|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Вештачко оплодување - II дел
28.11.2011 19:46:14   
iviv
I Jas go cekam testot na Luna G ......ajde mila se najdobro ti posakuvam i izraduvaj ne daj ni uste edna plus pozitivnost vo seto ova user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2401
   RE: Вештачко оплодување - II дел
28.11.2011 22:57:09   
trust
LunaG: kako si, pisi ni, izraduvaj ne so pozitiven odgovor za tvoeto user posted image ili user posted image user posted image

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2402
   RE: Вештачко оплодување - II дел
28.11.2011 23:14:54   
Melanija RR
LunaG se nadevam deka te nema zosto slavisuser posted image

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 2403
   RE: Вештачко оплодување - II дел
29.11.2011 12:07:54   
cleo
Luna ajde duso, samo napred user posted image Gi cekame ubavite vesti so netrpenie user posted image user posted image

(Одговор на членот Melanija RR)
Непосредна врска до пораките: 2404
   RE: Вештачко оплодување - II дел
29.11.2011 12:47:02   
chery33
LUNAAA ajde milickee
user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image

(Одговор на членот cleo)
Непосредна врска до пораките: 2405
   RE: Вештачко оплодување - II дел
29.11.2011 16:24:36   
LunaG
Dragi moi rr prijatelki,
Vi blagodaram za ubavite zelbi i nadezi za mene no sakam da ve izvestam deka deneska jas napraviv Beta hCG i izleze negativna. Zdravje, Bog kje ne blagoslovi eden den so plodot na nasata golema 8 godisna ljubov koja se nadevam deka kje trae dodeka sme zivi.

Bidete blagosloveni so plodovite na vasata ljubov i znam deka eden svetol den site nie kje bideme srekjni koga kje gi vidime user posted image ili user posted image , pa kje bideme user posted image user posted image , i kje se raduvame i placeme od srekja koga kje go slusneme prviot plac na nasite user posted image !

Ve gushkam site i vi blagodaram uste ednas za vasata nesebicna podrska!!!
Nemam drugi zborovi sega za sega, kje vi pisam koga kje mozam.

(Одговор на членот chery33)
Непосредна врска до пораките: 2406
   RE: Вештачко оплодување - II дел
29.11.2011 16:30:39   
Melanija RR
LunaG baknezi do tebe I tvojata pozitivnost.
I da znaes samo hrabrite I istrajnite uspevaat

_____________________________

3год= 8 кломифен,лапаро-хистеро, полупроодни јајцеводи,
3 IUI =/, без терапијаuser posted image август 2013г.
user posted image Бакнежот е генијален трик,дизајниран од страна на природата за да го запре зборувањето кога зборовите стануваат непотребни

(Одговор на членот LunaG)
Непосредна врска до пораките: 2407
   RE: Вештачко оплодување - II дел
29.11.2011 17:05:17   
iviv
LunaG mnogu mi e zal user posted image ,no vo isto vreme i mi e drago sto si vilku hrabra bravo za tebe ke bide mora da bide eden den i nie da se raduvame zatoa i sme tuka zosto dlaboko vo sebe veruvame deka ke staneme majki i toa ke se ispolni user posted image koga najmalku ocekuvame op user posted image user posted image .
Se najdobro mila imas podrska od nas zaedno sme posilni user posted image

(Одговор на членот LunaG)
Непосредна врска до пораките: 2408
   RE: Вештачко оплодување - II дел
29.11.2011 17:47:47   
bella80
Luna najiskreno mnooogu mi e zal...I jas za kratko vreme treba da pravam invitro i mnozam da zamislam kako ti e...Ama so Gospod napred ke bide...ima mnogu slucaevi po neuspedno invitro ostanuvaat prirodno...TI SI HRABRA DEVOJKA A HRABRITE GI PRATI SREKA...tE GUSKAM SILNOOOuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2409
   RE: Вештачко оплодување - II дел
29.11.2011 22:00:10   
milika
Luna, mnogu mi e zal. No i samata znaes kolku sme nie zenite silni i dokolku nesto navistina ni znaci, go ostvaruvame. Ako ne od prv pat, togas od nekoj nareden. Vo sekoj slucaj, stignuvame do posakuvanata cel. Ogromen pozdrav od mene user posted image

(Одговор на членот LunaG)
Непосредна врска до пораките: 2410
   RE: Вештачко оплодување - II дел
30.11.2011 9:52:47   
LUBA
Luna mila taka e samo pozitivno kako sto e Gospod nikoj ne e,eden den site nie ke se raduvame i placeme od sreka,sega znam kako ti e i jas minav takov neuspeh ama so pozitivni luge i misli hrabro za nekoja nedela ke go pomines i ke soberes sili zanareden pat ete mene segaimam uste pogolema volja i sila da seboram so nasiot problem.POZDRAV I POVEKE SREKA NAREDNIOT PAT NA SITE KOJ NE SME USPEALE.

(Одговор на членот milika)
Непосредна врска до пораките: 2411
   RE: Вештачко оплодување - II дел
30.11.2011 22:20:28   
trust
LunaG : znam deka sto i da ti pisam nema da ti ja namali bolkata , no ja znaes taa "se tece se se menuva" ostani pozitivna i veruvaj deka ke dojde i toj moment koga ke gi docekas famoznite user posted image iliuser posted image
Ete i jas denes dobiv mi kasnese 5 dena no se razocarav zasto znaev deka ke dobijamuser posted image Pozdrav do tebe i site rr

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2412
   RE: Вештачко оплодување - II дел
1.12.2011 12:30:14   
Oli17
Zdravo...

Prvo iskreni cestitki na site uspesno zavrseni IVF...imajte ubava i lesna bremenost, a na site rr mamicki im posakuvam beskrajna sreka vo pregratkite na nivnite user posted image user posted image .

LunaG...mnogu mi e zal za tvojot slucaj, no tvojata pozitivna energija koja ja siris na forumov so sigurnost ke te dovede do uspeh.....veruvaj vo sebe i prodolzi ponatamu.......

Jas na 25.11. pocnav so terapija za IVF, nekade kon sredinata na Dekemvri bi trebalo da bide transferot, sega za sega se cuvstvuvam dobro, samo malku imam promeni vo raspolozenieto, no se nadevam deka nabrgu ke pomine user posted image . Spored presmetkite na doktorot rezultatot ke se znae den dva pred nova godina, pa se nadevam na ubava novogodisna cestitka.....toa ke mi bide najubaviot podarok!!!

Pozdravce i so sreka na site rr!!!

(Одговор на членот trust)
Непосредна врска до пораките: 2413
   RE: Вештачко оплодување - II дел
1.12.2011 15:59:12   
Bogdancanka
Luna G mila bas mi e zal,so novi sili prodolzuvas ponatamu i od srce ti posakuvam nabrzo da se izraduvas na pozitiven rezultatuser posted image user posted image user posted image


Oli17 ajde stiskame palci za nova godina da si ja dobies najubavata cestitkauser posted image crtki


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот LunaG)
Непосредна врска до пораките: 2414
   RE: Вештачко оплодување - II дел
2.12.2011 23:16:59   
milasteve
zdravo najmili vcera lekarot mi prepisa merional inekcii,ke odam na inseminacija,baram mislenje za ovie inekcii kade se stavat but ili stomav?ne mi kaza dr,i dali bolat 

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2415
   RE: Вештачко оплодување - II дел
3.12.2011 12:07:49   
milika
Merional se prima potkozno, sto znaci vo raka ili vo stomak (ako se prima samo edna ampula pa e malo kolicestvoto, sto najverojatno e slucaj kaj tebe bidejki se spremas samo za inseminacija; ako se primaat poveke od edna - jas za ivf primav po 4 odednas - togas muskulno, odnosno vo but). Takvo bese moeto iskustvo, ako ima nekoj poinakvo neka pise.

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 2416
   RE: Вештачко оплодување - II дел
3.12.2011 18:09:19   
milasteve
imam 8 inekcii mila,po 2 treba odednas da primam

(Одговор на членот milika)
Непосредна врска до пораките: 2417
   RE: Вештачко оплодување - II дел
3.12.2011 18:57:33   
milika
2 ampuli se rastvaraat vo edna vodicka, sto znaci deka kolicestvoto ke bide malo i ke gi primas potkozno (raka ili stomak). Koga jas se spremav za inseminacija, gi primav vo raka (nekako samata ideja - inekcija vo stomak - mi bese mnogu jeziva, pa ne se ni obidov user posted image ). So sreka i uspesna inseminacija user posted image

(Одговор на членот milasteve)
Непосредна врска до пораките: 2418
   RE: Вештачко оплодување - II дел
3.12.2011 19:06:36   
iviv
Zdravo RR jas od utre pocnuvam so terapijata za invitro .Pocnuvam so Sprefakt po 0,5 na den doktorot mi rece potkozno samo neznam kade isto e valjda vo stomak i vo ramo ?? ako ima nekoj iskustvo neka mi kaze .....Pozdravceeeee user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот milika)
Непосредна врска до пораките: 2419
   RE: Вештачко оплодување - II дел
3.12.2011 21:33:44   
pinokio2010
Da, potkozno znaci vo stomak (okolu papopkot, jas gi stavam pod papok,vo toj del na stomakot i tuka najmalku me boli) i vo raka (nadlakticata)

_____________________________

4 x IUI =0
1.ICSI (02/2011) -:(
2.ICSI (07/2011) -:(
3.ICSI prir.ciklus + FET - :(

(Одговор на членот iviv)
Непосредна врска до пораките: 2420
   RE: Вештачко оплодување - II дел
5.12.2011 18:23:08   
bella80
Devojki slusnav deka fondot gi vrakal parite za inekciite za stimulacija iako ne pravis invitro preku fondot,ama ne znam kolku e tocnouser posted image Ako nekoja od Vas ima informacija molam da pise...Fala Vi

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 2421
   RE: Вештачко оплодување - II дел
6.12.2011 17:57:44   
iviv
RR pocnavme so terapijata i sega so gospod napred se neka bide kako sto treba user posted image i vo novata godina souser posted image ili user posted image user posted image
Pozdravce se citame

(Одговор на членот pinokio2010)
Непосредна врска до пораките: 2422
   RE: Вештачко оплодување - II дел
6.12.2011 18:14:34   
LUBA
Gi vrakase porano,a sega eukinato pred eden mesec mene me odbija e sega ne znam od koga ti e informacijata zosto pak da ne smenile da vrakaat,DAJ BOZE DA E TAKA.
ИЗВОРНА ПОРАКА: bella80

Devojki slusnav deka fondot gi vrakal parite za inekciite za stimulacija iako ne pravis invitro preku fondot,ama ne znam kolku e tocnouser posted image Ako nekoja od Vas ima informacija molam da pise...Fala Vi

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 2423
   RE: Вештачко оплодување - II дел
6.12.2011 20:54:27   
suzeto

ИЗВОРНА ПОРАКА: bella80

Devojki slusnav deka fondot gi vrakal parite za inekciite za stimulacija iako ne pravis invitro preku fondot,ama ne znam kolku e tocnouser posted image Ako nekoja od Vas ima informacija molam da pise...Fala Vi

jas cekam godina i pol no seuste nisto me odbia bideki ne sum dostavila prvo baranje vo fondot pa potoa da sum kupela inekcii no togas ne bese takov zakonot i dostaviv zalba i seuste nisto ne dobiv...bez razlika tie se na pozitivna lista i nema potreba od nikakvo baranje vo fondot tie se hormonski

(Одговор на членот bella80)
Непосредна врска до пораките: 2424
   RE: Вештачко оплодување - II дел
7.12.2011 1:27:50   
bella80
Devojki jas utre ke se javam vo fondot i ke ve informiram!!!!!

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 2425
Страница:   <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  95 96 [97] 98 99   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?