|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Каква гарнитура користите во вашата дневна соба
28.11.2009 20:38:45   
cevlice
Kakva e garniturata vo vasiot dom.Dali koga ste ja birale ste vnimavale na toa,
taa da bide udobna i komotna za sedene i da bide so mehanizam. 
Kaj mene e portokalova so krem so golemi krupni cvetovi na pernicite,inace ni e nova
pred tri dena.



< Поракaта ја уредил profesorica -- 29.11.2009 15:24:35 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
29.11.2009 3:50:08   
daniel
koza

< Поракaта ја уредил profesorica -- 29.11.2009 15:25:20 >

(Одговор на членот cevlice)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
29.11.2009 12:19:31   
Cacko
Nasata garnitura e G od zona mebel kupena lani kombinacija koza so stof,kozata e na naslonuvacite i dolniot del a stof e kaj sto se sedi i pernicite koi se vadat i se perat.Inace e mnogu udobna i gledavme da e bez mehanizam zosto tie so mehanizam pobrzo popustaat t.e pocnuvaat da krckaat i ostali slicni stvariuser posted image

< Поракaта ја уредил profesorica -- 29.11.2009 15:26:06 >

(Одговор на членот daniel)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
29.11.2009 12:22:54   
Палешка РР
Кожена, бело-црна комбинација.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Cacko)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 2:44:07   
haley
Мојата е црна кожа некаков среден квалитет , не баш удобно за лежење ама со перница кај наслонувачите за рака , иде некако.
Ние намерно не  купивме некој поасолен поквалитетна кожа мебел зошто планиравме деца.. и сега еве криво ми е ради таа одлука. Не друго, кога ли ќе се наканиме да промениме кон нешто подобро ..user posted image user posted image user posted image

Но препорачувам само кожа и ништо друго не би земала . Од две причини: не собира прашина , едноставно нема прашина никогаш.  Друга причина, една од најважните: што и да ти се истури  немаш Гајле! само сунѓерче или марамица и нема никогаш ни дамка ни да мозгаш како да исчистиш.. ниту мирис од нешто .. уживанција..  Пред некој ден цуцлата на бебето мислев дека е малку одвртена у ствари не беше и јас фино истурив млеко кое за секунд го исчистив.
Другиот ден, не знам како нешто се местев себе па бебе и си го истурив капучиното.   Да е текстил можам да замислам како ќе морав да чистам чистам плус ќе се натопеше со 200мл врело кафе кое сепак смрди..   
Така да ,кожа за мене е измислена.
Ова секако не важи за мајки кои се ептен пазливи ем сакаат да чистат нонстоп. :))


(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 10:33:10   
Mila na mama
Жива среќа што е црна еко кожа. Пред некој ден кога го џитна Мила чинивчето со супа цел двосед беше прелиен. Воден сунгер собира се и како ново. ММ сакаше штоф за да не му се лепел гuser posted image от во летни бермуди ама кој го прашува пак него.

_____________________________

love u all

(Одговор на членот haley)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 13:04:49   
mother 29
еко -кожа ,темно кафена

(Одговор на членот Mila na mama)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 13:08:29   
profesorica
бре бре се со кожи стеuser posted image user posted image user posted image

ние немаме гарнитура куќата ни беше дадена со се мебел од страна на свекрва ми па така што -имаме еден тапациран тросед што се расклопува.тој ни е окuser posted image user posted image user posted image

а ако ја бирам ќе биде штоф со некој цветен дезен сигурно.


< Поракaта ја уредил profesorica -- 1.12.2009 13:09:34 >


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот mother 29)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 13:11:36   
BEBICA
Jas imam stofana agolna garnitura se rasklopuva i odlicna e.jas licno ne sum ljubitel na koza ne znam zosto.user posted image user posted image user posted image

_____________________________

Дајте и на жена десет добри совети, таа ќе го следи само еднинаесеттиот - својот.

(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 13:14:19   
Iva
И ние имаме дома аголна штофана гарнитура која се расклопува бордо боја.

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 13:14:38   
arh_diz
Jas isto ne sum za koza ,poveke mi se dopaga stofana garnitura takva i imame

(Одговор на членот BEBICA)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
1.12.2009 13:23:25   
Mamicka3
И ние имаме штофна на расклопување супер за седење но за спиење не ја бива

_____________________________

Децата се најголемо богатство
Марио 31.10.2002
Ана Марија 01.11.2005
Трајче 20.09.2009

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
8.12.2009 7:13:55   
mina_m
nie imame kozna crna garnitura i sakame taa sega da ja prefrlime vo delot nakaj trepezarijata da se popolni toj prostor i da kupime crveno/bordo kozna garnitura za vo dnevna

(Одговор на членот Mamicka3)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
8.12.2009 9:24:24   
Bogdancanka
ИЗВОРНА ПОРАКА: arh_diz

Jas isto ne sum za koza ,poveke mi se dopaga stofana garnitura takva i imame



isto

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
11.8.2013 10:17:21   
Felly RR
Ние имаме комбинација темно кафена еко кожа со кремаст штоф. Некако на почетокот ми беше многу тврда за седење, ама сега се навикнав, или попушти сунгерот, не знам, ама ок ми е. user posted image Троседот се пушта, па во зимо некогаш и тука спиеме, само многу тежок е за отварање.

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот Bogdancanka)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
11.8.2013 10:33:19   
Палешка РР
Гарнитура од еко кожа (црно бела комбинација), удобна и убава..исто и се пушта и комотна е за спиење.

_____________________________

When I'm good, I'm very good, but when I'm bad, I'm better.

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
11.8.2013 11:30:07   
rina13
Беж штоф во комбинација со црна еко кожа,аголна гарнитура која иако е стара 1год. очајно и треба хемиско чистење зашто детево лом ја направи.user posted image

(Одговор на членот Палешка РР)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
11.8.2013 12:26:22   
bucko mal
Kozna,agolna crna garniture.Stara e I planirame ja smenime,jas ne sakam kaza a mm koza saka I nemozeme da se dogovorimeuser posted image Izgleda jas ke popushtam.Gledavme pak crna agolna izmegu garniturata imashe za stavanje po dve casi(kao dupki nekoj)ama neznam mnogu kancalariski mi izgledasheuser posted image

(Одговор на членот rina13)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
11.8.2013 12:32:26   
Bethany
Тука во станот имаме тегет кожна фотелја, двосед и тросед, веќе е стара, ама сепак добро се држи.
ама да бирам пак да купам не би купувала од кожа, а ниту еко кожа, туку некој убав штоф, со потемна боја user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Каква гарнитура користите во вашата дневн...
12.8.2013 12:49:34   
Bonzitka
Koga biravme garnitura pred eden mesec bevme vo canape, i mu vikame na sefot sto ke ni preporaca za so dve mali deca i ni rece nikako eko koza posto so penkalo ako udri ke ja probusi. I taka se odlucivme za stof a inako koza i eko kozata nmnogu mi se poubavi. Ajde zdravje da pirasnat deca pa ke smenime. Inaku e agolna garniturata bez mehanizam za pustanje.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 20
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?