|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Дали доцните?
15.3.2013 10:53:00   
lilicka
Не....скоро никогаш до сега немам задоцнето а многу ме нервираат луѓе што доцнат!

(Одговор на членот elenaanamarija)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: Дали доцните?
17.3.2013 19:49:50   
Mihaela 2010
Nikogas nikade nemam zakasneto. Ili sum na vreme ili pred vreme, ama zatoa mm da go iznaceka covek .

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: Дали доцните?
18.3.2013 9:31:19   
Annet
не,никогаш никаде не сум задоцнила,искрено многу ме нервираат таквите луѓе,излегуваат во часот кога треба да се најдеш..и уште кога ќе стаса вели -многу ли ме чекаше хаххаа..тоа е....

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: Дали доцните?
18.3.2013 9:53:57   
AnnaMolly RR
Не, не доцнам. Само во исклучителни ситуации ако на пример заглавам во сообраќај. Ама намерно, од мрза да се спремам или не знам таму што, никогаш не ми се случило да доцнам.
А имам две-три другарки кои ако треба во 20:00 некаде да се чекаме, тие во 20:10 тек ќе почнат да размислуваат што да облечат. Ова за мене е тотално непростиво и крајно безобразно, покажува непочитување спрема оној кому му доцните.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: Дали доцните?
18.3.2013 11:39:32   
zzaa

ИЗВОРНА ПОРАКА: deluxe

nikogas! sekogas sum 5 min.porano od dogovorenoto,mrazam nekogo da cekam mozebi poradi toa sum tocna


isto

_____________________________

Денот кога се збогатив ... Станав мајкa
http://lpmf.lilypie.com/9ToIp2.png?PUn0FHCJ
принцеза на мама

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: Дали доцните?
18.3.2013 15:36:16   
rina13
Ne docnam,ili na vreme ili porano idam bilo kade.Kako I site lugje na planetava,mrazam da chekam.

(Одговор на членот zzaa)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: Дали доцните?
18.3.2013 16:18:18   
vezilka RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Не, не доцнам. Само во исклучителни ситуации ако на пример заглавам во сообраќај. Ама намерно, од мрза да се спремам или не знам таму што, никогаш не ми се случило да доцнам.
А имам две-три другарки кои ако треба во 20:00 некаде да се чекаме, тие во 20:10 тек ќе почнат да размислуваат што да облечат. Ова за мене е тотално непростиво и крајно безобразно, покажува непочитување спрема оној кому му доцните.


Хе,хе..абе јас скоро стално каснамм, ама не е дека доцна почнувам со спремањето. БАш дека знам, и дека знам коку време ми треба да се спремам, почнувам да се спремам дури и порано. Арно ама јас не знам каде ми оди времето. И често пати ми се случувааат невозможни работи. Еднаш кога класниот во средно ми се закани дека ако другиот ден не стигнам на време сите изостаноци ќе ми ги пише неоправдани и автоматски ќе ме избркаат оед школо. И јас другиот ден излегов од дома еден саат пред да почнат часовите. И што се случи, автобусот се расипа, во другио во кој се качив, ме сврте по друга машшута, и се симнав на погрешна станица од која имав повеќе да пешачам, и пак закаснив..леле кога ќе ми текне колку ми се дереше кутрио чпвек. Затоа најубаво ми беше кога се договаравме со мажле, јас каснам, тој касни..ние договорени на пример во 8, накај 9 ќе се најдевме user posted image user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: Дали доцните?
19.3.2013 2:25:26   
Bilence2
Hehe, ste si se nasle:)
Za prviot del od tvojot post se naogam i jas vo taa prica. Ednostavno kolku porano i da pocnam da se spremam pak bi zadocnila, bas kako tebe, ne znam kade mi odi vremeto.
A ne e namerno, ne sakqm da docnam i mnogu loso se custvuvam koga ke zadocnam, imam strashna griza na sivest i imam custvo deka na lugeto sum im zgresilw. No toa bi reila deka se granici so bolest;dijagnoza.

< Поракaта ја уредил Bilence2 -- 19.3.2013 2:28:14 >


_____________________________

A baby makes love stronger, the days shorter, the nights longer, savings smaller and a home happier.

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 18:57:11   
Bethany
Не, никогаш.
Секогаш сум на време, и ме нервира кога некој нон-стоп доцни. Тоа ми дојде како непочитување на моето лично време и посветеност. user posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 20:17:44   
moni teo
kako moma ic ne docnev ali sega kak mama da skoro sekogas user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 20:20:40   
deluxe
nikogas,mrazam koga nekoj docni

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот moni teo)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 20:56:52   
caciana
да понекогаш ми се случува да задоцнам,

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 21:51:52   
Octavia
Порано си знаев да си доцнам секаде, ама откако се вработив, а работата ми беше таква што не беше можно да задоцниш си го фатив редот секаде да одам дури и пред време.

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 21:54:38   
niki
jas docnam onamu kade ne mi se odi, onamu kade mi e znacajno da bidam i pred vreme sum

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Octavia)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 21:59:31   
kapina
retko

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 22:00:13   
Палешка РР
На работа редовно доцнам, среќа што за тоа не е многу строго

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 22:41:30   
bucko mal
stram mi veke, e na shkolo sekoj den docnamuser posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: Дали доцните?
11.6.2013 23:16:58   
sandriana RR
Многу ретко. Не сакам доцнење -ни да ме чекаат, ни да чекам

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: Дали доцните?
22.8.2014 11:24:10   
Mila mamicka
Откога знам за себе, никогаш никаде не доцнам. И многу ме нервираат луѓе што доцнат, го толкувам тоа како непочитување кон мене и кон моето време. Како што можам да стигнам јас на договореното место во точно време, така може и другата личност. Само треба да се организира во спремањето. А најмногу се нервирам пак, кога ќе се појават, па дури се и насмеани, како ништо да не било, па не се ни извинуваат. Е тоа стварно ме вади од такт.

_____________________________

Најдобрата работа што еден татко може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: Дали доцните?
27.8.2014 10:19:35   
Defne90 RR
Знам и тоа многу убаво знам да доцнам и тоа ги нервира сите а посебно маж ми.И така не ретко се случува да одиме некаде и јас да доцнам и тој да ме остави.И така после мора да одам сама.Ама никако да си ја изгубам таа лоша навика.Постојано си викам има време и кога ќе видам нема веќе време и трчам буквално низ дома.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот Mila mamicka)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: Дали доцните?
27.8.2014 11:15:34   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Bububebe

Никогаш! Секогаш пред време сум на договорено место

isto

Никогаш,никогаш не каснам, секогаш сум пред време и мразам луѓе што постојано ми каснат..Едноставно не ги сакам user posted image

_____________________________

Животот е краток. Крши ги правилата, простувај брзо, бакнувај бавно, сакај вистински, смеј се неконтролирано и никогаш не жали за нешто што те насмеало.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: Дали доцните?
9.9.2014 17:53:37   
Dilina
Многу внимавам кога се договарам за видување или кафе со другарки пријателки итн... а и бргу се спремам за излегување, но и друштвото ни е поголемо и флексибилно, така да не се договараме во точно време туку секогаш околу .. ..
А за на закажано или нешто побитно мразам да доцнам, поготово највеќе мразам кога каснам на работа (а се случува мн ретко) и тогаш мислам дека ги добивам најјаките тахикардии во животот user posted image

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: Дали доцните?
9.9.2014 18:46:26   
Felly RR
Ептен, ептен ретко ми се случува да задоцнам, и тоа 15 мин максимум. А познавам и луѓе што стандрард си доцнат по минимум пола саат, а некогаш и повеќе. Ама си ги научив, и веќе не ми смета.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Dilina)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: Дали доцните?
21.11.2014 7:38:58   
caciana
Docnam I toa mnogu.Ne po moja vinauser posted image Se togas pred izleguvanje nesto ke mi tekne deka sum zaboravila,ili vo WC DA se sredam I SL.ama Mora DA zakasnamuser posted image

(Одговор на членот Bilence2)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: Дали доцните?
21.11.2014 8:30:49   
Anuska14
Никогаш ама баш никогаш не доцнам и кога доаѓам со автомобил и кога сум со јавен превоз и искрено многу се нервирам со луѓето кои доцнат. А за жал 80% од моите пријатели вклучувајќи го и мм доцнат.user posted image

(Одговор на членот caciana)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?