|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 10:31:48   
Annet
Dobro utro zenulinja:)))
Jas sum mamurna,sinoka si bev na svadbicka i toa ne ma bilo koja tuku na svadba na nasata mila prijatelka Snow qween:)) bese preubava nevesta ama taa sama ke si kaze:)))
sega sakav da pijam kafe,mi puka mozok,ama nema voda:(user posted image

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2001
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 10:51:28   
sandriana RR
Добар ден жени user posted image
user posted image
Повелете кафе, кој се уште не се напил. Ама, прво да сте појадувани сите, инаку нема кафе user posted image

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 2002
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 11:04:13   
miana
uf,kako bi mi doslo edno vakvo kafe sega user posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2003
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 11:04:57   
Mihaela 2010
oooo kako ubavo izgleda,ama ne fala,samo sto doruckuvav dvopek i kiselo mleko,pa da ne trcam vo wcuser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2004
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 11:34:43   
Yummy Mammy
Moze mene samo slagot od kafevo? user posted image

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 2005
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 11:38:08   
elenak
Добар ден женски. Како сте ми? Јас планирам да зачистам денес дури не фатило жешко ептен, секако Ј ја фати с''клет веќе па ќе го викаме дедо малку да ја земе да си потерам работа.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.7.2013 13:08:17 >


_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2006
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 11:39:52   
miana
Леле ама сте досадни денеееес user posted image Никаде ве нема. Ај и јас да почастам нешто одамна не сум почастила
user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2007
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 12:22:03   
rina13
Здраво девојчиња како сте??Се внесов во читање книга од вчера вечер никако да ја оставам ја мисламuser posted image user posted image Па каснам денес со уклучувањеuser posted image


< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.7.2013 13:08:47 >

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 2008
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 12:58:05   
Felly RR
Девојчиња, отворив нова тема, за прашањето на еленак во врска со роденденот, таму ги префрлив и постовите, а од овде ќе ги избришам.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.7.2013 13:09:32 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2009
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 21:36:50   
vezilka RR
Добра вечер добри жени. Како сте ми? Ние вечерва ае прибравме од одмаранција. Ми недостигавте. Силно ве гушкам и идам да се распакувам.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2010
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 21:40:30   
Мамичка85
Epa jas nemavvv vreme STANAV TETKAAAAAAAAAA BRAT MI SI DOBI LEPOTICA DENES STANA TATOOO PRESKRENA SUM UTRE KE JADAM MEKICI MMMMMMMMM user posted image user posted image user posted image AJ DA VE FATI MAJATA user posted image user posted image na ti sto sakaat da si imaat user posted image pozz i ubava vecer do site ringerajki user posted image

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2011
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 21:40:49   
Bethany
Добредојде Везилка user posted image
Кај па сега се вративте во ова најжешкото ? user posted image
Ајде распакувај се, па да ни раскажуваш како поминавте user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 2012
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 22:04:36   
Felly RR
И ти ни недостигаше Везилке!!!user posted image ДОбредојде!
Мамичка85 нека е здраво и живо малото!!!
Ние прошетавме малку до паркчето на Могила, таму барем малку е поладно, па потрчкавме, си велев ќе се умориме, да заспиеме побрзо, а еве пак еден саат се превртува в кревет.user posted image



Ај да замезиме малку, повелете! Има и поздраво и понездраво, па одберете си!
user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.7.2013 22:24:27 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2013
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 22:31:27   
Martins mom
user posted image user posted image Фели не знам дали да си земам само јас или да си поделам со детето?!user posted image Што правите вака со овие сироти трудници во овие доцни часовиuser posted image

_____________________________

Никој не може да го осуди мојот избор, ниту моето мислење. Затоа што никој не ги пробал моите чувства, ниту моите болки.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2014
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 22:42:50   
Felly RR
Ама, не ме карајте. Јас дека видов во друга тема некој бараше, па реков да почестам. Еве за полесно да се одлучите, и една со детален опис.
user posted image

Сега ми текна, јас дури бев user posted image само чипс јадев со сласт.user posted image

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 29.7.2013 22:43:45 >


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Martins mom)
Непосредна врска до пораките: 2015
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 22:46:13   
Bethany
За мене од оваа покалорична страна user posted image
Па и пивце едно фали, еве повелете user posted image
user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2016
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 22:47:16   
sandriana RR
Нема двоумење-од пуканки ништо поубаво за грицкање user posted image
Немој после да ве читам по темите за слабеење user posted image
Везилка, добродојдовте user posted image Чекаме импресии, па и некој муабет со пуканки кај Трговскиот user posted image

Убави сни драги РРајки.

_____________________________

***I'd rather be honest than impresive***

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2017
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 22:49:39   
Felly RR
Аааааааааа и јас да почестам, малце баланс да има. Немој сamo скопско, ти барем си од неутрална зона, Бетани!!!
user posted image

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2018
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 22:51:07   
Felly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

Убави сни драги РРајки.

Па богами пивцево мене само на спиење ме тера кога ќе испијам малку повеќе, а сега едно скопско, еден даб, и тамам в кревет. user posted image


_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 2019
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 23:24:52   
elenak
Туривте грицки и пивце и киднавте... Ц ц ц, со кој да мезам јас сега? Ајде ќе си легнам и јас, и така се трудам деновиве малку да се подизмазнам за на одмор, не за друго, да имам фора таму пак да си налепамuser posted image
Ние истеравме прва тура роденден, ме измори ѕверкава а она гајле нема, дури пред пола саат ја заспав, едвај. Добра ноќ на ситеuser posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 2020
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
29.7.2013 23:51:04   
Snowhite RR
Ееее чекајте ме мене и јас да направам едно пивце, за мене Турбог, т.е. Туборг деuser posted image
Ова е една смешка од другарка ми, братучедка во Црна Гора на келнерот му порачала Турбогuser posted image user posted image

Ајде добра ноќ, вечерва да легнам порано, утре треба да ја носам колата на регистрација, ќе се нацртам таму незнам колку пари, ама што се мора се мора
Мирно сонче, што би рекол Михаилuser posted image

< Поракaта ја уредил Snowhite RR -- 29.7.2013 23:53:28 >


_____________________________

Life is not the amount of breaths you take, it''''''''s the moments that take your breath away

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2021
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.7.2013 8:41:10   
Bethany
Доооброоо утрооо! Ајде станувајтеее user posted image
Секое утро син ми ме буди така што ќе се нацрта до мојата глава, јас отварам очи а тој се смее и вика: тани (стани). user posted image
Е а сабајле станувам ко да не спиев ноќва, енергија нула, вероватно од жешкото, беше страшно жешка ноќ...
Мораме по едно лимонадче да се освежиме:
user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Snowhite RR)
Непосредна врска до пораките: 2022
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.7.2013 8:48:36   
deluxe
Dobro utro i od mene.Betani nie ranobudni dvete decava kako ne drzat na reduser posted image jas posledna si legnuvam ,prva stanuvamuser posted image ama zeskovo I na bebusko mu smeta.Ajde nie da si se osvezime so ladna limonada ,jas bi pocestila Kafe AMA ne mozam od mob.pisuvamuser posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2023
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.7.2013 8:54:38   
elenak
Lele Betany ne vikaj glava mi pukauser posted image Stanata sum ama ne sum naspana,dve veceri vekje J ne spie mirno,ne znam dali od zeskovo ili od zabite ama loso euser posted image Uste edna trojka ni ostana,kje izdrzime pa posle valjda kje odmorime pred 5-ki.Kje si zemam limonada posle kafevo,nemoj da ste ja ispile cela.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 2024
   RE: РР ДрндрнРАЈКИ
30.7.2013 9:13:53   
Melanija RR
Добро утро user posted image
Гледам сите сте тука и на сите ни е мака од топлово за спиење.Е синоќа планирав конечно да спијам и спиев спротив вентилатор еден саат па го исклучив и одспав од 2 до 8 ехе супер ама срце ми спие за уштеuser posted image
Допрва на се ќе се жаламuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 2025
Страница:   <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  79 80 [81] 82 83   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?