Муслимански имиња (Целосна верзија)

Форум >> [Бременост] >> Во очекување на детето >> Имиња



Порака


bebus1 -> Муслимански имиња (23.8.2013 19:52:42)

Moze nekoj dami dade predlog za najubavi muslimanski iminja za bliznaci masko i zensko.




kapina -> RE: Муслимански имиња (24.8.2013 22:06:15)

Ednamoja. Bratucetka se porodi vo nedelata. I I go stavija na vnukickata imeto dilaraona bratucetkami e pravoa
Slavna mazot I e Musliman




Annabel -> RE: Муслимански имиња (25.8.2013 9:28:41)

Еглена, Суелла, Герардо, Алба. Овие ги слушнав во Албанија и многу ми беа симпатични :)




Bethany -> RE: Муслимански имиња (25.8.2013 10:06:45)

Мене ми е убаво женско Мејлинда, а машко не знам [sm=smiley1.gif]
Па и Лејла всушност има многу ама кај босанските муслимани, и тоа ми е многу убаво име.




Annet -> RE: Муслимански имиња (25.8.2013 10:13:37)

za masko Dino,za zensko Emina




Bethany -> RE: Муслимански имиња (25.8.2013 10:17:41)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

za masko Dino,za zensko Emina



Дино ко Дино Мерлин, а Емина ко Емина Јаховиќ [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Да и мене ми е убаво Емина, јас додуша знам девојка што не е муслиманка па се вика Емина.




Annet -> RE: Муслимански имиња (25.8.2013 19:40:30)

epa neli se ubavi?? mene licno edna musterika na vremeto Ildiz(Yldiz) mi idese da i ja pravam kosata i deteto i de vikase Dino,ete mi se dopaga,ama i Dino Merlin sekako. Isto mi e ubavo I Edita:)))) Alen:)))Taka pokratki i nekako pouniverzalni mi se:)))
ИЗВОРНА ПОРАКА: Bethany RR


ИЗВОРНА ПОРАКА: Annet

za masko Dino,za zensko Emina



Дино ко Дино Мерлин, а Емина ко Емина Јаховиќ [sm=smiley36.gif][sm=smiley36.gif]

Да и мене ми е убаво Емина, јас додуша знам девојка што не е муслиманка па се вика Емина.






Bethany -> RE: Муслимански имиња (26.8.2013 9:06:55)

Јас спомнав погоре дека Лејла ми е убаво име, и сепак е и така поуниверзално.
Девер ми со жена му, и дадоа на керќата името Лејла, по песната од Дино Мерлин, пред десетина години. [sm=smiley1.gif]




Yummy Mammy -> RE: Муслимански имиња (26.8.2013 9:11:05)

Mene Lejla mnogu mi se svigase i ic ne mi bese gajle sto e muslimansko. I Eric Clapton imase edna prekrasna pesna za Lejla, pa ne e musliman. Ama mm nikako ne mozese da se pomiri so toa. Mozebi i ima pravo zemajki vo obzir vo kakva zemja ziveeme. Da bevme vo Amerika, sigurno kerka mi ke se vikase Lejla i ke bese hristijanin. [sm=smiley36.gif] Pa sto ima vrska...




Yummy Mammy -> RE: Муслимански имиња (26.8.2013 9:15:56)


ИЗВОРНА ПОРАКА: bebus1

Moze nekoj dami dade predlog za najubavi muslimanski iminja za bliznaci masko i zensko.


Ako sakas slicni iminja Dion i Dea ne se losi. Ako dobro znam, ilirski se.




Bethany -> RE: Муслимански имиња (26.8.2013 9:18:18)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mene Lejla mnogu mi se svigase i ic ne mi bese gajle sto e muslimansko. I Eric Clapton imase edna prekrasna pesna za Lejla, pa ne e musliman. Ama mm nikako ne mozese da se pomiri so toa. Mozebi i ima pravo zemajki vo obzir vo kakva zemja ziveeme. Da bevme vo Amerika, sigurno kerka mi ke se vikase Lejla i ke bese hristijanin. [sm=smiley36.gif] Pa sto ima vrska...


еве деверот и золвата беа во Мк па не им сметаше, зависи кој како сака и како гледа.
Ама затоа баба и, мојата свекрва, се уште не и изговара името Лејла, туку Лела [sm=smiley36.gif]




Mihaela 2010 -> RE: Муслимански имиња (26.8.2013 9:36:03)

Imam pisuvano vo druga tema za iminja,mene mnogu mi se dopadja MELEK vo prevod angel[sm=smiley1.gif]




Carrie RR -> RE: Муслимански имиња (26.8.2013 10:33:32)


ИЗВОРНА ПОРАКА: Yummy Mammy

Mene Lejla mnogu mi se svigase i ic ne mi bese gajle sto e muslimansko. I Eric Clapton imase edna prekrasna pesna za Lejla, pa ne e musliman. Ama mm nikako ne mozese da se pomiri so toa. Mozebi i ima pravo zemajki vo obzir vo kakva zemja ziveeme. Da bevme vo Amerika, sigurno kerka mi ke se vikase Lejla i ke bese hristijanin. [sm=smiley36.gif] Pa sto ima vrska...


Убедливо најубавото име ми е... И јас би сакала ќерка ми, здравје ако имам ќерка така да се вика, ама би била истата ситуација - не може муслиманско е. А па и песнана на Ерик Клептон, мх мх мх, сега ќе си ја пуштам и вас ќе ви ја пуштам на РР радио [sm=smiley36.gif]




Страница: [1]