|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 17:08:56   
agnes77
Виктори фала за твоја поддршка во оваа темаuser posted image . Јас сум веч досадна, немам ништо ново да напшам ама ти секогаш ми дадеш поддршка.

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 651
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 17:27:20   
Viktori


Agnes, крајна цел е даца+мама+тато= семејство!
Додека тоа не биде, секогаш ќе имам нешто да кажам!

Ти не си досадна. Досадни се оние смрдли и смрлиња што сакаат пари.



_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 652
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 17:35:05   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори
Agnes, крајна цел е даца+мама+тато= семејство!


user posted image user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 653
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 19:27:40   
Pepelaska *
Jas ti posakuvam najbrzo sto mozes da se guskas so decinjatauser posted image

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 654
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 19:39:17   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Pepelaska###

Jas ti posakuvam najbrzo sto mozes da se guskas so decinjatauser posted image


Драга Папеласка, фала user posted image  

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 655
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 19:48:55   
Beatris
ИЗВОРНА ПОРАКА: виктори



Agnes, крајна цел е даца+мама+тато= семејство!
Додека тоа не биде, секогаш ќе имам нешто да кажам!

Ти не си досадна. Досадни се оние смрдли и смрлиња што сакаат пари.




user posted image user posted image user posted image  Браво Виктори. Потпис

Агнес, никогаш не можеш да бидеш досадна, сите сакаме што поскоро заедно да се радуваме на вашето ново семејство



_____________________________

Whatever you are feeling is a perfect reflection of what is in the process of BECOMING...

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 656
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 20:19:05   
agnes77
ИЗВОРНА ПОРАКА: Beatris
Агнес, никогаш не можеш да бидеш досадна, сите сакаме што поскоро заедно да се радуваме на вашето ново семејство


user posted image user posted image user posted image   сонувам ден кога ќе напишам ние сме семејство ... живем за овој ден

(Одговор на членот Beatris)
Непосредна врска до пораките: 657
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 20:30:16   
Pepelaska *
Agnes sega ubavo isprocitav skoro se, se soglasuvam deka treba da krenete galama i vo mediumi zatoa sto vo nasava drzava e taka, kojznae koga ke docekas moze i so godini da te lazatuser posted image . Teraat propagandi za humanost za deca bez roditeli a eve koga ima nekoj kako tebe ne mozat da pomognat.
Jas bi te poddrzala vo se.

_____________________________

Жената која мисли дека е интелигентна се бори за еднакви права со мажот. Жената која е интелигентна не го прави тоа !

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 658
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
15.12.2010 20:57:48   
agnes77
Фала за твоја поддршка, се обидувам да верувам во добро и да се ке се најдобро заврши ... ама навистина тешко е

(Одговор на членот Pepelaska *)
Непосредна врска до пораките: 659
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.12.2010 0:16:51   
misticia
и јас мислам да одиш со петицијата и со телевизии што побрзо

новинарите знаат да направат сцени од вакви работи, па ќе се жалат зошто тие деца да ја поминат нова година без мама и тато, па ќе се жалат за парите што годишно ги дава државава за деца без родители, ќе станат бучни и некој ќе мора да го види вашиот случај за да ги замолчи

колку несредени работи само завршиле со реченицата
„после прилогот кој во саботата одеше на нашата телевизија, институцијата се заинтересира за ставање крај на овој случај.....“

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 660
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.12.2010 0:26:10   
Viktori
колку несредени работи само завршиле со реченицата
„после прилогот кој во саботата одеше на нашата телевизија, институцијата се заинтересира за ставање крај на овој случај.....“


баш денеска на една баба и дале статус привремено држ. а јадна мажена 20 години во Мк....
и тоа замисли да излезеше на ТВ никој ништо немаше да превземе.
Срамота!
Тоа министерство е најнефункционално во државава. Место да ги протресат тоа центрите и да видат на кого и за што даваат еднократна помош, кој кога бил некад на терен и со што се враќаат после теренот....


_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот misticia)
Непосредна врска до пораките: 661
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.12.2010 0:58:01   
suzeto
lele se uste te maltretiraatuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот jovanka)
Непосредна врска до пораките: 662
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
16.12.2010 7:56:00   
Hunny
Навистина немам зборовиuser posted image .Не можам да разберам како може така да се одолговлекуваат работите,особено кога се работи за деца.user posted image
Агнес ти посакувам што поскоро да ти се исполни твојот сон,а дечињата конечно да добијат топол дом и родителска љубов и грижа.

(Одговор на членот suzeto)
Непосредна врска до пораките: 663
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.12.2010 10:12:53   
Calypso
Агнес, ја имаш и мојата целосна поддршка што побрзо да ги држиш во прегратка малечките близначиња на кои им е потребна мајка.
Ама во оваа нашава ни држава ништо не е како што треба, никој не работи како што треба, никој не знае да ја заврши процедурата како што треба, па затоа, за жал, ние обичните граѓани ќе си чекаме и трпиме. Навистина е жално што кога има луѓе кои само сакаат да им обезбедат дом на напуштените дечиња, мора да се чека толку долго. Можеби треба поинаков пристап, но дали ќе има ефект во надлежното министерство?

(Одговор на членот Hunny)
Непосредна врска до пораките: 664
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.12.2010 16:12:15   
agnes77

user posted image
наскоро ќе заврши 2010 ... многу тешка година за нас ... планирам да се во наредна недела последни пат во оваа година јавим во центар ...

многу сум бладодарна на сите који чекаат со мене, фала многу за ваша поддршка, за убави зборови, сето ова многу многу ми значи ...

чекање не е лесно, ама треба да се издржи до крај ... не само за себе, туку особено за деца

Дневникот на agnes77

(Одговор на членот Calypso)
Непосредна врска до пораките: 665
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.12.2010 17:12:57   
penelopa
ИЗВОРНА ПОРАКА: agnes77


user posted image
наскоро ќе заврши 2010 ... многу тешка година за нас ... планирам да се во наредна недела последни пат во оваа година јавим во центар ...

многу сум бладодарна на сите који чекаат со мене, фала многу за ваша поддршка, за убави зборови, сето ова многу многу ми значи ...

чекање не е лесно, ама треба да се издржи до крај ... не само за себе, туку особено за деца

Дневникот на agnes77


Драга Агнес, длабоко верувам дека 2011 година ќе биде твоја година и дека конечно близначките ќе си дојдат таму каде што припаѓаат-ДОМА КАЈ ВАСuser posted image


_____________________________

"When planning for a year, plant corn. When planning for a decade, plant trees. When planning for life, train and educate people."- Kuan Tzu

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 666
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.12.2010 19:46:52   
Natuska85
Агнес дај Боже последниот петок од оваа година да е вашиот ден.Стискаме палциииииuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

"Whoever said that money doesn.t buy happiness didn.t know where to shop."

(Одговор на членот penelopa)
Непосредна врска до пораките: 667
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.12.2010 21:46:12   
cika
agnes mila i jas mislam i posakuvam bas ovaj petok da ti se ostvari najgolemata zelba bas pred nova godina da si gi gusnes tvoite devojcinja pozz mila i bidi silna kako so si user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот Natuska85)
Непосредна врска до пораките: 668
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.12.2010 21:54:49   
Bogdancanka
Агнес душо од срце ти посакувам да ти се оствари твојата најголема жебла и наскоро да си се гушкаш со прекрасните сонцињаuser posted image user posted image user posted image

_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 669
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
22.12.2010 22:06:13   
lukas
user posted image user posted image user posted image 2011 e tvoja godina i ke go donese za tebe ona sto dolgo go cekas...pozz user posted image user posted image

_____________________________

Неможите да бидите храбри ако не сте повредени.Неможе да научите ако не сте погрешиле.Неможете да бидете успешни ако не сте доживеале неуспех.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 670
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
23.12.2010 8:57:13   
arh_diz
Agnes krajot na ovaa godina neka ti gi donesa dvete soncecna vo tvojot dom. NG da ja docekate zaedno

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот lukas)
Непосредна врска до пораките: 671
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
24.12.2010 11:11:46   
agnes77
user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 672
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.12.2010 12:12:01   
agnes77
сега се јавив во центар ... нема ништо ново, систем уште не работа, сега треба да се сите податоци префрле во компјутер ама тоа учте не работа

ова ми кажа социален работник и не знае се кад ќе процедура заврши, или во 2011 или уопште ...

можеби никада ...

среќна нова година

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 673
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
27.12.2010 12:14:46   
agnes77
и социален работник кажа да не е фер, ама не може ништо ...

< Поракaта ја уредил agnes77 -- 27.12.2010 12:15:34 >

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 674
   RE: Агнес ги очекува близнаците!
30.12.2010 18:28:28   
lina 25
draga Agnes vcera bev vo socijalno neli sum vo potraga po nekoja informacija za bioloskite roditeli mi kazaa deka tie informacii se tajna i deka nema sansi da se otkrijat,nego drugo mi bese muabetov vo kancelarijata kade sto bev imase kupista so papki vo koi bea dokumenti od luge koi cekaat detence da posvojat i bas mi tekna na tebe i ja prasuvam sluzbenickata tolku li e tesko da se posvoi dete mi vika ne bi bile domovite prepolni so deca a i kancelarijava so dokumenti ako nemaze zakon so neznam kakvi proceduri,pa taka da imaj verba vo gospod ne si edinstvena uste mnogu luge cekaat,na site vi posakuvam da si dobiete mali angelcinja

(Одговор на членот agnes77)
Непосредна врска до пораките: 675
Страница:   <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Страница: <<   < Претходна страница  25 26 [27] 28 29   Следна страница >   >>
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?