|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: страшно
2.10.2012 10:44:18   
miana
Македонија: Две и пол годишно девојче - трета жртва на вирусот Западен Нил

Вторник, 02 Октомври 2012 10:23
Македонија

Почина двеипол годишното девојче кое беше заразено со вирусот на западнонилската треска- објави Сител.

Тоа е третата жртва од вирусот во Македонија.

Девојчето кое почина било инфицирано во Македонија а имало и други заболувања.

Официјална потврда од министерството за здравстсво се очекува во текот на денот.

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 401
   RE: страшно
2.10.2012 10:59:29   
Yummy Mammy
Lele, ova e stvarno strasno... da si umres od komarec be...

Jas totalno gi ignoriram preporakive zatoa sto mislam deka samo bespotrebno se sozdava mediumska panika. 2-3 lica na teritorija na 2 miliona narod ne e nikakov procent. No, koga ke se stavis vo kozata na ovaa majka, uf... strasno...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 402
   RE: страшно
2.10.2012 11:48:46   
Barbicki2
luge stvarno strasno da ti umre deteto od komarec,gospode boze,strasno. Isto kako svinskiot grip koga umiraja luge,pa drugata godina nisto nemase..

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 403
   RE: страшно
4.10.2012 12:20:31   
AnnaMolly RR
Мајка со дете удрена со автомобил кај „Мајчин дом“


Сообраќајна несреќа се случила пред 20 минути кај „Мајчин дом“ во скопски Аеродром.
Според првичните иформации мајка со дете кои ја преминувале улицата биле удрени од автомобил мрка „Цитроен“.

Со возило на Итната медицинска помош двајвата биле пренесени во болница.

Повеќе детали за нивнта здравтвена состојба и причинте за сообраќајната несреќа од СВР Скопје најавуваат за подоцна.

извор: Курир.мк

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Barbicki2)
Непосредна врска до пораките: 404
   RE: страшно
17.10.2012 11:36:45   
Luci
Млада девојка се фрли од зграда во Козле

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 405
   RE: страшно
17.10.2012 11:46:13   
miana
Леле душичка,каква ли мака имала ? Нека почива во мир user posted image

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 406
   RE: страшно
25.10.2012 10:48:27   
kikicka
Полицијата почнала да го истражува случајот во градинката откако еден татко се пожалил дека неговата ќерка постојано доаѓа дома со модринки и отоци на очите.

-Ја зедов ќерка ми во 17:10 часот. Забележав дека очите и беа отечени и имаше страшни модринки. Од 16 до 16:30 часот ќерка ми беше удрена 70 пати, доби 70 шамари и двапати клоца. Тоа е само моето дете. Некои од дечињата беа удирани дури и по 43 пати, вели таткото.

На безбедносната камера е забележана воспитувачката Ли Џугинг, којашто удира неколку деца. Дури и се гледа како фаќа едно дете за рака и се обидува да го тресне од земја. Вели дека наводно ги казнувала децата затоа што не знаеле аритметика.

-Воспитувачката ги тепала затоа што не знаеле колку е 10+1. Кога ќерка ми рече дека не знае, ја удри по лице со еден учебник, вели ужаснатиот татко којшто го пријави настанот.

Надлежните ја затвориле градинката во којашто има 43 деца, а воспитувачката моментално е суспендирана на 15 дена.

Полицијата истражува и други градинки во градот.

КЛИК

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 407
   RE: страшно
25.10.2012 11:18:53   
Gardenia
леле душички како ги мава user posted image ,па оваа ако е воспитувачкаuser posted image

(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 408
   RE: страшно
25.10.2012 11:25:03   
miana
auuuuuu besilka za ovaa be!!!!!!! user posted image user posted image user posted image user posted image Lele mori majkoooo,pa zarem ovie deca ne kazuvale doma sto im se slucuva ? ct ct ct

(Одговор на членот Gardenia)
Непосредна врска до пораките: 409
   RE: страшно
25.10.2012 14:12:45   
AnnaMolly RR
Јас ја преведував таа вест и ми одеше да ја фатам воспитувачкава да ја задавам со голи раце. Цел ден сум под импресии од видеото!
Офтопик: Гледам дека читаш Курир, кикичке user posted image

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 410
   RE: страшно
25.10.2012 14:28:46   
lilicka
Аииииии...дебилкааааа......којзнае како им било на родителите кога го виделе ова видео...!!
Морее да ми е мене под нозе би ја ставилаа......ајј ама се изнеривавв!!!user posted image user posted image јадни дечињаuser posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 411
   RE: страшно
25.10.2012 17:05:07   
majka na eva
Аиииииииииииии се наежив...user posted image мислам и моето е меѓу нивuser posted image како ѓи удира душички.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 412
   RE: страшно
25.10.2012 17:47:53   
Maca25
ауууу ќе ја обесам да ја видам!!!! ненормална жена!!!!user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот majka na eva)
Непосредна врска до пораките: 413
   RE: страшно
25.10.2012 18:11:47   
Џесика
Аууу ми се вришти од нервоза, па дали оваа ја фаќа сон ноќе, како може да спие мирно после ваква случка... па децана како седат мирни, за грев, мамицата ретардирана, како би ја заплескала јас неа еднаш... тажно, ми се плаче кога гледам вака!!!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 414
   RE: страшно
26.10.2012 14:13:39   
miana
Хорор во Њујорк - дадилка на смрт избодела две деца во када
26.10.2012 | 13:13
Свет
Прочитано: 619
Америка е во шок по веста дека дадилка избодела до смрт две деца во нивниот стан на Менхетен. Телата на двегодишното момче и шестгодишното девојче ги нашла нивната мајка во кадата во бањата.

- Ова е најлошото нешто што може да се слушне или да се замисли - изјави портпаролот на полицијата во Њујорк, Пол Браун. Тој додаде дека децата претрпеле повеќекратни убоди и дека се прогласени за мртви на самото место, додека на подот во бањата, каде лежела дадилката, е најден нож со траги од крв.

Полицијата веднаш ја уапсила дадилката која била на возраст од 50 години.

Таткото на децата Кевин Крим, еден од директорите на американскиот канал ЦНБЦ во моментот на случувањето бил на пат.

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 415
   RE: страшно
26.10.2012 15:07:55   
kikicka
Леле бее што се случива во светов зљулавеле ли луѓето????user posted image Страшноо нешто

_____________________________

Најважната работа која таткото може да ја направи за неговите деца, е да ја сака нивната мајка."

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 416
   RE: страшно
31.10.2012 8:52:46   
dostickage
Косили е канцерогено и треба да се повлече од продажба!

Првични анализи извршени во лабораторијата на Институтот за јавно здравје, покажуваат дека од 8 испитани мостри, две од нив не одговараат микробиолошки од фирмата Фобас компани, поради изолирани бактерии од родот pseudomonas, species putida

user posted image Косили е канцерогено и треба да се повлече од продажба, утврди Државниот санитарен и здравствен инспекторат. Проверките на надлежните институции уследија по информациите во јавноста дека детскиот шампон се продава нелиценцирано, во несоодветни услови и од несоодветни материи. Државниот санитарен и здравствен инспекторат изврши вонреден инспекциски надзор во производство на козметички производи: Фобас компани од Скопје, Андрос-фарм ДО Охрид, Алкалоид, Галафарам Интер-козметика ЛТД Доо. Исто така, се земени мостри од промет на мало во трговија и во аптеки. Земени се вкупно 31 мостра за микробиолошка и хемиска анализа, и тоа од производство 3 мостри, останатите од промет на мало. Поконкретно, се земени две мостри од фирмата Фобас компани" и една мостра од Андрос-фарм" ДО Охрид, а останатиот број од прометот на мало.
Првичните анализи извршени во лабораторијата на Институтот за јавно здравје, покажуваат дека од 8 испитани мостри, две од нив не одговараат микробиолошки од фирмата Фобас компани, поради изолирани бактерии од родот pseudomonas, species putida.
Станува збор за условно патогена бактерија, која нема директни негативни последици врз здравјето на луѓето, а изолирана е во број над дозволениот вкупен број во милилитар согласно параметрите дефинирани во Правилникот за добра производствена пракса.
Контролите од останатите три производители покажаа дека истите се согласно законските прописи за добра производствена пракса и дека нема производ кој наликува со наведениот производ Косили.
Затоа, ДСЗИ веднаш ќе ги забрани за промет и ќе нареди нивно поништување.



(Одговор на членот kikicka)
Непосредна врска до пораките: 417
   RE: страшно
31.10.2012 15:59:44   
bombica
Auuuuuuuuuuu jas go banjam 2-3 meseci maliot so kosili
Pred nekoj den koga mazot mi kupuvase od Zegin ne im stoel na raftovite mu dale od pod tezga i koga prasal sto e rabotava da ne necinat pa gi povlekuvaat mu rekle kao ne navodno se skarale nesto so dobavuvacot pa ke gi vrakaleuser posted image Lele bezobrazni koga ke im otidam posle lom ke gi napravamuser posted image

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 418
   RE: страшно
9.11.2012 15:33:19   
miana
Mene ova mi lici na strasno....


Katastrofa,pa mislat li ovie roditeli na decava be?? ct ct ct ...Videte na stranata na telma tv ima i sliki od decinjava so kratki rakaccinja user posted image
Македонија
09.11.2012
ДЕЦА ИЗМРЗНАА ЧЕКАЈЌИ ГО ГРУЕВСКИ КОЈ ДОЦНЕШЕ 37 МИНУТИ

На 9 степени над нулата, педесетина деца учествуваа во програмата со која се одбележа отворањето на новата градинка „Пампурче“ во населбата Даме Груев.Облечени во куси ракави и тенки блузички, дечињата пееја и играа пред...
slika

На 9 степени над нулата, педесетина деца учествуваа во програмата со која се одбележа отворањето на новата градинка „Пампурче“ во населбата Даме Груев.Облечени во куси ракави и тенки блузички, дечињата пееја и играа пред претставници на Владата и Градот Скопје, но најреспектабилниот гостин, како што го нарекоа од градинката, премиерот Никола Груевски го немаше.Неговото доцнење речиси никој веке не го забележува, но да се доцни 37 минути на настан на кој учествуваат деца на возраст од 3, 4 или 5 години, е вон сите очекувања.

На +9 степени со куси ракавчиња

Учителките се обидоа малку да ги затоплат дечињата, некои добија јакни но не изреагираа родителите. Со громогласен аплауз го поздравија Груевски и покрај тоа што заради неговот доцнење,нивните деца мрзнеа надвор.


Груевски пристигна со задоцнување од 37 минути

Министерот за труд Спиро Ристевски, чија основна задача е да се грижи за најмладите, исто така не покажа загриженост. На прашањето дали е во ред да се доцни, а за тоа време децата да се смрзнуваат, Ристовски одговори дека настанот е премногу свечен за да се потенцира доцнењето.



Ристовски не сака да го потенцира доцнењето

Градинката „Пампурче“ почна да се гради во 2006 година од страна на тогашната влада на СДСМ. Изборите ги дочека во состојба на карабина, а потоа доградбата беше на неколку пати пролонгирана од непознати причини. Во неа ке можат да се сместат 200 деца, има површина од 2500 метри квардатни, а инвестицијата се проценува на 82,5 милиони денари.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 419
   RE: страшно
9.11.2012 21:19:35   
AnnaMolly RR
Учителките се обидоа малку да ги затоплат дечињата, некои добија јакни но не изреагираа родителите

Не дека министерот е цвеќе за мирисање и не го правдам доцнењето, ама на родителите не ли им текна да земат да си ги облечат дечињата, да ги внесат внатре? Јас да оставам моето дете по кратки ракави на 2 степени да седи 37 минути? Па ни за министер ни за никој. Ни 37 секунди. Право под рака и дома.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 420
   RE: страшно
10.11.2012 2:26:09   
SkCura77
Молам??!!! Кратки ракави и тенки блузички???!!! Па не знам кој да е, не оставам дете така...
А не е крива владата, туку родителите, каде со тој памет?? Гледам на сликине, демек сите во исти блузички и што, ќе се наруши естетиката на изведбата? Глупави се и тие што предложиле децава во ноември вака да се облечени.
А министерот што смета дека чинот е `свечен` и дека затоа изгледа се доцнело, можел да се расоблече и да покаже соучество во глупостите, кога веќе е именуван да ги води...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 421
   RE: страшно
10.11.2012 8:48:00   
Maca25
Не знам само со кој памет тие учителки и родители ги пуштиле децата надвор од градинката со кратки ракави. Дали се тие нормални!?!??! Не дека ќе го оправдам министер/премиер/кој и да е што каснел, тоа не е дозволено, но јас како мајка ако видам дека детето ми го носат на ова ладно време надвор од градинка без јакна, јас одма зимам детето и надвор од градинка одам.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот SkCura77)
Непосредна врска до пораките: 422
   RE: страшно
22.11.2012 13:29:07   
miana
Семејно куче убило бебе старо 8 дена

22.11.2012 | 13:12
Извор: Точка
Прочитано: 326 пати
Испрати на пријател
Зголеми го фонтот
Намали го фонтот

Хари Харпер починал во болница откако го каснал териер, додека бебето било кај своите баба и дедо. Семејството нема зборови кои би ја опишале болката предизвикана од загубата.

Семејството на новороденчето кое починало после само едно гризнување е очајно. Само осум дена стариот Хари Харпер починал од повреди здобиени од нападот на домашното милениче, териер Џек Расел, додека бил на гости кај баба си и дедо си.

„Немаме зборови со кои би ја опишале болката и загубата која ја претрпевме. Целосно сме уништени“ – изјавило семејството на малото бебе. Од јавноста побарале да ги остават да тагуваат на мира.

Екипите на полицијата и итната помош многу брзо пристигнале во нивната семејна куќа во Шопшир. И покрај големите напори на болничарите да го спасат момчето, тоа починало во болницата. Мајката на момчето Микејла (19) за време на нападот била кај своите родители Гордон Бел (42) и Тереза (40), пишува во Daily Mail.

После трагедијата, била извршена истрага за да се утврдат точните причини за смртта. Податоците со кои полицијата располага во моментов укажуваат на тоа дека за смртта е виновно гризнувањето од кучето. После несреќата, териерот бил успиен.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 423
   RE: страшно
23.11.2012 15:39:19   
AnnaMolly RR
Докторите кои штрајкуваат поради проектот плата по учинок, ги разгневија пациентите.

До редакцијата на Курир стигнаа бројни поплаки од пациенти кои биле враќани дома, поради штрајкот.

-Вчера ја однесов мојата бремена сопруга на Гинекологија бидејќи имаше силни болки. Таму никој не сакаше да не прими, со образложение дека штрајкуваат. Се обратив на одделот каде пишуваше Итна амбуланта, но од таму само ме препраќаа на други места, по разни соби низ клиниката. Кога отидов на тие места, пак бев вратен назад. Немав друг избор, почнав да им се заканувам на вработените, бев испаничен поради состојбата на жена ми која плачеше пред нив од болки. Дури тогаш, кога покажав сила, ја примија на контрола, раскажува за Курир Н.С. од Скопје.

Синоќа на Гинекологија пристигнала пациентка од внатрешноста, на редовна контрола, во шестиот месец од бременоста. Вработени на Клиниката и се обратиле со зборовите „Нели гледате вести, па штрајкуваме, нема да ве примиме“!

Пациентите кои пред неколку недели имале закажан преглед, па во тој термин доаѓаат на клиниките, се враќаат назад. Гневни раскажуваат дека некој си игра со нивното здравје, нерви и пари.

За Курир велат дека докторите не смеат да штрајкуваат на ваков начин, на нивни грб.

-Пред еден месец ми закажаа снимање во „8-ми септември“, па вчера отидов во мојот термин. Ми рекоа дека тоа не важело, бидејќи докторите штрајкуваат, а јас не сум бил итен случај. Како можат да знаат дали сум итен случај без да ми го направат потребното снимање? Сигурно одам на доктор бидејќи имам проблеми, болки. Ова ги преминува сите граници, сведочи за Курир 56-годишен пациент кој инсистира да остане анонимен.

Докторите кои излегоа да штрајкуваат за да не бидат казнувани ако не сработат доволно, ги преминаа етичките кодекси и ја погазија Хипократовата заклетва.

Кај пациентите кои со здравствени проблеми одат на лекар, се создава револт бидејќи се враќани дома. Докторите не отстапуваат од штрајкот.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 424
   RE: Страшно
1.12.2012 2:01:16   
mosa
Четиригодишно дете почина од дизентерија
Epson Pro WP-4025DW
cms joomla
Четиригодишно дете почина од дизентерија

4-годишно дете од Кавадарци попладнето почина од дизентерија на Клиниката за детски болести во Скопје.

Хоспитализирано било околу 13 часот, во тешка здравствена состојба, без свест и целосно дехидридано, тврди директорката Аспазија Софијанова, која најави целосна дезинфекција на установата, бидејќи дизентеријата претставува една од најзаразните болести.

Родителите пак, обвинуваат за лекарска негрижа.



Slusavte li mamicki pocinalo 4 godisno detence od Kavadarci od dizenterija.user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image Na vesti slusnav deka roditelite rekle deka pricinata moze da bide hrana od nekoja sendvicarauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image .Ova bogami navistina e STRASNO!!!!!

< Поракaта ја уредил Ikana RR -- 2.1.2013 22:41:51 >


_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 425
Страница:   <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  15 16 [17] 18 19   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?