|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Linea negra
26.8.2011 11:07:57   
@Mila@
ahahaha bash taka...ufff pomina ushte eden den bez nea..ama bas e grda..aj moze nema da izleze si se tesham ...koga se mackam na toj del bash obrnuvam vnimanie demek kozata da ne mi bila suva

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 51
   RE: Linea negra
26.8.2011 11:10:13   
Annet
i jas uste ja imam intenzivno kafena i e bojata...ama sekako ne se soblekuvam na kupaki hahahahha neznam koga ke ja snema,kako sto ve citam moze i po 5,6,7 meseciuser posted image

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 52
   RE: Linea negra
26.8.2011 11:38:56   
Natuska85
Ние пред некој ден 4 месеци направивме и кај мене таа грда црна линија веќе скоро и да ја нема,ептен така ако се загледам user posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 53
   RE: Linea negra
26.8.2011 13:17:26   
Felly RR
Уф, јас може и 9 месеци откако се породив си ја носев

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 54
   RE: Linea negra
10.9.2011 0:18:29   
Andriance
Mene fala bogu ne mi se ni pojavi...edna epten bleda i isprekinata sega pred nekoj den a teram 40 nedela..ama ne se gleda...se nadevam nema posle da mi nikne user posted image

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 55
   RE: Linea negra
25.9.2011 15:36:18   
*mika*
Ajde i jas da se zapisam u grupata trudnici so ovaa linijauser posted image  kako vlegov u 30ta nedela eve ja se pojavi user posted image  a ic ne ja sakav user posted image  mnogu e bleda, i isprekinata, i samo se nadevam deka nema da ojaca.. kolku mi bese ubavo meseto do vcerauser posted image  user posted image

(Одговор на членот Andriance)
Непосредна врска до пораките: 56
   RE: Linea negra
25.9.2011 17:15:29   
kikicka
jas ja imam seuste eve godinika uste malku odkako se porodiv uste ja imamuser posted image ne a sakam ic,i papceto mi beshe duri negro ama go zacistivuser posted image

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот *mika*)
Непосредна врска до пораките: 57
   RE: Linea negra
9.10.2011 15:28:33   
sani 13
i jas ja imam i pod i nad papokot, dodusa samo edna nedela kako sum porodena i uste ja imam!! kako sto sum celata vo haos se nadevam deka i nea ke ja snema so ostanatite momenti!!

(Одговор на членот elle)
Непосредна врска до пораките: 58
   RE: Linea negra
9.10.2011 19:00:42   
Annet
i mene eve 2 mes uste nekoj den od koga se porodiv uste mi stoi,i da papokot mi e NEGRO hahahaha

(Одговор на членот sani 13)
Непосредна врска до пораките: 59
   RE: Linea negra
27.12.2011 15:07:52   
Winit
I jas ja imav od papokot nadolu. Bese bas temna i izrazena. Ama ne se sekavam posle kolku vreme se povlece...

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 60
   RE: Linea negra
21.2.2012 13:16:40   
kikitina
Јас и после 7 месеци од породувањето ја имам, дали ќе исчезне воопшто user posted image

_____________________________

Господ постои само ако веруваш во него!

(Одговор на членот Winit)
Непосредна врска до пораките: 61
   RE: Linea negra
21.2.2012 13:26:40   
kikicka
донт вори ке исчезне треба време .еве скоро 17 месеци од породување имам ептен малку над папче.


ИЗВОРНА ПОРАКА: kikitina

Јас и после 7 месеци од породувањето ја имам, дали ќе исчезне воопшто user posted image



_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот kikitina)
Непосредна врска до пораките: 62
   RE: Linea negra
21.2.2012 13:40:40   
vezilka RR
Их, и јас уште ја имам и тоа убаво се познава а поминаа 14 месеци од породување. Ама пак мене мноооогу бавно ми зараснуваат рани и такви работи па затоа очекувам уше долго да си ја имам.

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 63
   RE: Linea negra
21.2.2012 13:43:09   
Beatris
Јас ја имав само 2-3 месеца после породување, можда ни толку, не ни приметив кога ја снема user posted image  До душа мене ми беше светла и во бременоста ама многу ми беше грдо когаја гледав

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 64
   RE: Linea negra
21.2.2012 22:23:41   
mamamoni
16 месеци после породување и сеуште ја имам user posted image

_____________________________

Daughters are another version of yourself, but only better !

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 65
   RE: Linea negra
30.4.2012 10:41:54   
vanessa30
I jas seuste ja imam (posle 6.5 meseci od poragaj), i toa ubavo izrazena.
Nego neznam kade da p[rasam pa aj tuka, bidejki e povrzano so pigmentacija na kozata, dali vo tekot na bremenosta vi se pojavija potemni fleki po liceto i dali vi se izgubija i koga. Jas vo bremenosta tolku ne gi primetuvav ili moze bi gi nemav , ali sega pred nekoj mesec primetiv na nosot i obrazite kako potemni delovi na kozata abe so ne im pravev, piling, scrubing ama ne se vadat i sega nekoja panika me fati.Aj brzo kazuvajte care, dali sami ke se izgubat ili da odam na dermatolog.Dali otkako ke se isuncam letovo i ke mi se izljupi kozata ke se odstranat.

(Одговор на членот mamamoni)
Непосредна врска до пораките: 66
   RE: Linea negra
30.4.2012 18:54:55   
Maca25
Флеки мене не ми се појавија, само многу бемки ми излегоа на лицето во текот на бременост. На деколтето и вратот ми излегоа брадавички кои нит се сушат нит исчезнуваат.

А линеа негра си носев долго по породувањето.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот vanessa30)
Непосредна врска до пораките: 67
   RE: Linea negra
7.2.2014 14:13:45   
sandriana RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kromitce

zdravo na site....ne sum mnogu aktivna na forumov ama redovno ve citam...imam edno prasanje ama ne vidov slicna tema pa ke go postavam tuka user posted image

inaku sum majka na dve decinja..ednoto ima 11 godini a drugoto 2,5 meseci...e sega so ogled na toa sto pominalo mnogu vreme ne se sekavam koga posle poroduvanjeto isceznuva onaa crna linija na stomakot sto se pojavuva vo tekot na bremenosta..????
cisto onaka me interesira...pozdrav do site



_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 68
   RE: Linea negra
7.2.2014 14:14:57   
sandriana RR
Јас колку се сеќавам, линијата ми исчезна релативно бргу - за 5-6 месеци.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 69
   RE: Linea negra
7.2.2014 14:23:17   
Defne90 RR
Jas da vi kazam pravo voopsto i da ne mi se poznavase linea negra.Epten malku bese zabelezitelna i iscezna mnogu brgu posle poroduvanjata,mozebi posle mesec dva ne sum ni primetila pravo da vi kazam.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 70
   RE: Linea negra
7.2.2014 14:28:01   
kromitce
fala mnogu za pomosta...so prvoto detence ne se ni sekavam kolku vreme ja imav, samo znam deka ja imav...a sega i posle 2.5 meseci od poroduvanjeto nekako kako da ne se gubi taka mi izgleda...epten crna..ama od forumov gledam deka ne sum edinstvena i deka e individualno kaj sekoja zena...porano ili podocna ke se izgubi se nadevam...ako ne zdravje boze ednodelen kupaki kostum na plaza i toa e toa
fala vi mnogu uste ednas

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 71
   RE: Linea negra
7.2.2014 14:32:29   
Mihaela 2010
Uuuu jas pak ja imav dolgo vreme,duri detevo golemko bese mozebi imase povekje od godinka
ama bese interesno sto i jas imav a i taa
sega vekje nemame ni dveteuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот kromitce)
Непосредна врска до пораките: 72
   RE: Linea negra
7.2.2014 15:13:45   
Melanija RR
Јас па си се чудам скоро 6 месеци викам што уште ја имам user posted image а тоа нормално..подизбледена е ама ја има

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 73
   RE: Linea negra
7.2.2014 15:17:53   
Felly RR
И јас ја имав долго време, поизбледена беше ама 9 месеци ја имав.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 74
   RE: Linea negra
14.6.2014 0:02:35   
Melanija RR
10 месеци и уште сум со црта бледа бледа ама ја гледамuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 75
Страница:   <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 2 [3] 4   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?