|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.

Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Какво е вашето искуство со односот на луѓето ...
21.5.2010 21:09:12   
Bogdancanka
Како се однесуваат или како се однесуваа луѓето кон вас додека бевте бремени? Дали имавте предност во чекање во редици, на лекар, во автобус и сл. Сигурно постојат разни луѓе, ама како беше во глобала или дали имате некоја посебно впечатлива случка?


_____________________________

Човек не мора секогаш да биде херој ама може секогаш да е човек........
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Какво е вашето искуство со односот на луѓ...
21.5.2010 21:27:53   
melody
Pa bliskite luge me razgalija do krajni graniciuser posted image Koga odev na pojadok,rucek,vecera vo restoranot posluzavnikot so tanjirite i casite koga maz mi bese na rabota sekogas drugarka mi mi go nosese da ne sum nosela teskouser posted image .Doma od maz mi ne mozev nisto da pofatam znaci toj cistese,zaedno odevme vo peralnata duri ne pocnav da se druzam so segasnata moja najdobra drugarka tuka pa taa za mene gi stavase alistata vo bubanjot i gi vadese od nego da ne sum se navednuvalauser posted image .Vo avtobusi sekogas i vo najgolemata guzva luge mi otstapuvale mesto duri i me prasuvale dali sum bremena i odma stanuvale da sednam.Ednas pamtam eden covek vo avtobus  sednav do nego i slivi mi dade da jadam zosto sum bila bremenauser posted image .A vaka koga ke vidam sto sum napisala eeee sto ubavo mi biloooo i posle sum se popravila 20 kg pa normalno neliuser posted image

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Какво е вашето искуство со односот на луѓ...
21.5.2010 21:41:27   
Rossana
Posebna vpecatliva slucka mi e koga otidov za licna karta, na vratata imase nenormalno guzva a jas bev vlezena vo deveti mesec. Koga me vide policaecot, mi ja otvori vratata za da vlezam i da sednam zatoa sto bese zakluceno. Vledov vnatre, imase eden prazen stol i sednav i naednac edno momce od 18-19 godini mi veli: jas sedam ovde neli gledas penkaloto i listot na masata. Samo izustiv edno kratko ama... no toj bukvalno me izvlece za raka i si sedna na stolot. OK ne prevzemav nisto zatoa sto ocigledno tipot bese na moja vozdras i si mislese deka moze da se odnesuva kako saka so vrsnaci.(Toa e domasno NE-VOSPITUVANJE). Stoev sto stoev, nozete me zabolea i velam aj da odam do vrata da cekam da ne mi zemaat red. Edna "GOSPOGA" tolku silno me zgrabi za ramenici sto bukvalno si gi spletkav nozete i se turnav vo zidot, potoa pocna da mi se izvinuva demek ne videla deka sum bremena user posted image A jas uste eden den do terminot. Mu kazav na policaecot na vrata sto se sluci, i mu gi dadov moite dokumenti za licna karta, go zamoliv da gi vnese namesto mene, no toj rece deka ke me vnese vo soba i toj napred, jas po nego  zavrsivme rabota.

(Одговор на членот melody)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Какво е вашето искуство со односот на луѓ...
21.5.2010 22:06:59   
Bitolcanka
Има секакви луѓе, се' крепи нашата земја. Немам коментар...

_____________________________

It is not how much you give or what you say, it is how much love you give in what you do ...

(Одговор на членот Rossana)
Непосредна врска до пораките: 4
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?