркетинг а особено за здравје, ама не сакам да сум продавач , видов како е и не сакам ,Маца не се нервирај ќе дојде и твојот ден

< Поракaта ја уредил Pepelaska### -- 11.3.2011 22:53:12 >


_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mila mama)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Барам работа
11.3.2011 22:55:51   
mila mama
Direktna prodazba e Pepelaska, za zal mnogu od nas se prodavaci , samo za bez pari user posted image user posted image user posted image - kolku pati sme preporacale nesto nekomu i ne ni bilo plateno user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Razbirlivo e deteto da se plasi od temninata...
No, ne e razbirlivo vozrasen da se plasi od svetlinata.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?