|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 12:32:56   
bebabeba
Ke go napisham brojot za site shto se zainteresirani. Sepak tie javno go ostavija na trlevizija. Blaga i Antonije Nedelkovski. Broj:........ Daj Boze da pomogne na sekoj


Администратор: Телефонски броеви не се дозволени, затоа постот е уреден. Тел. е достапен за админисстраторот/модераторот.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 4.12.2014 22:00:36 >

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 301
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 13:19:26   
Kvisko
Кај нас ваквиот мед ништо не помогна. Мајки ми го купи исто од вака некои луѓе што прават.
Генерално мој став е дека билки, тревки и слично може да помогнат смао ако се погоди да дејствуваат на проблемот што парот го има и тој проблем нормално да не е голем.
На пример медот и матичниот млеч може некогаш да помогнат и во сперматогенза и во подобрување на квалитет на јајце клетки ама се контраиндицирани кај одредени состојби. На пример кај жени со ПЦОС матичен млеч може да направи и поголем проблем ако се консумира во втората половина од циклусот зашто кај ПЦОС често се јавува вишок естроген којшто потоа се трансформира во тестостерон.

Така што бидете внимателни и со ова.

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 302
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 13:21:47   
butterfly1
а ние што имаме пцос а немаме вишок естроген и тестостерон? И ние ли не смееме user posted image чаре некое за пцос оној метформинот ни делува ни бога моли user posted image

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 303
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 13:28:46   
Kvisko
Butterfly1 за жал ПЦОС е многу непредвидлив збир на симптоми и синдроми затоа и нема општо прифатена терапија.
Може да пробаш со матичен млеч ама да го пиеш само во првата половина од циклусот чисто превентивно.

Од лично искуство јас пиев и ништо. Последниот пат кога земав матичен млеч мислам дека дури и ми се направи циста.

(Одговор на членот butterfly1)
Непосредна врска до пораките: 304
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 14:31:28   
LoveableMe RR
Од тој мед јас што го земав од друг тревар имаше 1кг. мед, 30гр. матичен млеч и 30грама перга. Последниве две се многу скапи, матичниот 1гр е 150 денари, а пергата 30 грама е околу 3-4000 денари, бидејќи тешко се произведуваат од пчеливе и тешко се вадат за обработка, тоа ми е кажано од пчелари, прашав пред да купам за да знам дека не ме лажат овие од кај што купив. јас го платив тоа 6000 денари и можеби тоа имаше ефект за да имам квалитетни ембриони, да веројатно, а за овој што го продаваат 8000 денари, не знам дали има плус нешто во тоа од ова што го набројав или не

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 305
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 14:33:50   
scared RR
LoveableMe можеш ли да ми кажеш од каде го зема, од кој тревар.

< Поракaта ја уредил scared -- 4.12.2014 14:34:16 >

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 306
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 14:35:18   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

LoveableMe можеш ли да ми кажеш од каде го зема, од кој тревар.


ќе ти пратам приватна порака, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 307
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 15:45:30   
gina

ИЗВОРНА ПОРАКА: gina

neli imase isto so med propolis maticen mlec parga koj go pravese na emisijata kaj baba Rada od Pero Dabeski go prodavase 100 so nekoi caevi maski caj i zenski caj edni moi poznanici zedoa od prvata tura nisto zedao vtora tura ama eve pomina edna godina i poveke rezultat nikakov
sega kaj sekogo e razlicno


mislam na 100evra

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 308
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 15:57:15   
kapina
Tie raboti maticen mlec polen perga najubavo e da se kupat od apteka a medvnajdobro e da se kupuva od poznat pcelar sto go znaete oti i od pcenkaren sirup pravat nesto nalik na med mozda kaj nekoj zatoa i ne e deluvalo mm koga piese vit a c e cink i selen i maticen mlec kupen od apteka spermogramot od slucaj za ivf samo dojde do odlicen spermogram

< Поракaта ја уредил kapina -- 4.12.2014 15:58:37 >

(Одговор на членот gina)
Непосредна врска до пораките: 309
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 18:42:35   
Milicka 30
Во тегло мед 10-20 гр матичен млеч, 10 гр прополис, а поленов прав земав од виталиа и ставив пола тегло од него.
Медот, чистиот матичен млеч и прополисот купи ги од пчелар кој ти е сигурен и пред тебе да ги раствори во медот, ова од искуство ти го кажувам дека многу лажат. Поздрав

< Поракaта ја уредил Milicka 30 -- 4.12.2014 18:45:17 >

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 310
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 21:45:43   
bebabeba
Ako pergata e tolku skapa mozebi ja ima i o ovaj lek. Mila mene mi treba bash lek da mi se podobri kvalitetot na jk.Zatoa shto odvaj stigam do punkcija na edna jk i nekogash radi slab kvalitet embrionot ne se razviva dobro vo delbata. Ednash stignavme do super embrion ama ne se fati.Dali mozi vo privatna poraka da go dobijam brojot od covekot od kade go nabavi ti toj lek,please. Jas se mislam da go poracam i ovaj od Stojakovo edna prijatelka na majka mi bila denes i mu rekla deka e neshto od med ama neznae shto,kako shto i kazala se shmuka vo usta da se rastopi. Shto i da mi pomozi da stignam do dobar embrion bi probala,zatoa teshko e da se ocekuva uspeh od edna jk koga i taa izleguva na sekoja vtora punkcija.

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 311
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 21:55:31   
bebabeba

ИЗВОРНА ПОРАКА: LoveableMe RR

Од тој мед јас што го земав од друг тревар имаше 1кг. мед, 30гр. матичен млеч и 30грама перга. Последниве две се многу скапи, матичниот 1гр е 150 денари, а пергата 30 грама е околу 3-4000 денари, бидејќи тешко се произведуваат од пчеливе и тешко се вадат за обработка, тоа ми е кажано од пчелари, прашав пред да купам за да знам дека не ме лажат овие од кај што купив. јас го платив тоа 6000 денари и можеби тоа имаше ефект за да имам квалитетни ембриони, да веројатно, а за овој што го продаваат 8000 денари, не знам дали има плус нешто во тоа од ова што го набројав или не

Mila te molam i jas go sakam brojot vo pp , please

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 312
   RE: Лекување неплодност со билки
4.12.2014 22:23:12   
bebabeba

ИЗВОРНА ПОРАКА: scared

bebabeba може ли да ми го пишеш бројчето? Се надевам ќе има успех кај сите user posted image парите не се толку битни, толку сме дале по болнициве па за ова ли..

Milicka30 а колкава количина на прополис и поленов прав ставаше?

Scared ti go isprativ brojot vo pp dali go dobi...mislam ne mi stigaat porakite vo pp ne sum sigurna zatoa prashuvam

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 313
   RE: Лекување неплодност со билки
5.12.2014 19:22:15   
Libra88
Dali ima nekoja koristeno maticen mlec od PriMed???
Prashav cena, mi kazaa 40gr.2100 denari. Neznam dali e dobar, se mislam dali da zemam??

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 314
   RE: Лекување неплодност со билки
16.12.2014 13:11:32   
scared RR
јас покрај мацината трева купив и чај од црвен здравец и од утре ќе почнам да ги пијам, после ќе воведам и чај од вркута. Ова било успешна комбинација за една женичка која останала бремена од чаевиве па и донела огромн поклон на женава што работи во билната аптека каде што ги купував user posted image Се надевам и мене ќе ми се посреќи user posted image
Заборавив да кажам дека и мм ќе го пие чајот од црвен здравец.

< Поракaта ја уредил scared -- 16.12.2014 13:12:05 >

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 315
   RE: Лекување неплодност со билки
17.12.2014 13:48:35   
LoveableMe RR
Постот Love in the air е префрлен во темата Знаци на бременост.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот scared RR)
Непосредна врска до пораките: 316
   RE: Лекување неплодност со билки
7.3.2015 16:09:37   
pcelka3
ve molam ako sakate da mi go dadete brojot od zenata od stojakovo da iskontaktiram.

(Одговор на членот Zoja)
Непосредна врска до пораките: 317
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 10:51:43   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pcelka3

ve molam ako sakate da mi go dadete brojot od zenata od stojakovo da iskontaktiram.


pcelka3, ти пишав приватна порака. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 318
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 10:58:17   
Pinky30
Devojki tie sto ste od Skopje ve molam za pomos od kade da kupam maticen mlec kazete mi vie koj ste go konzumirale??? Od pazarce ne gi znam i ne sakam od tamu da zimam...a nemame nekoj poznat med sto proizveduva pa da si kupam...i za maska neplodnost koj caevi-bilki vi pomognale na vasite sopruzi?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 319
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 11:01:54   
LoveableMe RR
Pinky30, имаш нешто во Стерилитет кај мажот, а јас би ти препорачала или Перо Дабески од Гостивар или овој парово д гевгелиско да го побараш за двајцата ќе ви дадат терпија.

Ако знае некоја друга, нека ти пише други билкари.user posted image Среќно!

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 320
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 11:14:34   
Pinky30
A dali imas kontakt tel.od Pero Dabeski i dali na vas vi pomogna? Mm mnogu slaba sperma ima 3-4 milijoni mu e samouser posted image a slusnav deka i maticen mlec e dobro da konzumirame

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 321
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 11:33:45   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Pinky30

A dali imas kontakt tel.od Pero Dabeski i dali na vas vi pomogna? Mm mnogu slaba sperma ima 3-4 milijoni mu e samouser posted image a slusnav deka i maticen mlec e dobro da konzumirame


Ти пратив приватна порака, позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Pinky30)
Непосредна врска до пораките: 322
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 15:03:15   
bambina34

ИЗВОРНА ПОРАКА: pcelka3

ve molam ako sakate da mi go dadete brojot od zenata od stojakovo da iskontaktiram.

Pcelka, dzabe ke si gi dades parite ..150 evra ti e pola tegla med za tebe i uste 150 evra za mazot ti..Pa ke ti recat deka od edna doza nisto nema da napravis , pa ke moras pak da odis.. Sekoj sto bi sakal da pomogne ne bi naplakal po tolku pari za med i za bilki , tuku bi mozelo da ima nekoja razumna cena . Lugevo napraijva biznis od toj med..

(Одговор на членот pcelka3)
Непосредна врска до пораките: 323
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 16:23:53   
Dusanka
Jas sama si go napraviv cajot od Pero Dabeski, i maskiot i zenskiot. Del od bilkite kupiv od bilna apteka, a tie sto gi nemase tamu gi zemav od bitpazar od edna mlada zenicka Vale. E sega da ne gresam dusa, jas ostanav bremena 3 nedeli po pienjeto na caevite, ama vo meguvreme pravev i HSG, mm jadese med so propolis, so jatkasti plodovi i semki za podobruvanje na spermogramot, taka sto mozebi se si imalo udel za pozitiven rezultat. Sakav caevite da gi podaram na nekoj sto si ima maka, no sega po spontaniot, pak ke pocnam da gi pijam. Inace od receptetot na Dabeski ispaga kolicina za 2-3 meseci.

(Одговор на членот bambina34)
Непосредна врска до пораките: 324
   RE: Лекување неплодност со билки
9.3.2015 17:22:25   
pepapa
Dusanka aj ako ne ti e problem pisi mi sto se e potrebno za caevite.pozz

< Поракaта ја уредил pepapa -- 9.3.2015 17:24:01 >

(Одговор на членот Dusanka)
Непосредна врска до пораките: 325
Страница:   <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  10 11 12 [13] 14   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Dali?
Jana9

Dali vi e biten fizickiot izgled kaj partnerot?

Da (67%)

Ne (33%)


Број на сите гласови: 3

Фала на гласовите. Гласавте веќе на сите актуелни анкети. Можеш да направиш своја анкета!