|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Муслимански имиња
23.8.2013 19:52:42   
bebus1
Moze nekoj dami dade predlog za najubavi muslimanski iminja za bliznaci masko i zensko.

< Поракaта ја уредил Felly RR -- 23.8.2013 19:57:38 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Муслимански имиња
24.8.2013 22:06:15   
kapina
Ednamoja. Bratucetka se porodi vo nedelata. I I go stavija na vnukickata imeto dilaraona bratucetkami e pravoa
Slavna mazot I e Musliman

(Одговор на членот bebus1)
Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Муслимански имиња
25.8.2013 9:28:41   
Annabel
Еглена, Суелла, Герардо, Алба. Овие ги слушнав во Албанија и многу ми беа симпатични :)

(Одговор на членот kapina)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Муслимански имиња
25.8.2013 10:06:45   
Bethany
Мене ми е убаво женско Мејлинда, а машко не знам user posted image
Па и Лејла всушност има многу ама кај босанските муслимани, и тоа ми е многу убаво име.

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 25.8.2013 10:11:41 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Annabel)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Муслимански имиња
25.8.2013 10:13:37   
Annet
za masko Dino,za zensko Emina


< Поракaта ја уредил Annet -- 25.8.2013 10:14:05 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Муслимански имиња
25.8.2013 10:17:41   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

za masko Dino,za zensko Emina



Дино ко Дино Мерлин, а Емина ко Емина Јаховиќ user posted image user posted image

Да и мене ми е убаво Емина, јас додуша знам девојка што не е муслиманка па се вика Емина.


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Муслимански имиња
25.8.2013 19:40:30   
Annet
epa neli se ubavi?? mene licno edna musterika na vremeto Ildiz(Yldiz) mi idese da i ja pravam kosata i deteto i de vikase Dino,ete mi se dopaga,ama i Dino Merlin sekako. Isto mi e ubavo I Edita:)))) Alen:)))Taka pokratki i nekako pouniverzalni mi se:)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

za masko Dino,za zensko Emina



Дино ко Дино Мерлин, а Емина ко Емина Јаховиќ user posted image user posted image

Да и мене ми е убаво Емина, јас додуша знам девојка што не е муслиманка па се вика Емина.




< Поракaта ја уредил Annet -- 25.8.2013 19:41:00 >

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Муслимански имиња
26.8.2013 9:06:55   
Bethany
Јас спомнав погоре дека Лејла ми е убаво име, и сепак е и така поуниверзално.
Девер ми со жена му, и дадоа на керќата името Лејла, по песната од Дино Мерлин, пред десетина години. user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Annet)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Муслимански имиња
26.8.2013 9:11:05   
Yummy Mammy
Mene Lejla mnogu mi se svigase i ic ne mi bese gajle sto e muslimansko. I Eric Clapton imase edna prekrasna pesna za Lejla, pa ne e musliman. Ama mm nikako ne mozese da se pomiri so toa. Mozebi i ima pravo zemajki vo obzir vo kakva zemja ziveeme. Da bevme vo Amerika, sigurno kerka mi ke se vikase Lejla i ke bese hristijanin. user posted image Pa sto ima vrska...

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Муслимански имиња
26.8.2013 9:15:56   
Yummy Mammy

ИЗВОРНА ПОРАКА: bebus1

Moze nekoj dami dade predlog za najubavi muslimanski iminja za bliznaci masko i zensko.


Ako sakas slicni iminja Dion i Dea ne se losi. Ako dobro znam, ilirski se.

_____________________________

There are no strangers, just friends you haven''t met yet!

(Одговор на членот bebus1)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Муслимански имиња
26.8.2013 9:18:18   
Bethany

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mene Lejla mnogu mi se svigase i ic ne mi bese gajle sto e muslimansko. I Eric Clapton imase edna prekrasna pesna za Lejla, pa ne e musliman. Ama mm nikako ne mozese da se pomiri so toa. Mozebi i ima pravo zemajki vo obzir vo kakva zemja ziveeme. Da bevme vo Amerika, sigurno kerka mi ke se vikase Lejla i ke bese hristijanin. user posted image Pa sto ima vrska...


еве деверот и золвата беа во Мк па не им сметаше, зависи кој како сака и како гледа.
Ама затоа баба и, мојата свекрва, се уште не и изговара името Лејла, туку Лела user posted image

_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Муслимански имиња
26.8.2013 9:36:03   
Mihaela 2010
Imam pisuvano vo druga tema za iminja,mene mnogu mi se dopadja MELEK vo prevod angeluser posted image

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Муслимански имиња
26.8.2013 10:33:32   
Carrie RR

ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mene Lejla mnogu mi se svigase i ic ne mi bese gajle sto e muslimansko. I Eric Clapton imase edna prekrasna pesna za Lejla, pa ne e musliman. Ama mm nikako ne mozese da se pomiri so toa. Mozebi i ima pravo zemajki vo obzir vo kakva zemja ziveeme. Da bevme vo Amerika, sigurno kerka mi ke se vikase Lejla i ke bese hristijanin. user posted image Pa sto ima vrska...


Убедливо најубавото име ми е... И јас би сакала ќерка ми, здравје ако имам ќерка така да се вика, ама би била истата ситуација - не може муслиманско е. А па и песнана на Ерик Клептон, мх мх мх, сега ќе си ја пуштам и вас ќе ви ја пуштам на РР радио user posted image

(Одговор на членот Yummy Mammy)
Непосредна врска до пораките: 13
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?