|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Кречење во домот или тапети?
23.6.2009 14:11:02   
Еца
Ме интересира на колку врем кречите дома и кои бои преовладуваат во вашиот дом?Ние еве од денес ја почнуваме собата да ја средуваме и се размислувам кои бои, како да кречиме или дали да ставиме тапети?Има ли некој кој во домот има тапети и како е задоволен од нив?

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Кречење во домот или тапети?
23.6.2009 14:13:14   
mami
тапети имаше кај дедоми во собата,  и одкога сестрами реши да ги извади, мака си видоа моите..тоа лепакот за жива глава не се вади, целите ѕидови шарени беа, дури сега после незнам колку години, конечно со некое средство успеаја да ги измијат и тоа уште се познава на некои места каде имало лепак за тапетите..не ти ги препорачувам

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Кречење во домот или тапети?
23.6.2009 14:14:23   
Еца
А боја, каква боја да си кречам во нашата соба?Немам идеја нештоuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Кречење во домот или тапети?
23.6.2009 14:16:17   
biljanaM
и јас размислувам на таа тема ама некако никако да му ја смислам......user posted image user posted image user posted image
не знам требе да се разбркам по чичко гоогле да видам нешто интересно, он има решение за се


_____________________________

Ил смо само ту због рамнотежа меџу звездама.....

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Кречење во домот или тапети?
23.6.2009 14:35:43   
mami
сестра ми сега си направи многу добра варијанта- под моја инструкцијаuser posted image на таванот има ламперија, ѕидот каде што и е прозорецот и е црвен и носечката греда на спротивниот ѕид е само црвена, како една лента доаѓа, сега само да и купиме жолти завеси и црвени драпери и средена е, ама многу убаво изгледа, бидејќи светлината од прозорецот ја убива црвената и не го затвора просторот

(Одговор на членот biljanaM)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Кречење во домот или тапети?
23.6.2009 14:48:32   
mami
кај нас, свекрва ми, на мое големо противење, си реши дека спалната ке ни биде во бледо жолта боја а таванот бела, а другата соба е цела бела...ако ме прашуваш мене, јас би офарбала секој ѕид во различна боја, сакам кога е шарено се

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Кречење во домот или тапети?
27.12.2012 10:41:57   
Luci
Кај нас дома сите зидови се бели, ама следната година кога ќе кречиме дефинитивно сакам промена. Тапети обожавам и сигурно ќе биде дел со тапети а дел кречено

_____________________________

Рани куче да те лае!!!

(Одговор на членот mami)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Кречење во домот или тапети?
15.3.2013 12:01:34   
arh_diz
Krecenje

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Luci)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Кречење во домот или тапети?
15.3.2013 12:20:42   
sandriana RR
кречење, со некои делови тапет за декоративен дојам user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Кречење во домот или тапети?
3.6.2013 19:27:16   
mosa
nie ovaa godina iskrecivme uste vo april mesec,Dnevnata soba ja iskrecivme (samo 1 zid) Visna bojaAma mm kupi edna boja koja kosta 200 denari i e vo kanticka,a e za 5 kvadrati zid.E sega poentata mi e deka ovaa boja ne e kako kaj pigmentite da osvetluva bojata,pa namesto crven zidot da ti bide rozev,tuku si ostana bojata ista.Ne se smeni.A ostanatite zidovi gi napravivme zolti so crveni borduri na nekoi delovi.

_____________________________

BRAKOT vsusnost e fensi zbor za posvojuvanje vozrasno masko dete koe ne e sposobno da se grizi samoto za sebe!!!

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Кречење во домот или тапети?
3.6.2013 19:46:42   
Mihaela 2010

ИЗВОРНА ПОРАКА: sandriana RR

кречење, со некои делови тапет за декоративен дојам user posted image

i jas bi igrala vakauser posted image

(Одговор на членот sandriana RR)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Кречење во домот или тапети?
3.6.2013 21:21:59   
Malecka23
kaj nas vov dnevnata imame 2sida zeleni so 4tapeti na kraevite i mnogu sum raat prebrisi samo i nema gajle eve veke 3god kako terame taka a vo spalna beli se zidovite so plavki tapeti i bas ja ubiva monotonijata ne bel sid.taka da navivam za dvete varijanti isprobano dobro odatuser posted image

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Кречење во домот или тапети?
9.5.2016 21:34:30   
MademoiselleNina
Ве молам ако имате некој контакт од некој молер, или фирма за молерисување пишете ми. Барам да се педантни, уредни и добро да си ја вршат работата.
За во Скопје барам, планираме кречење, ама сите што ги знам или се зафатени, или не би ги викала повторно.

(Одговор на членот Malecka23)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?