|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Името на Вашето бебе
9.12.2009 13:44:50   
Jule
Nie imame 3 predlozi za imeto na bebceto: David, Adrian, i Mihail....jas sum poveke za Adrian ama mm ne e bas po toa ime....vsusnost toj ne e za nitu edno od navedenite....a veke i nemam mnogu vreme za razmisluvanje..user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Името на Вашето бебе
11.12.2009 12:36:19   
Mucka
sasko i anastasija....user posted image user posted image on je mamin zivot....a tatino srce...i cuka srce sa "velikim cukom"...a ona je mamina dusa, a tatin secer....tako 

(Одговор на членот Jule)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Името на Вашето бебе
16.12.2009 19:49:07   
melody
Melody Martina e imeto na mojata kerkicka.prvoto e zelba na maz mi ,a vtoroto uste koga bev mala sestra mi trebase da se vika Martina , a po moja zelba i stavija drugo ime.zatoa jas  i obekav na majka mi ako nekogas imam kerka ke se vika Martina sto i ispolniv.

(Одговор на членот Mucka)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Името на Вашето бебе
1.1.2010 17:22:26   
cevlice

EVEME I MENE MOI RINGERAJKI VO NOVATA 2010G.SREKA RADOST I POZITIVNI MISLI NEKA NE PRATAT I OVAA GODINA . OVIE DENOVI MORAV DA SE PRILAGODAM NA MOETO MALECKO A I TOA NA MENE I ZA TOA NE MOZEV DA VI PISAM.
MOJATA MALA SREKICKA SE VIKA ALEKSEJ  USTE KOGA BESE VO MOJATA UTROBA TAKA GO ZAVIKAVME ZELBATA BESE NA RODITELITE

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Името на Вашето бебе
1.1.2010 19:26:46   
ananikol
Nie se uste nemame definitivno odluceno ime za user posted image ,dodeka ne go znaev polot vo kombinacija bea Dona i Dino.Sega  koga znaeme deka ke bide  since ostanuva Dino ,no kako sto rekov nisto definitvno

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Името на Вашето бебе
24.1.2010 2:06:52   
S*B*
Го одбравме заедно со сопругата.Пред да се породи имавме три-четири машки зашто го знаевме полот ама конечната одлука ја донесовме во болница од кога се роди нашиот голем маж ФИЛИП.

(Одговор на членот ananikol)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Името на Вашето бебе
29.1.2010 23:25:25   
денвер
Отсекогаш сум сакала ако имам девојче да се вика Ана, ама сакав да бидам фер кон мм и решивме да напишиме по 2-3 имиња на лист и после да ги споредиме ако случајно некое се поклопува ќе биде така ако не Ана, и ни се поклопи Сара па така моето стомаче веќе 2 месеци се вика Сара user posted image  

(Одговор на членот S*B*)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Името на Вашето бебе
29.1.2010 23:28:40   
mami
Ана е прекрасно име, едноставно а убаво..Сара се вика внука ми која си ја сакам многу па и тоа име ми е убаво...Во секој случај сте направиле добар избор

(Одговор на членот денвер)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Името на Вашето бебе
30.1.2010 0:35:20   
alex_mo
  Откога дознавме дека е женско,моето стомаче е Ања,кумовите меѓу редови навестуваат дека тие ке кажат за име,а мм вика ние ке си ја викаме Ања,а на некој ако не му се допаѓа нека си каже на своите деца...

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Името на Вашето бебе
28.2.2010 21:38:25   
Bibijana
jas sum vo golema dilema za toa koe ime da mu go dadam na moeto bebence koe treba da se rodi za nekoj den, Dilemata e pomegu dve iminja i toa Evgenij ili Damjan. Sto mislite

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Името на Вашето бебе
28.2.2010 21:39:40   
April
Дамјан user posted image

(Одговор на членот Bibijana)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Името на Вашето бебе
28.2.2010 21:40:41   
Medo
Дамјан

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Името на Вашето бебе
28.2.2010 21:46:35   
Rossana
Damjan 100%

(Одговор на членот Medo)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Името на Вашето бебе
28.2.2010 21:49:45   
Bile
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bibijana

jas sum vo golema dilema za toa koe ime da mu go dadam na moeto bebence koe treba da se rodi za nekoj den, Dilemata e pomegu dve iminja i toa Evgenij ili Damjan. Sto mislite



EVGENIJ

_____________________________

Gorana i Stefani

(Одговор на членот Bibijana)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Името на Вашето бебе
28.2.2010 22:10:52   
saighr
евгениј

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Името на Вашето бебе
1.3.2010 0:47:59   
sweety***
mojata kerka se vika ILARIJA na site vo pocetokot im bese neobicno imeto velea kakvo ime e toa i red drugi raboti no veke go prifatija jas sama taka sakav i nikoj ne se bunese osven svekrvata no nema sansi da gi krstam decata po niv bidejki tie imaat iminja koi sto se soodvetni za nivno vreme sega voopsto ne se vo moda user posted image mislam deka vo cela makedonija nema ime kako na mojata kerka unikatno e user posted image pozz

(Одговор на членот saighr)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Името на Вашето бебе
1.3.2010 0:53:06   
Annabel
Имате навистина уникатно и убаво име, а што значи?

(Одговор на членот sweety***)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Името на Вашето бебе
1.3.2010 1:00:57   
sweety***
nema konkretno znacenje go ima samo kako maska verzija ilario vo italijanskiot jazik tocno neznam sto znaci no i vo mk ima maski so takvo ime ilarion a zenska verzija imam slusnato samo za Ilari Blasi zenamu na fudbalerot toti

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Името на Вашето бебе
1.3.2010 1:06:49   
sweety***
inaku kako ilario ima znacenje cheerful kako poln so zivot vesel sreken i navistina kerka mi e takva epten zivo dete e ima samo edna godina no energija kako za deset user posted image

(Одговор на членот sweety***)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Името на Вашето бебе
2.3.2010 15:29:52   
Jasmince
Naseto srcence user posted image se vika MIHAIL , bidejki domasna slava nie Arhangel Mihail i sakavme taka da si go krstime, bidejki i crkvata vo koja se vencavme se vika taka

(Одговор на членот vesna_kr)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Името на Вашето бебе
2.3.2010 15:38:04   
majka 79
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bibijana

jas sum vo golema dilema za toa koe ime da mu go dadam na moeto bebence koe treba da se rodi za nekoj den, Dilemata e pomegu dve iminja i toa Evgenij ili Damjan. Sto mislite


evgenij
damjan e sega mnogu cesto i veke ne e intresno.
evgenij , kako evgenij onegin

(Одговор на членот Bibijana)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Името на Вашето бебе
2.3.2010 15:52:15   
nutelizza
ИЗВОРНА ПОРАКА: sweety***

mojata kerka se vika ILARIJA na site vo pocetokot im bese neobicno imeto velea kakvo ime e toa i red drugi raboti no veke go prifatija jas sama taka sakav i nikoj ne se bunese osven svekrvata no nema sansi da gi krstam decata po niv bidejki tie imaat iminja koi sto se soodvetni za nivno vreme sega voopsto ne se vo moda user posted image mislam deka vo cela makedonija nema ime kako na mojata kerka unikatno e user posted image pozz


Има во Куманово Иларија. user posted image Една е на другарка ми и има 5 години веќе. А знам уште една кукличка што сме се сретнувале на кеј Лари (Иларија).

(Одговор на членот sweety***)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Името на Вашето бебе
2.3.2010 16:09:04   
bojanas
До последната недела немавме име за бебето иако знаевме дека е женско. Сакавме нешто кратко и едноставно.
И кога бевме не цтг почнавме да кажуваме имиња и на името Ана бебето најмногу мрдаше и така нашата Ана го доби името.
КОга им кажавме на бабите и дедовците како ќе се вика им додадовме напомена дека не смејат да ја викаат Ане, Анче, и сл пермутации.
АНА си е АНАuser posted image

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Името на Вашето бебе
2.3.2010 16:14:06   
April
ИЗВОРНА ПОРАКА: bojanas

АНА си е АНАuser posted image


user posted image

и мене воопшто не ми се допаѓа кога од прекрасно име (особено ако е кратко) вадат разни варијации

(Одговор на членот bojanas)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Името на Вашето бебе
2.3.2010 16:35:44   
betpet
Името на мојата ќерка е Теодора, тоа значи Божји дар.
Тоа е долго очекувано бебе и затоа му го дадовме ова име,нашите молби ги слушна тој што требаше и ни го подари ова мало чудо.
Инаку многу од нашите се обидуваат да го скратат како Теа, Тејче,Дора, и  незнам уште како се не. Но јас и мм до сега секогаш сме и се обраќале со целосно име, па така и свекрвата и внучињата веќе и се обраќаат како теодора.


_____________________________

Нашето сонце од 7 Јуни е Теодора(Божји дар)

(Одговор на членот April)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?