|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали сте задоволни од услугите на нашето здра...
3.9.2009 7:48:54   
jovanka
Mislam deka site nie zasluzuvame podobar zdrastven sistem.

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.9.2009 16:54:40 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 8:15:36   
mami
охоооо драга моја мислам дека начна многу болна тема за сите овдеuser posted image user posted image user posted image user posted image Здравство??Јас би рекла идиоти во бели мантили кои само гледаат како да ќарат некој динар повеќе без разлика на тоа дали ке убијат некого успат или ке помогнат. Имам премногу лоши искуства со доктори, секоја чест на исклучоците, но малку се оние кои совесно си ја извршуваат оваа професија

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 12:28:02   
Bile
Za ova ako pocnam da pisuvam ke napisam kniga vo 10 toma moze i poveke. Imam loso iskustvo i voopsto ne mi se dopaga kako funkcionira naseto zdravstvo. Mnogu raboti nemozam da razberam. Moeto iskustvoe premnogu bolno, no i iskustvata na narodot se premnogu negatizni zatoa ovde ke prestanam inaku ke pocnam javno da imenuvam i da obelodenuvam.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 12:32:16   
big_mama817
voopsto ne sum zadovolna kako funkcionira zdravstvoto kaj nasuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Децата се најголемо богаство :)

(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 12:39:51   
mother 29
pri operacija na mm od slepo crevo,toj sto imal titula dr. i se narekuval sebe si dr. ZAMISLETE  mu otvoril gresna strana...sega mm ima i na dvete strani luzna(toa uste koga bil mal)


PAVLE ANGELOV(BI TREBALO DA STOI DR. I HIRURG) SRAMOTA
 
 

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 12:48:37   
Bile
mother29 navistina e sramota toa sto se slucilo.
nedaj boze sega dete da treba da se nosi vo drzavna pa makar i na obicen pregled. Lele luge mene sto ke mi napravija pred 3-4 meseci so kerkickata. Deteto ke mi go unistea. i toa fakam vrski da me primi star doktor primarius profesor na fakultetot. Nesakam ni da mislam sto ke se slucese od zdravo i pravo bolno 99% MI GO NAPRAVIJA. i sega koga dokazavme deka deteto e vored doktorot ne ni sakase da ne primi.................................

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 12:50:58   
STRUMFETA
Ma katastrofa e zdravstvoto.Doktorive samo gledaat kolku pari mozat da izvadat od tebe.Posebno uzas e  vo Strumica, tamu velat se za pari.Samo vo kese te gledaat a onie sestristana sami si baraat.Samo sto ragas ne go banjat i se sto treba tamu bebeto, tuku ti go zemaat uste ti nevideno, go stavaat na carsav i vo xodnik gi baraat rodninite i tatkoto da ostavat pari na bebeto, za oni da gi priberat. I toa sestri, babici ,doktorot, site,tolku stramota.KRAJNO  ponizuvacki.A koga prasav da mi dadat nekoj lek zosto imam bolki , sestrata mi rece :Eee sea oti ti imas bolki jas ke ti stavam inekcija.Uzas.Pred da se porodam dodeka ne  mu platija  na lekarot se rano mu bese, a potoa odma ajde.Pa za castenje go viknale soprugot so lista sto sakale, i duri kakvo mleko za kutijata nes kafe(od golemite) za posle jadenjeto.
Neznam koja medicina ja ucat, edni velat pocni so cvrsta xrana i sokcinja od 3 meseci, drugi od 6, pa aj razberi gi.

< Поракaта ја уредил Elena -- 3.9.2009 13:09:30 >

(Одговор на членот big_mama817)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 12:53:50   
STRUMFETA
aMA SUM SE RASPISALAuser posted image Ama ova mora da se znae uzasno e,inaku ako pocnam od pocetok sigurno ke pomislite deka sigurno sum zgresila, namesto vo bolnica sum se obratila vo nekoj duseven centar, kade doktorite se beter od pacientite


(Одговор на членот STRUMFETA)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 12:54:27   
Adrijana
zdravstvoto ni e katastrofauser posted image user posted image user posted image user posted image user posted image  Sramota e, kolku samo nikoj ne si ja raboti rabotata, jas sum uzasnata.

_____________________________



(Одговор на членот Bile)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 13:03:16   
arh_diz
Mislam deka i prviatnite ne se nisto podobri , se gledaat preku parite . Imam mnogu loso iskustvo so doktori i so privatni i drzavni .Vo privatnite e dobro toa sto nikoj nesmee da ti se razvika i higiena dobro a profesionalizam nula . Na tatko mi pred 3 godini vo drzavna sakaa da mu izvadat bubreg malku mu bil osteten , se sremase za operacija . Najdovme doktor  prijatel  i vika nema potreba od vadenje moze da se izleci mu dade nekoi lekarstva od togas do den denes nema nikakov problem so bubrezite. Sekogas treba da se barat mislenja od dvaica doktori koga se raboti za nekoja seriozna bolest

(Одговор на членот Adrijana)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 15:34:28   
dani85
bogami nasevo zdravstvo vo sporedba so drugite drzavi e NULA. jas licno sum zadovolna od nekolku doktori i za ''NE DAJ BOZE'' da se razbolam odam strikno kaj niv, a drugite za nisto ne di biva samo gledaat nekoj denar fazla da zemat

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 16:26:51   
Tanja K.
Dali nekoj znae nekoja informacija za dr.Cekic pedijatar e taa,a soprugot nejzin za uvo,nos i grlo.Dali nekoj se leci tamu?

(Одговор на членот dani85)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 16:36:59   
Maca25
Еве јас да додадам нешто за нашево никокво здравство.
Сега само што се вратив од ортопед и докторов (кој е многу арогантен и дрзок) ги примаше само обичните пациенти, а нас со бебиња ни рече да чекаме. И значи 5 гладни, жедни, поспани бебиња, мал простор, многу луѓе - КОШМАР. и ние си чекавме саат време, па после почна да пута еден пациент, едно бебе.
ЈАс сум мнооогу разочарана.

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Dali ste zadovolni od uslugite na naseto ...
3.9.2009 16:39:57   
Tanja K.
Za takvite maca 25 treba samo vikanje tamu na lice mesto,da se raspravas ako treba.A izvini kade toa,na koj ortoped?Koga ke pocne eden da se buni ke se krenat site.Kako moze bebe da ceka????????????????

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 14
   Дали сте задоволни од услугите на нашето здра...
3.9.2009 16:41:22   
Maca25
Во букурешт. Се буневме зошто чекаме ама никој не те рецка. 

< Поракaта ја уредил Elena -- 11.9.2009 16:55:10 >

(Одговор на членот Tanja K.)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
4.10.2009 23:29:08   
ostoun
А во Тетово?. Примени само зошто се од малцинствотоuser posted image user posted image user posted image user posted image Кога ќе те слушнат дека зборуваш македонски те гледаат како да си прозирен, нема кој една инфузија да ти извадиuser posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 8:18:46   
profesorica
Од нашето здравство воопшто не сум задоволна.Сега баш пишував во темата температура кај децата и мислам дека ако го однесев така кај нас на доктор Дамјан со 40 температура и додека чекам ред или додека го прегледа и слично којзнае што ќе се десеше.А во грција одма таму на лице место во фиока има чепчиња(што кај нас не е случај) ќе ти го  препише на рецепта и тоа формално и треба да одиш да го купуваш па да доаѓаш дома и што??? детево гори она се чешка.или ќе ти даде упат за да му провери крв, демек од што му е температурава???-ќе се чуди.е такви се нашите лекари.

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот ostoun)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 8:23:35   
srekna mama
како здравствен работник,не сум задоволна од нашето здравство,А, професорица за итни случаи мора да се има одредени лекарства во секоја амбуланта.Листата е од фондот за здравство,контролите се чести,казните ОГРОМНИ,па не верувам дека некоја амбуланта ги нема тие лекови.така да и овде да сте биле ,сигурно ке се преземело нешто со Дамјан

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 8:27:51   
mother 29
да да има во итна...и одма ставаат чепчиња и дури ако немаш дома ти даваат  за дома да си ги  носиш!знам јас ,го носевме сега скоро детето на комшиката........
леле таа сирота мм бил излезен а таа во 2 саат по полнок немала на кој ,па на мене дека со кола и веднаш станав и го однесовме....

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 8:29:42   
profesorica
јас познавам мајка која со сличен на мојот случај отишла во амбуланта и и рекле земи далерон или некое од чепчињава-па знаеш веќеuser posted image user posted image user posted image а таа прв пат има проблем со температура кај дете-од кај би знаела-сите знаеме теорија ама пракса?????

_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот srekna mama)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 8:32:02   
mother 29
свашта има по светот..мене веке престанаа да ме чудат овие работи?!хмuser posted image

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 8:40:35   
Mila na mama
Јас уште се чудам и се згрозувам, едноставно не можам да се навикнам. Секоја лоша приказна што ќе ја слушнам ме револтира. А да тргнам од самата себе. Луѓе сексуално сум активна 10г, имам 15 месечно дете,а матичен гинеколог имам од пред 2 месеци. Колку се смеев и ги пцуев кога протестираа гинеколозите. Па јас ен можев цел месец да најдам гинеколог што ќе ме запише како матичен пациент. Ми велеа ако сакаш приватен преглед дојди веднач а за фондовски имам многу пациенти многу работа не можам да те примам. 

_____________________________

love u all

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 11:43:51   
Весна
Ех, бе милички... ние можеме до сто и едно и назад да се чудиме, згрозуваме, вознемируваме, да си споделуваме трауматични искуства...и? Да си се храбриме и стискаме палци една на друга за да ни се погоди некој понормален лекар, гинеколог, педијатар... и? Јас еве сум избезумена и психички се спремам за најлошото, се спремам, се помирувам со тоа дека ќе ми биде уништен буквално најубавиот момент од животот. И не само јас, сите сме упрпани од пораѓањето, ама не од самиот чин-напротив, се радувам, туку од приемот, ажурноста, стручноста, односот од оние кои се посветиле тоа да го работат. Од тоа што се’ може да ни се случи.
И што фајде? Ќе пишуваме изреволтирани писма до министерот?! Е само што не го прочитал... и ко божем не знае каква е ситуацијата по гин. одделенија. Ме интересира кој јунак ќе се роди за да ја промени мизерната ситуација. Кој ќе се најде доволно умен да затане пред некоја од самобендисаните, исфрустрирани докторици и да лепне отказ за несовесно, неправилно однесување и прекршување на правата на пациентот. А ги имаме, знаете?!
Туку се заборавив... повикувам на бунт! user posted image

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 23
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 12:27:32   
beki RR
Леле какво здравство имаме,навистина е за лелекање.Тешко на тој што треба да оди на доктор.Од кога се роди ана за жал си имам работа со доктори.И за овие 2 години јас сватив дека кај нас има само бели мантили а доктори многу многу малку.Некогаш се чудам зошто лугето запишуваат медицина, па тоа треба да биде благородна работа, а не работа за мито.
Пред една година Ана нешто почна многу да кашла и отидовме на доктор.Докторката стави стетоскоп и полсе цели 5 секунди наслушување успеа да дијагностицира бронхопневмонија.Верувајте бев избезумена.Ана немаше темпаратура а и резутатите од крвта без уредни сепак докторката цврсто стоеше на ставот дека се работи за пневмонија.Побарав да се сними на ренген, и замислете кога ги замолив да ми кажат каде на снимката се гледа пневонијата ми рекоа дека требало да учам 10 години за да ми објаснат.
И што е најитересно е тоа што најверојатно појма немаат од ништо,една докторка велеше дека има на левото крило друга на десното а трета на двете.Се јавив кај една другарка и таа ми рече "Тие таму на сите им дијагностицираат пневмонија туку оди си кај педијатарот од костозглобна и види тој што ќе ти каже".И тогаш го побарав педијатарот од костозглобна и отидовme кај него.Се испостави дека Ана нема пневмонија, ја излечивме со инхалации.Мој совет до сите е да бараат и второ мислење а ако треба и трето.



(Одговор на членот Весна)
Непосредна врска до пораките: 24
   RE: Дали сте задоволни од услугите на нашето ...
30.10.2009 12:39:29   
arh_diz
Eve eden biser na naseto zdravstvo .Koga bev sega vo Skopje morav da napravam analiza na krvta zatoa sto ja pravam sekoi 2 ndeli . Otidov vo privatna opsta ambulanta kaj mene i davam jas koi analizi obicno gi pravam i taa mene me prasuva a sto e toa d-dimer kako se preveduva na mak ostanav bez komentar .I rekov samo fala prijatno

(Одговор на членот beki RR)
Непосредна врска до пораките: 25
Страница:   [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Страница: [1] 2 3 4 5   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Бременост.
пеперутка16

Кој дел од бременоста најмногу ви се допадна или најлесно?