|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: дали често се "флекoсувате"?
15.2.2010 0:39:41   
nadica
ni venis ne ni pomaga


па се поретко и поретко ќе ни помага user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image
ама за алиштата на надица лесно е ги надраснува и ги креваме ама моите се тие истите(додуша и јас ги надраснав)user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 26
   RE: дали често се "флекoсувате"?
15.2.2010 1:28:54   
Anushka
ух, ах, ох.... Јас мислев темава за Св. Трифун била...
Педантерија хипохондрична сум. Кога ќе се исфлекам, одма се чистам.
Ама, убаво е човек од време на време вистински да се „флекоса“.
Барем од љубов и за љубов!
Среќен Св. Трифун и Валентиново!!!

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 27
   RE: дали често се "флекoсувате"?
15.2.2010 12:34:44   
***Lide***
i jas cesto se flekoduvam ama sega si najdov resenie pred perenje ja odperuvam flekata so ARIS ODMASNUVAC i potoa direk vo masina site fleki se cistat
taka da slobodno mozi da si se flekosuvate a toa seto da se iscisti user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Anushka)
Непосредна врска до пораките: 28
   RE: дали често се "флекoсувате"?
15.2.2010 23:23:37   
nutelizza
да да и со ДАТ5 па после ариел се чистат сите флеки, вениш не чисти се
а за флекосување и ја и син ми исти сме затоа се переме секој ден

(Одговор на членот ***Lide***)
Непосредна врска до пораките: 29
   RE: дали често се "флекoсувате"?
16.2.2010 8:48:34   
profesorica
во последно време ретко, а порано правев бељиuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот nutelizza)
Непосредна врска до пораките: 30
   RE: дали често се "флекoсувате"?
28.2.2010 12:43:48   
viksa
леле колку добра тема, како не сум ја видела до сега. И јас имам што да кажама на оваа тема. Знам дека како мала редовно ја истурав првата чаша со мелко. Потоа почнав редовно да ги флекосувам сите алишта. До ден денеска не сум се променила воопшто на овој план. Во последно време често кршам чаши (ама не во пијана состојба :-))). Мм ми вика: не ми се верува дека си толку трапава, ова не се случува случајно, ова кај тебе е карактерна особина

_____________________________

Насмевката е единствена крива линија која исправа многу работи.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 31
   RE: дали често се "флекoсувате"?
28.2.2010 14:41:25   
penelopa
Hmmm pokraj toa šro sum maher za flekosuvanje, najnovo e što počnav da gi obojuvam i alištata...za sreka ne moite tuku na maž miuser posted image ...ne znam samo kako mi uspevauser posted image . Što upotrebuvate koga nešto ke ofarbate?

_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот viksa)
Непосредна врска до пораките: 32
   RE: дали често се "флекoсувате"?
28.5.2010 0:07:51   
baby mama
Јас не, ама затоа мм нема блуза,кошула што нема флекаuser posted image

_____________________________

Always kiss your children goodnight - even if they''re already asleep.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 33
   RE: дали често се "флекoсувате"?
28.5.2010 0:44:42   
sinolicka
na alista ne se flekosuvam stalno ama koga jademe mora na carsavot inaku ke bide cudno da ne nakapam. a zamislete mm ziva pedanterija kakvo flekanje nema sansi kaj nego se e podkonec

(Одговор на членот baby mama)
Непосредна врска до пораките: 34
   RE: дали често се "флекoсувате"?
28.5.2010 1:15:16   
Maca25
Знам да се зафлекам ама мислам дека мм и ќерка ми се махери во флекосување. Иста сорта се. И тоа мм не ни приметува дека се флекосал или пак дека го флекосал чаршафот кога јадеме. За ќерка ми да не правам муабет, како некое прасе е user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот sinolicka)
Непосредна врска до пораките: 35
   RE: дали често се "флекoсувате"?
28.5.2010 9:40:57   
amelbebe
jas ne do tolku,osven ako ne me iprlja Amel,ama maz mi e maher za fleki,kaj se videlo so novi alista da se raboti bilo sto i stalno sum si user posted image user posted image user posted image  po ova prasanjeuser posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 36
   RE: дали често се "флекoсувате"?
29.5.2010 0:03:31   
Bitolcanka
Па доста често ми се случува user posted image

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот amelbebe)
Непосредна врска до пораките: 37
   RE: дали често се "флекoсувате"?
29.5.2010 11:10:00   
arh_diz
Pred da zabremenam ne se flekosuvav i se cudev na mm kako postojano se flekosuva, a sega nemam komentar za samata sebe postojano se flekosuvam nemam nisto sto mi e za niz doma a da ne mi e flekosano pa duri i pizamite user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Bitolcanka)
Непосредна врска до пораките: 38
   RE: дали често се "флекoсувате"?
30.5.2010 9:08:00   
Rossana
Ne... no brat mi... auuuu podobro da ne kazuvam user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 39
   RE: дали често се "флекoсувате"?
30.5.2010 10:09:38   
niki
 Само што се исфлекав со кафетоuser posted image пишувам тука и пијам кафе и си ја промашив устатаuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 40
   RE: дали често се "флекoсувате"?
30.5.2010 13:26:58   
melody
Mi se slucuvase mnogu vo bremenosta da se isflekam i najcesto toa go pravev so lubenicauser posted image i flekite ni prijdi ni dojdi da se izvadat ma sto se ne upotrebivuser posted image koga pocnavme so dohrana kerka mi non sto me flekase,a ke e doblizev so laziceto do nea ,a taa ili ke zamavnese so raceto ili jas ke i ja promasev ustata zatoa  sto e zivec neviden i opssss fleka na mene.E kolku ubavi fustani si isflekav taka ama sreka ne bese lubenicauser posted image pa gi izvadiv.Sega odamna se nemam isflekano ama da griznam jazik da ne se prerecamuser posted image

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 41
   RE: дали често се "флекoсувате"?
18.7.2010 14:43:48   
mama26
јас па помислив за пиење е темаваuser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image како не се флекосувам?секако.не секој ден.ке се слуци еднаш во 4 месеца.обожавам бела боја и стално маиците сум бела.па внимавам.али највеке се флекосувам кога мијам садови.абе мора вода да се напрскам.а кога ке флекосам маица се пцујам сама и си викам бре како бебе сум некое.user posted image

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 42
   RE: дали често се "флекoсувате"?
13.10.2010 14:33:56   
mosa
eh koga se raboti za vlekite tuka sum genij nemam stvarce sto mie za po doma a da ne e nesto kapnato i isvlekano majkami postojano mi vika pa simona pa devojce si pa ne biva  ni po doma vaka da setas isvlekana cela mm ne komentira mnogu.no najdov taktika gi vadam so ocet i sijaj taka i za mojten i za  na tino vlekite.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 43
   RE: дали често се "флекoсувате"?
14.10.2010 9:18:44   
anedespo
Кога бев трудна, по флеките ме познаваа што сум јадела. Секој ден до крај

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 44
   RE: дали често се "флекoсувате"?
19.10.2010 15:58:45   
arh_diz
Otkako se porodiv se vrativ na staroto ne se flekosuvam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 45
   RE: дали често се "флекoсувате"?
19.10.2010 23:40:26   
Felly RR
Се флекосувам, ама многу почесто сега ме флекосува user posted image Нема шанси да ни помине јадење без да фрли некоја лажичка накај менеuser posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 46
   RE: дали често се "флекoсувате"?
19.10.2010 23:42:23   
Палешка РР
Леле исто user posted image или ќе фати со рака ќе ми го удри чинивчето. Марио кога гледа ми вели - мамо леле ти нерви од ортоми имаш user posted image

И секој ден сум исфлекана, еве и сега сум user posted image


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 47
   RE: дали често се "флекoсувате"?
6.2.2014 10:39:00   
princessa
jas mnogu se valkam, pa posebno ako nesto novo sum oblekla, obavezno ke mi se desi nesto. Ili kerka mi ke me izvalka, ili ke mi kapne nesto, kolku poveke se pazam tolku poveke se valkam. Maz mi mi vika "a bre zeno i od leblebija ke se nakapes"user posted image . A jas epten se iznerviruvam, pa ako jadam ke stanam i apetit ke mi projde cistejki se. Ama toa e takva mi e zvezdata. Maler sum si.user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 48
   RE: дали често се "флекoсувате"?
6.2.2014 10:59:47   
Defne90 RR
Leleee ista sum i jas postojano se izvalkuvam od nesto ama najveke me valkaat decata posebno koga ke zemam da gi hranam ili pak jas isto si se valkam koga pravam rucek.Zatoa po doma nikogas ne nosam novi alista sekogas sum vo trenerki.Inaku ponekogas znam da se izvalkam i koga ke se spremam za nekade za izleguvanje pa togas najveke se nerviram zosto treba da baram nova obleka.user posted image

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот princessa)
Непосредна врска до пораките: 49
   RE: дали често се "флекoсувате"?
6.2.2014 11:41:27   
vezilka RR
Ако порану сум се флекосувала сега не сакам да мислам каква сум. На моите флеки, додадени и оние кои ми ги остава детево, сигурно од страна личам на далматинец user posted image user posted image user posted image

_____________________________

НАУЧЕТЕ ГО ДЕТЕТО КАКО ДА РАЗМИСЛУВА, А НЕ ШТО ДА МИСЛИ!

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 50
Страница:   <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  1 [2] 3   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?