|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.3.2012 23:40:30   
miana
mamicki jas go imav cellules i da ti kazam pravo mnogu stipe dodeka go upotrebuvas,cela modrici bev i od samata bolka ne mi se upotrebuvase vise..A sega go imam i relax and tone i da ti kazam pravo najmnogu go kopristam za stapalata ( za petite,mi gi pravi kako svileni ) i go kupiv koga zabremeniv i procitav na nego deka ne sepreporacuva vo bremenost i ne go koristev za masazi mnogu a odkako sum porodena i nemam bas mnogu vreme da go koristam...By the way na kolektiva nekolku pati go nudea za 1500 denari da si go kupis,si mozela d apocekas ke go pustat pak za upola cena..Mene najkami mi go kupi za rodenden 2990 deari i koga go vidov na kolektiva za 1500-srceto me bolese

(Одговор на членот mamicki)
Непосредна врска до пораките: 151
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.3.2012 23:49:41   
mamicka_26
Сакам да ве прашам го има ли некој и ваше мислење за стерилизаторот за четки за заби од топ шоп,работи на принцип на ултравиолетова светлина и наводно ги отсранува бактериите од четките.Што мислите дали е ефикасно или лажи пари?

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 152
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
12.3.2012 3:03:59   
jagodica
Obicno ne kupuvam vaka od reklami a ima dosta ubavi raboti
Sega vo januari mi se javija imalo popust na tavite DELIMANO i si zemadov dev ama uste gi nemam upotrebeno
a mislam deka ke bidat ok

(Одговор на членот mamicka_26)
Непосредна врска до пораките: 153
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.4.2012 10:57:38   
Annet
eheee pred 10 dena maz mi mi go kupi multifunkcionalniot blender,pa sega go koristam mn e korisen i ubav e stvarno 3 rabori imas za 1490,ima 6 mes garancija i do 5 godini servis.ima mikser secko i racen blender-pasator....

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 154
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.4.2012 14:35:58   
miana

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eheee pred 10 dena maz mi mi go kupi multifunkcionalniot blender,pa sega go koristam mn e korisen i ubav e stvarno 3 rabori imas za 1490,ima 6 mes garancija i do 5 godini servis.ima mikser secko i racen blender-pasator....

I mene mm mi go kupi ovoj i uste ne sme pocnale da go koristime ( seuste nemame 4 meseci ) No annet daj kazi mi sto moze da pravam so seckoto??

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 155
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.4.2012 14:37:49   
meU87
Мајка ми ја има купено Rovus aqua power правосмукалката. Дефинитивно е најпромашената инвестиција која во животот ја има направено.

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 156
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.4.2012 14:38:56   
Annet
mozes da ceskas biskviti gi mele.mozes mevce,jajce,morkov ama pred toa obaren..jas imav na vicko melev s i orevi se bukvalno,ama ovoj e mn pomal i mi e strav uste odma da ne go rasipam;-(((.samo ne cokolado.i pisuva tamu pomala kolicina,jas uste ne sum go probala seckoto,samo racniot blender.ti sega mozes da davass kasi doma;-)ke si blendiras..subavko
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eheee pred 10 dena maz mi mi go kupi multifunkcionalniot blender,pa sega go koristam mn e korisen i ubav e stvarno 3 rabori imas za 1490,ima 6 mes garancija i do 5 godini servis.ima mikser secko i racen blender-pasator....

I mene mm mi go kupi ovoj i uste ne sme pocnale da go koristime ( seuste nemame 4 meseci ) No annet daj kazi mi sto moze da pravam so seckoto??


(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 157
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.4.2012 14:40:45   
arh_diz

ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Мајка ми ја има купено Rovus aqua power правосмукалката. Дефинитивно е најпромашената инвестиција која во животот ја има направено.

Ist slucaj , duri imav i moznost da ja probam koga ja kupuvav a jas i veruvav poveke na reklamatauser posted image

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот meU87)
Непосредна врска до пораките: 158
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.4.2012 14:46:23   
AnnaMolly RR
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: meU87

Мајка ми ја има купено Rovus aqua power правосмукалката. Дефинитивно е најпромашената инвестиција која во животот ја има направено.

Ist slucaj , duri imav i moznost da ja probam koga ja kupuvav a jas i veruvav poveke na reklamatauser posted image


И баба ми се зезна со Ровусот. Тотално промашена инвестиција.


_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 159
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
11.4.2012 14:47:09   
miana
Fala za odgovorot ,ne vidov deka si mi pisala pa ti pisav pp..user posted image
ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

mozes da ceskas biskviti gi mele.mozes mevce,jajce,morkov ama pred toa obaren..jas imav na vicko melev s i orevi se bukvalno,ama ovoj e mn pomal i mi e strav uste odma da ne go rasipam;-(((.samo ne cokolado.i pisuva tamu pomala kolicina,jas uste ne sum go probala seckoto,samo racniot blender.ti sega mozes da davass kasi doma;-)ke si blendiras..subavko
ИЗВОРНА ПОРАКА: miana


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

eheee pred 10 dena maz mi mi go kupi multifunkcionalniot blender,pa sega go koristam mn e korisen i ubav e stvarno 3 rabori imas za 1490,ima 6 mes garancija i do 5 godini servis.ima mikser secko i racen blender-pasator....

I mene mm mi go kupi ovoj i uste ne sme pocnale da go koristime ( seuste nemame 4 meseci ) No annet daj kazi mi sto moze da pravam so seckoto??




(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 160
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.4.2012 15:06:37   
mama toci
Dali gi koristi nekoj tavive od delimano da mi kaze kako e zadovolen,nesto mi se vrti u glava denovive da si kupam,se rasprasuvam po prijatelki ama za belja nikoj nema

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 161
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.4.2012 20:58:34   
jagodica

ИЗВОРНА ПОРАКА: mama toci

Dali gi koristi nekoj tavive od delimano da mi kaze kako e zadovolen,nesto mi se vrti u glava denovive da si kupam,se rasprasuvam po prijatelki ama za belja nikoj nema


mama toci jas ja imam tavata so dve racki br 24 i da ti kazam deka se nesto nevideno tolku mnogu ubo se gotvi nemas pojma bas onaka kako so e na reklamata isti se takvi
Jas ova so go imam e kako tendzerce ama za se go koristam i za palacinki i za mandzicki i za sosovi FENOMENALNI SE
koga go kupiv svekrva mi se lutese ama sega samo vo nego gotvime nema poubavo
da si zemis nema da zgresis

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 162
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.4.2012 21:09:01   
Cipi Ripi
Majka mi si kupi edno tavce delimano i sea samo vo nego gotvi. Super bile, nema utka u tavcinjata.

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 163
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
20.4.2012 23:53:59   
mama toci
Vi blagodaram devojki,ke si kupam idnata nedela.Mm vcera mi kupil aparat za gotvenje na parea bez da me konsultira,sakal da me iznenadiuser posted image ,od sto bev luta ne go ni otvoriv da go vidam.Maska rabota,za tie pari ke si kupev edno tavce delimano.I sega smisliv plan,idniot mesec sme na svadba,ke im go odnesam aparatot za poklon,a jas ke si se pocastam delimano.A kazete mi kupivte i kapak ili moze nekoj drug bilo kakov da se koristi ???

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 164
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.4.2012 2:19:42   
jagodica
Jas ne zedov kapak oti mnogu mi idese skapo 790 den e samo kapakot i si koristam kapak staklen od tendzerinjata so gi imam doma .
A inaku odgovarat samo tie originalnite od Delimano se kako so zlebce i na rackata gore imaat kako vdlabnatinka za lazica da stavis ama razmisluvav i si vikam uste nekoj denar ke dodadam barem uste edno tavce ke zemam ne mi se davaa za kapak pari i nezedov
Jas sakav od toa so e bez racki ama od Vero si imav zemeno so kuponite edna golema i edno za przenje i za toa se odluciv za ova so e kako tendzece
user posted image

< Поракaта ја уредил Pepelaska RR -- 21.4.2012 8:51:05 >

(Одговор на членот mama toci)
Непосредна врска до пораките: 165
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.5.2012 15:15:21   
Natasa981
Има ли некоја мамичка позитивно искуство со тие Space Bag 12 - Сет од 12 кеси за вакумирањe од Top shop? Овие им се некои нови, претходно имаа исто такви само мислам вкупно 5 кеси беа и сега одат со табуретка за складирање а се поефтини, околу 1000 денари..Јас прашувам за тие малку поскапите (дупло да не речам) 12 се вкупно и од сите димензии ги има.Многу ми се потребни па ако се добри би ги купила.Ако не, тогаш каде можам да најдам такви? Битна ми е цената ама побитно ми е да функционираат како што треба.

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот jagodica)
Непосредна врска до пораките: 166
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.5.2012 15:18:07   
Beatris
Во Џамбо за џабе пари. Вакумираат, не можеш да ги одвакумираш после!user posted image   Не фрлај пари за тие од Топ Шоп

_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 167
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.5.2012 15:20:12   
Mihaela 2010
Има ли некоја мамичка позитивно искуство со тие Space Bag 12 - Сет од 12 кеси за вакумирањe од Top shop? Овие им се некои нови, претходно имаа исто такви само мислам вкупно 5 кеси беа и сега одат со табуретка за складирање а се поефтини, околу 1000 денари..Јас прашувам за тие малку поскапите (дупло да не речам) 12 се вкупно и од сите димензии ги има.Многу ми се потребни па ако се добри би ги купила.Ако не, тогаш каде можам да најдам такви? Битна ми е цената ама побитно ми е да функционираат како што треба.



Natke jas koristam od Jumbo,evtini ti se i arni se...do sega 3 sum napunila od Mihaela,okolu 175 den mislam se

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 168
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.5.2012 15:20:13   
AnnaMolly RR
Ние поклон ги добивме Спејс бег од Топ шоп и искрено по 2-3 месеци седење во плакар попуштаат. А колку се тие од Џамбо?

_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 169
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.5.2012 15:28:21   
Natasa981
фала ви зенски на брзиот одговор, срцки сте! дефинитивно од Џамбо ке си купам, не се скапички воопшто..само којзнае дали ги има, ке проверам

_____________________________

Моќните нешта доаѓаат од малите почетоци - Џон Драјден

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 170
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
21.5.2012 15:29:03   
Mihaela 2010
фала ви зенски на брзиот одговор, срцки сте! дефинитивно од Џамбо ке си купам, не се скапички воопшто..само којзнае дали ги има, ке проверам



Ima jas pred edna nedela kupuvavuser posted image

(Одговор на членот Natasa981)
Непосредна врска до пораките: 171
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
7.6.2012 10:41:26   
babyblue
znaci vaka, go imam sokovnikot power juicer i go obozavam, imam rendac i seckac 2vo1, imam mikser,blender i seckac 3vo1, imam delimano tavce za palacinki, ja imam lambata za vlaznenje na vozduhot, imam dormeo comfort dusek i dormeo pernici. dusekot ni skapa pa ni go zamenija za nov, ama ne mozam da se pozalam se cuvstvuvam kako da spijam na oblaci. zadovolna sum od se osven od lambata zosto koga ke ja uklucam sobata mi mirisa odvratno ja koristam samo kako nokna lamba.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 172
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
7.6.2012 10:52:53   
miana
Jas sakam da kazam za poveke namenskiot blender koj sto go imam od 8 mi mart a go imam koristeno 50 pati od prilika i da se pozalam dekami pusta r'ga bas dole kaj seckoto ...I strav mi e da blendiram ..Ako go otvaram cesto cel ke se raspadne,ednas go otvoriv i site gumicki mu ispadnaa.... Kako da mu blendiram na bebe,koga mi pusta r'ga????

(Одговор на членот babyblue)
Непосредна врска до пораките: 173
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 10:24:29   
AnnaMolly RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: boni25

Sakav da ja otvoram ovaa tema so cel da gi prasam novite mamici dali nekoja od vas cula ili pak go koristela blenderot baby bullet sto se prodava preku top shop, na um sum da go kupam, mi izgleda dosta prakticen za priprema za bebeska hrana a nie so dohrana ke pocneme zdravje za mesec dena. Megjutoa pokraj blenderot ima i dosta dodatoci koi se i za zacuvuvanje na bebeskata hrana vo frizider i specijalni sadovi za zamrznuvanje na istata. Site pedijatri se so razlicen stav vo vrska so ova prasanje, pa me interesirase i vase mislenje, moze ima nekoj na forumov sto se razbira poveke vo tie prehrambeni procesi pa bi mozel podobro da mi objasni. Eve za ovoj vid na blender vi zboram, bas bi mi doslo dobro nekoe mislenje za vo skoro da se odlucam dali da go zemam ili pak da si kupam obicen racen blender za priprema na kasisckite na moeto bebence.




_____________________________

Live and let live

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 174
   RE: Искуства со производи на Топ шоп
28.6.2012 10:41:58   
Џесика
Еве јас ќе си кажам мое искуство и мој став... уште додека бев трудна се залетав и купив еден апарат мултифункционален, беше нешто како стерилизатор, готвач на пареа, блендер и подгревач- се во едно... апаратот го купив околу 6 000, и го користев многу малку... како прво, чашката за блендирање беше екстремно мала, а на изглед изгледа голема, готвачот бараше сецкање на ситни коцки и готвење на рати поради малата чашка, стерилизаторот беше наменет само за мали шишиња... се на се- се зезнав за сите пари!!! Се залетав на почеток за џабе, и на крај си земав обичен блендер, рачен од 1000 денари и до ден денес го користам, многу е практичен, лесен и побрз... божем триста чуда ќе направев со тоа машинчето, ама ете, со бебе е најбитна брзината, па така варење, сипување во сад и блендање за секунда, ни миење, ни расклопување ни бутур.... јас не би го зела... е сеа она со замрзнување ако ти врши работа, ок, инаку за блендирањето полесно ќе ти е со рачен блендер... а и зошто би замрзнувала бебешка храна??? Не знам, сепак ти си знаеш најубаво...

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот AnnaMolly RR)
Непосредна врска до пораките: 175
Страница:   <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  5 6 [7] 8 9   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Цуцла.
пеперутка16

До кога вашето дете имало цуцла?