|      
Сакаш да се откажеш?
Пред да ја потврдиш својата одлука, запознај се со последиците од таа одлука.
Доколку го потврдиш своето откажување, на твојот комјутер ќе наместиме cookie, кој ќе ни овозможи, во текот на натпреварот (14.03 - 18.03.2016) при посета на порталот да те препознаеме и да овозможиме слободно користење на порталот, без прикажување сликички, односно контролор на играта од десна страна на екранот.

Истовремено ќе бидат одземени сите собрани поени. За жал, со откажувањето, губиш и право на награди.

Дали се уште сакаш да се откажеш?
Рингераја.мк користи "колачиња" за обезбедување подобро корисничко искуство, следење на посетеноста и приказ на огласи. Поставките за прифаќање на колачињата ги прилагодувате во вашиот пребарувач.
Со продолжување на користењето на сајтот се смета дека се согласувате со користење на колачињата за наведените цели. За продолжување кликнете “Во ред”.   Дознајте повеќе.
Корисници на оваа тема: никој
  Испечати
Страница: [1]
Корисник
Порака << Постара тема   Нова тема >>
   Дали децата ве засрамиле пред блиски или непо...
16.8.2010 0:28:51   
mama26
sekoe dete e naivno,i si ja kazuva vistinata kaj sto treba da prekuti.dali vaset__o dete ve zasramilo so nesto,kazalo nesto sto netrebalo drugite da znaat?ste bile doma ne ste sakale vrata da otvorite a posle deteto da ve izdade?user posted image kako ste se vadele od takvi situacii?

< Поракaта ја уредил nadica -- 16.8.2010 1:02:05 >
Непосредна врска до пораките: 1
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
16.8.2010 0:35:58   
mama26
eve jas pak prva user posted image .sega koga bev na odmor sinmi si gi soblece kupacite i pocna vezbi da si pravi na user posted image .odma istrcav i mu rekov toa doma koga se banjame se pravat vezbicki a ne tuka.nemozev glava da dignam davidam  dali nekoj primeti od sram.drugo vlagame u taksi.ama smrdese na cigari plus prozorite ne se otvaraa i sincevo mu vika na vozacot,tuka tebe ti smrdi mi se vrti mene mi vika mamo ajde druga kola da fatimeuser posted image user posted image covekov odma prozor otvori spricna nesto i se vrati vo normala.mirizbata.sleden pat bese mu vika na eden taksista isto.lellleee kolku si bil ti gaden....aj mamo druga kola poubav cicko kaj sto ima.abe neznaev kaj da se svrtam,hahha.

< Поракaта ја уредил big_mama817 -- 16.8.2010 9:19:01 >


_____________________________

СЕ ШТО Е МОЕ КЕ СИ ДОЈДЕ ,А АКО НЕ СИ ДОЈДЕ КЕ СИ ГО ЗЕМАМ САМА.

(Одговор на членот mama26)
Revisions: 1 | Непосредна врска до пораките: 2
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
16.8.2010 11:00:04   
vesna1
Mene golemata kerka me ima usrameno da propadnam vo zemja. Imase 5 godini i se javuva eden bratuced na MM da dojde na gosti a koga ke dojde turi voda pa da stane( ke ostane do 1-2 noke). I jas bev umorna i mu vikam na tel. na rodenden treba da ideme, a toj mene ama tuka sum pred zgrada i jas od nemaj kade mu vikam kaci se. I i vikam na Iva ke kazes deka za eden saat treba da ideme na rodenden. I covekot dojde i sedese i Iva mu vika majka  mi rece da te izlazam deka sme na rodenden, nejke da sedis do kasno na gosti. Jas otvori se zemjo i progoltaj me, mislam deka ke ja ubiev. Od togas nikogas ne vpletkuvam deca vo lagi zosto neznaat da drzat nisto vo sebe. user posted image

(Одговор на членот mama26)
Непосредна врска до пораките: 3
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
16.8.2010 11:52:29   
Viktori
такви бисери -види му го носот- имало премногу, ама не ме засрамиле ич. Ниту пак ми е гајле, аман деца се user posted image
Други искуства не сум имала, затоа што гледам да не зборам сешто пред децата, а најмалку за луѓе. Па дури и кога треб да се каже нешто за некого е во шифри. 

_____________________________

Danger! Ha! I laugh in the face of danger. Ha, ha, ha, ha ...
Мај нејм ис лукс. Жито лукс.





(Одговор на членот vesna1)
Непосредна врска до пораките: 4
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
16.8.2010 13:43:46   
Џесика
За моево немам уште дојдено до тоа, ама затоа внука ми што све ми приредувала.... памтам уште бевме дечко и девојка со мм и стандард си ја чував внука ми, ја шетав... арно ама низ град со неа, и ми се јавува бившиот дека сум го одминала, и ме викна да се вратам едно 200 метри... си помуабетивме на улица, и после некој ден му вика на мм, (тогаш дечко, нели) : Тета стоеше со еден батко и правеа муабет, јас го знам него, нели тето он беше (го именува)... и само имаш- Што си пропуштила да ми кажеш ти на мене?!?!?!

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот Viktori)
Непосредна врска до пораките: 5
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
30.8.2010 10:25:04   
anedespo
Па нешто во смисла: Тетко зашто Леа е толку дебела?
или пеење на безобразни песни во јавност како Думтаки

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 6
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
14.10.2012 16:47:27   
Џесика
Пред некој ден си одиме дома од кај сестра ми, и во едни споредни збутани скали седат еден пар заљувени, си се смешкаат, се љубакаат, а Борјан на цел глас „МАМО, ШТО ПРАВАТ ОНИЕ ДВАЈЦА ТАМУ???“ Со мм само се погледнавме и си убрзавме чекори user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот anedespo)
Непосредна врска до пораките: 7
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
14.10.2012 18:16:57   
niki
jas za se odgovaram onaka kako sto e
ako se baknuvale se baknuvaat i so mm se baknuvame po doma i ne gledam problem
koga mi vika koga ke mi rodite sestra i vikam treba da odis da spies sama vo tvojata soba za so tatko ti da ja napravime
letoska gledase na plaza i vika mamo mamo na onaa tetka i se gledaat cicite i objasniv deka se suncaat toples
me prasa dali jas nekogas sum se suncala taka i rekov da
se zasramiv pred nekoj den koga ja nosev na pedijatar na vakcina
vo drugata ordinacija imase zena djudje koga ja vide bidejki dosega ima videno samo na televizija pokazuvase so prsti i se kikotese
cudno i bese
toa mi bese malku nezgodno pa i objasniv deka ne e ubavo taka da gi pokazuvame lugeto ne se tie krivi sto se takvi
porazgovaravme i zosto se ragaat taka i veruvam deka sleden pat nema da imame problem

_____________________________

Sometimes two people have to fall apart to realise how much they need to fall back together

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 8
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
20.10.2012 13:11:48   
Џесика
user posted image Воспитниот дел од нашиот разговор не го напишав тука, го раскажав само моментот кога ми паднало незгодно пред непознати луѓе, и тоа што на цел глас син ми праша што прават тие двајца, а нормално дека после му одговорив се по ред... дури и гласното зборување го објаснивме user posted image

_____________________________

Жената по природа е АНГЕЛ, но ако и ги скршат крилата таа лесно ќе научи да лета на метла!!!

(Одговор на членот niki)
Непосредна врска до пораките: 9
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
11.3.2013 13:11:51   
arh_diz
Me ima posrameno nekolku pati.Posleden pat bese pred nekoj den, na gosti bese na mm tetka i toj pocna da ja pcue da ja udira ja pcue.Posle toa razgovaravem i morav da go kaznam

_____________________________

Биди тоа што си

(Одговор на членот Џесика)
Непосредна врска до пораките: 10
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
11.3.2013 13:16:15   
dostickage
V dodeka bese vo peleni se iskaka na sred soba na gosti kaj lugje kaj koi navistina retko odime.
Dete se najade, si igrase i si klekna na sred soba i se iskaka. Ne znam dali navistina nikoj ne go primeti ili samo iabegnuvaa da komentiraat.
Normalno, napustivme teren za brzo vreme.user posted image

(Одговор на членот arh_diz)
Непосредна врска до пораките: 11
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
11.3.2013 13:19:05   
miana
мојана во саботата ме посрами ( големата )
Бевме на гости и таму живее една стара бабичка ( кај лугево ) и мојата пред сите - што не почине баба .....,па сите убаво да си живеете и да ви биде чистичко...Леле јас се стопив..И уште се смее како зелена..цт цт цт ц

(Одговор на членот dostickage)
Непосредна врска до пораките: 12
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
11.3.2013 15:15:55   
Cipi Ripi

ИЗВОРНА ПОРАКА: miana

мојана во саботата ме посрами ( големата )
Бевме на гости и таму живее една стара бабичка ( кај лугево ) и мојата пред сите - што не почине баба .....,па сите убаво да си живеете и да ви биде чистичко...Леле јас се стопив..И уште се смее како зелена..цт цт цт ц

user posted image user posted image user posted image

(Одговор на членот miana)
Непосредна врска до пораките: 13
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
11.3.2013 19:40:44   
Maca25
во веро пред некое време стоиме јас мм и Н. на каса и одеднаш детево ми се врти и ми вика: мама е крава! мама е крава!
сите се свртеа накај мене да видат која сум и како ќе реагирам, а детево затоа што претходно го зезавме дека е теленце си помислило дека е ок да каже дека мајката на телето е крава. Јас искрено се стаписав за момент, па и реков дека не е ок тоа што го кажала и дека е навредливо. Срцка моја, 3 дена ми се извинуваше.

_____________________________

To be a mother is to know how it feels to have your heart walk around outside your body...

(Одговор на членот Cipi Ripi)
Непосредна врска до пораките: 14
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
13.3.2013 18:59:26   
lowen
Zboruvav na skype so moi drugarki i dojde kerka mi da gi vidi. i jas i vikam '' ajde kazi sega sto se ovie dve (sestri)' ocekuvajki deka ke kaze bidejki gi znae , a taa na siot glas vikna '' majmuni ''. Potonav v zemja ne znaev sto da kazam. Pa potoa se ispravda deka i bile toplinkite so majmunce.

(Одговор на членот Maca25)
Непосредна врска до пораките: 15
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
22.9.2013 10:11:01   
Felly RR
Не дека ме засрамила, ама баш ми беше интересна една случка од пред некој ден - воспитачката во градинка ги учела дека со непознати луѓе не треба да зборуваат. И шеткаме така ние две, а јас застанувам/се поздравувам со луѓе што таа не ги познава, и уште не се сме се разминале, а таа: Мамо, па зошто ти зборуваш со луѓе што не ги познаваш?

_____________________________

Life isn't about waiting for the storm to pass, it's about learning to dance in the rain.

(Одговор на членот lowen)
Непосредна врска до пораките: 16
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
22.9.2013 17:19:15   
Bethany
Не дека ептен ме засрамил, ама и мене ми падна малку непријатно.
Сабајлево пред влезот во зградата го сретнуваме еден комшија, и тој го закача син ми, и го вика да дојде со него, а син ми не сака да оди, и комшијата му приоѓа поблиску и сака да го фати за раче, а син ми му вика: Иииш Тони! user posted image
Слушнал е од мене дека им викав Иш на гулабите на тераса, и на мачките надвор кога седат на колата, и тој сега наместо тргни се, вика Иш! По скратена постапка user posted image user posted image

< Поракaта ја уредил Bethany RR -- 22.9.2013 17:33:27 >


_____________________________

" Maturity is knowing more and more what is worth fighting for, and what is not worth fighting for."

(Одговор на членот Felly RR)
Непосредна врска до пораките: 17
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
22.9.2013 23:24:28   
elenak
Не зборува уште за да ме засрами со некое бисерче ама еднаш ми се искака додека бевме излезени во еден бутик. Мм нешто пробаше а јас со се количката внатре го чекам. Ј тогаш 5 месеци имаше, сеуште беше само на доење и баш ,,звучно,, и беше какањето. А во бутикот баш беше тивко и газдите беа таму, лелеее пропаднав.user posted image

_____________________________

You don''t have to be perfect to be a perfect parent.

(Одговор на членот Bethany)
Непосредна врска до пораките: 18
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
22.9.2013 23:49:36   
bucko mal
Kolku pati me ima zstrameno I uste me zastramuva,bidejki se saka da znae I se mesha vo muabetite od vozdrasnite.
Najmnogu me ima zastrameno na 4 godini,se preselivme vo nova naselba I na avtobuskata tamu cekame avtobus. edna komshika odma da prasha,koj sme,kade ziveeme I se po red,neliuser posted image
I ovoj mojov koga pocna cela istorija,zosto tuka sme doshle da ziveeme,kaj sme ziveele porano,kako sme ziveele se I seshto da kazuva.Jas ajde sine ke dojde avtobusot,ajde dosta zboruvash.A on pa sto mamo neli e vistina,nisto ne lazamuser posted image
Navistina ne lazeshe dete ama potonav vo zemja,od prv den komshiite imaa tocni informacii za nashiot zivotuser posted image

_____________________________

You have to dream if before you can do it.

(Одговор на членот elenak)
Непосредна врска до пораките: 19
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
22.9.2013 23:59:59   
lilicka
Ќерка ми како ме засрами вчера тетка ми беше на гости и вика у п... м... како се изнервирав user posted image кај се научи незнам,се надевам брзо ќе заборави user posted image

(Одговор на членот bucko mal)
Непосредна врска до пораките: 20
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
29.11.2013 18:38:43   
Mihaela 2010
Vo posledno vreme primetiv kako na zenava so ja cuva i kazuva raboti sto gi pravime doma. Primer i rekla kako jas ne sum gi stavila kondurite na mesto i mm me iskaral. i nekoi drugi raboti. i rekov deka to a doma sto se slucuva da nego preraskazuva po nadvor i deka muabetite doma se samo za doma i NASA tajna. Treba da vnimavam da ne dojdam vo neprjjatna situacija

_____________________________

Најголемата трагедија во животот не е смртта, туку она што дозволуваме да згасне во нас додека живееме.

(Одговор на членот lilicka)
Непосредна врска до пораките: 21
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
29.11.2013 19:42:17   
vezilka RR
Пред некој ден во продавница чека е ред за на каса, и јас истапив пред количката да видам нешто таму на рафтовите на самата каса што се. И Никола ми вика, кај одиш мамо, овде се чека ред, не може ти прва. Хе, хе, добро е што ја научил лекцијата, ама не мораше баш така да ми каже.

(Одговор на членот Mihaela 2010)
Непосредна врска до пораките: 22
   RE: Дали децата ве засрамиле пред блиски или ...
27.2.2014 0:24:10   
Defne90 RR
Да ме има засрамено поголемото,навистина толку многу што ми идеше да пропадна вземи.Имено еднаш не прати баба ми да и однесеме на една сосетка компири и јас ајде да и ги подадам од врата,ама таа не та не да влеземе дома ќе ставела торта да не почасти и мене и синко и ќе варела кафе да пиеме.И така влегуваме а синко уште на врата извика:Леле ама смрди овде,мамо јас ќе повратам не сакам да влезам ајде да си одиме.Не знаев што да кажам,просто немав зборови.А нему му смрдело и навистина смрдеше на цигари,дека тој не е навикнат на нив затоа што кај нас дома не се пуши.И многу гадно му дошло.Жената рече знам синко дека смрди на цигари ама ете немам што да му правам на оној маж ми.И така отсече жената по едно парче торта кое го јадевме во двор а беше студено јануари месец.Ама што да се прави,понекогаш децата знаат да не засрамат толку многу да се чудиме во која страна да погледнеме.После и се извинував на сосетката цело време не знаев дури кои зборови да ги употребам од срам.И му имам многу пати кажувано на синко дека од пристојност се молчи и не се зборуваат такви работи ама тоа е сепак се уште е мал,кога ќе потпорасне сам ќе си биде свесен за тоа.

_____________________________

Motherhood is a forever love story...Enjoy every minute and treasure it!

(Одговор на членот vezilka RR)
Непосредна врска до пораките: 23
Страница:   [1]
Страница: [1]
Оди на:






Анкета

Носот.
пеперутка16

Како го чистите носот на малите деца?