|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Креветче
2.4.2012 10:50:07   
Maca25
И јас сум за дрвено креветче. Нашето е големо, Н. уште спие во него. Има тркалца, па може да го возиме низ спална. Има 2 големи фиоки, и внатре си ставам се си сешто, од играчки, до ќебиња и јакни.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 201
   RE: Креветче
2.4.2012 10:50:36   
rina13
se soglasuvam so beatris,nie si zemavme od tie srbskite od bunjakovec I da vi kazam krevet e krevet.Ete ko za primer e I moeto drveno krevetce od bebe sto uste e vo funkcionalna sostojba izrastele 4 deca I nisto ne mu fali,a vo naseto prvo montazno nemozese do 6mes kerka mi da dospie zasto se raspadna, a da zaboraviv probav ednas da go sklopam I site mozni strafa se rasklatija pa mm edvaj pak go otvori.

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 202
   RE: Креветче
2.4.2012 11:01:15   
Maca25
еве и фотки од нашето креветче

user posted image

user posted image

user posted image

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 203
   RE: Креветче
2.4.2012 11:16:44   
Goddess*

ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

I jas gi gledav tie vo Bunjakovec srpski, i mislev da zemam takvo se dodeka ne mi kazaa deka ke si go mava glavceto, eve istoto go vika i Andriance. Taka sto, utre si go zimam ova za moeto user posted image


pa zatoa na drvenite krevetcinja se stava naokolu ogradici(ako ne se lazamuser posted image taka se vikaa)i bebeto e taka pobezbedno od udiranje na glavceto ili racinjata i nozinjata da im se zaglavuvaat megu resetkiteuser posted image

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 204
   RE: Креветче
2.4.2012 11:32:07   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Malku sum tazna i razocaranauser posted image Gi prodale site krevetcinja, a tolku mnogu mi vikaa nemoj od jumbo, kinesko e, otrovno e... i sto ti uste ne, a videte se razdzapale po krevetcinjata. Ooooh, a tolku mu se raduvav.
Rekle deka ke dobijat novi nabrzo, pa ajde zdravje Boze.


Cipi Ripi jas bi ti rekla da dades uste 1000 denari povekje i da si kupis od Enci Menci na Chipolino.
Sepak toa e nesto sto kje go koristis nekolku godini.Jas ne bi od Jumbo najiskreno.
Sega znam deka finansiite mnogu znacat ama sepak moe e pogobro da kupis sledniopt mesec kvalitetno otkolku da izleze na daj Boze da go preplatis.
Jas imav prvo drveno mi go dadoa nemavme pari za da kupuvame,posle koga se stvori prilika kupivme an popust od Enci Menci.

user posted image
Ova e 3790 denari so popust i e na Chipolino.
Imas i saem za bebe isto taka da mozes da najdes.

Se nadevam ti pomognav

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 205
   RE: Креветче
2.4.2012 11:36:09   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris RR

Ај сеа јас да ви го расипам малку муабетов user posted image , ама сте помислиле ли дека ако детето се удри 2-3 пати во дрвеното креветче ќе се научи повеќе да пази кога се исправа/врти и сл.? Плус на дрвеното можеш да му ја извадиш страничната ограда кога ќе порасне и да си спие така.

Е сега не можеш да го мкнеш навака натака, ама дрво си е дрво, ова е мушама. Јас не спијам во мушама нема ни детето мое.

Секој со своето мислење.



Филип спие во дрвено креветче и ниеднаш се нема удрено, а нашево може да се мкне насекаде, со тркалца е.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 206
   RE: Креветче
2.4.2012 13:32:43   
Cipi Ripi
Fala na site za sovetite, ama jas navistina nemam mesto kaj da stavam krevetce, zatoa i ne kupuvam drveno. spalnata mi e mnogu malecka i planiram bebeto da si spie so mene na spalna, a montaznovo mislam deka i te kako ke mi se najde za od vreme na vreme, ili navamu natamu. Osven toa krevetceto moe od bebe izgleda kako toa na Maca i e mnogu socuvano vo slucaj da se rasklati montaznovo (kako sto vikate neli), a dusek i onaka plus ke kupam.
Fala dostickage, ke prasam vo enci menci koja cena se sega montaznive, epten mi se svigaat.

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 207
   RE: Креветче
2.4.2012 13:38:14   
AnnaMolly RR
Ципи Рипи, кај нас во една продавничка во Мавровка беа по 3.500 мислам, ако не и поевтини. И плус како лулка има што се става внатре. Заборавив како се викаше продавничката, ако сакаш ќе прашам.

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 208
   RE: Креветче
2.4.2012 13:51:50   
Cipi Ripi
Moze, prasaj. Fala ti.
Koga da te cekam da mi kazes, vecer?

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 209
   RE: Креветче
2.4.2012 13:56:34   
Fiao
I jas mislam deka drveno si e drveno krevetce i koga bi me prasale mene sekogas povekje me privlekuvale prirodnite materijali na bilo koja tema (krevetce, obleka i sl). Veruvam deka se nesto poskapi od montaznite, ama veruvam i deka se mnogu pokvalitetni. E sega problemot so mesto vo spalna e veke sosema drug problem... No sepak ako veke se resite za montazno i jas glasam za chipolino user posted image .
...iako jas sepak bi probala da napravam mesto za drveno... user posted image
eve da go vidite naseto, nez dali sum vi pustila slika user posted image
user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 210
   RE: Креветче
2.4.2012 13:58:12   
Џесика
За издржливоста и квалитетот се е индивидуално. Јас имам монтажно од Babystar од Бисер го земав за околу 4000 и не е мрднато, син ми по цел ден скокаше во него, влези-излези преку тоа отворот со патент, нигде се нема отпарано, искинато, скршено. И уште можам да го користам, ама си го донесов мојот кревет од кај мајка ми (90-200) и си спие на него. монтажново ми е склопено во шкаф, душечето спакувано, како нови се. Многу сум задоволна од издржливоста.

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 211
   RE: Креветче
2.4.2012 13:58:27   
Beatris
AnnaMolly и нашето е на тркалца, си го возам насекаде, него мислев не се пакува да си го земеш на одмор на пр user posted image user posted image user posted image  Ципи Рипи ако бебуш спие со тебе на спална и така се навикне тешко дека ќе сака да спие во креветче после само user posted image  Само мое мислење... Зашто тогаш да ги даваш и тие пари. Золва ми до 3-4 месеци го научи само со неа на спална, немаше шанси после во креветче да спие, а богами сега па ич. Отидоф офтопик ама стварно ако спие на спална, а ова ти е за низ дома да го ставаш да спие понекогаш, тогаш и количката ќе ти заврши работа ич не купувај.

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 212
   RE: Креветче
2.4.2012 14:01:58   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: AnnaMolly RR

Ципи Рипи, кај нас во една продавничка во Мавровка беа по 3.500 мислам, ако не и поевтини. И плус како лулка има што се става внатре. Заборавив како се викаше продавничката, ако сакаш ќе прашам.

na plasticarskata gi gledav jas tie montaznite so plus lulka bea 7500  ama ne otidovme povtorno za sk i si zemavme isto bez lulka  ama i ova se lula dodeka e na gornoto nivo   jas samo pruzam raka noke i si ja lulam ako zamrda eve sega ke vi go pustam

user posted image

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 213
   RE: Креветче
2.4.2012 14:07:36   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: Cipi Ripi

Moze, prasaj. Fala ti.
Koga da te cekam da mi kazes, vecer?


Не, еве прашав. Во 26 јули во подрумот. Имаше голем избор. И ние такво ќе земевме, ама ова ми го даде тетка ми, па заштедивме некој денар.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 214
   RE: Креветче
2.4.2012 14:44:00   
mami2
Јас сум дефинитивно за дрвено. Имаме две, едно од српските од продавницата на Илинденска и едно е моето од пред 35 години. Имаме монтажно, го добивме на крштевка, ама тоа ни служи за на одмор и како кош за играње. Мене монтажното ми е како шатор, за на одмор, за дома бирам и за себе кревет од дрво. Со тркалца се па децава си ги возат низ спална, еднаш и сами ги преместија.
Плус дрвеното е полесно е за одржување, се пребришува, а монтажното е платно, мора да се пере зашто впива прашина

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 215
   RE: Креветче
5.4.2012 21:15:31   
mamicki
K spie vo metalno krevetce, a F imashe drveno... Podobro e drvenoto, sepak... a montaznite, hm... neli apsorbiraat mn. prashina?

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 216
   RE: Креветче
4.5.2012 4:08:37   
ivana89
mojot bebus ima drveno krevetce poklon od baba mu i dedo mu zosto jas sakav drveno,a majka mi8baba mu) mi vikase da odberam montzno no jas ne drveno si e drveno vo nego spiese do 8 meseci i nekoj den se dodeka ne pocna da see isprava da zastanuvaa na nozi i sega ogradata mu doaga nad meseto i malku da se navali moze vednas da tresne na plocki sto e mnogu loso a kaj nas nasekade e plocki i bas se iznervirav zosto go odbrav drvenoto odnosno ogradata mu e po niska ....zatoa ako kupuvat drveno krevetce barajte so povisoka ograda za da moze da go koristi i koga ke pocne da stoi na noze da bide bezbedno za ova mene nikoj ne me predupredi...i zatoa sega mu kupivme i montazno vo toa e pobezbeden i da skoka bidejki e povisoko a drvenoto ni stoi za ukrasuser posted image ....inaky go kupivme za 40 evra dosta poevtino za razlika od cenata vo mk so tenok dusek i zatoa si go smenivme dusekot go stavivme toj od drvenoto krevetce

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 217
   RE: Креветче
4.5.2012 9:19:56   
ivoni4ka
mamicki aj da vi kazam nesto malku povtorno sum oftopik
ima akcija vo Tus marketite vo Stip za dr. gradovi neznam montazno krevetce na 2 nivoa za 2500 den.
se zeznav jas na A i kupiv od Andrej kompani isto samo so postlje za presoblekuvanje ( citaj ne ja korstev) za 7000 denuser posted image

_____________________________



(Одговор на членот ivana89)
Непосредна врска до пораките: 218
   RE: Креветче
10.5.2012 13:24:32   
san4ence
Zdravo sakam da prasam dali imate videno nekade vakvo krevetce mi se dopaga mnogu no neznam kade mozam da go najdam
user posted image

vi blagoradam....

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 10.5.2012 23:12:53 >

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 219
   RE: Креветче
10.5.2012 13:41:51   
dostickage
ИЗВОРНА ПОРАКА: san4ence

Zdravo sakam da prasam dali imate videno nekade vakvo krevetce mi se dopaga mnogu no neznam kade mozam da go najdam
user posted image

vi blagoradam....


cangaroo kaj nas drzat vo keramidnica vo Pir Komerc.Pobaraj si broj kje ti kazat dali go imaat.
Imaat i prodavnica  tamu u keramidnica

< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 10.5.2012 23:13:46 >

(Одговор на членот san4ence)
Непосредна врска до пораките: 220
   RE: Креветче
10.5.2012 13:53:34   
san4ence
ИЗВОРНА ПОРАКА: dostickage

ИЗВОРНА ПОРАКА: san4ence

Zdravo sakam da prasam dali imate videno nekade vakvo krevetce mi se dopaga mnogu no neznam kade mozam da go najdam
vi blagoradam....


cangaroo kaj nas drzat vo keramidnica vo Pir Komerc.Pobaraj si broj kje ti kazat dali go imaat.
Imaat i prodavnica  tamu u keramidnica
[/quo

Aj te molam ako go znaes brojot pisi mi vo pp da se javam da prasam ili nekoj drug koj go znae piset_e.user posted image user posted image


< Поракaта ја уредил Natuska85 RR -- 10.5.2012 23:14:31 >

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 221
   RE: Креветче
10.5.2012 15:28:32   
mamicka77

ИЗВОРНА ПОРАКА: ivoni4ka

mamicki aj da vi kazam nesto malku povtorno sum oftopik
ima akcija vo Tus marketite vo Stip za dr. gradovi neznam montazno krevetce na 2 nivoa za 2500 den.
se zeznav jas na A i kupiv od Andrej kompani isto samo so postlje za presoblekuvanje ( citaj ne ja korstev) za 7000 denuser posted image


zosto bre ivoni4ka 7000den pa jas gledav vo Andrej kompani 4800 so se tul so podloga se ama naminavme vo kocani i od tamu si zemavme isto 4700den bese so tul so podloga so se i jas si ja epten iskoristiv podlogata do 4ipol meseci dodeka da pocen da ne ja zbira se tamu bese soblekuvana i oblekuvana i za banjanje i za spenuvanje pelena i onaka se apsolutno koga stanuva zbor za oblekuvanje bese na podlogata sto mi se bas svigase ni polovina da te bole ni nisto a otkako pocnavme na petosed da se soblekuvame polovinata me milion pati streknala

(Одговор на членот ivoni4ka)
Непосредна врска до пораките: 222
   RE: Креветче
22.5.2012 14:58:29   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: Мајка

Женски ај тука ќе си прашам па ако е за друга тема прашањето, префлете ме!!
Вчера купивме креветче од Jumbo такво монтажно на него со повивална, дел за играње на земја, со играчки, со мрежа за комарци. Е сега, вчера го монтирав и ми останаа уште две рачки што неможам да откријам за што се. Креветчето е зелено плаво, со две нивоа. Ако го има некој истото го молам да ми пише пп. Благодарна user posted image




_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот mamicka77)
Непосредна врска до пораките: 223
   RE: Креветче
22.5.2012 15:11:09   
mamicka77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Мајка

Женски ај тука ќе си прашам па ако е за друга тема прашањето, префлете ме!!
Вчера купивме креветче од Jumbo такво монтажно на него со повивална, дел за играње на земја, со играчки, со мрежа за комарци. Е сега, вчера го монтирав и ми останаа уште две рачки што неможам да откријам за што се. Креветчето е зелено плаво, со две нивоа. Ако го има некој истото го молам да ми пише пп. Благодарна user posted image




nie imame isto takvo montazno so povivalna i so tul za komarci,tie dve sipki se stavaat unkrs uste odma pred da go sklopes fakticki na dolnoto nivo kade sto ke stoe dusekot po edna god,se stavaat unkrs si imas takvi po dve dupcinja na kosinjata mislam bese i gi bodnuvas tamu sipkite,pa se stava gornoto nivo toa platnoto so tie plastikite,pa se stava tenkoto dusece pa presoblekuvalnata pa tulot.
Moras da go trgnes gornoto nivo i taka kako sto e kako kos i gi stavas sipkite vidi ubavo ima na krajcinjata dolu niskoto


< Поракaта ја уредил mamicka77 -- 22.5.2012 15:13:22 >

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 224
   RE: Креветче
22.5.2012 15:44:16   
elenak
ИЗВОРНА ПОРАКА: Мајка

Женски ај тука ќе си прашам па ако е за друга тема прашањето, префлете ме!!
Вчера купивме креветче од Jumbo такво монтажно на него со повивална, дел за играње на земја, со играчки, со мрежа за комарци. Е сега, вчера го монтирав и ми останаа уште две рачки што неможам да откријам за што се. Креветчето е зелено плаво, со две нивоа. Ако го има некој истото го молам да ми пише пп. Благодарна user posted image

Па мора да има упатсво и мм по него го склопуваше нашето ама како можел и боцки да и стави не знамuser posted image Како ја ставам таму и цврсто да спие ги отвара одма очите и плаче. А да ја оставам таму да седи па ич, на пет мин дури да отидам да ја фрлам пелената.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 225
Страница:   <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  6 7 8 [9] 10   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?