|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: страшно
22.9.2012 12:06:41   
Cipi Ripi
Ужасно, жалосно, трагедија...многу се потресов.....просто не ми се верува. Прими сочуство елче user posted image Господ нека го спаси бебенцето.

(Одговор на членот mila28)
Непосредна врска до пораките: 376
   RE: страшно
22.9.2012 12:41:40   
Elce
Мораше на царски,ова и беше втора бременост има синче 4 години,со првото се породи со царски недела дена после термин исто во чаир со целосна анестезија,тогаш и најдоа дека има еднорога матка и контракциите и се хоризонтални(ова може некој постручен подобро да го објасни)и сега бебечето и беше карлично поставено,таа сакаше со спинална ама зошто се одлучиле за целосна незнам.Колку само се радуваше кога остана бремена,плус и тоа дека сакаше женско,сакаше да ја држи во раце мојата керка,Голем мерак имам ми велеше.И на крај не успеа ни да си ја видиuser posted image user posted image user posted image
Зошто не и направиле тестирање за анестезии?????Или во прашање е некоја друга грешка....

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 377
   RE: страшно
22.9.2012 12:46:44   
Ikana
Ако имала претходно тотална анестезија тогаш 99% не е од анестезијата. Не може да направи шок од анестезија ако веќе има една тотална нека не ги лажат!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 22.9.2012 12:47:37 >

(Одговор на членот Elce)
Непосредна врска до пораките: 378
   RE: страшно
22.9.2012 12:54:32   
Ikana
Nemam zborovi....uzasno!

< Поракaта ја уредил Ikana -- 22.9.2012 13:04:04 >

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 379
   RE: страшно
22.9.2012 14:06:04   
AnnaMolly RR
Немам зборови за оваа трагедија! Џабе е да се каже колку ми е жал за жената, за цело нејзино семејство, а НАЈМНОГУ за дечињата што си останале без мајка user posted image user posted image user posted image
Многу тешко ми падна што се вратив назад на моето породување кога и мене за малку ќе ме изгубеа поради таа целосна анестезија, сега ми се враќа филмот и си мислам што ако?..
И јас со закажан царски, во Чаир, бебе карлично поставено... Шок од анестезијата... Ауууу ужас! Мора малку повеќе да се преземат мерки за заштита на пациентките.
Искрено и длабоко сочувство за семејството на твојата пријателка, Елче!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Ikana)
Непосредна врска до пораките: 380
   RE: страшно
22.9.2012 15:40:34   
Natuska85
user posted image user posted image user posted image леле трагедија,сочуство Елче.А во медиуми оти го нема случајот или пак ќе го заташкаат како многу други работи кои се настанати заради лекарски грешкиuser posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 381
   RE: страшно
22.9.2012 15:45:00   
Annet
ah neka pociva vo mir dusa taa,neznam sto da kazam,zalosno,tragicno,abe ovaa nasa drzava nikakva,koi se tie doktori bre,kako se vrabotija,koj gi vraboti,pa i partii i se neka odi vo nepovrat,ke gubime luge mladi,majki,deca...ahhhh
mnogu zalno,mnogu......................lugeee zivotot stana tolku surov,tolku sto boli mnogu...............

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 382
   RE: страшно
22.9.2012 19:49:58   
Sandric
Greota za zenata i socustvo za site bliskiuser posted image
Samo moram da kazam deka anfilakticen sok ne e lekarska greska(ako bilo toa)

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 383
   RE: страшно
22.9.2012 22:17:29   
kapina
zalosno neka pociva vo mir zenata elce primi socustvo

(Одговор на членот Sandric)
Непосредна врска до пораките: 384
   RE: страшно
22.9.2012 23:18:56   
Bogdancanka
socustvo Elceuser posted image user posted image user posted image kakva tragedija...nemam zborovi za nasevo zdrastvouser posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 385
   RE: страшно
23.9.2012 9:54:07   
meU87
И мене вчера како гром од ведро небо ме погоди оваа вест, пред се поради тоа што имав можност да ја запознаам жнава, да видам колку е позитивна, смирена и прекрасна.
Немам зборови, посебно душа ме боли за детето , кое е толку паметно, интелегентно, послушно, секоја и чест како го израснала, такво мило дете на тие години немав сретнато, а беа толку приврзани.
Докторот кажал дека се случува на еден од 3000 случаи, незнам што да кажам... и мене не ми е јасно... дали како од пеницилин што се добила алергија , можеби и од ова така, да немора од еднаш да ти бие нешто...
Како и да е , џабе е да се размислува и тумачи сето тоа, тоа нема да ја врати. Се надевам дека малечката ќе биде добро. Бог да е со нив и да им помогне !

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 386
   RE: страшно
23.9.2012 11:50:44   
Anci 84
Izrevoltirana od toa sto i se slucilo na zenata,pisav post na fb stranata na sitel,zosto ne objavuvaat vakva vest,da slusne posirokata javnost sto se slucuva vo bolnicite i znaete sto mi go izbrisale postot(kao i ne e bitno).Neka i lesna zemjata,zalosno i strashno...user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 387
   RE: страшно
23.9.2012 13:11:22   
meU87
Мислам дека е крајно непотребно мешење на медиумите. Штом семејството не си покрена иницијатива за такво нешто, сигурно не е работата до докторите, аанастезиолозите и сл... а со медиуми и слични работи буквално ништо нема да се постигне, оваа прекрасна личност никој нема да ја врати.
Секој организам си е приказна за себе, вакви работи не се случуваат само на пораѓај, туку се дешава при било каква операција.
Тоа што се случи е стресно за сите кои ги познаваат неа и нејзиното семејство. Голема трагедија, но пак ќе кажам, се случува на секоја клиника, во секоја операциона сала. Силно и искрено сакам да верувам дека не е пропуст на медицинските лица.
И пак ќе кажам , дека беше прекрасна и чиста душа го потврдува фактот што Богородица на нејзин ден си ја зема кај неа.

(Одговор на членот Anci 84)
Непосредна врска до пораките: 388
   RE: страшно
24.9.2012 22:31:49   
mosa
Мртва ја породиле,бебето женско се бори за живот на детска клиника приклучено на апарати.останало долго време без кислород.

lele E;ce bas strasno,zalno grepta sa familijata izrazuvam socustvo

a inku i moeto vnuce sto trebase da se rodi sega vo septmvri se rodi vo avgust vo 8 mesec od bremenost i ne prezivea.user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 389
   RE: страшно
25.9.2012 9:22:35   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: mosa

Мртва ја породиле,бебето женско се бори за живот на детска клиника приклучено на апарати.останало долго време без кислород.

lele E;ce bas strasno,zalno grepta sa familijata izrazuvam socustvo

a inku i moeto vnuce sto trebase da se rodi sega vo septmvri se rodi vo avgust vo 8 mesec od bremenost i ne prezivea.user posted image user posted image user posted image user posted image

Lele majko mila...dusice..Mnogu mi e zal..Neka pociva vo miruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 390
   RE: страшно
25.9.2012 16:47:45   
mosa
Lele majko mila...dusice..Mnogu mi e zal..Neka pociva vo miruser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


I mene draga mnogu mi e zal,postojano mislam na nego,mu se raduvav mnogu.Pocivaj vo mir angelce

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 391
   RE: страшно
25.9.2012 19:28:47   
Maria
Леле ... не ми се верува... user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот mosa)
Непосредна врска до пораките: 392
   RE: страшно
26.9.2012 11:38:22   
AnnaMolly RR
Србин си ја продал бремената жена за 1.500 евра

Српската полиција покрена обвинение против еден жител на Нови Сад бидејќи си ја продал бремената жена за 1.500 евра.
Мажот од Нови Сад ја продал жената во четвртиот месец од бременоста на жител од Крушевац поради тешката материјална состојба. Планот бил таа извесен период да претстојува во семејството, а потоа да побегне. Жителот на Крушевац ја купил жената за да му роди дете на неговиот син, а ја држел заклучена, поради што таа не можела да побегне.

Откако не успеал планот за бегство, мажот што ја продал сопругата јавил во полиција дека таа е киднапирана.

Но, полицијата утврдиле дека се работи за трговија со луѓе и подигна обвиненија против посредниците при купувањето, како и против продавачот и купувачот.

Согласно Кривичниот закон на Србија трговијата со луѓе предвидена е затворска казна од две до десет години.

Извор: Курир.мк

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Maria)
Непосредна врска до пораките: 393
   RE: страшно
28.9.2012 15:02:04   
AnnaMolly RR
Луѓе, ептен ми е страв од западнонилскава треска :((((( Дома само се мачкаме сите со Аутан, ставам Раид таблетки и надвор палам спирали. Сега и некое едногодишно детенце се заразило, па уште повеќе ми е страв! Се надевам дека брзо ќе оздрави малечкото!

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 394
   RE: страшно
28.9.2012 16:52:08   
Cipi Ripi
AnnaMolly da ti kazam jas ne sum nekoja panicarka, ama nekako i mene ne mi e seedno so ovaa "treska" i komarcive, pa zatoa nonstop imam ukluceno protiv komarci vo steker sto se stava.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 395
   RE: страшно
29.9.2012 15:55:28   
AnnaMolly RR
И јас воопшто не сум паничар, ама ова ме исплаши. Вчера утепав еден тигрест комарец и пак ми дојде паниката. После некое време седевме во двор и ме касна комарец и уште повеќе се исплашив! Ама вчера една комшика што имала пријателка вработена на инфективна и рекла дека сите заболени биле на патување надвор од Македонија и малку се смирив.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 396
   RE: страшно
29.9.2012 16:54:25   
Maca25
Јас ич не паничам, ама прееска налета еден комарец на мене и тргнав да го бркам, го размавав со крпа, па ми текна на трескава, па уште толку му се пуштив.....и на крај ми побегна user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 397
   RE: страшно
1.10.2012 13:37:38   
Luci
Женски завчера на работното место починал Д-р Здравко Јошевски од гинекологија Чаир. После завршен цраски рез влегол да се истушира со уклучен бојлер и починал на лице место од струен удар

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 398
   RE: страшно
1.10.2012 15:28:12   
miana
ct ct ctc ct c greota user posted image
Kade toa se tusiral ? Na klinika? Lele dusicka..neka pociva vo mir..

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 399
   RE: страшно
1.10.2012 15:39:45   
Barbicki2
of lele za greota..

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 400
Страница:   <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  14 15 [16] 17 18   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?