Лeгализација на проституција (Целосна верзија)

Форум >> [Партнерство] >> Сексуалност



Порака


niki -> Лeгализација на проституција (11.6.2013 22:42:42)

znaeme deka e toa najstariot zanaet na svetot, vo denesniot svet a i niz istorijata najcesto nelegalen iako sepak opstoprifaten
korisnici i davateli na uslugi imalo sekogas i ke gi ima
no dali treba da se legalizira?
dali ste za ili protiv?
zosto za, zosto protiv?

jas sum za legalizacija, koga veke postojat koga veke na toj nacin se ostvaruva profit togas i drzavata neka ima nekoj kar od toa a i neka bidat tie zeni zastiteni od makroa, trgovija na luge, bolesti...




Палешка РР -> RE: Лeгализација на проституција (11.6.2013 22:48:38)

И јас сум за легализација.

Да мора да посетуваат гинеколог барем еднаш месечно, редовно да прават сида тест, тест за дрога...Исто така колку толку би можело да се спречи малолетна проституција и трговија со луѓе.




bucko mal -> RE:Легализација на проституција (11.6.2013 22:55:38)

za legalizacija.


kako I sekoja profesija taka I taa nekoj se odlucil na taa rabota I treba da se void smetka za tie zeni.
taka ke se namali trgovijata si lujge a so toa ke prestani I malretiranjata na devojkite I tie se lujge.
a I drzavata ke ima profit.




vezilka RR -> RE: RE:Легализација на проституција (11.6.2013 23:08:11)

Мене баш.профитот на државата не ме интересира. Мене ме интересира сексуалните работнички да се заштотени од насилство и да не се искористува нивниот труд. Еден од начините да се направи тоа е легализацијата. После нама да има апсење на сексуални работнички и малтретирање од страна на органите на државата. Кога ќе се подобри здравствената заштита ќе се намалат и ризиците од заболување од специфичните болесри за оваа група. Тие ќе се тргнат од улиците и ќе можат да си го остварат правото на соцојално и пензиско осигуеување.




JovanaJ -> RE: RE:Легализација на проституција (12.6.2013 9:55:04)

Definitivno sum ZA legalizacija. ke se stavi golem red, ke imaat redovni lekarski pregledi, zdravstveno osiguruvanje, pravo na penzija i sl...kako i vo sekoja profesija. Ke bidat zastiteni mnogu poveke nego sega.




mama_06 -> RE: RE:Легализација на проституција (12.6.2013 10:11:26)

ЗА




sandriana RR -> RE: RE:Легализација на проституција (12.6.2013 10:15:57)

ЗА, и клиент и за услужител поголема ќе биде заштитата




deluxe -> RE: RE:Легализација на проституција (12.6.2013 10:18:37)


ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

ЗА, и клиент и за услужител поголема ќе биде заштитата




Потпис!




temjanuska75 -> RE: RE:Легализација на проституција (12.6.2013 11:54:01)

За легализација. Се што е работа на црно, е баш црно им се пишува и на работничките и на корсниците на нивните услуги. Со легализација позаштитени и тоа од сите аспекти ќе бидат работничките, а со тоа и кориссниците на нивните услуги,




bebence19 -> RE: RE:Легализација на проституција (12.6.2013 11:58:42)

zosto da ne? bi plakale i danok, bi imale redovni pregledi i site bi bile zastiteni, jas licno taa profesija ne ja odobruvam no koga nekoj si se odredil za prodazba na svoeto telo togas neka ko pravi barem si stil. :) glasam za




Страница: [1]