|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Барам работа
15.3.2010 22:45:22   
pacuvce
user posted image


_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Барам работа
15.3.2010 23:11:02   
Mamicka3
Со среќа Cacko,па ај идниот месец од прва плата да частишuser posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот pacuvce)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Барам работа
15.3.2010 23:21:00   
Cacko
daj bozeuser posted image

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Барам работа
15.3.2010 23:53:54   
biljanaM
предавам англиски во училиштата кај нас , планирам да си отворам приватна школа за превод и часови, сега сакам да полагам за судски само тој конкурсот да не го испуштам...user posted image .

_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Барам работа
16.3.2010 0:03:38   
Bitolcanka
Среќно Цацко, да не известиш со убава информација и да се почестиме во барот user posted image

Јас пред извесно време бев зачленета во едно здружение, бев мотивирана, со големи очекувања, но, за кратко време ја изгубив мотивираноста, пред се од некоректно однесување на некои членови ... Не е лошо да се проба било што, макар и да не успее човек, да не бидат позитивни исходите ...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Барам работа
16.3.2010 10:29:21   
mis.
Цацко со среќа на интервјуто.
Цацко и мм е прехрамбен технолог можеби заедно сте студирале која генерација си ти?

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Барам работа
16.3.2010 10:32:32   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

предавам англиски во училиштата кај нас , планирам да си отворам приватна школа за превод и часови, сега сакам да полагам за судски само тој конкурсот да не го испуштам...user posted image .


поздрав колешке...супер професија си имаме, нели? user posted image
user posted image


(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Барам работа
16.3.2010 10:49:47   
Enika
ИЗВОРНА ПОРАКА: biljanaM

предавам англиски во училиштата кај нас , планирам да си отворам приватна школа за превод и часови, сега сакам да полагам за судски само тој конкурсот да не го испуштам...user posted image .


нели има сега за полагање во март а после е во септември?или грешка сум?


_____________________________

What goes around comes back around.

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Барам работа
16.3.2010 11:53:54   
Cacko
samo sto si dojdov,intervjuto projde super,vo potesen krug sum.intervjuto go pravea od vrabotuvanje.com,pa narednoto ako bide ke bide so tie od melpek.mislm deka projdov super.
inace mis jas sum zapisana na faks 1999/2000,ako e tuka negde maz ti 100% se znaeme

(Одговор на членот Enika)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Барам работа
16.3.2010 11:59:34   
mis.
ауу не тој е постар не верувам дека се знаетеuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Барам работа
16.3.2010 12:02:15   
Cacko
sakas da kazes mis deka jas sum mladauser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Барам работа
16.3.2010 12:08:29   
riba79
ajde cacko so sreka neka ti e...user posted image a koga bi te viknale za sledno intervju dali ti kazaa? aj valjda nema mnogu da cekas zasto iscekuvanjeto e tesko..pozzuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Барам работа
16.3.2010 12:12:52   
mis.
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

sakas da kazes mis deka jas sum mladauser posted image user posted image user posted image

па ти си мое годиште а тој е 5 ипол години постар од мене така да млади сме сиuser posted image
инаку ти посакувам успех во вработувањето,знам колку е тешко за жена технолог.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Барам работа
18.3.2010 20:18:33   
April
Ултимативна работа од соништата!

user posted image
Ирска туристичка агенција сака да вработи ’тестер на медени месеци’ кој би морал да бара идеални дестинации за новопечените брачни парови. И сето тоа се одлична плата....

Среќникот кој ќе ја добие оваа работа, половина година ќе престојува во разни луксузни одмаралишта и плус тоа ќе му бидат платени 18.000 фунти, а со себе може да понесе партнер или партнерка.

Работата ја нуди агенцијата Runaway Bride and Groom, а од новиот вработен се бара во некое од луксузните одмаралишта да помине три до четири недели и да напише избештај.

Воглавно се работи за луксузни хотели на Малдиви, а меѓу главните задачи се пробување коктели и џакузи.

Заинтересираните кандидати до крај на март мора да ги испратат своите податоци во агенцијата.


(Одговор на членот mis.)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Барам работа
18.3.2010 20:38:10   
Bitolcanka
Звучи многу примамливо user posted image Еве шанса за младите брачни парови или за оние во врска, послободните, авантуристите user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Барам работа
22.3.2010 13:26:15   
Cacko
jupiiii
user posted image user posted image user posted image
mi se javija sea od vrabotuvanje.com da mi kazat deka sum vlegla vo potesen krug,i deka vo sreda treba da idam na vtoro intervju vo melpekuser posted image user posted image user posted image
mnogu sum vozbudena

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Барам работа
22.3.2010 13:27:28   
mami
user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image браво Цацко..ајде па побрзо да частиш од прва платаuser posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Барам работа
22.3.2010 13:28:03   
Cacko
ajdeeeeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Барам работа
22.3.2010 13:34:47   
caci20
Bravo devojce. Samo napreduser posted image user posted image

_____________________________

Zivej kako sto mozes koga veke ne mozes kako sto sakas... vazno zivej...

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Барам работа
22.3.2010 13:36:37   
pacuvce

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cacko

jupiiii
user posted image user posted image user posted image
mi se javija sea od vrabotuvanje.com da mi kazat deka sum vlegla vo potesen krug,i deka vo sreda treba da idam na vtoro intervju vo melpekuser posted image user posted image user posted image
mnogu sum vozbudena



Ајде,со среќа,Цацко...user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Love is in the air

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Барам работа
22.3.2010 13:53:02   
MamaOhrid
user posted image user posted image user posted image user posted image за Cacko. 

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Барам работа
22.3.2010 15:40:55   
arh_diz
user posted image user posted image cacko ti posakuvam mnogu sreka

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот MamaOhrid)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Барам работа
22.3.2010 15:56:48   
Annabel
Ајде Цацко, да не израдуваш во средаuser posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Барам работа
22.3.2010 16:09:21   
dostickage
Cacko zverka :-)

Da im otides i parce da gi naprais tamu :-)

Inace jas taka kako tebe se vrabotiv preku oglas vo stransko pretstavnistvo,bez vrski bez nisto mesec i pol posle diplomiranje.I eve me tamu skoro dve i pol gpdiniuser posted image user posted image user posted image .

Nikogas ne znaes kade ti e srekjata.

GOOD LUCK !!!!!

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Барам работа
25.3.2010 9:33:00   
Cacko
eve i ja da vi pisam kako projdov vcera.sum se razocarala epten,ne od sebe nego od toa so mi se nudi,prskav od nervoza vcera,pa i Elence bese cel den i cela nok haos pa zatoa me nemase.prvo i osnovno firmava se naoga eeeeeheeej dzenem i malce posle toauser posted image avtobus do tuka nema,ides so 7a do krajna u gorno lisice,pa peski po edna tesna ulicka yste 2 km pa ke stignes u melpek.fala bogu deverceto me odnese,ama imase i nekoi so dosle so bus,dusicki.vrnese i ja sstasav tocno na vreme,koga gledam u dvorot uste 11 dusi,site za intervju i si dremat na dozdot,ne gi pustile vnatreuser posted image ebuser posted image firmata,site bea nervozni,baska so cekavme edno 40 min taka nadvor bez nikoj da dojde.posle dojdoa direktorot i rakovoditelkata na proizvodstvo i kao ne setaa niz pogonot ni go objasnuvaa proizvodstvoto.e posle 1 po 1 vlagavme kaj direktorot na razgovor,koj btw e usporen snimak i fala bogu so bev 4 po red pa zavrsiv do 2user posted image user posted image user posted image inace kao ova e pred izbor,ke ima potesen krug od 4 dusi koi naknadno ke bidat obavesteni,za plata si prasav i mi vika neznam tocnouser posted image user posted image user posted image kako be primas nekogo a vrska nemas kolku ke go plakas,posto jas si rekov deka za ispod 25000 ne praam muabet,mi vika abe tuka nekade ke bide ne me fakaj za zbor 23 li 21 li taka nekakouser posted image se raboti samo 2 i 3 smena i ne e po 7 h rabotni ko so rekoa prethodno nego po 8 a mozda i vise ako ima potrebauser posted image user posted image user posted image toa znaci obavezno ke ima potreba,sloboden den imas samo 1 vo nedelata ali koj ke bide zavisi kako ke ti padne,znaci moze da ne se sabota ili nedela moze eve na pr vtornikuser posted image jas kolku so znam site so rabotat vo smeni posle 3 smena im sledat 2 dena slobodni,nema veze.prasav za prevoz posto ovde vo 3 h sabajle vci ke te izedat,e vika toa so kolegi si se dogovaraat,a so praime ako nikoj ne e nakaj taftalidze,za taxi 400 den sigurno ke letnatuser posted image ne se zezam,so taxi posle od tamu otidov kaj moite u aerodrom kaj biser i mi zema 180 den pa videte kaj e ovauser posted image slobodni denovi se samo na 31 dekemvri i za badnik,drug praznik nema.jas za prevoz do tuka ke mi idat min 10000 pa koa ke vidis 12-3 000 ke mi ostanat,pa za taa plata ke najdam rabota u prodavnica u taftalidze i nema za prevoz da davam i vreme da gubam,baska rabotnoto vreme ke e poarnouser posted image pa stvarno.taka da koga si odev od tamu bev mnogu nervozna,mm vika i da ti se javat ne te pustam tamuuser posted image user posted image user posted image ete edno iskustvo plus

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?