|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стерилитет кај мажот?
23.5.2014 14:04:39   
lara36
veke se konzumira zdrava hrana, lekot so medot i pie procare tableti sto gi sodrzi site vitamini sto mu trebaat no sakam da odam na treto mislenje ama ne sum sigurna kade da mi preporacate nekogo po moznost doktorka i na privatnoo zatoa sto od drzavnovo samo nervozi si sobravme

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1001
   RE: Стерилитет кај мажот?
23.5.2014 20:04:45   
pepapa
Devojki preporacajte nekoj dobar urolog vo remedika ili sistina, bevme kaj dr.Krstev vo 8 septemvri i kaj dr.Novakovski vo Remedika ama nesme zadovolni ni od dvajcata , pa vo potraga sme po tret

(Одговор на членот lara36)
Непосредна врска до пораките: 1002
   RE: Стерилитет кај мажот?
26.5.2014 13:34:42   
Libra88
Lara36, imam slusnato pozitivni kritiki za dr. Zivko Popov vo remedika. Porano bil vo klinika.

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1003
   RE: Стерилитет кај мажот?
27.5.2014 9:37:26   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Devojki preporacajte nekoj dobar urolog vo remedika ili sistina, bevme kaj dr.Krstev vo 8 septemvri i kaj dr.Novakovski vo Remedika ama nesme zadovolni ni od dvajcata , pa vo potraga sme po tret


Дали сте биле во Румунска болница -поликлиника Букурешт, таму имаше нова опрема и Андролошки кабинет? Претпоставувам дека квалитетно работат.


< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 27.5.2014 9:47:28 >


_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Libra88)
Непосредна врска до пораките: 1004
   RE: Стерилитет кај мажот?
27.5.2014 11:55:33   
pepapa
Ne sme bile vo rumunska, a i koga bi sakale da odime kojznae kolku se ceka sigurno najmalku eden mesec

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1005
   RE: Стерилитет кај мажот?
27.5.2014 14:22:00   
Hopeful RR
Нас докторот ни го препорача Мицковски од Систина, пробајте и кај него...

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 1006
   RE: Стерилитет кај мажот?
29.5.2014 16:32:34   
LoveableMe RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Devojki mnogu sum srekna na mm spermogramot izleze normozoospermija, a bese astenozoospermia i samo 25 posto brzopodvizni a sega se 60, a da ne prasate i nie ne znaeme kako se e sredil, ne piese nisto nikakva terapija samo pred nekoj mesec sumlivi tableti vit A,C, E, cink i selen dva meseci i tolku, no jadese i cist domasen med i odvreme na vreme lesnici


Je je je jeeeeeeee Kapinauser posted image user posted image user posted image , честитки, ете уште еден доказ дека со домашен мед, јаткасто овошје витамини, може да се среди спермограмот. Ти препорачувам да продолжите понатаму со ова истото, па по некој месец контрола, сигурна сум ќе се подобри уште повеќе. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1007
   RE: Стерилитет кај мажот?
29.5.2014 17:57:38   
kapina
Sega se spremam se podgotvuvam so dokumenti za ivf iako ima sansi I za prirodno da ostanam bremena posto se e ok na mm site lekari mu vikaa ti samo so IVF mozes da imas deca toj spermogram nema sansi da se podobre no blagodarenie na eden dobar ginekolog od strumica dr TRIVODALIEV I na gospod spermogramot se sredi samo verba vo boga gospod e golemi. se ke se srede

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1008
   RE: Стерилитет кај мажот?
29.5.2014 18:01:23   
kapina
A jade I domati neprskani posto rabote vo oranzerii I oni se mnogu dobri za spermata

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1009
   RE: Стерилитет кај мажот?
29.5.2014 22:06:35   
Hopeful RR
Браво kapina, баш ми е мило што го читам ова! user posted image user posted image user posted image
Ајде олабавете се од документи и постапки, и фрлете се на работа user posted image

_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1010
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 0:27:50   
Defne90 RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Sega se spremam se podgotvuvam so dokumenti za ivf iako ima sansi I za prirodno da ostanam bremena posto se e ok na mm site lekari mu vikaa ti samo so IVF mozes da imas deca toj spermogram nema sansi da se podobre no blagodarenie na eden dobar ginekolog od strumica dr TRIVODALIEV I na gospod spermogramot se sredi samo verba vo boga gospod e golemi. se ke se srede

Капина многу ми е мило што го чиатам ова и ви посакувам се најубаво и во скоро време да се израдувате.Навистина така е кога човек си внимава на исхраната и се води грижа за тоа што внесува во својот организам позитивни резултати секогаш има.Сега веќе може да се опуштите,секако да си продолжите со истото,и на крај ќе вроди сето тоа со плод,

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1011
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 11:09:36   
Lilja Maria
Супер Капина!!!Само со правилна исхрана,многу атиоксиданти и ете го ефектот!Ви посакувам user posted image уште наредниов месец!!!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 1012
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 15:15:50   
LoveableMe RR
Го земавме денес спермограмот на сопругот од Инстутот за Хистологија и ембриологија и е добар, во рамките на нормала, така му кажала докторката на мм.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 1013
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 16:23:30   
brm_brm
Odlicni vesti. A terapija imase nekoja posebna?

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1014
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 16:58:02   
kapina
Nemase terapija druga nikakva e sega me maci samo toa koga ke gi pustam pred komisijata za IVF stariotspermogram koj e star1ipodl I e los I noviot sto e ureden sto ke bide. site parameteri sto se tamu ma spermogramot se e vo red nema nisto parameter
no I jas bev vidno iznenadena ne ocekuvav oti ke bide ureden so samoto toa sto mm piese samo sumlivi tableti koj sodrzat vit a c I e I cink I selen dva meseci jadese med lesnici ne pecenii domati ne prskani so nisto za pobrzo zreenje

(Одговор на членот brm_brm)
Непосредна врска до пораките: 1015
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 17:02:46   
Melanija RR
kapina i LoveableMe RR user posted image user posted image user posted image многу ми е мило за двете



< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 30.5.2014 17:04:11 >


_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1016
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 17:02:50   
Hopeful RR
Loveable Me, супер! А штом е добар спермограмот, ти држам среќа и за природно user posted image
user posted image

kapina, штом стариот спермограм е повеќе од 1 година, воопшто не го ни носи. Направете уште еден за месец дена и поднесете ги тие два. Со среќа user posted image

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 30.5.2014 22:10:21 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1017
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 17:19:25   
Kvisko
Капина супер за подобрувањето. Сега само напред се надевам ќе си дојде бебето само од себе. Ете и сама си доказ дека спермограм се поправа зашто е многу променлива категорија.
На тебе и на LoveableMe ви поскаувам многу среќа наредниве неколку месеци и брзо да частите за бебиња. Тоа и го заслужувате ептен многу.

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 1018
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 21:50:41   
LoveableMe RR
Фала Ви девојки, да ви се враќа што сакате, сопругот примаше витамини и јатгкасто овошје, многу салатизеленчуци, без сувомеснати производи, тоа до пред некој месец. А и повеќе буги буги од пораноuser posted image , еден период бевме даун поради неуспешното ИВФ. Претпоставува од се по малку му се подобриспермограмот. user posted image

Капина за ИВФ ќе ти одговорам во Информации за остварување на правото на ИВФ преку ФЗО.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Kvisko)
Непосредна врска до пораките: 1019
   RE: Стерилитет кај мажот?
30.5.2014 21:55:48   
Lilja Maria
Супер!!!Ајде сега да си добиеш и user posted image најбрзо и во најскоро време.За спермограм поправање клучна е правилната исхрана,таа секогаш дава резултати!

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1020
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.5.2014 12:37:31   
sasaiciko
Devojki pomos
dali mozete da mi preporacate dobar uroplog za mm mi treba, bidejki ovoj sto go ima iskreno za nisto ne go biva - za podobruvanje na spermata mu preporaca spermo trend megutoa veke edna godina gi pie a nema nikakvi podobruvanja

(Одговор на членот Lilja Maria)
Непосредна врска до пораките: 1021
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.5.2014 21:01:41   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: kapina

Devojki doktorite za spermogramot na mm rekoa deka e odlicen so60posto progresivno podvizni vkupen broj 75 mil 65posto normalni drugo sto sakav da napisam e toa sto jas koga imav eserihija colli I mm piese zinnat apcinja I jas na nego lani I leukocitite vo spermata mu se bile pokaceni normalno e do 10 otsto a on e imal20 otsto spermogramot go pravese vo strumica vo edna privatna laboratorija I na privatno plati samo300denari I minatata godina I sega vo istata klinika gi pravese spermogramite


ИЗВОРНА ПОРАКА: brm_brm

Kapina a sto primase za spermogramot tm?


Сасичко, Ставридис во Рес Хумана или синот негов на Клиника имаат глас на добри доктори. Читајте погоре што сме пишувале за подобрување на спермограм.

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 1022
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.5.2014 21:27:42   
virgo

ИЗВОРНА ПОРАКА: sasaiciko

Devojki pomos
dali mozete da mi preporacate dobar uroplog za mm mi treba, bidejki ovoj sto go ima iskreno za nisto ne go biva - za podobruvanje na spermata mu preporaca spermo trend megutoa veke edna godina gi pie a nema nikakvi podobruvanja

Nie imame pozitivno iskuvstvo so Dr. Ante Serafimovski vo GOB 8-mi Septemvri.
Go biva chovekot, a za spermotrendot i neznam bash zoshto i mm gi pieshe i kaj nego ne deluvaa, probajte so tribestan (ama prvo konsultirajte se so doktorot)

(Одговор на членот sasaiciko)
Непосредна врска до пораките: 1023
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.5.2014 21:36:09   
kapina
Piese zinnat apcinja esenta oti kaj mene imase bakterija eserihija coli a kaj nego spermokulturata I brisot od uretra bea uredni no leukocitite bea pokaceni I nikoj od doktorite ne go primeti toa ako do10 e normalno kaj nego bea20 posle dva meseci zimata piese sumlivi tableti od eurofarm mu gi zemav prvo od Skopje posle od strumica I bea145den oni sodrzea cink selen vit a e I c I jadese lesnici ne peceni sekojden. I cist domasen med livadski I domati neprskani od pesticidi posto rabote vo oranzerii jadese ekoloski ispravni. I doktorite se cudea duri kako go sredivme imase ovde eden star svajcarski doktor I on covekot ni kaza sto kako I mojot privaten ginekolog go kaza istoto I toa e

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 1024
   RE: Стерилитет кај мажот?
31.5.2014 21:38:29   
kapina
Da da I jas imam slusnato pozitivni iskustva za dr stavridis od edna koleska

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 1025
Страница:   <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  39 40 [41] 42 43   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?