|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
29.4.2011 13:52:47   
Gorde J
Od sokovnikot sum mnogu zadovolna. I mojata kerkicka mnogu si go saka troslojnoto pernice a sega ima 1,5 god i uste spie na prviot sloj.

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 101
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
29.4.2011 14:02:46   
humana
Од соковникот сум задоволна,душекот и перниците исто така,а и од масазерот ножевите.плавата справа за вежбање,а за Н2О немам збор,предобро чисти

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 102
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
29.4.2011 14:06:30   
humana
Ги заборавив кесите за вшмукување,и немам зборови ни за нив,сто простор ми заштедија,дури џамбото ми е страв да ја отворам незнам што нема во неа

(Одговор на членот humana)
Непосредна врска до пораките: 103
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
29.4.2011 15:11:26   
Pepelaska *
ИЗВОРНА ПОРАКА: baby_bump



и оној мидерот заборавив како се вика, од под гради до над колена, ама се плашам да не ми прави жешко, оти многу сум саклетлива.
Дали некој ги има купено овие два производи, како сте задоволни од нив?


Јас го имам мидерот , е сега овие што се рекламираат сега изгледа се со нов дизајн ама истото е, иста цена иста боја , тоа се уствари два пара хеланки. За стегање стегаат стварно како што рекламираат , ни стомак ти се познава, ( заради што ги купив) и бутините прават да изгледаат послабо ,мене на почетокот ме нервираа ме стегаа ама сега се навикнав и не ги ни сеќавам секако ќе си купите соодветно бројче а и не ги носам баш секој ден туку ако треба ептен да си се стегнамuser posted image

а инаку и јас имам убаво искуство со перницата дормео, дормео јорган, булет експресот, и еден појас за слабеење, планирам да земам и дормео јуниор

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот baby_bump)
Непосредна врска до пораките: 104
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
16.5.2011 23:21:52   
Maca25
Јас и мајка ми си купивме перници од Дормео и ептен сме задоволни.
За нивната непрофесионалност, на Топ Шоп, да не правиме муабет, ни дадоа фалични перници, со помалки мемори пена и беше заникаде перницата. Се направи дупка во средината од еден ден спиење на неа. Одма ги вративме и рекоа дека по грешка помалку мемори пена ставиле. И јас тука се зачудив - Они во продавницата ги полнат перниците?!?! Вадат/ставаат?!?! Ги наполнија, се извинија и ни ги вратија.
Мене битно веќе вратот не ме боли кога ќе станам сабајле. Сега уште душекот ми фали.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 105
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
19.5.2011 19:19:01   
bombica
Pred nekoj den go dobiv na poklon cistacot H2O. Ke pomine vreme dodeka go probamuser posted image no me interesira kako cisti prozori?

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 106
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
22.5.2011 12:07:14   
Calypso
Мене ме интересираат искуства со H2O Mop, има сега нова верзија, па сакам да знам дали вреди да го нарачувам. Ми треба такво нешто, посебно со мало дете дома, а ако чисти навистина како што велат... чистењето ќе ми биде песна user posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот bombica)
Непосредна врска до пораките: 107
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
24.5.2011 14:13:49   
prettygirl
dali nekoj go ima dusekot Dormeo i kolku ste zadovolni?

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот Gorde J)
Непосредна врска до пораките: 108
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
24.5.2011 14:56:43   
Hunny
Јас го имам душекот и топло му го препорачувам на секого. 

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 109
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
24.5.2011 15:06:37   
prettygirl
kolku koshta?

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 110
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
24.5.2011 16:21:58   
arh_diz
Moes da ja vidis centa na nivnata strana .Cenata zavisi od dimenziite

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 111
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.5.2011 13:29:39   
Yummy Mammy
Nie imame i bracen dusek Dormeo i malo za bebesko krevetce. Prezadovolni sme. Samo otkoga gi kupivme dusecite od drugi luge doznavme dve raboti koi trebase da ni gi kazat vo prodavnica:
1. Krevetot treba da e so latoflex ili ako e daska mora da ima otvori za da cirkulira vozduhot
2. Porano dusecite gi pravele vo Italija (kako sto gi reklamiraat) no sega, od pred nekoja godina, se pravat vo Kina, a samo se pakuvaat vo Italija zatoa sto toa bilo nekoj specijalen sistem na vakumsko pakuvanje.

Vo sekoj slucaj, jas go preporacuvam Dormeo.

A, da, imame i anatomski pernici i od onie ukrasnite, i site se perfektni.

< Поракaта ја уредил Yummy Mammy -- 25.5.2011 13:31:51 >


_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 112
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
25.5.2011 14:00:27   
belabela
I jas spijam na dormeo prezadovolni sme imam i od pernicite poubavo spienje ne sum imala nikogas.

Dormeoto tocno e treba da se postavi na latofleks konstrukcija nasiot e na bracen krevet so latofleks megutoa pak se sozdavaa taa kondenzacija ima kako pocrneti delovi od dolnata strana toa mi e edinstvena zamerka sto mislam deka ne bi trebalo da se javuva.Dali ima i na vasite dormeo.

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 113
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
27.5.2011 9:43:12   
Yummy Mammy
Na nasiot Dormeo nema pocrneti delovi (se uste) a stoese na daska na koja imase otvoreno po nekoja kruzna dupka. Ne bese dovono, no go vadev da se luftira od vreme na vreme. Sega imame nov krevet so latoflex pa nemame problem.
A inace bebeskoto dusece isto taka ne stoi na latoflex (imame od onie mrezastite krevetcinja sto se sklopuvaat) i duseceto lezi na samata musama/materijal. I toa go luftiram od vreme na vreme, no i so toa se e vo red.
Mozebi sme imale sreka pa ni dale od vistinskite Dormeo sto se proizvedeni vo Italija, ne od ovie novite sto se proizveduvaat vo Kina. user posted image

Inace dusecite ni se stari skoro 3 godini.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот belabela)
Непосредна врска до пораките: 114
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
27.5.2011 10:59:45   
prettygirl
fala na odgovorite.Planirame da si poracame i nie pa me interesirase kolku ste zadovolni

_____________________________

Ona sto moze da go donese momentot, ne moze ni celiot zivot

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 115
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
27.5.2011 11:23:48   
Olivia
I jas go imam dormeo dusekot vo spalna i pernicite so memori pena, koga pocnav da gi koristam prvo pcuev po se zivo i divo na top shop mi trebase dve sedmici da se adaptiram no sega ne bi gi menjala za nisto!!! go imam i ab tronikot ama koj da go koristiuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Trust takes years to build , only seconds to break , and forever to repair"

(Одговор на членот prettygirl)
Непосредна врска до пораките: 116
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
31.5.2011 9:50:39   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Nie imame i bracen dusek Dormeo i malo za bebesko krevetce. Prezadovolni sme.
Vo sekoj slucaj, jas go preporacuvam Dormeo.



Потпис.
И ние уживаме на Дормео и user posted image
Ние ги имаме перниците Memosan Classic дефинитивно најдобра перница што сум ја имала до сегаuser posted image имам и постелнина нивна за брачен кревет.

П.С: Тука кај нас Дормео не се продава преку Топ Шоп туку си имаат своја продавница.


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 117
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.6.2011 9:34:11   
Luci
Dali nekoj go ima koristeno ili ima nekoj poznat sto go koristel E-rola elektrolitskiot depilator, me interesira dali e zadovolen?



_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 118
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.6.2011 9:37:14   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: penelopa
П.С: Тука кај нас Дормео не се продава преку Топ Шоп туку си имаат своја продавница.



И кај нас си имаат своја продавница, ама можеш и преку топ шоп да ги купиш.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 119
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
3.6.2011 9:38:16   
Maca25
ИЗВОРНА ПОРАКА: luci

Dali nekoj go ima koristeno ili ima nekoj poznat sto go koristel E-rola elektrolitskiot depilator, me interesira dali e zadovolen?




искрено, мене е рола ми изгледа како тешко срuser posted image ње. вака од рекламата.


_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 120
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.10.2011 12:37:18   
Luci
Пред 4-5 дена го купив освежувачот на воздух Фреш на Дормео и Миа перници. Сега за сега освежувачот ми е ок ама перниците ги земав највише за малово зошто неверојатно многу се поти па овие демек спречуваат потење бидеќи полнењето е со Wellsleep влакната кои овозможуваат одличен проток на воздух, со што се спречува потењето ама благе везе нема, детево пак се поти на главата многу и пак сме со пешкири по јастуците


_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 121
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.10.2011 22:41:06   
miana
nie imame pernici memosan classic i epten me zadovolni..kerkami spie na taa troslojnata i od taa sme zadovolni...drugo od top shop go imam relax and tone megutoa neznaev deka kako bremena ne smeam da go upotrebuvam i sega mi stoi ( nemozam da kazam dali sum zadovolna) Imam i orbitrek - toj si e extra - samo treba redovno da se koristi...Majkami ima mnoguuuuu proizvodi od top shop i od se e zadovolna..Osobeno od MOP H2O e prfezadovolna...Ima doma Tarket i ima plocki onakvi golemi kako vo ramstore sto se,visoko sjajni i koga ke gipomine so toa svetat kako novi-ne ostava fleki i tragi-epten e ubavo...

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 122
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
1.3.2012 14:33:58   
Pepelaska *
Што мислите за новиов блендер или незнам што е за бебешка храна што може да се чува една недела?

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 123
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
1.3.2012 15:11:27   
Calypso
Iskreno, mislam deka e promasena investicija... barem jas ne bi go koristela, i onaka nikogas ne sum blendirala za maliot.

A inaku, zadovolna sum od H2O Mop, ovoj zeleniot... barem za wc mi vrsi rabota, edino bigorot ne go vadi, ama i za toa ima lek (ocet + soda bikarbona). Bitno mi e da ne koristam mnogu hemikalii poradi maliov. A na drugo mesto ne sum go probala, ama kaj i da e, i kujnata ke oseti kako e da se cisti so pareauser posted image

_____________________________

All that is gold does not glitter,
Not all those who wander are lost;
The old that is strong does not wither,
Deep roots are not reached by the frost.

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 124
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
1.3.2012 18:24:41   
miana
Lele i mene mi interesira noviot blender i bas sakav da mu go poracam na mm da mi go kupi... Mislam deka e top za pravenje kasicki iako se sto ke se svari moze da se blendira i so viluska...A Mop i jas go sakam i ke mu recam na mm da mi go kupi za 8 mi mart...Majkami go ima i super i e za podovi..Ima golemi plocki kako onie vo ramstor ( na podot sto se ) i super i gi cisti samo vika deka ne treba da se pere so omeknuvac zosto posle toa ostaval maznici po podovite..Znaci perenje strogo samo so prasok za perenje...

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 125
Страница:   <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  3 4 [5] 6 7   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?