|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   што правите од задоволство?
16.9.2009 1:32:45   
nadica
имаме теми што мразиме/несакаме па да видиме сто од домашните обврски сакаме и ги правиме со задоволство?


јас на пример обожавам да готвам и би го минувала слободното време во готвење и пробување на нови рецепти најмногу солени но би испробала и некоја торта или колач и ги сакам работите во кујна да мијам садови,сецкам,месам,...

_____________________________

Завидливите луѓе се хранат со твојата несреќа...
Биди Среќен!...
Нека умрат од глад!!!
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: што правите од задоволство?
16.9.2009 1:54:15   
Еца
салати, дефинитвно уживам да правам салати, а не ми паѓа тешко и кога усисувам, напротив задовлство ми еuser posted image

_____________________________

Животот е убав за оние кои знаат да го живеат.

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: што правите од задоволство?
16.9.2009 2:08:55   
Nikolina
jas pravam blago torti kolaci nesto,si mislam utre da napravam nesto kolku da mi mine vremeto,Elence ne spies i ti a?

(Одговор на членот Еца)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: што правите од задоволство?
9.12.2009 15:21:12   
profesorica
правам салати и месам леб со задоволство.

а вие???


_____________________________

Има само едно најубаво дете на цел свет, и секоја мајка го има :))

(Одговор на членот Nikolina)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: што правите од задоволство?
9.12.2009 15:23:46   
Adrijana
Tortite se moeto zadovolstvo:))

_____________________________



(Одговор на членот profesorica)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: што правите од задоволство?
9.12.2009 15:26:11   
ripce
ИЗВОРНА ПОРАКА: nadica

имаме теми што мразиме/несакаме па да видиме сто од домашните обврски сакаме и ги правиме со задоволство?


јас на пример обожавам да готвам и би го минувала слободното време во готвење и пробување на нови рецепти најмногу солени но би испробала и некоја торта или колач и ги сакам работите во кујна да мијам садови,сецкам,месам,...


и јас би готвела било што благо, солено, салати само после мене некој да ги мие садовитеuser posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот nadica)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: што правите од задоволство?
9.12.2009 15:54:46   
vezilka RR
јас не знам дали сум јас некој „нопаК“ или што..јас не уживам во ниедна домашна обврска, се правам оти нели мора да се направи..иначе радо би си читнала некоја книгичка, или би си погледала некое филмче за тоа време..ама што се мора, се мора..

(Одговор на членот ripce)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: што правите од задоволство?
2.2.2016 1:58:20   
marchi
so sto go pies kafeto majko? so zadovolstvo sine user posted image posle idat gotvenjata i tortite

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: што правите од задоволство?
2.2.2016 7:26:04   
deluxe

ИЗВОРНА ПОРАКА: marchi

so sto go pies kafeto majko? so zadovolstvo sine user posted image posle idat gotvenjata i tortite




Кафето ми е бр1 user posted image user posted image
Најголемо задоволство ,а потоа следуваат торти,слатки и општо се во врска со готвење.кетеринг и слuser posted image user posted image

_____________________________

„ Можеш да го извадиш човек од кал,но калта од човекот не!! “

(Одговор на членот marchi)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: што правите од задоволство?
2.2.2016 9:34:39   
bucko mal
Hahaha I mene kafeto mi e naj golema zadovolstvo. Domasnite raboti gi prasam od sto moram ne od sto sakav. Ete ke gi izdvojam slat kite raboti I salatite.

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот deluxe)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: што правите од задоволство?
3.2.2016 10:47:41   
Defne90 RR
Со задоволство пијам кафе.Секое сабајле.И јас се пријавувавм во листата на кафеџики што си уживаат во оние моменти додека си го пијат кафето.После со задоволство си ги гледам омилените серии,со задоволство кога имам време месам кифли и баници и слични други тестенини,затоа што сега скоро почнав па толку ми е интересно што си се прашувам до сега зошто не сум научила тоа да го правам.user posted image

< Поракaта ја уредил Defne90 RR -- 3.2.2016 10:50:02 >


_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: што правите од задоволство?
3.2.2016 12:10:19   
Estera
Еве ме и мене се вклучувам во групата на кафеџики, задоволство ми е да си го испијам кафето сама додека си читам Библија, а после кога моите мускетари ке станат задоволство ми е да им спремам доручек, Уживам кога правам ручек и посебно предјадења, салати и некои специјалитети. сакам да сум во кујна. user posted image

(Одговор на членот Defne90 RR)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: што правите од задоволство?
3.2.2016 21:07:13   
Hopeful RR
Со задоволство шетам user posted image Кога можам, колку можам, се трудам да излегувам и да се дружам со луѓе, сеедно дали сама или семејно. Исто така, со задоволство шетам сама низ град, по продавници, по улици, наваму натаму, тоа многу ме исполнува.

Со големо задоволство читам, пишувам, гледам филмови, возам кола, сурфам, одам на фризер... Од домашните работи ама баш ниедна не ја правам со задоволство, туку и јас како Vezilka RR, само колку што се мора - еве ај задоволство ми е да им подготвувам јадење на бебињата, инаку не.

< Поракaта ја уредил Hopeful RR -- 3.2.2016 21:08:03 >


_____________________________

Обиди 2,5 години
HSG, HSC, отстранет септум, IUI x4, IVF успешно :)
2015 user posted image user posted image

(Одговор на членот Estera)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: што правите од задоволство?
3.2.2016 23:29:53   
lukajana RR
Со задоволство си играм со децата , пијам кафе додека децата спијат и читам книги user posted image

_____________________________

Сакам кога ми зборуваат зад грб зашто тогаш знам дека сум еден чекор пред нив

(Одговор на членот Hopeful RR)
Непосредна врска до пораките: 14
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Пелени.
пеперутка16

Кога почнавте да го одвикнувате вашето бебе?