|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Стерилитет кај мажот?
21.1.2014 15:15:21   
lidija \\
LoveableMe RR falati mnogu na odgovorot imeno pravese spermokultura imase esherihia koli sega se e vo red se izleci no sepak porabi niskiot broj na nepodvizni i abnormalni spermatozoidi ne upatija na dobar urolog. falati uste ednas na tvojata pomos

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 876
   RE: Стерилитет кај мажот?
21.1.2014 15:35:04   
LoveableMe RR
Очигледно не е добро излечена, штом и понатаму нема подобрување барем одредено, на спермограмот. Латентна е, па не се лечи баш така лесно и не покажува секогаш на брисеви. Побарајте второ мислење, ако сакаш можам да ти пратам приватна порака со моја препорака. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lidija \\)
Непосредна врска до пораките: 877
   RE: Стерилитет кај мажот?
21.1.2014 15:44:51   
mimi 27
женски вака братучеда моја е во брак две години и од самиот старт сакаат бебе меѓутоа за жал ништо засега, правеа испитувања, најпрво таа и излезе се во ред па потоа мажот и и излезе дека спермограмот е лош, го правеше на државна во скопје, и примаше терапија 2 месеца па пак на проверка и таму се покажа дека наместо да се подобри, спермограмот е уште полош, по нивни кажувања не знам стручно меѓутоа рекоа дека има мал број на сперматозоиди и со мн мала подвижност, имал ли некој од вас ваков проблем??? др им рекол дека со таков спермограм инсеминации нема а ивф тешко ке фати.. ептен се потресени...user posted image user posted image

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 878
   RE: Стерилитет кај мажот?
21.1.2014 15:45:17   
kapina
Jas ja imav nea po spontaniot a mm ne no I kaj nego e los spermogramot. Eserihijata ja srediv so zinnatt pievme jas I mm pokraj toa jas piev vit c dve nedeli uvin caj pet dena I caj od brusnica dodeka ne napravivme povtorno kontrola I bese se vo red

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 879
   RE: Стерилитет кај мажот?
21.1.2014 15:48:22   
LoveableMe RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: mimi 27

женски вака братучеда моја е во брак две години и од самиот старт сакаат бебе меѓутоа за жал ништо засега, правеа испитувања, најпрво таа и излезе се во ред па потоа мажот и и излезе дека спермограмот е лош, го правеше на државна во скопје, и примаше терапија 2 месеца па пак на проверка и таму се покажа дека наместо да се подобри, спермограмот е уште полош, по нивни кажувања не знам стручно меѓутоа рекоа дека има мал број на сперматозоиди и со мн мала подвижност, имал ли некој од вас ваков проблем??? др им рекол дека со таков спермограм инсеминации нема а ивф тешко ке фати.. ептен се потресени...user posted image user posted image


Пиши што точно е дијагнозата, дали имал инфекција/бактерија и сл, па да можеме ако знаеме да препорачаме нешто...?

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот mimi 27)
Непосредна врска до пораките: 880
   RE: Стерилитет кај мажот?
21.1.2014 15:49:56   
kapina
Neka spremat mimi dokumenti za IVF preku fondot neka ne se plasat ne e nisto strasno stom ima zdravi spermatozoidi ke odat so icsi metoda I gotovo vo meguvreme mazot I neka pie selen cink maticen mlec vit e jatkasto ovosje neka jade poveke

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 881
   RE: Стерилитет кај мажот?
22.1.2014 0:14:05   
pepapa
Dali moze nekoj da mi kaze dali za problem so spermogram se odi kaj urolog ili endokrinolog, i koj e najdobar vo skopje?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 882
   RE: Стерилитет кај мажот?
22.1.2014 10:04:57   
lidija \\
LoveableMe RR ke te molam da mi napises privatana poraka so preporaki.

Znaci dokolku imate ispitano spermokultura i spermogram se odi na androlog ako ne prvo na urolog.E sega znaci kolku sto citav po net cela ovaa procedura se skratuva vo poliklinikata Bukurest kade so uput od maticen otkrivaat na andrologija maski sterilitet.Ali nemam slusnato za iskustvorto od tamu zatoa bi bilo dobro ako nekoi ima da go kaze svoeto iskusvo od ovaa poliklinika

< Поракaта ја уредил LoveableMe RR -- 22.1.2014 11:17:36 >

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 883
   RE: Стерилитет кај мажот?
22.1.2014 11:18:42   
LoveableMe RR
lidija //, ти пишав приватна порака. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lidija \\)
Непосредна врска до пораките: 884
   RE: Стерилитет кај мажот?
22.1.2014 11:40:26   
lidija \\
I jas ti prativ no tvojata ne ja dobiv uste

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 885
   RE: Стерилитет кај мажот?
22.1.2014 13:41:15   
Melanija RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: pepapa

Dali moze nekoj da mi kaze dali za problem so spermogram se odi kaj urolog ili endokrinolog, i koj e najdobar vo skopje?


Ендокринологија е наука за изучување на болестите на жлездите со внатрешна секреција. Ендокрините жлезди оделуваат во крвта состојки, кои своето биолошко дејство го пројавуваат на растојание од нив. Тие состојки се нарекуваат хормони и играат значителна улога во одржувањето на постојанството на внатрешната средина или т.н. хомеостаза - задолжителен услов за нормалното одвивање на физиолошките процеси во организмот, независно од надворешната средина.

Урологијата е клиничка гранка која се занимава со заболени уринарни органи(бубрези,уретери,бешика и уретра) како и со гениталните органи кај мажите (пенис,тестиси,епидидим,простата).Најчеста причина поради која пациентите се јавуваат кај уролог се инфекција на каналите за мокрење, камења во бубрег и мочните канали и заболување на простатата.

user posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот pepapa)
Непосредна врска до пораките: 886
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 9:27:25   
LoveableMe RR
lidija povtorno ti prativ poraka vcera, ne znam dali ja dobi...

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 887
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 10:28:46   
lidija \\
Ne ne dobiv nisto eve go mojot e mail nikolinka_m@yahoo.com

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 888
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 10:34:16   
LoveableMe RR
Приватна порака ти пратив на сајтов, во Моја Рингераја. user posted image

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот lidija \\)
Непосредна врска до пораките: 889
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 10:36:56   
lidija \\
Da ali ne dobivam nisto i jas ti prativ 3 ali nisto

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 890
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 19:11:59   
focus
Направив повторно испитување на спермограм = Азоспермија и најдени се мал број на воспалени кле ткиисто направив и хормонски пак FSH беше високо во вторник треба да ги добијам резултатите од спермокултура и урино култура иначе спермограм правев на хистологија многу се фини пофалба за вработените исто така имам упат за кај Ставридис ама дури во март па ми препорачаа за побрзо кај постариот во РЕС ХУМАНА или кај Михаил Пенев, па ке ве молам да ми пишете за искуства со овие доктори и со ова што е најдено воспалени клетки?????
ИЗВОРНА ПОРАКА: focus

Zdravo na site eve i jas se odluciv mojot problem da go spodelam so vas vo brak sme 8 godini koga vidovme vo prvite 2 godini deka ne mozeme da zacneme resivme da odime na ispituvanje kaj soprugata bese vo red a kaj mene na spermogram 16mil. I mi dadoa terapija vitamini i speman no ne mozevme da go najdeme i posle napraviv vtor spermogram no na nego voopsto nemase spermatozoidi bevme naurolog napravi pregled bese vo red no se cudese za rezultatite napraviv uste eden spermogram rezultatite pak bea isti potoa bevme kaj tase vo plodnost i tamu uste eden spermogram so ist rezultat zaboraviv da kazam i deka hormonski ispituvanja napraviv i FSH bese visoko me interesira dali imal i nekoj drug vakov slucaj?






(Одговор на членот focus)
Непосредна врска до пораките: 891
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 20:06:48   
kapina
Stom imas problem so hormonite jas bi ti preporacala da odes kaj cedo dimitrievski. Androlog endokrinolog endokrinolozite se specijalisti za hormoni. Jas denes razgovarav so mojot maticen ginekolog za losiot spermogram na mm on ima namalena koncentracija I go prasuvav sto moze da se naprave zatoa I mi kaza da si barame dobar urolog I da ne si gi trosime parite za lekovi tukupak da odeme na icsi

(Одговор на членот focus)
Непосредна врска до пораките: 892
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 22:12:52   
Bogdancanka
focus sto ti preporaca tase?dali ti dade nekoj sovet kade da se obratis?mislam deka najdobro za tvojot problem e da se obratis na urolog eve veke kapina go preporacala dr.cedo

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот focus)
Непосредна врска до пораките: 893
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 22:29:33   
focus
Кај Таше еден резултат виде од спермограм исто беше Азоспермија и одма на биопсија, но не бев пошто не ми се допадна односот на докторот и вработените, можда не сум во право бев само два пати ама тоа е тоа, сега не знам како е ова беше пред 4-5 години

Ке одам прво на Уролог на Ехо доплер за да бидам сигурен дека нема некоја пречка затнати канали или варикочела или незнам што друго па после ке видиме дали ке треба за кај Чедо

< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 24.1.2014 22:46:41 >

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 894
   RE: Стерилитет кај мажот?
24.1.2014 23:01:39   
kapina
Focus ti prativ pp


Dr cedo e specijalist za hormoni a fsh e hormon stom e pokacen on bi trebalo da go lekuva


< Поракaта ја уредил Melanija RR -- 25.1.2014 9:14:44 >

(Одговор на членот focus)
Непосредна врска до пораките: 895
   RE: Стерилитет кај мажот?
25.1.2014 11:23:10   
lidija \\
Kapina a kaj cedo moze da se zakaze so uput od maticen ili mora uput od urolog ?

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 896
   RE: Стерилитет кај мажот?
25.1.2014 14:46:49   
kapina
Neznam bas zatoa kako e sega zakazuvanjeto za kaj cedo koj dava upat do klinikata za endokrinologija on e endokrinolog androlog no mislam oti urolog treba da ti zakaze no sepak prasaj si

(Одговор на членот lidija \\)
Непосредна врска до пораките: 897
   RE: Стерилитет кај мажот?
28.1.2014 19:47:23   
focus
Денес ги зедов резултатите во сперма нема бактерија а во мокрача е.coli.
со што најдобро се лекува ако знае некој

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 898
   RE: Стерилитет кај мажот?
29.1.2014 10:59:05   
LoveableMe RR
Има чаеви, но најдобра е антибиотска терапија. Ако сакаш, ќе ти пратам приватна порака. Позз

_____________________________

Обиди: 5,5 години
2 IUI, 3 IVF, HSC, 1 FET, 3 смрзнати
Верувај во чуда!

(Одговор на членот focus)
Непосредна врска до пораките: 899
   RE: Стерилитет кај мажот?
29.1.2014 15:32:59   
moss
Драги рингерајки дали некој од вас има користено перуанска мака за подобруванје на спермограмот? и дали навистина имало позитивни резултати ? Прочитав мн позитивни критики на нет па ме интересира некое лично искуство

(Одговор на членот LoveableMe RR)
Непосредна врска до пораките: 900
Страница:   <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  34 35 [36] 37 38   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?