|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување - II дел
7.12.2011 22:01:42   
puze
te molam bella 80 prasaj jas prasav pred 1 mesec mi rekoja deka ne vrakale ako pravis na privatno samo preku fondo ako pravis.

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 2426
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2011 12:24:14   
bella80

ИЗВОРНА ПОРАКА: puze

te molam bella 80 prasaj jas prasav pred 1 mesec mi rekoja deka ne vrakale ako pravis na privatno samo preku fondo ako pravis.

Puze i mene mi go kazaja istoto,ako e na privatno se si plakame nie:((((((((
Ti kako si mi?

(Одговор на членот puze)
Непосредна врска до пораките: 2427
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2011 13:44:01   
ole2004
Јас не сум пишла одамна,но ве читам постојано.Сакам да ви посакам успех на сите што сте во постапка за ИВФ,а на сите идни мамички лесна бременост.Јас правев ИВФ во 2009 и си имам прекрасна ќерќичкаuser posted image .Овие месеци планирам да правам ИВФ приватно во Систина,па ме интересира кои испитувања треба да ги направам пред постапката и која е цената отприлика,бидејки знам дека зависи од терапијата.Поздрав

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 2428
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2011 15:42:01   
Olivia
Ole2004 ubavo da vidi post od tebe po tolku vreme, sigurno kerkickata vi donese mnogu radost, ti posakuvam pobrzo malata da si dobie bratce ili sestrice, ispituvanjata ne bi trebalo da bidat mnogu razlicni od tvoeto prvo ivf,se odluci kaj koj doktor ke odis vo Sistina.Pozdrav

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 2429
   RE: Вештачко оплодување - II дел
8.12.2011 16:51:27   
ole2004
Благодарам Оливиа,и јас препоставував дека се истите испитувања што се потребни кога се прави ИВФ преку фондот.До сега направив брисеви,хепатитБ и Ц,ХИВ,а од ПАП чекам резултати,ми останаа хормони и крвна слика,па од јануари планирам да почнам.Ќе одам кај др.Снежана Адамоска Клисарска која ми го правеше и првото ИВФ

(Одговор на членот Olivia)
Непосредна врска до пораките: 2430
   RE: Вештачко оплодување - II дел
9.12.2011 3:12:07   
trust
nisto od moeto IVF zakazano za vo Januaruser posted image , mojata tiroidna zlezda pak me izdade po tret pat, pak ima pokaceni vrednosti, toa se vika maler, dva meseci po red bese kako taka normalna da recam i sega koga pocnav da se podgotvuvam za IVF pak pokacena, veke neznam so da mislam, sve sto treba pravam, pravilna ishrana, ne pusam, kafe ne pijam, vezbam sve za dzabe, znaci stvarno nema pravilo..
Dali ima nekoj iskustvo so hiperteroidna zlezda a pominuval niz proces na IVF, ve molam piseteuser posted image

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 2431
   RE: Вештачко оплодување - II дел
9.12.2011 13:20:16   
betti
milicki moi gledav na televizija emisija profesor doktor za ivf koj kazuvase za uspesnosta za ivf
dr rece vaka
moe mislenje e pacientite koi sakaat da pravat ivf najgolem uspeh imam kaj pacienti so zamerznati embrioni
znaci da se pravi punkcija da se zamerznat embrionite pa posle po 2 meseci transfer
80 posto uspeh imalo so zamerznati
trust mila pa dali ima lekarstva da se prima jas ne se razbiram nogu ot toa no sto ti velat lekarite nema medikamenti da se sredi toj problem nemoj da taguvas mila ima resenie za sesto

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 2432
   RE: Вештачко оплодување - II дел
9.12.2011 15:48:33   
chery33
trust ..visokata vrednost neli mu treba terapija neka tiprepisat sporedno so stimulaccijata ke si gi pies.. ne znam slucaj za ivf ama znam slucaj so zabremenuvanje a visoka vrednost na tiroxin deka vo tekon na cela bremenost si piese prepisan terapija so cesti kontorli
ne se razocaruvaj trust konsultiraj se ,,i ne znam zasto ne bi pocnala so ivf

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 2433
   RE: Вештачко оплодување - II дел
9.12.2011 22:37:33   
Oli17
IVIV so sreka......daj boze da bide se vo red....pa vo novata godina da ni se pofalis so user posted image ili user posted image

Jas ke go znam rezultatot pred nova godina, ama kako i da e narednata godina da si ja cekame vo pregratkite na nasite user posted image user posted image

ИЗВОРНА ПОРАКА: iviv

RR pocnavme so terapijata i sega so gospod napred se neka bide kako sto treba user posted image i vo novata godina souser posted image ili user posted image user posted image
Pozdravce se citame


(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2434
   RE: Вештачко оплодување - II дел
10.12.2011 11:48:43   
bella80
Ajde Iviv neka ti e so sreka!!!!Pa vo Novata godina ne so user posted image tuku souser posted image user posted image Ti pustam srekicka i pisuvaj ni,da si spodeluvame iskustva.Jas zavrsiv so orgametrilot i cekam da mi dojde,posle 2d.c. odam kaj Tase da proveime endometriumot i ako e se vo red ovoj mesec Invitro.
Dali nekoja od Vas ima pieno orgametril i posle kolku dena i dosol ciklusot?

(Одговор на членот Oli17)
Непосредна врска до пораките: 2435
   RE: Вештачко оплодување - II дел
12.12.2011 20:26:31   
iviv
fala vi devojki za podrskata,premnogu mi znaci daj boze da ni se ostavri na site zelbata da si imame user posted image a moze i user posted image user posted image .
jas do sega rpimiv 15 inekcii gi primam tri dnevno ,sakav da ve prasam nesto dali znae nekoj da mi kaze deneska [ravev labaratorija proverka na lh i estradiol ,estradiolot mi bese malku nizok neznam trebal da bide okolu 100 a mene mi bese 43 nesto taka ali doktotorov mi rece ne se sekiraj imame uste cela nedela ne e nisto strano isto taka mi napomena deka toa e i deka imam eden jajnik ,se nadevam deka se ke bide vo red i deka zaedno ke se raduvame vo novata godina user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

Pozdravceeeeeeeuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 2436
   RE: Вештачко оплодување - II дел
12.12.2011 20:29:41   
iviv
Oli 17 i bella 80 i jas na vas vi pustam mnoooooogu srekicka i na site drugu koj pominuvame niz procedurata za inv oploduvanje .Srekata e so nas se sto treba e nie da bideme pozitivni user posted image

(Одговор на членот Oli17)
Непосредна врска до пораките: 2437
   RE: Вештачко оплодување - II дел
12.12.2011 20:56:07   
iviv
Devojki mene me zamisli malku ova so Estradiolov koja ima iskustvo neka mi pise ili ako ima negde niz forumov pustete mi link jas ne mozam da najdam ?????? user posted image

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 2438
   RE: Вештачко оплодување - II дел
12.12.2011 22:45:36   
trust
Chery33: mi dadoa terapija eve veke 6 meseci ja imam, problemot e vo toa sto nemozat da ja stavat pod kontrola mojata"luda" tiroidna zlazda" eden mesec e visok hormonot, drugiot nizok katastrofa..a mojot dr. mi rece kogake bila stavena pod kontrola ke se zapocne IVF..i ete pred 20 dena bese pod kontrola si gi napraviv prvite cekori za IVF ..no nisto, ete ja pak e pokacenauser posted image  sega ke probam so akupunktura da ja reguliram, zaso doktorive me naduvaa so tableti i pak nistouser posted image  sega ke cekame da ima podobruvanje pa so gospod napred se nadevame deka novata godina ke ni donese nova radost na nas i na site koi posakuvaatuser posted image

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 2439
   RE: Вештачко оплодување - II дел
16.12.2011 23:58:10   
chery33
kaj ste zenickiiiiiiiiiiiiiiiiiiii....user posted image

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 2440
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2011 0:00:01   
Viktori
одмараат изгледа, чери :) кај и да е ќе се појават user posted image

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 2441
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2011 10:22:39   
bebabeba
Zdravo devojki,
mene me snema nekoe vreme ama bev zafatenapa ete da vi javam shto se slucuva kaj mene.Dobiv odgovor od fondot deka bi mi odobrile sredstva preku niv samo so donor na jajce kletka.Toa nemozev a i seushte nemozam da si go prifatam zatoa shto go gledam kako posledna opcija zatoa shtodo sega ne sumpravela invitro nitu nekoja druga stimulacija,pa zoshto da ne si probam.Nekni bev kaj Dr.TAshe za prv pat so moite rezultati i covekot mi dade barem malku nadez zatoa shto mi kaza deka imal uspeh i so daleku poloshi rezultati od moite(,povisok FSH od mojot).Mi kaza deka ne treba da se razocaruvam deka nego mu e potrebno samo edna jajce kletka koja veli na sekoj nacin ke se potrudime da ja izvadime...epa krajno e toa so donor.No na pregledot vide polip na matkata.Malku se zacudiv od kade sega odednash polip zatoa shto posledno na 4D me gledashe LAzarevski vo septemvri,mi kaza deka mozi e sega napraven i ke pocekame naredna menstrucija dali sam ke se iscisti ak ne moram na histeroskopija zatoa shto ne mozi invitro so polip.
Znaci cekam da vidam shto ke se sluci so polipot.Mojot maz mi veli pred postapkata da se konsultiram so drug doktor no doktorot mi go kaza i jas samata go vidov do dushe nemam pojma kako izgleda no ima senka na snimkata.
Pa shto ke se sluci ke vi pisham.Pozdravce do site

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 2442
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2011 14:08:56   
pinokio2010
I jas imam vadeno polip ne e voopsto strasno, a i podobro e da ti napravat histeroskopija predf IVF bidejki doktorot taka poubavo ke ja vidi vnatresnosta na matkata. mene taka mi vidoja pregrada vo matkata koja inaku na UZV ne se zabelezuvase i mi ja otstranija. Histeroskopijata ne e strasna voopsto, do rucek veke ke si bides na noze i doma kako nisto da ne se slucilo. Veruvaj mi, imam dosega praveno 3 i sekogas boli taka. Pozz i so sreka.

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 2443
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2011 16:55:52   
bebabeba
Milicka , kazi mi dali boli i dali go pravat so anestezija ili ne?nDoktorot mi rece ako pravime histeroskopija ke iskoristime i laparoskopija da se napravi.Kolku koshta na privatno od prilika?

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 2444
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2011 17:13:45   
bella80

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebabeba

Milicka , kazi mi dali boli i dali go pravat so anestezija ili ne?nDoktorot mi rece ako pravime histeroskopija ke iskoristime i laparoskopija da se napravi.Kolku koshta na privatno od prilika?

Jas nemam praveno,ama ko sto imam citano se pravi so anestezija,ne custvuvas nisto,posle edna nedela imas malku bolki dodeka ne zarasnat malite rezovi.Na stranata na plodnost histeroskopija+laparoskopija 60000 den.Ne e nisto strasno ama se nadevam nema da ti treba...Pozzz

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 2445
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2011 17:59:44   
ole2004
Jas imam praveno vo Sistina i mi naplatija 44000den.Se raboti pod anestezija,intervencijata trae kratko,ostanav 1den vo bolnica,a sledniot den veke bev na rabota.So sreka bebabeba i poskoro da se izraduvas na ednouser posted image

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 2446
   RE: Вештачко оплодување - II дел
17.12.2011 18:21:33   
bebabeba
FAla:-)isto i vie shto poskoro so user posted image user posted image

(Одговор на членот ole2004)
Непосредна врска до пораките: 2447
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2011 1:54:45   
iviv
I jas imam vadeno polip ne e strasno ic istiot den fukncioniras ok .Jas go vadev kaj maticniot i mi naplati 2500 den ,najubavo da si se sredis pa posle da go pravis ostanatato moe mislenje
user posted image

Inaku zenski moite rezulatati ne se ic sjajni posle primeni 24 puregon ampuli za invitro vo petokot estrogenot mi bese samo 105 i edna folekula koja doktorot se nadeva eka barem tee ke tera napred user posted image user posted image user posted image user posted image mnogu sum tazna i mnogu se sekiram ne mi se veruva deka na 27 god se ova mi se sluci .
Bilo koj da mi kaze misenje ke mi bide od pomos malku od malku da se sredam ,pa vo ponedelnik pak kaj doktorot pa d vidime sto kr mi kaze user posted image user posted image user posted image
Pozdravecee do site na vas vi ja posakuvam cela sreka user posted image

(Одговор на членот bebabeba)
Непосредна врска до пораките: 2448
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2011 12:15:53   
chery33
iviv opusti se milicke sega edno edno pomogni mu malku i ti psihicki ovie deNOVI OLABAVI SE MISLI POZITIVNO nekogas i ednoe dovolno da se fati nisto pred vreme ne mzoes da kazes imas uste 4 dena taman toj da bide dobar da s eoplodi i ete ti edno bebce gospodova rabota (zeno vagat i 18 11 i kaj niv ne se faka)sakav primer samo da ti kazam naj vazno da s eopustis i sto ke bide bozja volja
ti ja prakam celata sreka...napred ivivuser posted image user posted image

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2449
   RE: Вештачко оплодување - II дел
18.12.2011 13:13:37   
iviv
Fala ti mnogu probuvam da bidam pozitivna no stravot me obzema mn se trudam no ajde kako gopod nikoj ne e user posted image

utre sum kaj doktorot od sabajle pa ke vi pisam kako ke bide .......

Avcera i deneska se utepav od cistenje od sto me faka panika pa po cisto doma nikogas ne mi bilo user posted image 100 pati edna ista rabota da se cistela user posted image

imajte ubav den

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 2450
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 97 [98] 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?