|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Лeгализација на проституција
11.6.2013 22:42:42   
niki
znaeme deka e toa najstariot zanaet na svetot, vo denesniot svet a i niz istorijata najcesto nelegalen iako sepak opstoprifaten
korisnici i davateli na uslugi imalo sekogas i ke gi ima
no dali treba da se legalizira?
dali ste za ili protiv?
zosto za, zosto protiv?

jas sum za legalizacija, koga veke postojat koga veke na toj nacin se ostvaruva profit togas i drzavata neka ima nekoj kar od toa a i neka bidat tie zeni zastiteni od makroa, trgovija na luge, bolesti...

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 11.6.2013 22:46:05 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Лeгализација на проституција
11.6.2013 22:48:38   
Палешка РР
И јас сум за легализација.

Да мора да посетуваат гинеколог барем еднаш месечно, редовно да прават сида тест, тест за дрога...Исто така колку толку би можело да се спречи малолетна проституција и трговија со луѓе.

< Поракaта ја уредил Палешка РР -- 11.6.2013 22:50:12 >


_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE:Легализација на проституција
11.6.2013 22:55:38   
bucko mal
za legalizacija.


kako I sekoja profesija taka I taa nekoj se odlucil na taa rabota I treba da se void smetka za tie zeni.
taka ke se namali trgovijata si lujge a so toa ke prestani I malretiranjata na devojkite I tie se lujge.
a I drzavata ke ima profit.

< Поракaта ја уредил vezilka RR -- 11.6.2013 23:00:27 >

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: RE:Легализација на проституција
11.6.2013 23:08:11   
vezilka RR
Мене баш.профитот на државата не ме интересира. Мене ме интересира сексуалните работнички да се заштотени од насилство и да не се искористува нивниот труд. Еден од начините да се направи тоа е легализацијата. После нама да има апсење на сексуални работнички и малтретирање од страна на органите на државата. Кога ќе се подобри здравствената заштита ќе се намалат и ризиците од заболување од специфичните болесри за оваа група. Тие ќе се тргнат од улиците и ќе можат да си го остварат правото на соцојално и пензиско осигуеување.

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: RE:Легализација на проституција
12.6.2013 9:55:04   
JovanaJ
Definitivno sum ZA legalizacija. ke se stavi golem red, ke imaat redovni lekarski pregledi, zdravstveno osiguruvanje, pravo na penzija i sl...kako i vo sekoja profesija. Ke bidat zastiteni mnogu poveke nego sega.

_____________________________

You can never make the same mistake twice, the second time you make it it''s no longer a mistake, it''s a choice!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: RE:Легализација на проституција
12.6.2013 10:11:26   
mama_06
ЗА

(Одговор на членот JovanaJ)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: RE:Легализација на проституција
12.6.2013 10:15:57   
sandriana RR
ЗА, и клиент и за услужител поголема ќе биде заштитата

(Одговор на членот mama_06)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: RE:Легализација на проституција
12.6.2013 10:18:37   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

ЗА, и клиент и за услужител поголема ќе биде заштитата




Потпис!

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: RE:Легализација на проституција
12.6.2013 11:54:01   
temjanuska75
За легализација. Се што е работа на црно, е баш црно им се пишува и на работничките и на корсниците на нивните услуги. Со легализација позаштитени и тоа од сите аспекти ќе бидат работничките, а со тоа и кориссниците на нивните услуги,

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: RE:Легализација на проституција
12.6.2013 11:58:42   
bebence19
zosto da ne? bi plakale i danok, bi imale redovni pregledi i site bi bile zastiteni, jas licno taa profesija ne ja odobruvam no koga nekoj si se odredil za prodazba na svoeto telo togas neka ko pravi barem si stil. :) glasam za

_____________________________

знам дека можеме :)

(Одговор на членот temjanuska75)
Непосредна врска до пораките: 10
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?